mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:35:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah  (Prebrano 24407 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #30 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:24:02 »

Recimo je pa tudi dovolj tumpast da se pri svojih 15mesecih (se pravi nima neke veze s starostjo) ustraši recimo vrečke, ali pa sklede ali pa tudi sam sebe - ista fora z ogledalom - kaj pa je zdaj to? tako da andi, pomojem bi bilo najbolje, da zapreš vrata na hodnik, prižgeš luč in ga miriš...ali pa se delaš popolno brezbrižna, on pa se naj trese - 1x bo že pogruntal, da nič ni...vsekakor pa ni z njim kaj narobe, pa tut scotal se mu ne bo...zgleda da ga je 1x neka senca prestrašila (ni nujno da je bil tisti medved), recimo bila je senca, ki mu je bila zanimiva, pri tem pa je prevrnil nekaj, pa si ga ti potem kregala...recimo Huh Huh
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #31 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:32:15 »

Ampak ne vem  zakaj bi ga bilo strah mene .... ma ga še nisem  naklestla nikoli.... saj popenim ... pa se derem  ampak nikoli  direktno na njega pa tega , ga ni strah  ... še laja ko se derem .... edino ko začnem preklinjat takrat pa gre na prostor udarila sem ga pa samo enkrat in  še to z časopisom ... ko je grizu kabel od televizije - uklopljene( bi me skoraj kap od strahu )tako da jih je ene dvakrat fasal po goflji z vikend magazinom.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #32 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:35:37 »

Dayamanti!

Kaksno pasmo ze imas? Veliko je odvisno od pasme ... glede pubertete!

Lahko povem, da se je pri nas umirilo (tisto unicevanje na veliko) nekje pri 1 letu pri Lini, Aika je zacela unicevati sele ko je prisla k meni (iz pesjaka v stanovanje) - in se danes je baraba!  Wink
Men sta tudi ze veliko unicili ... enkrat jo je moja sostanovalka (v prejsnem stanovanju) zalotila na jedilni mizi ... tko cukast pogledala ... KVA PA TI DOMA DELAS Roll Eyes ... je kar otrpnila! Grin ... aja, samo reklame si je sla pogledat! Tongue

Ah, jaz jima ponavadi puscam posode od cedevite, pa flase, pa kosti, pa je nekako v redu ... obcasno ima(ta) pa napad unicevalnosti! Undecided

Da o prijateljivi boskerki ne govorim ... bliza se 4. letu in ko je sama doma ... ja, nazadnje je naredila luknjo v omaro, zlezla noter, vzela ven usnjeno jakno in jo pozrla oziroma obzrla! Ziv hudic ... pa kdo ji kej more ... sam smejes se lahko ... in oni se ji! Grin Grin Grin Wink

Te povabim kdaj na "Aikin pogled" - bom probala slikat ... jst sm tko boga ...  Cry

Ah, dost ... to ni strah "sam doma" ampak strah "stara bo spet huda" - ampak nej ve, da men ni vsec, ce sem sam doma ... Tongue

Andi! A se je pri tvojem kaj "izboljsalo" ali se se vedno boji senc?
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #33 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:38:12 »

jaz tudi ne morem prebuditi strahu pri moji. ko se derem, ona itak maha z repom in ce je pozno, me se polize, po roki obrazu...kjer se pac da.
dayamanti: ce je bil ta kabel, kabel od antene, ne skrbi! ne strese! govorim iz izkusenj!!! ampak res pa ni prov fino, ko cakas kdaj ti bo psa v luft vrglo. ta obcutek mocno poznam...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #34 : ponedeljek, 27.09.2004 : 09:38:38 »

Saj ni treba, da ga je strah tepeza ... tudi dretja se lahko "boji" ... pa to ne pomeni, da ga ne smes kregat! Tongue Ce mene vprasas ... sam dela se, da se ne bi slucajno drla ... Aika se trese tud ce nc ne recem ... zadnje case se mi ju tud kregat ne da ... ker itak nic ne zaleze! Wink
Logiran
seba
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


« Odgovor #35 : ponedeljek, 27.09.2004 : 10:22:02 »

jah!!To je pravi hudič,ko prideš domov in zagledaš razdejanje!!! :oMoj je že vse izprobal in je že star 7 mesecev!Tak,da se ne bat,da ga je strah!!Pes,ko je sam doma ga firbec matra,da isproba to in ono!Ker,ko si ti doma tega ne more narediti,ko pa vidi juhu sam sem doma in zagleda kako stvar in hop in grrrrrrr!Mojega sem odvadil tega,tako,da ko sem prišel domov in zagledal BUUUUM sem mu rekel in to tako blizu njegovih oči,da ga je bilo zelo strah "Kaj si to naredu"?IN tega sem počasi zmanjševal in tega ne počne več!!!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #36 : ponedeljek, 27.09.2004 : 11:39:17 »

Joj ne me strašiti prosim da bo to še tri leta trajal.
Linch  setra iman -Gordon. Včasih mi je tako žal , da nisem psičke vzela , baje so bolj mirne.

Meni so sicer rekli ... da je to strah...... sicer jest mam tudi na sumu dolgčas  in drznost.

Povezovala sem pa  na začetku s tem .........  Nimamo  še dokončane hiše in sicer samo eno nadstropje  je izdelano,  drugo je pa še dobesedno gradbišče brez parketa......(zmanjkal  cvenka) no in na ta " gradbišče " je on  kadar je bil  malo zapostavljen iz inata hodil kakat.   Pa ne da bi ga to tolk tiščal ker sem ga naprimer spustila ven na vrt in je  opravil potem sem jaz kaj delala in  je bil sam na hodniku ( ko sem pomivala notri) in med tem je šel  pa je spustil ene tri ta-zajčje kakce....
 Potem pa jaz   pasji začetnik normalno vprašam  izkušene lastnike     zakaj to dela  Huh

In seveda vsi so mi rekli , da ga je strah ,   ker je sam...... no sedaj to rešim tako , da mu odprem avto če je v garaži in on mirno čaka v avtu dokler ne pospravim...... Samo v službo pa ne morem iti peš al kako Huh.
vglavnem    .... povejte mi do kdaj traja ta puberteta pri setrih   . Ker zunaj , ga pa ne morem imeti , ker še nimamo ograje  in bo   odpotoval...... privezovat ga ne mislim ....... ker   to je  pa že druga  tema.....
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #37 : ponedeljek, 27.09.2004 : 11:54:08 »

vglavnem    .... povejte mi do kdaj traja ta puberteta pri setrih   . Ker zunaj , ga pa ne morem imeti , ker še nimamo ograje  in bo   odpotoval...... privezovat ga ne mislim ....... ker   to je  pa že druga  tema.....

Postavi vprasanje pod setre! Jaz res ne bi vedela ... moje mnenje je, da nekje do leta in pol! Drugace se obrni pa na forumovko Agnes!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #38 : ponedeljek, 27.09.2004 : 12:00:34 »

Hvala, sem se spomnila ko sem že oddala.....na alix ona ima tudi diplomo iz setrov Grin Grin

Tole vprašanje bo res bolj zanjo.......................  

Pri tejle temi pa najbolje da dodamo pri  strah- nas je kaj bo uničil Grin

L.P. Ksenija
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #39 : ponedeljek, 27.09.2004 : 14:01:17 »

Da še jaz malo napišem, kaj vse je do zdaj uničila naša Basha, beri frajla. Najprej je šel en čisto nov mobitel, nato daljinec, potem enih 15 modrčkov (te ma nadvse rada - ne vme zakaj - mogoče bi tudi sama rada kakšnega sprobala Smiley), pa 10 parov copat Enkrat je šlo na prafaktorje tudi enih 20 cd-jev (med njimi eni originalni prekleto dragi windowse, en kup originalnih glasbenih cd-jev, folmov ...), nato še nov trosed (na eni strani ga je povsem slekla, skupaj z oblogo in peno vred), dvoje čisto novih  poletnih čevljev (ene so ble 10.000, ene pa 5.000) itd. Vsega se niti več ne spomnem. Je pa tako, da sva razen troseda za vse uničene stvari kriva sama, ker psi pač grizejo, midva pa sva jih  neupoštevajoč to, pred odhodom v služvo pozabila umakniti.
No tisto kar je najbolj pomembno pri vsem pa je,  da še najprej ostaja naša zlata punčka.
Logiran
AlesKo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 130


« Odgovor #40 : ponedeljek, 27.09.2004 : 14:34:25 »

Aja enkrat splomladi je bil štos. Sem jo peljal ven na en malo daljši sprehod in se kar naenkrat se ustavi na enem mestu, kjer ponavadi ne opravlja takšnih stvari in začne kakat. Ker je trajalo nekam dolgo sesem pogledal kaj je narobe, in kaj vidim. Puncino (takrat še nisva bila poročena) nogavico, ki ji visi iz riti. Sem mislo, da bom umrl od smeha.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #41 : ponedeljek, 27.09.2004 : 21:33:41 »

Aja enkrat splomladi je bil štos. Sem jo peljal ven na en malo daljši sprehod in se kar naenkrat se ustavi na enem mestu, kjer ponavadi ne opravlja takšnih stvari in začne kakat. Ker je trajalo nekam dolgo sesem pogledal kaj je narobe, in kaj vidim. Puncino (takrat še nisva bila poročena) nogavico, ki ji visi iz riti. Sem mislo, da bom umrl od smeha.


 Grin Grin Grin Grin
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #42 : torek, 28.09.2004 : 08:20:00 »

Ob vseh teh modrčkih in nogavicah sem se spomnila sedaj kako je bilo ko mi je Azzuro zmaknil puder iz torbice (pač hotel se je malo polepšati:))...v glavnem končni rezultat: bil je namazan od glave pa do pet, pri tem pa še vso pohištvo v sobi, moja torbica, tla...v glavnem lepo je bilo za pogledat (yeah right:))...Kaj vse naredi pes, če ga je 'strah biti sam doma'...verjetno mu njegova lastna barva ni bila všeč, preveč rdeče tudi ni moderno:)
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #43 : torek, 28.09.2004 : 09:27:55 »

AlesKo, srečen bodi, da je nogavica prišla ven. Zadeva ni pa nič smešna ampak zelo nevarna. Nogavica bi se lahko zapletla v debelem črevesju in takrat je potrebna čimhitrejša operacija. Se nam je že zgodilo, hvala bogu, da je peroksid pomagal in da je pes izbruhal nogavico ven, drugače bi ga morali rezati.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #44 : torek, 28.09.2004 : 09:32:25 »

Andi!

Ste vi ze premagali strah pred sencami?
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines