mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:51:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Še enkrat Janko in Metka
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Še enkrat Janko in Metka  (Prebrano 16493 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : sobota, 19.09.2009 : 12:29:46 »

Najdena sredi gozda na Vrhniki. Oranžen samček in črna samička.

http://zavetisce-horjul.moj-album.com/slike/15630030/3cX4IxdK61DuDbQ1.v.jpg

http://zavetisce-horjul.moj-album.com/slike/15630030/P_UCnuqMq0VWmLzl.v.jpg
Logiran

irencek
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #1 : torek, 06.10.2009 : 17:57:31 »

janko je oranžen a ne? Smiley Joj, jst bi ga z največjim veseljem posvojila v varen in ljubeč domek! Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #2 : sreda, 07.10.2009 : 18:41:32 »

Janko=oranzek
Metka=crna.

Samo, ker me matra firbec? Zakaj pa ne Metke? Smiley

Drugace pa - posvojitve: 051 30 44 35.

Lp, Maja
Logiran
Dr. Miška
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 08.10.2009 : 15:16:10 »

Hihihi, oh katerakoli bi pristala pri meni, bi bila deležna vse največje ljubezni in pozornosti. Obožujem mucote! Smiley Ampak iskreno povedano, največ muckov, ki smo jih imeli doma, je bilo vedno po nekem čudnem slučaju oranžnih in zdi se mi, da imajo prav en poseben simpatičen "bjondast" karakter. Sploh pa, kot pravim, mucice so itak vse po vrsti prekrasne.

No, sedaj pa sva se odločila s fantom, da bi midva malo povečala družinico in rešila kakšno živalco. Imava malo stanovanjce sicer, ampak wc, košara z odejico, posodice, pesek, hrana, igračke ga že čakajo Smiley Zaenkrat bi samo eno posvojila, mogoče pa potem nekega dne še kakšno ubogo maco. Smiley))

Kdaj lahko prideva? Smiley hihihi...
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #4 : četrtek, 08.10.2009 : 15:24:05 »


Drugace pa - posvojitve: 051 30 44 35.

Lp, Maja
Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5 : četrtek, 08.10.2009 : 18:07:01 »

Ampak iskreno povedano, največ muckov, ki smo jih imeli doma, je bilo vedno po nekem čudnem slučaju oranžnih in zdi se mi, da imajo prav en poseben simpatičen "bjondast" karakter.
o presoji karakterja zaupajte tistemu, ki oddaja zival.

Citat
rešila kakšno živalco.
Citat
Zaenkrat bi samo eno posvojila, mogoče pa potem nekega dne še kakšno ubogo maco. Smiley))
morda le v premislek - v zavetiscu Horjul pojma posvajanja zivali ter resevanja le teh ne enacimo. resevati je potrebno tiste, ki niso v zavetiscih. Iz zavetisca Horjul se psi/muce posvajajo. Muce pri nas niso uboge oz. so dalec od tega, saj je za njih poskrbljeno kakor da bi slo za nase zivali (od tu tudi slogan zavetisca: "od tu gredo le na enako dobro ali bolje"). Torej pridite posvojiti muco, ki ji nic ne manjka.

Citat
Kdaj lahko prideva? Smiley hihihi...
kakor je napisano, ce se zanimate za posvojitev, poklicite na 051 30 44 35.

Lp, Maja
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #6 : četrtek, 08.10.2009 : 19:03:39 »

... in muci se bosta bolje počutili v družbi.  Wink
Logiran
irencek
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #7 : petek, 09.10.2009 : 04:22:06 »

Draga Maja,

Prvič: Nisem mislila čisto nič slabega, tako da se mi zdi obešanje na vsak stavek oziroma besedo res neprimerno, predvsem pa nepotrebno.

Presojo karakterjev prepuščam samo sebi, hvala lepa, in mislim, da karakterje izgubljenih muc, ki so v preteklosti prihajale k nam pač ne bom "zaupajla tistemu, ki oddaja zival", ker v napsianem primeru makes no sense. Mačke so lahko take ali drugačne, čisto vse pa obožujem.

Glede reševanja in posvojitve - spet: nisem neumna, vem kaj da gre za različni stvari, ampak še vedno mislim, da bi "rešila" maco pred smrtjo, glede na to, da sem prebrala na strani zavetišča Horjul tole:

"Ne glede na to, da jih imamo neznansko radi, jih zavetišče 90 in več ne bo moglo dolgo preživljati ne finančno ne prostorsko. Za nobenega od njih nimam možnosti vrnitve v okolje zaradi že naštetih razlogov. Do 15.9.2009 bo še šlo v takšnem obsegu, po 15.9. bo 30-40 njih evtanaziranih, v kolikor ne bo posvojitev."

Upam, da zdaj ni več nejasnosti.

Če bi bilo po moje bi jih jst posvojila milijon, ampak je konec koncev tudi fant tisti, ki soodloča pri stvari. Moram pa povedati dobro novico, da sva se odločila, da bi posvojila kar oba. Smiley

Lep pozdrav, pa brez zamere za "nejasne" besede! Wink

Irena
Logiran
irencek
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #8 : petek, 09.10.2009 : 05:55:03 »

Aja, pa da se opravičim: Sodelovka se je pozabila odlogirati in sem po nesreči objavila pod njenim imenom (Dr.Miška) svoj drugi komentar Smiley Se opravičujem vsem. Wink

lepe pozdrave,

Irena
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #9 : petek, 09.10.2009 : 07:21:41 »

 Smiley Super sta se odločila. Zelo priporočljivo je imeti 2 mucka.. iz večih razlogov, pa še nič težje ni.  Kar pokličita v Horjul, da se dogovorite, ga. Polona je zelo prijazna in zna tudi prav svetovati. Moram povedati, da sem sama imela namen posvojiti odraslo muco, ki je že dlje v zavetišču, domov sem pa prinesla mlado mucko, ki se je čudovito vklopila v družbo muca in dveh odraslih psov.
Srečno in komaj čakam poročanja o muckah iz novega doma.  Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #10 : petek, 09.10.2009 : 07:33:44 »

Super odločitev Smiley.
Jaz tudi priporočam kompletek takoj Tongue - stokrat bolje kot čez leta starim individualističnim mačjim tetam in stricem mesece dolgo dopovedovat, da se od enega prišleka ne umre Roll Eyes. Dolgčas jima ne bo v vajini odsotnosti, da ne govorim o takrat, ko vaju za kak dan, dva ne bo. Takrat še moji dve spita ena na drugi, boljše sitna družba kot nobena, hehe.

Aja, Irencek, saj veš, da se pri posvojitvi Horjulskih muck zavežeš, da bosta samo notranji?

LP P
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #11 : sobota, 10.10.2009 : 08:28:06 »


Glede reševanja in posvojitve - spet: nisem neumna, vem kaj da gre za različni stvari, ampak še vedno mislim, da bi "rešila" maco pred smrtjo, glede na to, da sem prebrala na strani zavetišča Horjul tole:

"Ne glede na to, da jih imamo neznansko radi, jih zavetišče 90 in več ne bo moglo dolgo preživljati ne finančno ne prostorsko. Za nobenega od njih nimam možnosti vrnitve v okolje zaradi že naštetih razlogov. Do 15.9.2009 bo še šlo v takšnem obsegu, po 15.9. bo 30-40 njih evtanaziranih, v kolikor ne bo posvojitev."

Upam, da zdaj ni več nejasnosti.


So nejasnosti. Psov in mačk iz zavetišč se ne rešuje, tudi če jih čaka evtanazija. Reši tisto, ki čepi na cesti in jo bo avto zgazil, dobiš jo za vsakim vogalom.
Danes smo 10.10.2009; in koliko mačk smo evtanazirali? Bi morda makes sense tole, če bi s takšno idejo prišla pred 15.9.2009, zdaj pa pač ne več.
Sicer pa: številka za posvojitve je 051304435, klica še ni bilo, zato lahko napišem kar tule: Janko in Metka sta bolna, ni nič več ogrožujočega, vsekakor pa pričakujem, da bosta tu še kakšne 3 tedne, preden bomo uspeli narediti test, sterilizacijo, kastracijo in drugo cepljenje. Sicer iščeta dom kot notranja mačka brez možnosti izhoda ven.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #12 : sobota, 17.10.2009 : 14:19:36 »

Draga Maja,

Prvič: Nisem mislila čisto nič slabega, tako da se mi zdi obešanje na vsak stavek oziroma besedo res neprimerno, predvsem pa nepotrebno.

Presojo karakterjev prepuščam samo sebi, hvala lepa, in mislim, da karakterje izgubljenih muc, ki so v preteklosti prihajale k nam pač ne bom "zaupajla tistemu, ki oddaja zival", ker v napsianem primeru makes no sense. Mačke so lahko take ali drugačne, čisto vse pa obožujem.

Glede reševanja in posvojitve - spet: nisem neumna, vem kaj da gre za različni stvari, ampak še vedno mislim, da bi "rešila" maco pred smrtjo, glede na to, da sem prebrala na strani zavetišča Horjul tole:

"Ne glede na to, da jih imamo neznansko radi, jih zavetišče 90 in več ne bo moglo dolgo preživljati ne finančno ne prostorsko. Za nobenega od njih nimam možnosti vrnitve v okolje zaradi že naštetih razlogov. Do 15.9.2009 bo še šlo v takšnem obsegu, po 15.9. bo 30-40 njih evtanaziranih, v kolikor ne bo posvojitev."

Upam, da zdaj ni več nejasnosti.

Če bi bilo po moje bi jih jst posvojila milijon, ampak je konec koncev tudi fant tisti, ki soodloča pri stvari. Moram pa povedati dobro novico, da sva se odločila, da bi posvojila kar oba. Smiley

Lep pozdrav, pa brez zamere za "nejasne" besede! Wink

Irena

kaksen odziv, ko zadanes v polno Smiley

Najbrz je res neumno, ce napises, da zaupajte presojo karakterja tistemu, ki zival oddaja. Ali pa ne Smiley Torej, tisti, ki zival ima in jo oddaja, jo najbolje pozna, saj jo oskrbuje, z njo zivi itd. itd. itd. Ampak to najbrz ni vazno. Samo da je oranzen Smiley Smiley Smiley

In spet kaksen odziv, ko v najlepesem moznem smislu napises tole:
Citat
morda le v premislek - v zavetiscu Horjul pojma posvajanja zivali ter resevanja le teh ne enacimo. resevati je potrebno tiste, ki niso v zavetiscih. Iz zavetisca Horjul se psi/muce posvajajo. Muce pri nas niso uboge oz. so dalec od tega, saj je za njih poskrbljeno kakor da bi slo za nase zivali (od tu tudi slogan zavetisca: "od tu gredo le na enako dobro ali bolje"). Torej pridite posvojiti muco, ki ji nic ne manjka.
Ce ne dojames prvic, bos pac v drugic: nobene zivali se iz zavetisca Horjul NE RESUJE. Pojdite resevati uboge zivali po cestah, sem prepricana, da je za vsakim vogalom trenutno prehlajena macka, ki bi takoj mrzel plocnik zamenjala za topel kavc. Ali je prevec crna? Ali tigrasta?

Osebno sem sita usajanja vseh, ki v eni sapi zelijo resiti ubogo zvauco, v drugi pa da niso neumni in da bi posvajali. Pa bi le oranzne, ampak naj bo pa bomo se crnega vzeli. Zakaj potem pisete taksne kozlarije, ce pravzaprav ne mislite tako?

In ce boste vzeli oba, ja potem pa sploh super.
Citat
Srečno in komaj čakam poročanja o muckah iz novega doma
Trixi, ti to resno?  Shocked Je treba poklicati prej pa se kaj domeniti...recimo to, da bo macka le notranja in podobne zoprne reci, preden se bo kdorkoli oglasal iz novega doma.

Lp, Maja

Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 17.10.2009 : 17:02:06 »

 Undecided Sem bila spet prevelik optimist. Vseeno držim pesti in čakam ter upam na čimprejšnji nov dom za J&M.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : torek, 03.11.2009 : 17:33:03 »

Metka:

http://www.mojalbum.com/data/images/0/15630030/17372869/17425437.jpg

Janko:

http://www.mojalbum.com/data/images/0/15630030/17372869/17425438.jpg
Logiran

Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Še enkrat Janko in Metka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines