mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 21:43:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: selitev psa (ali mačka)
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: selitev psa (ali mačka)  (Prebrano 16128 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #15 : petek, 16.10.2009 : 07:47:42 »

Mi smo se selili z dvema psicama iz Lj v Celje. Do takrat so bile tam v hiši samo tu pa tam, res občasno na obisku, kaj več pa ne. Ni pa bilo nobenih problemov. Mogoče so bile malo nesigurne na sprehodih, to pa je tudi vse.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #16 : petek, 16.10.2009 : 08:06:34 »

Mene pa zanima, kako je s tem, da naj v času pasje mladosti ne bi delali kakšnih velikih sprememb v hiši (razne dozidave, ropot in podobno)
Načrtujemo namreč, da si bomo omislili mladička in me zanima, če je res kaj na tem, da tistih nekaj mesecev ni pametno nič takega početi?
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #17 : petek, 16.10.2009 : 08:11:17 »

Jaz pa tukaj ne vidim kakšne prepreke. Psa vzemite s sabo, ko se boste sprehajali po novih prostorih, da jih bo osvojil v vaši družbi.
Če je pes res plašen potem res ni dobro če mu ves dan nekaj topota po glavi. Sicer pa naj kar radovedno raziskujejo kaj se dogaja.  Wink
Ne komplicirajte preveč.  Smiley
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #18 : petek, 16.10.2009 : 08:20:16 »

Jaz bi na tvojem mestu v času pasje mladosti z veseljem kaj tolkla, butala in dozidavala (seveda v mejah zdrave pameti).
Vse, kar doživi v mladosti kot nekaj normalnega (ob nekaj tvoje podpore in pa v prisotnosti ljudi seveda), mu bo tudi kasneje domače. Pomoje bi se marsikatero streloplašnost dalo uredit, če bi ljudje malo več izpostavljali mladičke različnim zvokom, tudi nenadnim. Da jim je treba pri spoznavanju novega pomagat in jim posredovat čimbolj pozitivno izkušnjo (s hrupom ne it čez mejo, pa zraven seveda priboljški, čohanje...).
Mi smo našo pokojno ko je bila majhna navadili na ''pazi!'', kar je pomenilo - bodi pripravljena, počlo bo. Se je cela napela, ampak tako, veselo, s pričakovanjem in smehom do ušes - ''kdaj bo, kdaj bo?''  - ker je potem vedno sledilo nekaj dobrega za pohrustat.
Nič preveč ahtat, razen če imaš kak posebej prestrašen primerek doma Wink.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #19 : petek, 16.10.2009 : 08:30:36 »

No, super, me je res že mal skrbelo, ker bomo ravno v času mladička verjetno tudi kaj bolj hrupnega postorili   Cheesy
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #20 : petek, 16.10.2009 : 08:34:05 »

Jaz doma mucam nastavim tudi napihnjen balon in ga seveda v igri s kremplji prebodeta in poči. Ampak ker imata na voljo balon za igrat že od samega začetka to ni nikakršen bav bav. Pok je nekaj samoumevnega.  Smiley
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #21 : petek, 16.10.2009 : 09:26:01 »

S Kajo sva se pred leti preselili iz Celja v Ljubljano (iz hiše v blok). Prvi teden jo je bilo novega stanovanja kar malo strah. Zjutraj ko sem šla v službo je lajala. Vedno si je vzela en moj kos oblačila in na njem spala. Ampak po dobrem tednu ko je ugotovila, da je vse ok, se je umirila in ni bilo problemov. Zaradi strahu pa ni nikoli lulala ali kakala v stanovanju.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #22 : petek, 16.10.2009 : 10:42:11 »

Moje izkušnje so, da pes mnogo bolje prenese selitev kot mačka.
Jaz se bom v kratkem selila že drugič v 4ih letih in vem, da bom morala zaradi mačke vzeti kak dan ekstra dopusta, ker mi bo take počela, da ne bom spala nekaj noči.
Psička je glede selitve popolnoma neproblematična. Tudi prejšnji psi niso komplicirali.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #23 : petek, 16.10.2009 : 12:24:28 »

Hvala vsem...ste me kar malo potolažili. Wink
Pa glede na to, da Jaka ni plašen pes, imam občutek, da bo hitro osvojil svoj novi teritorij.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #24 : petek, 16.10.2009 : 13:54:37 »

Psom je itak najbolj važno, da so v bližini lastnika, pa kamorkoli se že ta odseli. Wink  Mislim, da so vse skrbi odveč.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #25 : petek, 16.10.2009 : 22:46:04 »

Moj Pik se je navadu cist brez problemov... je pa zdaj itak cist prevec razvajen spet,ker ga vedno s sabo peljem,kamorkoli ze grem.... zdaj me se niti na cigater ne pusti same  Undecided
Logiran
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #26 : sreda, 24.11.2010 : 08:08:02 »

Midva s fantom se za nekaj časa seliva skupaj v hišo. Imam psičko, ki je stara eno leto in je pri meni doma, kjer je cela družina. Sedaj pa se seliva s fantom in ne vem kako bo selitev vplivala nanjo. Je zelo navezana name in me je malo strah, ker ne vem kako se bo v novem okolju počutila. Sploh zato, ker bo sama 8 ur na dan. Naj si vzamem nekaj dni, da sem z njo v novem okolju?
Psičko bom seveda vzela s seboj kamor se selim.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #27 : sreda, 24.11.2010 : 08:49:35 »

Načeloma so psi zadovoljni povsod tam, kjer so njihovi ljudje. Življenje v novih prostorih torej za njih ni tako stresno kot za mačke in sama selitev za psičko ne bi smela biti problem.
Če do zdaj ni bila vajena biti dalj časa sama, jo na to navajajte postopoma in začnite že kar zdaj, če imate to možnost. Naj počaka najprej eno uro, potem pa vedno dlje. Če je ves čas nekdo doma, lahko vadite tudi tako, da psička počaka v avtu - tako, da ji bo jasno, da je niste zapustili, temveč vedno pridete nazaj.
Za bivanje v stanovanju dobro razmislite, kje bo prostor, ki bo samo njen in kjer želite, da vas čez dan počaka.  Naredite ji ga čimbolj prijetnega: staro dekico in kakšno poznano igračo nujno rabi. Če nočete, da v času vaše odsotnosti hodi po celem stanovanju, je rešitev bivalna kletka - seveda dovolj velika, da v njej lahko stoji, se obrne in udobno leži. Tudi na kletko jo je potrebno navaditi postopoma, da je ne bo dojemala kot kazen, temveč kot prostor, kjer se dobro počuti in je samo njen.
Peljite jo že pred selitvijo kdaj v novo stanovanje, če lahko. Naj vse prevoha, malo se poigrajte z njo ipd. Skratka, malo truda bo treba, ampak ne bi smelo biti prehudo.  Smiley
Vso srečo!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strelca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 87


« Odgovor #28 : sreda, 24.11.2010 : 09:07:02 »

Najlepša hvala za odgovor Pepsi!

Psičko sem že navajala od malega, da bo sama doma čez dan, ko bomo v službi. Na srečo sem takrat hodila na fax in me ni blo samo par ur. Sedaj je že navajena biti doma po 8 ur sama, ker smo vsi v službah, tako da je zelo pridna. Tudi dedek, ki živi v spodnjem stanovanju mi je rekel, da se je sploh ne sliši nič ko ni nobenega doma in je mislil, da jo vzamem vsak dan s seboj. Tako da je navajena biti sama v času, ko nas ni doma.
Malo me le skrbi sama menjava okolja. Kar se tiče prostora, bo nekako isto.. sedaj smo v hiši v zgornjem stanovanju in prav tako se s fantom seliva v drugo hišo v zgornje stanovanje. Le lokacija in sama hiša bo druga.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #29 : sreda, 24.11.2010 : 10:10:20 »

Jaz pa ne razumem sploh, v čem je problem. Se že 18 let selim s psi, mački, glodavci, kačami itd., pa ni bilo nikoli težav.
Se mi zdi, da tu ljudje zakomplicirate bolj kot živali.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: selitev psa (ali mačka)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines