mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:25:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kupujemo psička
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupujemo psička  (Prebrano 21837 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : torek, 20.01.2009 : 20:45:30 »

Lej, ARTEMIDA, najprej sem ti razlozila, kaj lahko storis in cesa tukaj ne mores dobiti, ker pac ne zagovarjamo svetovanja samo zato, da so uporabniki zadovoljni, nasvet pa v resnici nima nic skupnega z realnostjo. Na koncu takih svetovanj najkrajso potegnejo psi.

V vsakem novem sporocilu si na novo hotela, da ti pisemo "kar nekaj", kljub mojim argumentom, zakaj tega ne bomo poceli. Potem nam poves, kdo je tvoj dragi in zacudenje nad tvojim pisanjem je bilo v trenutku se mnogo vecje in logicen sklep - PETIT je izbral neko pasmo (verjetno ti je izbor primerno argumentiral), ti pa bi rada nekaj drugega, ker ti je nekaj bolj vsec (tako izbirajo vecinoma po slikcah) in si prisla sem po potrditev tvoje izbire, ceprav nimamo pojma (razen na koncu izjave o bokserju), kaj sploh imas v mislih. Upam, da nisi res mislila, da ti bomo opisovali vseh nekaj sto pasem?

Glede prijaznosti - zacni tole brati od zacetka, prosim. Bos videla, kdo hoce z glavo cez zid in komu je bilo nekajkrat napisano, da ne vemo, kaj zelis, da te ne poznamo in da ti ne moremo svetovati, katera pasma je zate.
Je pa seveda umik prav primerna poteza, ce ne ves in ne znas povedati, kaj bi rada.

Pa lepo pozdravi PETITa Smiley
Logiran

ARTEMIDA
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #16 : torek, 20.01.2009 : 20:58:55 »

Miskica, žal mi je če sem besede narobe postavila, a bilo je mišljeno ravno obratno kot žalitev! Se opravičujem.
Opravičujem se tudi vsem ostalim, ki ste vzeli moja vprašanja in prošnjo kot sprenevedanje...bilo je čisto drugačno mišljeno. To glede slikic pa me je zadelo v srce...ker s psi rastem že vse življenje in jih imam rada in se zavedam, da niso le igračka, ki jo zagledamo v katalogu in si jo zaželimo. Žal sem zgleda narobe postavila vprašanje in povzročila ves ta nemir. Ni bil moj namen...psa bomo seveda vseeno vzeli in informacije pač dobili drugje.
Petit dela, ga bom pozdravila.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : torek, 20.01.2009 : 21:01:20 »

ko smo že tu, me vseeno čist tko iz firbca zanima ta ožji izbor pasem Wink za katere je šlo?
Logiran

sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #18 : torek, 20.01.2009 : 21:03:01 »

Ne vem kdo je Petit in o cem se gre, mi je pa full smesno da ljudje kupujejo pse namest da bi mal poiskali in pobrskali po zavetiščih kjer lahko vsaj enemu kuzku resijo zivljenje.  To me res full jezi.  Angry
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #19 : torek, 20.01.2009 : 21:05:55 »

koliko ljudi, toliko čudi, pravi star rek - zase osebno pa vem, da nikoli več ne bom imela pesjana ali pesjanke, ki ne bo posvojen iz zavetišča. Amen.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #20 : torek, 20.01.2009 : 21:07:02 »

Ne vem kdo je Petit in o cem se gre, mi je pa full smesno da ljudje kupujejo pse namest da bi mal poiskali in pobrskali po zavetiščih kjer lahko vsaj enemu kuzku resijo zivljenje.  To me res full jezi.  Angry

zakaj že?
a se bomo spet sli rodovniski vs. mesancki?
To me res full jezi. Angry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #21 : torek, 20.01.2009 : 21:08:24 »

To me res full jezi. Angry
Mene tudi Angry Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #22 : torek, 20.01.2009 : 21:14:27 »

Ok, ARTEMIDA, zacnimo od zacetka Smiley
Recimo, kaj sploh zelis? O iskanju kaksnih informacij pises? Oz. za katero pasmo zelis izvedeti, kaksno je zivljenje s predstavnikom pasme, koliko je treba vloziti v vzgojo in podobno? Ali zelis izvedeti nekaj tretjega?
Edino, o cemer ti lahko pisemo, je nase zivljenje z nasimi psi, vendar pazi - vsak ti lahko napise svoje izkusnje. Eni imamo bolj, drugi manj vzgojene pse, eni smo vec energije, drugi manj vlagali v njihovo vzgojo, eni smo bili srecnezi, ker smo dobili pse z dobro popotnico od vzreditelja, drugi te srece nismo imeli ...

PS: Kako pa naj bi vedela, da nisi izbirala po slikcah? Po napisanem o izkusnjah? Hm ... Kot jaz ne vem (oz. po partnerjevi prijavi vem, h komu naj te dam Wink), kdo si, tudi ti ne mores vedeti, ali jaz pisem iz izkusenj ali pa samo nakladam. Torej se zaradi taksnih pisanj nimas kaj sekirati.

sabrina in oaza88, kaj sta zeleli povedati? Da se z oblicjaa zemlje zabrise vse rodovniske pasemske pse, ker je okrog toliko svinjsko nemarnega folka, ki ne more za svoje mesance poskrbet?
Lepo prosim, da svoje navdusenje nad zavetisci in posvajanjem iz zavetisc omejite na tiste teme, kjer je govora o zavetiscih in posvajanju iz zavetisc. Posiljevanje s posvajanjem bo obrodilo samo odpor do vseh aktivistov, do zavetiscarjev in do tistih, ki potrebujejo pomoc. Slej kot prej bo treba spoznati, da nismo vsi enaki, nimamo vsi enakih zelja in nam ni vsem enaka zadeva vsec, zato tudi niso zapusceni psi za prav vsakega, ki pride mimo.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #23 : torek, 20.01.2009 : 21:49:06 »

... da bi mal poiskali in pobrskali po zavetiščih kjer lahko vsaj enemu kuzku resijo zivljenje.

Sem imela ze prej tole v mislih, pa sem pozabila napisat:

sabrina, iz zavetisc se psov ne resuje!
Logiran

sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #24 : torek, 20.01.2009 : 21:53:58 »

Jana, v zavetiščih niso samo mesancki, vedno vec ljudi je ki spremlja dogajanja v zavetiščih v kar se gre zahvalit tudi tvoji spletni strani, ki je tudi mene potegnila v zgodbe. In hvala ti zato.  Nikakor nisem hotela rec, da psa iz zavetišča lahko pobere prvi ki pride mimo.  Nikakor nisem nikogar hotela posiljevat z zavetišči, povedala sem samo svoje mnenje,  ker kot si rekla  sama-  nismo vsi enaki, nimamo vsi enakih zelja in ni nam vsaka zadeva vsec.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #25 : torek, 20.01.2009 : 22:01:15 »

Jaz mislim, da ljudje ne bi smeli iskat psa, ki bi bil PRIMEREN za otroka, ker najbolj sovrazim , ko pes postane igracka. Glede zavetisc pa to-mislim, da pes iz zavetisca potrebuje straaaasno veliko ljubezni (pa ne, da je ne vsi psi) se pravi en ''cinkeno'' vec pozornosti, pa nevem ce je to z dvema otrokoma mozno?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : torek, 20.01.2009 : 22:08:35 »

Jana, v zavetiščih niso samo mesancki, vedno vec ljudi je ki spremlja dogajanja v zavetiščih v kar se gre zahvalit tudi tvoji spletni strani, ki je tudi mene potegnila v zgodbe. In hvala ti zato.  Nikakor nisem hotela rec, da psa iz zavetišča lahko pobere prvi ki pride mimo.  Nikakor nisem nikogar hotela posiljevat z zavetišči, povedala sem samo svoje mnenje,  ker kot si rekla  sama-  nismo vsi enaki, nimamo vsi enakih zelja in ni nam vsaka zadeva vsec.

Koliko je v zavetiscih pasemskih psov?
Pasemski je pes z rodovnikom. Pazi, vsak rumen srednje velik pes s srednje dolgo dlako ni zlati prinasalec.

Me veseli, da ti je portal pomagal do nekaterih spoznanj, nikakor pa ni njegov namen kogarkoli toliko potegniti v zgodbe, da bi pozabil na vse drugo. Tudi na to, da se je za vsakega psa, ne glede na poreklo, treba odlociti odgovorno in po pameti in ne samo zato, ker je po zavetiscih toliko psov. Zakaj so psi tam, so druge teme.

Prepricana sem, da bo PETIT kupil rodovniskega psa tiste pasme, ki si jo je izbral (so jo izbrali  Wink) in takega psa, v katerega bo vlozil svojo energijo pri vzgoji, solanju ... v naslednjih letih.

Ne vem kdo je Petit in o cem se gre, mi je pa full smesno da ljudje kupujejo pse namest da bi mal poiskali in pobrskali po zavetiščih kjer lahko vsaj enemu kuzku resijo zivljenje.  To me res full jezi. Angry

Hm, kaj je full smesnega pri nakupu rodovniskega psa, ki si ga nekdo zeli in se zanj odgovorno odloci? In zakaj te full jezi, ker ne posvojijo vsi ljudje psov v zavetiscih?
Logiran

Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #27 : torek, 20.01.2009 : 22:51:27 »

Zase vem, da če bi mi bila določena pasma zelo všeč oz. bi si želela to pasmo, bi si kupila rodovniškega, ker pa nimam določene pasme, edino kar sem si želela je imeti psico, malo večjo in jo imam -  iz zavetišča.  Smiley
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #28 : torek, 20.01.2009 : 22:55:16 »

Jaz bom raje svojo energijo namesto da bi jo usmerila v odgovor tebi draga Jana, usmerila na moje prostozivece pse naselje v katerem trenutno zivim zaradi dela, ki ga opravljam v tujini.  Odnesla jim bom mal briketov in upam da jih bodo ponoci popapali  kar pomeni da jih danes podnevi niso nasli sinterji in jih ali zadavili, ali usmrtili z inekciji pralnega praska direkt v srce.  Tiste, ki jih ujamejo zive vozijo skupaj z tistimi, ki jih ubijejo na licu mesta.  Tako to namrec delajo na Balkanu in tistim, ki nam je mar je zelo težko gledat in spremljat take stvari.   Zavetišče samo eno, zakona o zaščiti zivali se ni, vsaj do pred kratkim ga se ni bilo.  Spletne strani kot je tvoja, ki bi vsaj malo ozaveščala  ta narod tukaj  - niti pod razno.   Tako namrec delajo z kuzki, pa bili pasemski ali bili mesancki. Čist vseeno mi je a me boste se naprej napadali, vazno mi je samo to, da vsak kuza najde svojo sreco, pa bil posvojen iz zavetišča ali kupljen pri rejniku.  Moje besede ste si razlagali tako kot vam je pasalo, mogoce jaz nisem izbrala pravih besed ampak vsak ima pravico povedat svoje mnenje.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #29 : sreda, 21.01.2009 : 08:24:40 »

Ne vem kdo je Petit in o cem se gre, mi je pa full smesno da ljudje kupujejo pse namest da bi mal poiskali in pobrskali po zavetiščih kjer lahko vsaj enemu kuzku resijo zivljenje.  To me res full jezi. Angry

Sabrina povsem odvisno, če ne iščeš prav določene pasme z nekaterimi lastnostmi, potem je vsekakor zavetiščnik najbolj primeren. Sama bom svojega naslednjega psa iskala med pasemskimi, če bi imela več psov, bi najbrž padel tudi kak zavetiščnik. Resnično ne vidim razloga, da bi morali vsi posvajati v zavetiščih.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Kupujemo psička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines