mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:30:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: DAJ GLAS!
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: DAJ GLAS!  (Prebrano 32085 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #15 : nedelja, 25.01.2004 : 14:34:24 »

Rada bi dodala še to, da sedaj, ko zna lajati, zalaja tudi če kdo pride in nas s tem opozori na vsak avto, ki se pripelje na dvorišče.
Ha, ha, očitno smo v njej prebudili čuvaja. Ali pa je že prej slišala vsakega prišleka, vendar ni našla načina, da bi nam to povedala. Sedaj pa kar pošteno zalaja, kar nem je vsem všeč.

Na žalost pa še vedno besno laja na sosede, čeprav se vsi zelo trudimo, da bi jo tega odvadili. Kar bojim se, kaj bo spomladi, ko bomo imeli vrata na teraso non stop odprta, ona bo pa svobodno šetala ven in noter. Ves čas bo lajala na sosedove 4 otroke, ki se igrajo le nekaj metrov proč od naše psičke. Kako bomo to preprečili, ne vem.
Če ima kdo kakšen nasvet, bom zelo vesela. Naj samo omenim, da so ti sosedje čisto normalni ljudje, nihče ji ni nič naredil. Poleg tega smo že skupaj probavali, da bi jo odvadili lajanja na njih. Ugotovili smo namreč, da se jih boji. Zato sem dala brikete vsem otrokom, da bi se ji prikupili, čez ograjo jo lepo in nežno nagovarjajo, vedno jo pozdravijo, tako da nam sploh ni jasno, v čem je problem.
Morda se ji zdijo preglasni, kar je čisto možno, saj ko se 4 otroci + njihovi obiski igrajo nekaj metrov stran, je to res blazen trušč, ki gre na živce tudi nam.

Zanimivo je to, da je alergična samo na njih in na nobenega drugega človeka.

Lp
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #16 : petek, 13.02.2004 : 00:44:19 »

Ne vem kako je to nam tako hitro uspelo  Wink , samo dva dneva vaje.. pa zdaj ni problema .
Učili smo ga pač takrat , ko je bil lačen ( saj je vedno  Grin ) malo si dvignil posodo in je zalajal , pohvališ "priden glas " ter mu daš malo. Kmalu si zapomni , da če zalaja dobi nekaj pa še pohvaljen je. Seveda mu hrane ali priboljška ne daš vedno ali takoj .
Zdaj zalaja če rečeš GLAS včasih kaj dobi včasih pa ne ......  in je zato ves na trnih  Grin
Zdaj se oglaša ko želi ven ali pa kakšno stvar ki jo ne doseže . Ugotovil je , da ko zalaja pač pridemo gledat kaj je . Če se ne zmenimo zanj pride pojamrat k nam  Undecided

Lp Igor


Da tako je bilo tudi pri nas. Kuža je zaštekal besedo GLAS in vso stvar lepo doumel in tako je vedno kadar je kaj potreboval začel lajat s kratkimi 'vuf vuf '.  Ko je hotel ven na sprehod je pač zalajal in mi smo vedeli da ga tišči. lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #17 : sobota, 14.02.2004 : 20:54:24 »

Jaz pa imam 4 mesečnega maltežana. Na ukaz zalaja vedno, vendar le če imam v roki igračo. Če bi mu kar naenkrat rekla ''glas'' me ne bi ubogal. Undecided
Kako naj ga naučim to?  Huh

LP, jessy
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : sobota, 14.02.2004 : 21:08:14 »

Jaz pa imam 4 mesečnega maltežana. Na ukaz zalaja vedno, vendar le če imam v roki igračo. Če bi mu kar naenkrat rekla ''glas'' me ne bi ubogal. Undecided
Kako naj ga naučim to?  Huh

LP, jessy

Vaja, vaja, vaja....

Saj ko ti psa učiš npr. sedi, mu tudi sprva daješ nagrado, potem pa se enkrat vsede brez nagrade. Zakaj? Zato ker se je naučil, kaj pomeni povelje "sedi". Vaja in vstrajnost.

Lp jana
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #19 : četrtek, 11.03.2004 : 19:08:29 »

Moj je pa verjetno nadarjen za "GLAS!" Pri učenju v bistvu ni bilo nobenega problema. GLAS in TAČKO sem ga naučil v bistvu res v rekordnem času. Prišlo je kar samo od sebe. Za "glas" mislim, da sem uporabljal brikete, tačka je pa prišla kar sama od "rokovanja", ker sem prebral, da je dajanje tačke znak, da ti je pes vdan. In zdaj zna oboje tako, da takrat, ko ni treba začne lajat in takrat, ko ni treba, začne mahat kar z obema tačkama. (pridno in poredno  Grin )

Mu gre pa zato toliko slabše poleg (noče in noče hodit čisto ob nogi, zmeraj mora tisto glavo rinit naprej) in pa sedi. (nikoli se sam ne spomne, da bi se ob ustavitvi usedel, zelo težko mu je tisto rit postaviti na tla. Jao! Mogoče pa sneg nagaja  Wink )
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #20 : sobota, 13.03.2004 : 15:27:24 »

No, pa še moja problematika učenja povelja "glas".

Lepo prosim za nasvet, kako naučiti psa, ki v bistvu sploh ne laja, razen v svoji trmi, ko ga kaj okregaš? Takrat teka okoli mene in laja name. Seveda se mi niti ne zdi primerno takrat reči priiiidna glas, ker bi morala ravno nasprotno - ukazati TIHO.

Lepo prosim za kakšen nasvet. Jaz sem že kar malo obupala...  Huh Huh Huh

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #21 : sobota, 13.03.2004 : 15:35:03 »

Lepo prosim za nasvet, kako naučiti psa, ki v bistvu sploh ne laja, razen v svoji trmi, ko ga kaj okregaš?

Hmmm...Fortuna. Ali rottiji sploh slovijo kot lajači? Poznam enega samca, ki je vedno tiho, tudi če pride kakšen človek k hiši. Ampak se ga vseeno vsak boji, ker je pač rotti.

Saj moja Bina je tut čisto tiho. Lajati začne ravno takrat, ko ni treba (npr. danes mi je v čakalnici pri veterinarju. kar je pa po eni strani bilo dobro, ker je sestra vsaj vedela, da jaz čakam v čakalnici  Grin Wink) Jaz sem se že sprijaznila, da je tih pes. In je ne silim lajat.

Lp Jana
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #22 : sobota, 13.03.2004 : 15:43:03 »

Jana živjo.

Ja kaj naj rečem, očitno je ta pasma res bolj tiha. Moja vragolinka se oglasi samo če ji kaj prepovem, ohoho, takrat se kar stene tresejo, pa ponoči, ko spimo, če sliši kak hrup. Ker spi v moji spalnici, je še prav posebej zanimivo, ko me kar iz postelje vrže.  Grin Grin Potem moram pa luč prižgat pa jo spustit na hodnik, da vse pregleda če je ok, sicer bi kar lajala.  Grin

Vedno laja le takrat, ko bi ji morala reči TIHO, ne pa GLAS.  Roll Eyes

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #23 : sobota, 13.03.2004 : 16:08:39 »

No ja no, prav nemi niso  Grin.
Dokler nisva začeli s treningi pri reševalcih je bilo to skoraj res, sedaj pa  Grin laja za vsako stvar.  Angry

Naučila sem jo pa z igračo. Ker je nora na vse igrače sva se igrali najprej zajčka (z igračo po tleh) potem pa hop cefizelj in sem skrila igračo in otrpnila, ker jo je to zelooo jezilo je seveda zalajala in jaz pa "jupiii bravo pridna glas" in dobila je seveda igračo, po kaki minuti igranja ponovi vajo. Tako je zelo hitro ugotovila kaj pomeni "dej glas".

Upam da bo kaj pomagalo.

Lp Noli
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #24 : sobota, 13.03.2004 : 16:13:52 »

Noli pozdravljena  Smiley

To metodo sem že sprobala. Ti povem kaj naredi moja frajla? Neumno me gleda, res, prav tist pogled, ko obrača glavo levo in desno, pri tem pa te gleda v oči.  Grin

Potem pa se postavi pred omaro, kamor skrijem druge igračke in to je to. A ni brihtna?  Shocked Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #25 : sobota, 13.03.2004 : 17:27:52 »

A se je ne da na noben način "sprovocirat", da bi začela lajat in bi ti lahko zmagoslavno rekla "glas"?  Smiley  Smiley

Za naša dva vem, da je terasa tisto magično mesto, kjer se dereta kot "jesharja" (mimo gre namreč pasje sprehajališče), drugače sta zelo molčeča.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #26 : sobota, 13.03.2004 : 18:21:59 »

Lisička  Grin Grin, si jo predstavljam kako gleda v omaro in si misli "kar mej jo so tle druge"  Cool Grin

To sem počela na sprehodu kjer so vse igrače pri meni v žepu ali v mojih rokah  Wink.

LP Noli
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #27 : sobota, 13.03.2004 : 18:27:25 »

Noli, zanimiv predlog. Takoj bom poskusila, mogoče pa....  Roll Eyes

Never say never a ne?  Grin

P.S.: Noli, kako pa kaj Tara?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #28 : nedelja, 14.03.2004 : 10:00:01 »

mene pa zanima, kako naučite TIHO! ker če že učite daj glas, bi blo logično, da zraven še tiho.
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #29 : torek, 20.07.2004 : 15:27:39 »

Moja psica pa namesto da bi lajala piha zrak skozi usta. Ona je bokserka.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: DAJ GLAS!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines