mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 23:53:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: stopnice
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: stopnice  (Prebrano 20096 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tejči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


« Odgovor #15 : sobota, 07.02.2004 : 10:26:54 »

  Živjo!
Ker živimo v hiši, kjer aktivno uporabljamo več nadstropij, imamo tudi mi sedaj ta problem. Imamo 8 tedensko labradorko, ki jo vsak večer po stopnicah navzdol odpeljemo spat (v mojo sobo) in zjutraj spet gor (pa ponavadi še ponoči  Wink). Njena teža zaenkrat še ni problematična, pa mala se je tudi od začetka stopnic bala, tako da je bila stvar enostavna. Potem (5 dni) pa je ugotovila, da se dol dogajajo njej zanimive stvari in če jo pustiš samo za manj kot minuto, že prilaufa za tabo. Pojma nimamo, kdaj in kako se je naučila uporabljat stopnice, ampak očitno niso večji problem. Sedaj izbiramo med tema dvema opcijama : zaščitna ograjica pred stopnicami (kar pa omeji tudi našo starejšo psico, ki se že tako ali tako mora prilagajat ''otroku'' in njenega življenja nočemo preveč spreminjat) ali pa deska čez stopnice. Ne vemo ali je deska sploh rešitev - ali sme hoditi po strmi deski, ker stopnic je veliko (višinska razlika je 3m). Mnenja in rešitve močno zaželjene!

    LP Mateja
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : sobota, 07.02.2004 : 10:49:40 »

Si kar predstavljam tvoj problem. Tudi nasa kuzica, ki je ravno danes dopolnila 5 mesecev hoce dirjat po stopnicah. K sreci je stopnisce od obeh stanovanj loceno z vrati, tako, da ni bilo potrebno postavljat ograje. Ti jo bos verjetno morala postavit, ker za 8 tednov starega psa zna biti precej nevarno, ce recimo pade po stopnicah. Imamo pa tudi mi starejso psicko, ki jo nocemo pretirano omejevat. Ce je tvoja starejsa psicka vecje pasme bi mogoce prisla v postev ograjica, ki bi mlajsi preprecevala dostop do stopnic, starejsa pa bi jo lahko preskocila. lp
Logiran

Tejči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


« Odgovor #17 : nedelja, 08.02.2004 : 11:23:08 »

  Žal je ravno obratno. Mala je labradorka in je že sedaj tako velika kot starejša Gina, ki je mešanka z jazbečarjem. Očitno bo res treba vratca postavit, razen če bi bla deska tud v redu?

   LP Mateja
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #18 : petek, 13.02.2004 : 00:17:01 »

 Žal je ravno obratno. Mala je labradorka in je že sedaj tako velika kot starejša Gina, ki je mešanka z jazbečarjem. Očitno bo res treba vratca postavit, razen če bi bla deska tud v redu?

   LP Mateja

Hmm, ja 3 metre niti ni tako malo….. Pa misliš, da se ji ne bi zapeljalo, ko bi navzdol šla?  Jaz bi glasoval za vratca. Bo starejša pač malo potrpela teh 6, 7 mesecev, poskusi se ji zato bolj posvetit.
Ali pa brez vratc, samo potem pazi, da ne bo mlajša hodila po stopnicah sama.
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #19 : nedelja, 10.10.2004 : 21:03:11 »

Zivjo !

Mene zdej neki zanima. Svojga prinašalčka nekak ne morem več nosit po stopnicah gor in dol ker je že kr mrcina. Mislm no, lahko ga še dvignem, samo kmalu bo postal že pretežek. A je on že zaradi tega ker bo sam hodil po stopnicah(živimo namreč v 3. nastropju) že v naprej obsojen na hude težave z kolki. A se da to sploh preprečt to tveganje? Sej za gor semizdi da nebo težav, za dol, a mora iti počasi?

Hvala za odgovore,

Aljoša in Tai
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #20 : nedelja, 10.10.2004 : 21:58:24 »

 Lep pozdrav!

Za dol je za psa težje vsa teža se mu upre na sprednji taci (to je potem povzročitelj težav s kolki ipd.). če prehodi nekaj stopnic ne bo škodilo če bo hodil vsak dan po 10× gor in dol(tek) to bo problem Huh koliko pa imaš stopnic do 3etjega nadstropja? koliko je kuža star? do 6ega meseca naj nebi hodili po stonicah (kakšno lahko) mi Rino nosimo po stonicah (če jo malo pocrkljamo in jo nesemo noter) pa čeprav ima 20kg ampak imamo samo cca20 stopnic (nevem natančno pa jih vsak dan prehodim Grin) če gre počasi bo najbolje drugače ga pa probaj čim manj po stopnicah vozit (do 6ega meseca)!!

upam da sem ti kaj pomagala Grin

Lp Nina
Logiran
Tasko
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #21 : sreda, 15.03.2006 : 20:00:30 »

Zdravo,

imam veliko težavo in ne vem kako in kaj. Moj 2 leti star Tasko je ravno od veterinarja in so mu diagnozirali displazijo, sam jutri bo še ortoped povedal mnenje, tak da še čakam. Poleg že te grozote , ki je ni hujše, je tu še tehnična težava - stopnice. K nam v stanovanje vodi 15 strmih stopnic in Tasko mora vsak dan 4x čeznje. Ali ima kdo kak predlog, kako bi mu zmanjšala to breme. Šit je tut ka ima 30 kil in je preteški, da bi ga nosila, kurja lojtra pa odpade, ker so stopnice dost strme in bi bila kurja lojtra pod prevelikim kotom, tak da ne bi imelo smisla. res ne vem, kaj nardit, da bi mu olajšala vso to muko.... KA je men grozno, ko vem, da ima že tako in tako težave, potem pa še stopnice....

Prosim, če mi lahko kdo svetuje, ki ve, kako je s temi rečmi, ali pa tudi samo ideje, kako in kaj s temi stopnicami....

lp
KAtarina
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #22 : nedelja, 26.11.2006 : 11:01:47 »

pri nas smo ga že kot mladička, ko je prišel v naš dom navadili, da po stopnicah pač ne sme in se je odvadil oz. navadil, da vedno zalaja in počaka, da pridemo po njega in ga nesemo v drugo nadstropje
živimo v hiši in imamo kar nekaj stopnic ampak ga vedno nosimo
je sicer pasme pritlikavi pudelj, tehta 6 kg, tako da ni težav, da bi bil pretežek za nosit- pri velikih pasmah je to težje

Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #23 : nedelja, 26.11.2006 : 11:48:22 »

Za pomoč psu po stopnicah obstaja primomoček. Kot ene hlače z ročaji, ki njih psu nataknemo in mu pomagamo prenašati nekaj njegove teže po stopnicah. Mislim da se jih dobi tudi pri nas, vendar ne vem kje.
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 26.11.2006 : 15:49:07 »

Sem hotela točno to napisat kot Arti.

Jaz sem take "hlačke z ročaji" kar sama sešila iz flisa in ene okrasne in mehke špage. In to za mojo mamo, ker smo prejšnjo psico kar dve leti pa nekaj nosili v 4. nadstropje, ona pa tega ni zmogla. Ni dvigala namreč.
psica je imela probleme s hojo po stopnicah zaradi hrbta.
Če se gre lepo počasi in psu podpia rit bi moralo biti v redu, čeprav bi bilo najbolje da bi se ga vedno nosilo.

Sicer ga boš morala sigurno shujšat, če ni že zdaj čisto suh, ker mu bo lažje živet s kako kilo manj. Mogoče ti ga bo pa pol ratalo malo nest.
Zelo važno je, v vsakem primeru, kako se boš ti držala in psa dvigovala, da ne boš imela problemov s hrbtom.
Ne pozabit! Hrbet vedno raven!

Upam pa, da ne bo preveč huda displazija! Držim pesti!!!
Logiran
missyka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20



« Odgovor #25 : sreda, 17.01.2007 : 11:54:50 »

Mi smo našega čez dan meli v pritličju, ko pa je bil čas za spanje pa smo ga nesli gor. Smo pa ogradili stopnice, tako da sam ni mogel gor.

Me pa nekaj drugega zanima. Ali hoja po stopnicah vpliva samo na kolke? Je možno da tudi na prsni koš? Kolegi so psičko nekaj časa nosili po stopnicah, po tem pa je hodila že sama, zdaj pa ima nenormalno širok prsni koš. Tudi njihov prejšni pes je imel širok prsni koš. Je možno da je to zaradi stopnic ali je krivo to, da je že od malega deležna dolgih sprehodov?
(psička je prišla k njim stara nekje 4 mesece, torej so jo nehali nositi okoli 6 mesecev)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #26 : sreda, 17.01.2007 : 12:42:55 »

To ni odvisno od hoje po stopnicah, razen če ima poškodovane komolce.

Širok prsni koš je odvisen bolj od pasme, staršev, razvitosti mišic... tudi hrane...
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #27 : nedelja, 26.08.2007 : 20:29:59 »

mene pa mal cene zanimajo za ta slikanja komolcev in kolkov? prebrala sem da je velik teh težav tudi od nepravilnega nošenja! kako se sploh pravilno nosi psa? Undecided lp
Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #28 : nedelja, 26.08.2007 : 20:46:52 »

sm smotana...za cene bi blo treba sam pod drugo temo pogledat Cheesy sam glede nošenja me pa res zanima.lp
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #29 : nedelja, 26.08.2007 : 23:09:48 »

ne dviguj ga pod sprednjimi tackami(ramenskem sklepu) ampak ga zmeraj primes tako, da das eno roko pod ritko za oporo in ga dvignes.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: stopnice
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines