mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:33:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psicka tuli in godrnja v pesjaku
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: psicka tuli in godrnja v pesjaku  (Prebrano 20338 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #30 : sreda, 09.09.2009 : 20:31:30 »

Lanabela in kocka, super napisano, se popolnoma strinjam, moje mnenje je pa itak, da je pes najbolj srečen če živi skupaj s svojim človekom.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #31 : sreda, 09.09.2009 : 21:26:35 »

Ko bo pa prišlo deževno obdobje, pa veter in mraz - koliko lastnikov pa bo še čepelo na vrtu pri psu ure in ure? 
Bore malo, skoraj nihče. Psa pojmujem kot člana družine - ima svoj prostor, svoje potrebe, svoje meje in svoja pravila in konstantno kršenje vsega tega lahko krepko oteži sobivanje z ostalimi krdelniki. Moje mnenje je (in upam, da monca tole bere), da je psa v hiši teh pravil veliko lažje naučiti, ker kako pri mili božji volji bo mladiček razumel, kaj mu je dovoljeno samo v pesjaku in kaj v hiši (če bo do hiše sploh imel dostop, tega nisem razumela) Huh

Če pogledam geografsko lego Slovenije, lahko mirne duše trdim, da ponekod zima traja lahko tudi šest mesecev - in teh šest mesecev na leto bo pes avtomatsko prikrajšan za bližino svojega človeka, ker me prav zanima, kdo bo pri njem preživel (tako kot je Lanabela napisala) dneve in tedne deževnega vremena. A ne bi bilo lažje in prijetneje za vse, da se psu meje bivanja pokažejo in obrazložijo že od samega začetka v stanovanju, kjer se bodo vsi (tako ljudje kot pes) veliko bolje in uspešneje spoznali, kjer bo dovolj en sam pogled, da razumeš ali je z njim kaj narobe ali ne, če mu manjka igre ali karkoli drugega in kjer v končni fazi tudi on sam takoj zavoha, kakšne volje si, a si za divjanje in zganjanje norčij ali ne? Tako pa (ponavljam, po mojem) bo pes porabil dlje časa za privajanje na čistočo, na "štekanje" kaj je prav in kaj ne, na spoznavanje dovoljenega in prepovedanega.

Monca, zdaj si vzela ekstra dopust - kaj pa potem? Mojo psičko smo npr. učili, da je vprašala izhod za lulanje privajali približno mesec in pol, pa smo delali vse "po pravilih" in kot pri prejšnjih psih, pri katerih smo porabili neprimerno manj časa. S tem ti želim samo dopovedati, da se eni učijo hitreje, eni počasneje in to obdobje bi se - če bi živela v pesjaku - verjetno podaljševalo v nedogled.
V hiši pa ga imaš bolj ali manj nonstop na očeh in pravočasno ukrepaš, ko si ustvarja svoja pravila igre.
Če že mora v pesjak (bljask), naj gre za nekaj ur na dan in šele, ko bo popolnoma vešč pravil, ki veljajo pri bajti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #32 : četrtek, 10.09.2009 : 10:14:42 »

Pesjak ni noben bljak. To je najboljša možna nastanitev za psa - v času, ko ni nikogar doma. Boljša od kopalnic, kuhinj ali hišnih boksov, kakor se olepšano reče kletkam, v katerih se pes komajda lahko obrne.
Je pa dobro mladiča nanj privajati postopno, tako kot se ga postopno navaja na katero koli drugo obliko omejevanja svobode.
Aja, da ne bo pomote: ponoči so lastniki ponavadi doma.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #33 : četrtek, 10.09.2009 : 10:19:34 »

Pesjak ni noben bljak. To je najboljša možna nastanitev za psa - v času, ko ni nikogar doma. Boljša od kopalnic, kuhinj ali hišnih boksov, kakor se olepšano reče kletkam, v katerih se pes komajda lahko obrne.

Imam psa v stanovanju v kletki in se z zgornjim popolnoma strinjam.
Ko pridem do hiše in kosa vrta, bosta psa zagotovo dobila pesjak (oz kaj podobnega) in bosta tam čakala,ko nas ne bo doma. Potem pa seveda takoj nazaj v bajto  Wink

 
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #34 : četrtek, 10.09.2009 : 10:43:05 »

Jaz sem pesjak črtala (sem ga pa načrtovala), ker so psi potem bolj izpostavljeni zunanjim vplivom. Še odprto, čeprav zamreženo, okno privablja neljube obiskovalce. Zunanje motnje potem zelo motijo naše pse in neprestano lajajo. Se pozna že, če je okno zaprto.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #35 : četrtek, 10.09.2009 : 11:39:35 »

Pesjak mora biti postavljen na pravo mesto. Za zelo živčne in bevskavaste pse je bolje, da so nekje čim bolj izolirani od okolice. Večina psov pa ob opazovanju okolice uživa in se ne razburjajo za vsako malenkost.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #36 : četrtek, 10.09.2009 : 11:51:26 »

Večina psov pa ob opazovanju okolice uživa in se ne razburjajo za vsako malenkost.

Naša dva (vsaj zaenkrat) sploh nista lajava.
Jaz sem si itak zamislila pesjak skupaj z zunanjim mačjakom (primerne velikosti seveda), tako da jim ne bo dolgčas, pa še mački ne bodo več uničevali hiše, kot to počnejo vsako dopoldan,ko me ni.

Roy ni nikdar okusil pesjaka, dokler lansko jesen ni bili v okolici Ptuja na treningu za JZP.
Prvič v življenju je prespal v pesjaku v družbi še dveh ptičarjev (pesjaki so bili naravnost vzorni) in presenetljivo je izgledal čisto zadovoljen, pa je drugače precej mevžast pes in doma skoz za nami lazi.

Je pa res,da je bil zaprt v pesjak ob 23h zvečer po naporenem treningu in zjutraj ob 7h je že bil nazaj na delu.


Bom pa še enkrat napisala, zame in za moja dva psa, je pesjak opcija samo čez dan v naši odsotnosti.

Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #37 : četrtek, 10.09.2009 : 12:00:33 »

Čeprav ni za to temo, so naši psi po selitvi na kmete ful živčni. Zelo jih bega stalni lajež po okoliških vaseh, ki odmeva, potem oglašanje divjih živali, prosto gibajoči se psi in mačke. Za njih je to grozen šok, glede na mir (!), ki smo ga bili deležni v mestu, z okni, obrnjenimi v park. Ni nobene želje po gibanju v naravi, lulat, kakat, skopat v potok (tam pa groza, divje race) in takoj noter!!!!!

Brez mene niso niti minute sami na vrtu, takoj se nalepijo na vrata (ne pusti me zunaj, help!).
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #38 : četrtek, 10.09.2009 : 12:14:49 »

Brez mene niso niti minute sami na vrtu, takoj se nalepijo na vrata (ne pusti me zunaj, help!).

Enako.
Pri moji mami, ki ima ograjen vrt, noče bit sam zunaj niti sekundo. Takoj ko vrata zapreš in greš noter, ga že vidiš na drugi strani, kako čiča in čaka,da mu odpreš.

Čeprav se mi zdi,da bi bila zadeva z vrtom čisto drugačna, če bi se mi preselili.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #39 : četrtek, 10.09.2009 : 12:24:41 »

Tudi pri nas je bilo tako, ko smo se iz mesta preselili na kmete. Toda počasi sta se obe psici navadili, mlajša celo nekoliko prej kot starejša, čeprav je bila mlajša vse življenje v mestu, starejša pa je že prej krajša obdobja preživela na vasi. Postopoma je postal vrt njun, počasi sta tudi sami začeli odhajati skozi odprta vrata iz dnevne na vrt, tam poležavati v senci itd. Naravni zvoki so bili tudi včasih sumljivi, zdaj pa nič več. Lajež vaških psov ju pa nikoli ni motil.

Počasi se navadijo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #40 : četrtek, 10.09.2009 : 16:38:42 »

Verjetno ne spada v to temo, ampak mi lahko prosim kdo razloži zakaj je dobro psa med našo odsotnostjo iz stanovanja zapreti v kletko? Je kletka priporočljiva za pse, ki so nagnjeni k uničevanju pohištva in ostalega inventarja ali tudi za ostale kosmatince? Prosim ne jemljite mojega vprašanja kot provokacijo, ker to ni, me pač samo zanimajo stališča oz. mnenja tistih, ki to prakticirajo/prakticirate.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #41 : četrtek, 10.09.2009 : 16:50:31 »

Ce sprasujes za hisni boks (kletko, ki je v stanovanju), predlagam, da svoje vprasanje postavis v temi http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,26556.0.html, ker s pesjakom nima nobene zveze.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #42 : četrtek, 10.09.2009 : 16:54:27 »

Ja hvala, tokrat sem spraševala za kletko (vem, da je pesjak nekaj drugega, samo se mi je vprašanje porodilo pač ob tej temi  Wink )
Grem pogledat  Smiley !
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #43 : četrtek, 10.09.2009 : 16:58:19 »

Ni problema, samo tam bo morda kaksna bolj konkretna debata o tem, kar te zanima Wink
Logiran

Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: psicka tuli in godrnja v pesjaku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines