mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:45:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: DAJ GLAS!
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: DAJ GLAS!  (Prebrano 32059 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #45 : četrtek, 01.09.2005 : 12:08:57 »

Jaz tega nikakor ne morem naučiti moje psičke.  sram Če skrijem igračko, za katero bi drugače tudi umrla  Roll Eyes , me samo butasto gleda in ni niti glasu od nje. Jaz pa lajam zraven kot en bedak...  Grin Še kakšen predlog?  Huh


Jaz imam enak problem... Moj noče in noče lajati... Probala sem z igračkami, hrano, jaz lajam kot nora, Uni pa nič... enkart je malo bevsknil oz. malo zatarnal in to je to...

Najhuje je pa to, da v štirih mescih tudi enkrat ni zalajal ( mislim tudi brez ukaza ).
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #46 : četrtek, 01.09.2005 : 12:11:45 »

Aja, pozabila sem napisati, da drugače nimava nobenih problemov z učenjem. Pozna ukaze sedi, lezi, daj tačko, daj drugo tačko, skoči, give me five...

Danes greva prvič v pasjo šolo... Upam, da nama bo uspelo kmalu zalajati Smiley
Logiran
david
otrok do 14 let
*
Sporočil: 3


« Odgovor #47 : ponedeljek, 24.10.2005 : 07:02:19 »

Za povelje glas je najučinkovitejša metoda razmišljanja. (Dobro je, da uporabljaš kliker) Pokaži mu priboljšek in pes bo čez nekaj časa že sam zalajal. Takrat klikni in ga nagradi ter pohvali. Do takrat mu na dajaj ukazov! Ko pes že zna narediti vajo dodaj ukaz GLAS. Smiley
Logiran
zmaja
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #48 : nedelja, 08.01.2006 : 23:21:26 »

Jaz imam drugačen problem. Psička ve, kaj pomeni gglas, samo praktično nikoli ne zalaja v prvem trenutku. Ponavadi najprej laja v prazno (hoče zalajat ampak kakor da ne zna in je samo zapiranje gobčka brez glasu), potem šele zalaja. Pa vedno zraven skače. Ne vem kako naj jo naučim, da se zakaja takoj in da ostane na mestu, ne da skače. Poskušam tako, da jo pohvalim samo takrat, ko res minimalno skoči in kakor toliko hitro zalaja.
Je pa fora, da ko ni ukaza in proba z laježem izsiljevati, ni nobenega problema (takoj v prvo in ne skače). Ko pa hočem, da to naredi na ukaz, pa kakor da ima tremo in ne gre.
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #49 : sobota, 14.01.2006 : 20:01:36 »

Jaz imam drugačen problem. Psička ve, kaj pomeni gglas, samo praktično nikoli ne zalaja v prvem trenutku. Ponavadi najprej laja v prazno (hoče zalajat ampak kakor da ne zna in je samo zapiranje gobčka brez glasu), potem šele zalaja. Pa vedno zraven skače. Ne vem kako naj jo naučim, da se zakaja takoj in da ostane na mestu, ne da skače. Poskušam tako, da jo pohvalim samo takrat, ko res minimalno skoči in kakor toliko hitro zalaja.
Je pa fora, da ko ni ukaza in proba z laježem izsiljevati, ni nobenega problema (takoj v prvo in ne skače). Ko pa hočem, da to naredi na ukaz, pa kakor da ima tremo in ne gre.

zmaja, kakor bi opisovala mojo psičko Grin.

Lp, Ana
Logiran
pea
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #50 : ponedeljek, 06.02.2006 : 11:06:27 »

Pozdrav!
Najbolj učinkovita metoda je, po moji izkušnji, učenje s klikerjem. Ko je moj Oskar (mops) lajal  (laja samo, če sliši zvonove ali če kdo hodi pred vrati stanovanja),  sem uporabila kliker in ukaz (ki se pri nas glasi : hud pes). Nekaj časa je imel probleme s tem, da mora lajat brez razloga oz. name, kar je po njegovem mnenju nekaj nedopustnega.  Po mesecu vaje pa je ugotovil, da če laja "name", ko jaz to hočem, ni nič hudega. Zdaj veselo lajamo na ukaz Cheesy
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #51 : ponedeljek, 06.02.2006 : 15:32:39 »

Jaz imam labradorko in vsi ki jih imajo vedo, da labradorca tezko pripravis do lajanja. No.. in tako sem se jaz zaj...... in mi nikakor ni ratalo. Vceraj sem pa ugotovil kaj pali pri nasi mali. Ko je bila zaprta v pesjaku in sem ji jaz nesel posodico z hrano sem se postavil nekje 2-3 metre od ograje in jo nagovarjal. In evo ga ga-ona je zalajala. Jaz seveda takoj do vrata pa brikete v usta Smiley No in tako sem naredil enih 7-8 krat, vedno isti postopek. Ko zalaja sem priso do vrat in ji dal brikete. Potem na koncu za nagrado pa celo skledo Smiley Upam, da bo skapirala Wink

Lep pozdrav, Marko
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #52 : ponedeljek, 06.02.2006 : 17:53:46 »

popo, dobra metoda. Ponavadi je najtežje najti okoliščino, v kateri pes laja (če sploh kdaj laja Roll Eyes), ko pa ugotoviš pa se da psa hitro naučit. popo, a si poleg tega, da si svojo labradorko pohvalil, rekel tudi ukaz Roll Eyes?

Lp, Ana
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #53 : ponedeljek, 06.02.2006 : 18:29:49 »

Jap, sej tako delam. Postavim se dva tri metre stran in ji recem DAJ GLAS. In tolko krat ji ponovim, da ne zalaja. Ko zalaja pa dobi brikete Smiley

Lp, Marko
Logiran
aema
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #54 : torek, 14.02.2006 : 11:22:25 »

Jst pa sem Emo naučila glas tko da sem jo fejst razdražla z igračo, ki ji je niti slučajno nisem hotla dat. Po pa je bla že tolk nervozna da je začela lajat. Ko je zalajala sem dodala ukaz in ji dala igračo za nagrado. Nekajkrat smo to ponovile in zdej da glas brez problemov.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #55 : torek, 14.02.2006 : 11:34:14 »

Mojo Taro sem naučila tako da sem jaz  "zalajala" ali zatulila in ji rekla naj da glas. Sicer pa je ona tudi bolj tiha, ampak če začnemo mi tulit, začne tudi ona- uponašati volka recimo.
Vsakokrat, ko recimo zalaja, tudi za kako drugo stvar ji reči "daj glas", da se bo naučila kaj ta beseda pomeni. Wink
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #56 : torek, 14.02.2006 : 19:14:10 »

jst mam pa drugačen problem :
ko ona zalaja jst rečem super dej se pika in ona takrat utihne če sem pa tiho pa laja! Grin Grin
pol moram bit pa skuz tiho sram Lips Sealed Grin
ma kdo kak predlog? Roll Eyes
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #57 : sreda, 15.02.2006 : 02:15:10 »

Hehe, to je tisto cemu se rece utrjevanje. Moja zdaj vedno ko ne ve kaj bi rad od nje zalaja. Trixy mir: wuf, trixy spusti igracko: wuf Wink je prav zabavno! Grin
in pa to kar ti pravis, ko sem tiho in jo gledam potem ona misli da hocem kaj od nje in potem zalaja.
Sej kolikor sem jaz postekal ta daj glas deluje tako:
 1 faza: pripravit psa da zalaja
 2 faza: naucit psa da laja samo na ukaz - ta je po mojem menju se tezja kot prva, ceprav se tudi pri prvi lahko zelo namucis, sploh ce imas labradorca Wink

Lep pozdra, Marko
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #58 : sreda, 15.03.2006 : 15:21:14 »

Jaz sem mojo psičko naučila 'daj glas' tako da ko je lajala sem ji ponavljala ˝glas, glas˝ in zdej zna zalajat na ukaz. In se je kar hitro naučila. Samo zdej ne vem kako naj jo naučim naj utihne Huh Grin Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 23.03.2006 : 13:35:29 »

Ko je moja prišla k meni je bila tudi tiho kot miš, čeprav je bila prej bolj glasna. V bistvu je bilo to tudi zaželjeno. Sem pa prav tuhtala kako bi glas naučila. Nekajkrat je sicer že zalajala,ampak je bilo to vsakič nezaželjeno vedenje, kar nisem hotela vtrjevati. Na igračko pa niti pisnila ni. No enkrat je malo pisknila in če bi ustrajala bi mi mogoče ratalo v kakem mesecu...

Pol je bila pa enkrat ljubosumna na fantovega mačka in zalajala pa sem izkoristla priložnost. Sicer je do mačk več ali manj brezbrižna tako da ni bilo poslabšanja v tej smeri. Tako da zdaj laja na ukaz MUC in tudi že GLAS  Wink  Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: DAJ GLAS!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines