mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:08:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: zaupljivost
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: zaupljivost  (Prebrano 15675 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« : petek, 25.10.2002 : 07:59:15 »

Pozdravcek,
Sem lastnica prinasalca, ki pa je  zaupljiv do ljudi - tujcev. In  firbcen, vesel kuza  Cheesy- vzrok je tudi v tem, da je se mlad (manj kot 2 leti). Na sprehod zvecer greva stran od ljudi, proti gozdu, tako da lahko kuzata spustim in da takrat srecava cim manj ljudi. Sicer ne bo nikoli skakal po mimoidiocem tujcu, pac pa se mu pribliza, si ga ogleda, malo pomaha z repckom in gre stran. Vse OK, nikomur nic noce, ampak saj veste kaksni so ljudje. Za nekatere je ze to prevec, da jih pes samo pogleda. In ze je vik in krik. Ocitno se ga ljudje zelo bojijo, saj to niso ravno majhni psi. Vedno sem mislila, da bo kuza sam od sebe postal nezaupljiv do tujcev. In tudi je, saj ljudje sami poskrbijo za to (opazila sem ,da jih kuza z razdalje 1 m opazuje, ne pusti se bozati in izogiba se tujceve roke - ocitno je bil ze tepen od nekoga). Ampak se vedno je firbcen, in se vedno se ljudem pribliza ...
Uf, sem se pa razpisala Tongue Tongue Tongue Tongue
Ali mi lahko daste kaksen nasvet? Ali je to zaupljivost pri mladih in firbcnih prinasalcih mogoce odpraviti?
Logiran
judoka
gost
« Odgovor #1 : petek, 25.10.2002 : 10:14:20 »

Podobne "težave" imam tudi jaz s svojo pet in pol mesečno labradorko. Le da ona tudi skače po mimoidočih, če je slučajno ne privežem pravočasno. Upam, da bo kdo kaj uporabnega predlagal. Morda bi pomagalo, če bi se s kom dogovoril, da bi prišel mimo in jo nekako prestrašil ali kaj podobnega?

Pozdrav vsem
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #2 : petek, 25.10.2002 : 11:50:47 »

Pa smo že tri! Tudi jaz imam 5 mesečnega labradorca in je zaupljiv še in še.Tudi moj skače po tujih ljudeh in sploh ne gre vstran. Če imam nesrečo, se usede in se ne premakne. Upam, da bi mi lahko kdo pomagal. Saj nimim nič proti, da se ne boji ljudi, ampak je zelo nadležno, saj, ko grem v mesto gleda za vsemi in gre k njim, kar pa nekatirm sploh ni všeč.
upam, da mi bo znal kdo pomagat.
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #3 : petek, 25.10.2002 : 12:16:45 »

Citat
Enkrat pa so mi ga zbrcali ceprav je sel samo mimo.


Na zalost nisi edini... Tudi moj zlatko jih je ze dobil... Pa ni nic skakal, ni delal neumnosti, le prevec zaupljiv je bil in se je, po njihovih besedah, prevec priblizal.  Angry
Lahko bi komu kaj naredil, so rekli... Shocked Roll Eyes
Od neljubega dogodka naprej ga dam na povodec vsakic, ko se priblizujejo ljudje. Za vsak slucaj...

Zato polagam na srce vsem lastnikom prevec zaupljivih psov: BODITE POZORNI. NISO VSI NA VIDEZ PRIJAZNI LJUDJE DEJANSKO PRIJAZNI. Lahko jih vas pes dobi po nepotrebnem.

Je pa res tudi to, da vsi nimajo in ne morejo imeti radi nasih psov. To je dejstvo.

Veliko veselja z vasimi zivalcami vam zelim! Wink
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #4 : petek, 25.10.2002 : 12:26:41 »

Moram povedati, da je moj ZP povsem isti kot od mojih predhodnic. To bi šel kar do vsakega. Zdaj ga imam vedno na povodcu in tudi ko je na povodcu gleda za ljudmi kot da so šesto čudo. Bog ne daj, da bi ga takrat spustila, ker bi šel naravnost do njih. Zdaj ko koga vidi, mu preusmerim pozornost na kaj drugega, če mi rata. Še posebaj nor je pa na otroke. Če že katerega srečava sem prov vesela, da ni spuščen. Zanimivo je pa tudi to, ko greva v mesto sploh ne porajta toliko ljudi, če sva pa kje na samem, pa da koga srečava je pa čist utrgan.

lp M.
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #5 : petek, 25.10.2002 : 12:30:59 »

Kristi, tudi jaz sem to dozivela sram sram. Clovek je metal v mojega psa kamenje, ker je rekel, da ga bo ugriznil ,kot ga je nekoc ugriznil neki pes v Tivoliju. Pa histericni napad 10-letne puncke na Snezniku.... Zaradi takih in podobnih  incidentov tujec mojega psa ne more prijeti v roke, ker mu bo zbezal stran - ocitno zelo slabe izkusnje. Ampak se vedno se pa pribliza cloveku na 1 m in ga gleda ter maha z repom. Ful nevaren pes zgleda Huh Huh.
Zal je se vedno mlad in ga fascinira tek ljudi in hitri gibi ljudi.
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #6 : petek, 25.10.2002 : 13:01:00 »

Vidim,da nas ima veliko take probleme.
Moj šnuci je strah in trepet na sprehodih že od kar je bil star komaj 2 meseca.Je zelo zaupljiv in prijazen do ljudi,ampak se ga nekateri groooozno bojijo(ne vem od kje tak patetičen strah pred šnavcerji!?),pa nobenemu nič noče.Sedaj tudi ne skače več po ljudeh,kot ko je bil mladič.Če pa koga pozna pa sploh pokaže naklonjenost in prijaznost in se mu od veselja kar meče pod noge,noro maha z repkom in kruli od sreče.Zaradi čudnih izpadov in še bolj nesramnih komentarjev in nenadnih paničnih gest določenih ljudi ga imam večino sprehodov raje kar na povodcu. :'(Razen.ko ga spustim v morje plavat.
Kamne je pa tudi že kasiral in to od otrok Huh,ki hodijo mimo naše hiše v šolo.Bil je še mali in dobro da si tega ni zapomnil in ima otroke še vedno zelo rad. Smiley
Logiran
pherma
gost
« Odgovor #7 : petek, 25.10.2002 : 16:38:28 »

Meni se pa tisti predlog, da psa pač nekdo prestraši čisto vredu.
Logiran
ewchy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 533


« Odgovor #8 : petek, 25.10.2002 : 21:48:08 »

Moram reč, da sta moja zlatkota precej nezaupljiva do tujih ljudi, če jih srečamo na sprehodu, če pa kdo pride k nam domov, pa ne more uiti da mu ne bi težila s čohanjem. Nikoli jih nista dobila, ampak se ne približujeta tujcem, čeprav sta radovedna ampak imata vedno nekakšno varnostno razdaljo. sem že tudi doživela, da  je mimoidoči človek počepnil in poklical ta starejšega psa ampak se ta zanj sploh ni zmenil, čeprav je prava carta. In mi je to kar všeč.
Razumem pa ljudi, ki se bojijo psov, saj so lahko v preteklosti doživeli kakšeno hudo izkušnjo. Seveda ni opravičilo da jih zato zbrcajo ali v njih mečejo kamne. Če vidim, da se človek boji mojih dveh mu rečem da nista huda in da ne bosta nič naredila in je ponavadi vse ok. Se mi pa zdi, da se ljudje bolj bojijo črnih oz. temnih psov kot svetlih. Verjetno zgledajo bolj hudobno ali tako nekako.
pherma, ne strinjam se s tabo da bi moral preveč zaupljivega psa kakšen tujec prestrašiti, saj lahko doživimo ravno obratno, da se bo pes panično bal ljudi in lajal na njih, mogoče postal celo agresiven... Smrčkov predlog mi je zelo všeč.

Lp
Logiran
Princ
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 112


« Odgovor #9 : sobota, 26.10.2002 : 09:56:36 »

Res izgleda, da imamo tisti z retriverji s tem največ težav. Torej še je nekaj upanja, da se pasma ni "izrodila", kot radi nekateri v nedogled ponavljajo. Tongue
Moje izkušnje so popolnoma enake in sem za smrčkov opis (točno tako sem delala-če pa na začetku, ko je bila oseba še daleč in je pes silil k njemu nisem uspela pridobiti njegove pozornosti, sem uporabila kratek poteg z vrvico in potem briket. Trajalo je eno leto, potem pa še eno, da se je umiril tudi v bližini človeka. Zdaj, tretje leto, pa prakticirava (bolj ali manj posrečeno Grin) še v bližini kakega človeka in psa. Kar je neprimerno težje, sploh če se pojavi psička in moj princ zgubi pamet, jaz pa krilim okrog njega. Ampak tu in tam pa le gre.
Seveda sem govorila o srečanju z neznanimi ljudmi in psi.
Ampak problem je po mojem v ljudeh. Namreč, jaz še nisem doživela, da bi kdo cvilil in skakal ali še kaj hujšega, če se mu je moj pes približal. Nasprotno! Folk kar kliče psa, pa mamice z dojenčki, mali otroci, dedki in babice na sprehodih- in to je grozno. Še včeraj sem slišala, da je na sprehodu en pes neke lastnice skočil pod kolesa nekega kretena, ki je potem tožil to lastnico za se mi zdi dva miljona. Halo?! Se zavedate, kaj lahko naredijo kremplji naših ljubljenčkov, če se gredo cartat k ljudem z napako?
Pa da neham bluzit: pherma, tudi meni se zdi, da strašenje sploh ni na mestu. Pes lahko poleg tega, da se bo bal ljudi, postane nepredvidljiv in agresiven, lahko da se bo bal raznih pokov, pojavov v naravi (veter, grmenje),....in ti svetujem, da najdeš drugo rešitev. Pa lep pozdrav vsem,
Mateja





Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #10 : ponedeljek, 28.10.2002 : 09:10:03 »

Se še jaz pridružujem - sem tudi imela veliko težav zaradi preveč prijaznega psa. In še vedno (pri skoraj treh letih) zelo rada steče k ljudem. Vendar pa jo sedaj kar lahko obvladam - ponavadi s hrano, ali pa z igračo. Še predno smo pri ljudeh že primem hrano, Mišo pokličem in ona potem pridno sledi hrani in je ljudje niti več ne zanimajo tako (še sreča, da imam požrešnega psa Grin).
Če pa jo ljudje kličejo k sebi, jo pa kar pustim, si bodo pa sami krivi, če bodo slinasti in blatni. Sicer pa tisti, ki jo pokličejo, ponavadi nimajo nič proti.
Logiran
MAD_DOG
gost
« Odgovor #11 : nedelja, 03.11.2002 : 09:56:11 »

Ja, kako vam lahko zbrcajo pse? Kaj niste zraven? Saj pes je pa ja menda močno bitje. Joj, če bi se mojga probal kdo dotaknit, bi jo odnesel z raztrganimi hlačami in modricami. Kaj se psi ne branijo? Je res, da je tudi moj pes učasih nadležen do tujcev. Najbolj mi gre na smeh ko mi kdo pravi: "Grem zvečer domov, mimo vaše ograje, vse je tiho, nenadoma pa prileti neka velika zver, se zažene v ograjo in začne lajati s tako močjo!"
Pa saj vem, da ne bi nikomur nič naredil. Včasih tudi slišim, kako mu grozijo: "Dej tiho bod, če ne bi rad zobov po tleh iskal!"
Pa tudi vem, da mu v resnici ne bi mogli nič! Ker bi ga sploh dobili težko, tako je uren, pa še močan je!
Je pa res zelo nadležno, če pes skoči v vsakega človeka in je firbčen.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #12 : ponedeljek, 10.11.2003 : 11:45:13 »

Medtem ko je mojpes.net bil v prenovi, sem postala ponosna lastnica zdaj 4 mesecne Gale-veliki svicarski plansarski pes.  Wink :DVse poteka se akr O.K, ne znam si pa razloziti, kaj pomeni njeno izredno navdusenje nad dolocenimi obiski, ko skace (po domacih ne), se mece okoli nog, vcasih se tudi polula...Naj povem se to, da zivi z nami v hisi, ima 2 sprehoda na dan, ze zdavnaj obvlada higieno, bile v igralnih uricah,...
Prosim vas za pomoc, ker sama ne najdem vzroka.. sram Lips Sealed

LP in hvala!!!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #13 : ponedeljek, 10.11.2003 : 12:44:32 »

Hehe, je pac veseljakinja po naravi!  Wink Poskusaj jo le odvaditi skakanja, ker to psisce postane kaj kmalu pravo tele. Mogoce lahko poskusis takole: ko pride obisk, jo drzi za ovratnico in naj sedi, obisku pa poskusi dopovedati, da naj jo pocrklja sele, ko sedi. To smo poskusali pri nasem Radicku, pa je kar slo.  Samo pocasi pa vztrajno. Veliko uspeha in lep dan, Beza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #14 : ponedeljek, 10.11.2003 : 16:28:34 »

Liza,sicer zlata prinašalka,je tudi grozno skakala po obiskih (za razliko od tvojega tudi po domačih)in zraven naredila tudi kakšno lužico :oOčitno je bila tako vesela,da sploh ni vedela kaj bi.Se je pa počasi umirila,je sicer še vedno nora na vse obiskovalce (verjetno bi še tatovom prinesla copatke Grin),samo lužic pa ni več Cheesy
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: zaupljivost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines