mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 13:29:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: 40 EUR za življenje?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: 40 EUR za življenje?  (Prebrano 26427 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #15 : sreda, 02.09.2009 : 10:08:15 »

Zato, ker ima vsak človek meje. Ker ne more "vse scene furat" en sam. Ker je zavetišče dolžno sprejeti poškodovane, premajhne za poseg (mačke) in vse pse. Ne gelde na omejitve prostora/števila/finance. Ker je težko (skoraj se zdi nemogoče) humano uspavat nekoga, za katerega si bedel tri tedne dan in noč in se trudil in zadrževal dih ob vsakem požirku mleka. Ali nekoga, za katerim si se plazil po vseh 4, da mu previješ rano. Ali nekoga, zaradi katerega si premagal nagonski strah in gnus pred iglami in krvjo, da si ga obdržal pri življenju, ga špikal vsak dan in mu hkrati dopovedoval, da mu ne želiš nič žalega. Zato, ker oboje ne gre skupaj - namreč brezmejna pomoč in omejevanje po številu/zmožnostih. Zato, ker če ti srce ne da pustiti 120-te mačkice (ali drugače 70-te preveč) polomljene na cesti, kako boš isto mačkico (ko jo po 30ih dneh še malce bolje poznaš) humano uspaval, ker ni privlačna in je nihče ne posvoji?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
mojč
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #16 : sreda, 02.09.2009 : 10:08:32 »

nakažem zvečer, drži se polona
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 02.09.2009 : 10:09:42 »

Deteljica, večina mačk, ki so trenutno v zavetišču, je bivših dudarjev, ki so bili oskrbljeni, ker sami niso bili sposobni preživeti. Vanje je bilo vložene ogromno energije in denarja, posvojitev pa ni-torej zavetišče ne deluje odlično. Občine nočejo plačevati, živali pa morajo jesti. Torej? Razpravljanje ne pomaga, pomagajo le reklama, posvojite in finančna pomoč.

Nakažem tudi jaz, ampak šele 15., prej ne bo šlo.
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #18 : sreda, 02.09.2009 : 10:27:23 »

Srce se mi para, ker vem kakšna je situacija in ker ne morem sama narediti še več ali pa pomagati še bolj.

Doniram vsak mesec kaj, kolikor si le lahko privoščim, a kaj ko je pomoči potrebnih preveč…. Sva z mamo prejšnji teden na 300 kosmatih kupili eno vrečo hrane za Zofi in en plato AD-jev za Horjulčke, po 15. pa nakažem spet še kaj za tele muce…
Organiziram tudi med znanci razne akcije zbiranja donacij, kar upam, da vsaj malo pomaga, na žalost pa posvojiteljev ne morem »nakazati«.  sram

Bi vzela tudi sama še kakšnega, a mislim da je 5 mačjih posvojenčkov v najemniškem stanovanju vse kar si lahko privoščim… Smiley

Smetka, občudujem tvoj pogum. Vem,da to kaj dosti ne pomaga, upam pa, da bo ravno tvoja požrtvovalnost in tvoje veliko srce odprlo oči še kakšnemu bolj sramežljivemu potencialnemu posvojitelju…
Logiran
steva cenejac
odvisnež
*****
Sporočil: 542


« Odgovor #19 : sreda, 02.09.2009 : 10:56:07 »

A lahko kako naredimo pritisk na vse te občine, ki ne plačujejo, kar bi morale?

Mediji?

Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #20 : sreda, 02.09.2009 : 11:03:25 »

Tudi jaz razmišljam v tej smeri. Mogoče radio? Malo pozitivne reklame in osveščanja? Undecided
Logiran
Gipsy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #21 : sreda, 02.09.2009 : 11:25:04 »

Ne solzim se ravno za vsako figo, ampak malo prej se mi je pa kar ulilo. In kaj ima to zveze s temo? Ima. Sem lobirala med znanci za kakšno donacijo in ugotovila, da je med njimi tudi oseba z velikim srcem. Da ne dolgovezim. Ta oseba ima v kratkem "okrogli" rojstni dan in se je ob najinem pogovoru nemudoma odločila, da bo znance takoj obvestila (je že začela), naj namesto daril raje nakažejo Zavetišču. Ji to pomeni več kot darila. Eko, jaz pa v jok zaradi ganjenosti in na forum, če je to mogoče ideja še za koga. Sploh se mi zdi, da bi kazalo idejo "donacije Horjulu namesto darila" razviti. Če je sprejemljiva, bom razmislila o podrobnostih.

Pa še nekaj, če se vam zdi ideja ok: mnogi forumaši ste verjetno na Facebooku, kar pomeni, da bi lahko zelo hitro in enostavno razširili informacijo o prepotrebnih donacijah tudi izven foruma. Mogoče to že delate, s kakšnim dodanim linkom na stran Horjula in stavkom "naj obvestijo čim več ljudi" (ja vem, tole spominja na ...) pa bi dosegli več obiskovalcev na strani in (upam) posledično tudi več donacij, mogoče celo posvojitev.  
Zdaj me imate pa že "poln kufer", torej konec.

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #22 : sreda, 02.09.2009 : 11:29:02 »

Ideja pametnih daril je tudi tukaj:
http://dzzz.si/index.php/krilca-darila-s-carobno-mocjo.html

pa lahko razvijaš dalje.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #23 : sreda, 02.09.2009 : 11:32:45 »

Pametna zamisel za FB.Sem že gor.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #24 : sreda, 02.09.2009 : 11:37:44 »

Tako sta moja dva prijatelja naredila lani za drugo zavetišče in sicer namesto daril za druge in od drugih, je šel denar za zavetiščnike. Enako nameravam storiti tudi jaz letos. Upam, da zdržite do takrat!
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #25 : sreda, 02.09.2009 : 11:44:41 »

Samo vprašanje-lahko kopiram Vaš tekoči račun?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #26 : sreda, 02.09.2009 : 11:45:43 »

Mojih 40 čaka na 300 K v konzervirani obliki; ob naslednjem prilivu sredstev pa nakažem Wink
Logiran
Mišelinka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 322


« Odgovor #27 : sreda, 02.09.2009 : 11:46:27 »

Nakazano danes.

Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #28 : sreda, 02.09.2009 : 11:49:25 »

Moram rec da sem zadnje case kar presenecena z dejstvom, da veliko ljudi mogoce potencijalnih posvojiteljev ne uporablja interneta. Sicer so slisali za Zavetišče Horjul - pojma pa nimajo kaj se gor dogaja.   Mogoce je to slucajno glih pri ljudeh, ki jih jaz srecujem. To so ponavavi sprehajalci psov s katerimi se pac zapletam v pogovor. Sicer nimam Horjulckov ampak dva najdencka  se  pa pac vedno trudim delat reklamo Horjulu. Mogoce bi morali razmislit kako najti pot tudi do tistih, ki niso tako "racunalnisko pismeni". Sam en predlog dajem, ker razmisljam kako in kaj... Mogoce kake promocije po trznih centrih z slikcami, osebnim stikom z ljudmi, potencijalnimi posvojitelji.  Ne me kregat ce sem brcnila v temo.  Tongue
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #29 : sreda, 02.09.2009 : 12:56:59 »

Nakazano 70 evrov.

"Denar za Horjul" namesto darila za rojstni dan ali za Božič pa jaz prakticiram že zadnji dve leti, odkar spremljam zavetišče. Tisti najbližji me ubogajo, ostale se pa še trudim zdresirati. Priporočam - se potem tudi sami dobro počutijo!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Licitacije, razprodaje, akcije - pomoč Zavetišču Horjul  |  Razne akcije  |  Tema: 40 EUR za življenje?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines