mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:08:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psicka tuli in godrnja v pesjaku
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: psicka tuli in godrnja v pesjaku  (Prebrano 20340 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #15 : torek, 08.09.2009 : 20:18:35 »

White rose, super, da si se oglasila.

Dajte, za božjo voljo, poslušat svoje vzreditelje, ki so korektni in izkušeni. Pa nič ne bo narobe, če boste kdaj na rodovnik pogledali, koliko je vaš pes star, preden začnete udrihat, da vam je nekdo prodal premladega psa.

Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #16 : torek, 08.09.2009 : 20:20:06 »

Ojej. No, takole se pa potem še skrbne vzreditelje lahko na slab glas spravi...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #17 : torek, 08.09.2009 : 20:20:49 »

P.S.: Nisem mislila, da je white rose na slabem glasu, ampak če nekdo potem takole okrog razlaga dezinformacije se pa to lahko zgodi.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #18 : torek, 08.09.2009 : 20:22:33 »

White rose, Kalsang, Zala_ podpis ...
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #19 : sreda, 09.09.2009 : 09:22:19 »

Glede na poste, ki so bili objavljeni za mojim, se popravljam in te prosim: ZACNI POSLUSATI VZREDITELJA in postopaj po njegovih nasvetih!!!!!!
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : sreda, 09.09.2009 : 09:26:44 »

Tudi če bi prodala psa kakšen dan pred 8 tednom - prava figa (v bistvu je zanekatere pasme to celo zelo dobro). V primeri s tem, da mladička direkt iz legla počiš v pesjak,  zapreš vrata in greš spat... Ali pa bi mogoče tako ravnanje par dni starejši pes mirno prensel? No ja, s tem je približno tako, kot z vzgojo otrok. Dojenčka lahko daš v zibko in ga hraniš točno po določenem urniku, vmes ga pa ne pipaš, ne glede na to, kako tuli, da se ne bi slučajno razvadil. Potem bo sčasoma nehal tuliti, ker se bo naučil, da je brez haska. Enako je s pasjim mladičem. S to razliko, da bi te dandanes vsi postrani gledali, če bi tako vzgajala majhnega otroka, s psom pa to lahko počneš in ti nihče nič ne more. Torej: če misliš, da ravnaš prav potem pusti psa da tuli  kolikor ga je volja, s časom bo obupal in utihnil. Sosedom pa kupi kakšno bonbonjero ali kavico za potrpežljivost.
pa zanimivo...kako hitro se začne udrihati po nekom, ki ga ni na forumu in se ne more braniti - me zanima, do kam bi prišli, če se White rose ne bi oglasila.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #21 : sreda, 09.09.2009 : 09:47:05 »

Ni se udrihalo po nikomer, ki se ni mogel braniti.

Naveden je bil podatek, da pes še nima 8 tednov, torej bi moral biti doma pri mami in za to sta odgovorna oba, vzreditelj in kupec, kar je bilo tudi povedano.

Ko se je vzrediteljica javila, je marsikaj pojasnila, ni pa povedala, kako je preverila že vnaprej, kako bo za mladiča poskrbljeno, oziroma, koliko je nova družina pripravljena na prihod novega člana.

Jaz sem do zdaj oddala samo enega psa, ki ni bil več mladič in je šlo za posvojitev psa, ki je ponovno iskal dom. Postopek je bil kar kompliciran, s tem, da sem psa tudi sama pripeljala, si ogledala, kje bo pes bival, koliko se bodo ukvarjali z njim, ipd. Seveda, ni govora, da bi bil kje drugje, kot v stanovanju s svojimi. In pogodbo smo podpisali.

Pred leti je sin kupil rodovniškega mladiča dobermana, ki je imel že 3 mesece (ni bil premlad), od priznane psarne, pa ni bilo nobenih zahtev ali celo pogodbe ali preverjanja z njihove strani. In ko sem jih klicala, da (odrasel) sin ne skrbi primerno zanj, jih to ni kaj dosti skrbelo.

Tako, to ni napad na kogarkoli, je samo moje osebno razmišljanje, ki ga delim z vami.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #22 : sreda, 09.09.2009 : 11:04:29 »

No...problem je bil, da psička v pesjaku tuli. Tulila bi enako, ne glede na to, ali je bila ob oddaji stara 53 ali 56 dni. In potem se zapičite v tistih par dni (pa niti nisem mislila konkretno na Vis in Nox). Pravi problem pa je v tem, da se mladička zapre ven, kjer je sam, ga je strah, ga zebe....potem se pa pritožuje nad tem, da pes joka. In je kriv vzreditelj, ki da to sploh ni, ki da je mladiča prodal prezgodaj. Aha. In potem, se vzreditelj oglasi in pove, da je bil mladič ob oddaji star dva dni čez 8 tednov, pa se tega vzreditelja še celo pozna, ja potem je pa vse v redu in se je treba hitro opravičevati.
No ja. Ravno tako je ali ni v redu, ne glede na to, ali nekoga poznaš in se zna celo braniti ali pa ga ne poznaš.  Meni se zdi, da je vzrediteljica naredila napako, ker je prodala mladiča osebi, ki nima niti najmanjšega razumevanja za psa. Osebno mladiča ne bi dala nikomur, ki ga ne bi bil pripravljen imeti pri sebi vsaj prvih par tednov, ki so za razvoj mladega psa najpomembnejši. Lahko tudi spi pri njem v pesjaku, če se mu to zdi bolj komot kot imeti psa notri pri sebi. Ko pa spustiš kriterije, te lahko hitro udari nazaj - recimo tako, da te kupec oserje v javnosti.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #23 : sreda, 09.09.2009 : 11:11:46 »

 Meni se zdi, da je vzrediteljica naredila napako, ker je prodala mladiča osebi, ki nima niti najmanjšega razumevanja za psa. Osebno mladiča ne bi dala nikomur, ki ga ne bi bil pripravljen imeti pri sebi vsaj prvih par tednov, ki so za razvoj mladega psa najpomembnejši.

Evo, sem čakala, če bo zadevo pokomentiral vzreditelj.

Se strinjam 100%
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #24 : sreda, 09.09.2009 : 12:18:08 »

Sem pozabila, da je človek popolno, nezmotljivo, božanstveno, super preudarno in nasploh tako prekleto pametno bitje, da sploh ne vem, zakaj so izumili besedo "napaka".
Res sem pozabila, da se nikoli nihče ne zmoti...

Sicer pa smo lahko tukaj vsi tiho razen monce in white rose, ker le onidve vesta, kako in kaj točno sta se dogovarjali in pogovarjali in razglabljali in debatirali, ker odkrivanje tople vode tu ni na mestu.
Niti obtoževanje, kdo je kriv in kdo bi moral nekaj narediti drugače, kot je naredil.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #25 : sreda, 09.09.2009 : 12:19:38 »

Upam, da smo dosegli najbolj pomembno stvar in sicer, da bo novopecena lastnica koncno zacela poslusati vzreditelja.

Lova na carovnice se pa pac ne bomo sli. Ane?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #26 : sreda, 09.09.2009 : 12:23:22 »

Upam, da smo dosegli najbolj pomembno stvar in sicer, da bo novopecena lastnica koncno zacela poslusati vzreditelja.

Tudi jaz upam, da se bo izteklo tako, da bo pes na najboljšem.
Pa srečno, monca!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #27 : sreda, 09.09.2009 : 19:20:22 »

In potem, se vzreditelj oglasi in pove, da je bil mladič ob oddaji star dva dni čez 8 tednov, pa se tega vzreditelja še celo pozna, ja potem je pa vse v redu in se je treba hitro opravičevati.
No ja. Ravno tako je ali ni v redu, ne glede na to, ali nekoga poznaš in se zna celo braniti ali pa ga ne poznaš.  Meni se zdi, da je vzrediteljica naredila napako, ker je prodala mladiča osebi, ki nima niti najmanjšega razumevanja za psa. Osebno mladiča ne bi dala nikomur, ki ga ne bi bil pripravljen imeti pri sebi vsaj prvih par tednov, ki so za razvoj mladega psa najpomembnejši. Lahko tudi spi pri njem v pesjaku, če se mu to zdi bolj komot kot imeti psa notri pri sebi. Ko pa spustiš kriterije, te lahko hitro udari nazaj - recimo tako, da te kupec oserje v javnosti.
Točno tako, ni v redu samo zato, ker je zdaj vzrediteljica poznana. Po drugi strani, roko na srce, kupec lahko vzreditelju obljubi in zagotovi marsikaj. Recimo, da bi vzreditelj moral "zavohati" dobronamernost in iskrenost kupca, to očitno marsikdo od vzrediteljice zdaj pričakuje, vendar verjamem, da je to zelo težko, marsikdaj verjetno nemogoče, ker eni znajo zelo lepo prikazati eno sliko, medtem ko je resnica čisto drugačna.
Še vedno menim in vztrajam pri temu, da je kruto in surovo mladička, ki je do včeraj živel pri svojem tropu, sestavljenem iz psov in ljudi, naenkrat omejiti na pesjak, pa če je to za krajši ali daljši čas. Mogoče kvasim neumnosti, ampak  bi se mi zdelo bolj primerno, da bi se psa navajalo na pesjak šele po tem, ko bi dodobra spoznal novo okolje, nove ljudi in se na eno in drugo tudi dokončno privadil. Ko mu je novo domovanje (mislim na ljudi, hišo, vrt in vse kar spada zraven) dejansko tudi DOM, potem sem prepričana, da se tudi pesjaka lažje navadi, saj ga bo imel za sestavni del doma.
Kaj če bi pesjak pustili enostavno odprt, da se psiček mirno šeta noter pa ven in ga začnete zapirati šele čez mesece? Če je sploh potrebno, da je v pesjaku - jaz tega še vedno ne štekam in dvomim, da sploh bom.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #28 : sreda, 09.09.2009 : 19:45:11 »

Seveda. Vedno  se lahko ušteješ. Zato imam pa tako rada zimska legla: noben izgovor ne pomaga - mladič mora biti notri do spomladi. Če ga takrat še želijo preseliti ven, ga lahko. Ampak najtežji del je že mimo, mladiča so že morali navadit na red in čistočo. Tako tudi potem, če se preseli ven, brez problema ohrani dostop v hišo, kadar so ljudje doma.
Zdaj ko je prijetno toplo so novopečeni lastniki mogoče še veliko zunaj z mladičem. Samo...Tudi če so z njim 4 ure na dan, je pes sam vseh preostalih 20 ur. Ko bo pa prišlo deževno obdobje, pa veter in mraz - koliko lastnikov pa bo še čepelo na vrtu pri psu ure in ure? 
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #29 : sreda, 09.09.2009 : 20:22:54 »

Zdaj ko je prijetno toplo so novopečeni lastniki mogoče še veliko zunaj z mladičem. Samo...Tudi če so z njim 4 ure na dan, je pes sam vseh preostalih 20 ur. Ko bo pa prišlo deževno obdobje, pa veter in mraz - koliko lastnikov pa bo še čepelo na vrtu pri psu ure in ure?
Iz tega razloga se meni zdi najbolje, da imamo ˝povprečni˝ lastniki psov pse pri sebi v stanovanju ali v hiši. Izredni kinološki navdušenci, ki se dejansko ukvarjate s psi cele dneve ste seveda izjeme.
Trenutno bi bila pri nas Missy 23 ur na dan sama zunaj, če je ne bi imeli noter. Tako ji lahko vsaj spotoma, kolikor pač to razmere dopuščajo, naklonimo nekaj pozornosti.
Sicer bi bila popolnoma zapuščena v pesjaku.
Mladiču po mojem mnenju pritiče nekaj pozornosti, saj je zaenkrat precej nebogljen in če ima vzreditelj izkušnje s psi v pesjaku, ga je pa verjetno vredno poslušati.
Jaz sem že napisala, da psa cel čas v pesjaku ne bi imela nikoli več.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psicka tuli in godrnja v pesjaku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines