mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:42:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Jok, ko je treba spat
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jok, ko je treba spat  (Prebrano 23231 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #15 : torek, 22.10.2002 : 17:22:01 »

Vsak kuža se slej ko prej navadi na določen red glede spanja .Tudi naš šnuci je na začetku veliko izsiljeval z jokom.Ko je začel spati v boksu na dvorišču.Pa nismo kaj dosti popuščali,tako,da se je navadil in sprejel boks s pasjo hišo za svojo spalnico.
Sicer pa še sedaj zna izsiljevati,dostikrat naju tudi prepriča,da potem spi v najini  spalnici.Ga ni čez komod...Nikoli pa ne spi na postelji.Je prevelik in ne zna hoditi po njej. Wink
Logiran
rudi
gost
« Odgovor #16 : sreda, 23.10.2002 : 06:19:04 »

Živjo,

evo, smo se odločli doma da lahko spi v dnevni sobi in prva noč je za nami. Zadnje lulanje ob 23.05 pa spat, pa ob 6.00 spet ven odtočit. Ponoči je bilo mirno, mogoče pa je bilo to od šoka ker je lahko spal v dnevni, tudi vse je ostalo čisto.
Osebno se popolnoma strinjam z Darkotovim geslom, samo jaz
moram še prej mal starše omehčat.
Hvala.

Miha
Logiran
Tjasa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #17 : sreda, 23.10.2002 : 07:01:27 »

Ojla.

Moj Kaiser pa sedaj spi v moji sobi na svojem kauču na njegovi dekici, ki pa gre vsak teden v pranje, ker se Kazi ponoči slini kot en polž slinar Grin.Prej ko je bil še mlajši, se je seveda stiskal pri meni, ko pa je začel na hitro pridobivati na teži in velikosti, se je njegovo bivališče preselilo na tla. Sicer je malo protestiral in ponoči, ko sem že spala splezal k meni, vendar je po hitrem postopku pristal spet na tleh. Se je hitro navadil novega ležišča, in tud zdaj ne sili nikoli več na posteljo, ker je full zadovoljen z kaučem. Je pa res kar ja napisal Halicanum, da ni fino, ko ti 35 kg težak pes leži na nogah, zjutri se zbudiš z občutkom da te je povozil valjar Grin Grin Grin Grin. Sedaj se ko postane zaspan, odpravi na svoj prostorček in zaspi kot povh. Wink

LP Tjaša
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #18 : sreda, 23.10.2002 : 08:43:29 »

Rudi, mislim, da te cakajo mirne, predvsem pa tihe noci. Starsi, starsi se kmalu omehcajo, bos videl. Ce jih ne bos ti, jih bodo pa ucke Shocked Shocked Shocked
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #19 : sreda, 23.10.2002 : 08:50:13 »

Rudi
držim pesti, da dobiš permanent permission za dnevno sobo. Ampak ne razvadi ga pa v spalnico. Če sem prav razumela, gre za dogo - bi ti grozilo, da bi pes spal na postelji, tebe bi pa prevalil na tla Grin

glede prostora v garaži. Je res, da kužki želijo biti v bli
žini svojih gospodarjev (idealno je notri). Če to ni možno, je potrebno zagotoviti, da je ležišče v garaži (dostikrat so ploščice v garaži) udobno,toplo,brez prepiha - mogoče ga je pa tudi zeblo?
Logiran
rudi
gost
« Odgovor #20 : sreda, 23.10.2002 : 10:00:57 »

Če se mal poglobim v pasjo psiho, je bil v garaži ta problem, da je bil on odrezan od sveta(tudi mi smo bili nekoč majhni pa smo hoteli biti dalj pokonci...) in je mislil kaj vse se dogaja brez njega. V dnevni sobi pa vidi da res vsi spimo ker je mirno v celi hiši. Jaz mislim, da je to to. Drugače pa v garaži ni manjkalo udobja, 8 cm spužva pa igrače...
Saj veste kako je s starši, na začetku avtoriteta, potem pa jih bolj razvajojo kot mi.

Miha
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #21 : sreda, 23.10.2002 : 12:57:55 »

Miha (rudi),

Vesel sem, da si se tako odlocil.

Tvoje razmisljanje, da poskusis zadevo gledati z njegovimi ocmi, je edini pravilen pristop. Niti mi se nebi pocutili prijetno, da nas po celodnevnem razvajanju in igranju, kdo "odlozi" v garazo in pusti do jutra.
Kuzi je dober, iz hvaleznosti, da ste ga razumeli. Se en dokaz, da so tudi psi vredni zaupanja.

Starse bo zmehcal kuzi sam. Potrebujejo nekaj casa.
Spodbudljivo je dejstvo, da je prva noc minila brez luzic, ali kakcev. Cheesy

Zaupajte mu naprej.

Pozdrav
Darko L.


Logiran
sk8GirL
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #22 : nedelja, 14.11.2004 : 22:06:05 »

Se opravicujem ce je ta tema ze bila, ampak je nisem zasledila. Torej s Tobyem imava problemcek, ki ga nikakor ne znam resiti. In to je, da k se odpravim spat, on noce zaspati, laja, grize vse zivo, skace, skratka noce spat, eno noc je spal pri meni na postelji in se je le nekako umiril, vendar sedaj vedno izsiljuje da bi spal pri meni ceprav ko ga dvignem na posteljo, noce spat. Kdo ve kako ga navadit na spanje v predsobi (kosara) ter pa na to da bo ponoci spal?  Pa se to, cez dan dosti dneva prespi npr 4 ure na dan... Lp vsem
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #23 : nedelja, 14.11.2004 : 23:28:15 »

Ziv Grin

Moj na začetku tudi včasih ni hotel spati. Jaz sem zadevo rešil takole. Ponavadi sva šla na zadnji sprehod zvečer nekje ob 9ih. Sprehod sem prestavil na 10 oz. pol 11 in sm ga zmatru da je laufu in potem je spal kot ubit.

In zdej mava zadnji sprehod vedno ob taki uri in spi kt otrok Grin
Logiran
ursek
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #24 : ponedeljek, 20.12.2004 : 12:52:14 »

Moja Lana je se dojencica; stara 7 tednov - 2 dni nazaj sem jo pripeljala domov.
Vem, da je se zgodaj, da je se mala in pogresa bratce in sestrice ampak, ker zivimo v bloku, punca pa ponoci na vsako uro joka (piska, cvili in spusca cuden glasove, podobne pujskovim), me je strah, da bi se sosedje pritozili. Poskusila sem jo spustiti ven, ker sem mislila, da more lulat (pa ni sla; raje k meni v narocje spat). Potem sem jo naslednjo noc (vceraj) se 2x spustila ven (spet k meni), ker je bila tako glasna. Sedaj pa mislim, da me punca izsiljuje, pa ne vem, kako jo naj ponoci umirim. Naj jo samo ignoriram? Ker ven je ne mislim vozit, da se ne bo tega navadila... Sicer se pa ponoci v boks se ni podelala...

Pa se eno vprasanje me muci; kako naj jo navadim na boks; sem studentka, ki od 8:00 do 16:00 dela. Sestra je v soli, starsi v sluzbi. Kako naj psicko v 14 dneh (dopust) navadim, da bo ostala zaprta v boksu, da ne pogrize stvari (omare, kabli) in se ne podela po vsej sobi?

Hvala za pomoc in lep pozdravcek,

Lana in Ursa
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #25 : ponedeljek, 20.12.2004 : 13:21:33 »

Urša,

prav si ugotovila, Lana te izsiljuje  Wink Edina rešitev je, da jo ignoriraš- vsaj večino tega nočnega jokanja. Moja Buba je bila tudi ponoči v boksu (do svojega 4. meseca) in je seveda nekaj časa probavala z jokom. Ponoči sem vstala točno dvakrat (ob 2h in ob 5h), jo vzela iz boksa, jo dala lulat na njen prostor (namesto časopisa smo imeli tiste bolniške posteljne podloge) in takoj nazaj v boks- brez debate o crkljanju ali igranju. Piskala je točno dve noči, potem pa ugotovila, da ne bo s tem nič dosegla. Nočna zbujanja smo čez nekaj časa omejili na 1x na noč, pri 4 mesecih pa je spala že celo noč, brez zbujanja.

Podnevi pa ji daj v boks kakšno igračko, da se bo zamotila, navajaj pa jo postopoma- najprej pol ure, pa pridi nazaj, da bo vedela, da ne bo ostala sama, kasneje ta čas podaljšuj. Pametno je, da si boš na začetku vzela dopust, tako da se bosta s kužko navadile določenega urnika. Zaenkrat je tudi še premajhna, da bi jo puščala samo 8 ur- že zaradi lulanja to ne bo šlo (tudi po 14 dneh bo 8 ur preveč in jo bo kdo moral peljat ven lulat
- tak mladiček bi moral ven vsaj vsake 3 ure).

Upam, da sem ti vsaj malo pomagala, drugače pa se še javi (lahko tudi na privat). Pa enega  Kiss za Lano!

Lp,
Tina
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #26 : ponedeljek, 20.12.2004 : 17:59:32 »

Uršek,kot že pravi TinaZ,te tvoj kuža izsiljuje!!! Ignoriraj jo to je edina rešitev(na njeno cviljenje,lajanje,....se ne odzovi)!!! Nikakor jo pa tudi ne,voziti ven ker se bo tako navadila da bo hotela sredi noči ven!
Pa da ne bi mislila da se to dogaja samo pri mladičkih,nikakor ne!!! Moj pes je star 15 mesecev,pa je začel ponoči cviliti,pa praskati po vrati(ker je seveda hotel spati na moji postelji)!!!

Glede pa čakanja podnevi,mislim da ne boš imela problemov ker psi(vsaj moj) celo dopoldne prespi!! Daj ji kakšno igračko!!!
Da se ti nebi podelala po celi sobi,ji nastavi časopis(ali plenico,prav posebna ki se dobi v lekarnah) in jo navadi da se potrebo opravi tam,seveda če bo to storila jo pohvali!! Ko bo pa bolj odrasla,pa bo najverjetneje tudi zdržala dokler ne prideš domov!!
Veliko sreče Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #27 : ponedeljek, 20.12.2004 : 18:16:00 »

ursek,
tudi jaz sem imela probleme, ko sem pripeljala Bino domov. Je pa že od prve noči spala zunaj (ker sem proti nočnemu vstajanju, če ni nujno potrebno Wink).
In je spala tako: prvo noč: spala 2 uri, potem je začela cvilit in sem odšla jaz k njej spat za 2 uri. Pa je bil mir 2 uri in je spet začela cvilit. In sem se sredi noči zopet za 2 uri preselila k njej. In tako je šlo prvo noč. Zjutraj sem bila jaz čisto fuč, ker nisem bila navajena takega "ponočevanja" Grin

Drugo noč je spet spala 2 uri in začela cvilit. Jaz je sploh nisem slišala, ker sem bila zmatrana še od prejšnje noči  sram tako da sta me zbudila starša. In sem šla ležat k njej. In ponovila se je zgodba prve noči.

Tretjo noč je že dalj časa sama spala. Ampak še vedno je pa malo cvilila. Četrto noč je pa prenehala. So me pa sosedje spraševali, kakšno zverino imam, ker se tako "dere" Shocked potem so bili pa kar malo razočarani, ker je bila tako majhna Grin Grin Grin

Nekateri predlagajo, da daš mladičku tisto staro budilko, ki prav glasno tiktaka in pa termofor. Budilka nadomešča mamino bitje srca, termofor pa topel trebuh.

Jaz bi psičko peljala pozno zvečer na stranišče, pa ponoči še 2x. In takoj zjutraj. Ena moja prijateljica je svojega psa sprva ponoi vozila na 2 uri lulat Shocked Stanuje pa v bloku v 4. nadstropju brez dvigala Roll Eyes Shocked

Kako jo navadiš na boks je pa že TinaZ lepo opisala. Počasi in postopoma. Pa naj psička ugotovi, da je boks nekaj prijetnega zanjo. Ne sme ga jemati kot kazen.

Lp Jana

P.s. katere pasme pa je Lana?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 20.12.2004 : 18:36:20 »

ursek,
tudi jaz sem imela probleme, ko sem pripeljala Bino domov. Je pa že od prve noči spala zunaj (ker sem proti nočnemu vstajanju, če ni nujno potrebno Wink).
In je spala tako: prvo noč: spala 2 uri, potem je začela cvilit in sem odšla jaz k njej spat za 2 uri. Pa je bil mir 2 uri in je spet začela cvilit. In sem se sredi noči zopet za 2 uri preselila k njej. In tako je šlo prvo noč. Zjutraj sem bila jaz čisto fuč, ker nisem bila navajena takega "ponočevanja" Grin


V pesjak si sla spat?  Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #29 : ponedeljek, 20.12.2004 : 19:28:43 »

Ja, Andi, pri njej v pesjaku sem spala Wink . Na srečo sem jo dobila konec junija, ampak je vseeno bilo kar mrzlo. Sicer pa ona nima pravega pesjaka, ker nima strehe, ograja je visoka samo 120 cm, ima pa 60 kvadratov.

Lp jana
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Jok, ko je treba spat
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines