mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:20:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah  (Prebrano 24309 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #60 : sreda, 25.05.2005 : 15:58:54 »

Ne hvališ njenega vlečenja nazaj in paničarjenja.
Je psička nora nahrano ali pa na žogico?
Ok receive, da je na hrano (saj za zogico je isto Wink).
Spičko daš iz avta ne v strogem centru, ampak nekje malo bolj odmaknjeno. Gresta proti centru, vseskozi se pogovarjaj znjo, na začetku itak ne bo takoj zabremzala in panočno odreagirala. Vmes, ko lepo hodi ji daj priboljšek in jo pohvali. na začtku delaj to kar pogosto. Ko srečata človeka in se bo ustrašila ali pa se bo ustrašila npr. kant za smeti, ti nič ne "delaj panike", ampak ji lepo prijazno reci lej kaj imam, ali pa nekaj nakar pali, pokaži ji, da imaš v roki hrano, lahko tudi počepneš in ko bo ona naredila korak naprej (torej je nič ne vlečeš ali kaj podobnega) ji daj priboljšek in jo pohvali. Pa če bosta prvi dan naredila samo deset metrov je to veliko. Nikar je ne vozi čez celo mesto.
Če boš imel žogico, naj bo žogica takšna na vrvici in se lahko poigraš z njo. Če jo boš lepo zamotila sploh ne bo opazila, d ase kaj dogaja okoli nje.
Torej osnovno pravilo: v nič je ne sili z vlečenjem, ali dretjem. Glas znižaj, naj bo  umirjen, lahko tudi počepneš in rahlo ploskaš, ko se psica premakne jo izdatno pohvališ, da bo ugotovila, da je ne bo noben bav bav v mestu pojedel.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #61 : četrtek, 26.05.2005 : 06:33:27 »

Hvala za odgovor, Simi
včeraj zvečer smo to že preizkusili, pa je kar delovalo. Ampak res samo prvih nekaj metrov, potem je začela vleči in igrače niti priboljškov ni več šlivila. Tako da smo šli potem le še nekaj metrov naprej, potem pa smo obrnili. Bomo šli čimvečkrat, pa bomo videli.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #62 : četrtek, 26.05.2005 : 07:52:03 »

Daj res štartaj v nedeljo, ko ni ljudi, včeraj jih je bilo verejtno kar nekaj, a ne?
Pa res meter po metru.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #63 : četrtek, 26.05.2005 : 09:05:09 »

Psicka se mora zraven tebe predvsem pocutiti varno in ni nic narobe ce se recimo stisne k tebi ko jo je strah...moj ima 50 kil pa ko je negotov zacne skakat po meni.Takrat nic kregat,se lepo sklonis in pomiris...recimo "Priden,je v redu".Men je to svetovala trenerka v soli in se kar obnese.Ves sila vedno rodi silo.Ce jo bos ti kregala,bos pol se ti zicna zraven in bo kuza zacutil,pol bo pa se povezala mesto=groza,zivcnost pa bo.
Drugace pa jo lahko tudi posedes recimo pri kaksni avtobusni postaji pa gledas z njo promet in jo miris,pa pusti ji da prevoha kar jo zanima recimo kanta za smeti,motor na poti...
Lp
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #64 : četrtek, 26.05.2005 : 13:59:57 »

Daj res štartaj v nedeljo, ko ni ljudi, včeraj jih je bilo verejtno kar nekaj, a ne?
Pa res meter po metru.

Saj zato smo šli izven centra, ko ni bilo toliko ljudi. Bom za naslednji sprehod res počakala do nedelje. Škoda je v tem, ker v mali šoli ravno "jemljemo" hojo po mestu, tako da verjetno v petek ne bom šla, pa bova to vadili sami in počasi.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #65 : četrtek, 26.05.2005 : 14:31:03 »

Saj zato smo šli izven centra, ko ni bilo toliko ljudi. Bom za naslednji sprehod res počakala do nedelje. Škoda je v tem, ker v mali šoli ravno "jemljemo" hojo po mestu, tako da verjetno v petek ne bom šla, pa bova to vadili sami in počasi.

Probaj kako se bo obnašala ko bo v množici večih psov. Če ne bo šlo gresta lahko še vseeno domov Wink
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #66 : četrtek, 26.05.2005 : 15:46:23 »

Probaj kako se bo obnašala ko bo v množici večih psov. Če ne bo šlo gresta lahko še vseeno domov Wink

Smo imeli to tudi že prejšnji petek, pa se ni ravno najbolje obnesla. Sad
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #67 : petek, 22.07.2005 : 18:17:08 »

Moja 2-letna Shih Tzujka Luna se je začela prav nenavadno obnašati. Pred 8 meseci smo posvojili 10-letno psičko iste pasme, ki je imela cel kup zdravstvenih težav in je bila nekaj časa res uboga. Zdaj pa je z njo vse ok, je polna energije, vesela, igriva. Z Luno sta se super ujeli - ne bi moglo biti boljše Cheesy, igrata se, se crkljata,pazita ena na drugo, obenem pa se pustita pri miru, če bi katera npr. rada počivala. Sta pravi prijateljici, zelo sta se navezali ena na drugo. Smiley No Lunca se do zdaj ni bala prav ničesar; noben hrup, nenevadni poki, nič je ni vznemirilo. (za novo leto je šla že 2krat "gledat" ognjemet na balkon). Pred kakšnimi tremi meseci pa se je naši drugi psički Rozi zataknil piškot v ustih - nekaj sekund je kašljala, potem je bilo ok. Ampak Luni se je čisto zmešalo, začela je jokati, praskati po vratih, hotela je k meni v naročje... Od takrat naprej se stvari le še stopnjujejo; vsakič ko Rozi npr. kihne, ko spusti kakšen nenavaden zvok (zakašlja, "zapiska" skozi nos), ko malo glasneje zasmrči - začne Luna delati paniko. Praska po vratih, opozarja nas, da je nekaj narobe, nato pa dlje časa sedi pred vrati in čaka. (Tudi ponoči. Če spi na postelji in Rozi kihne - v trenutku skoči dol in praska po balkonskih vratih, nato pa še dolgo ne zaspi.) Zdaj se je začela bati še grmenja, glasnih zvokov - reakcija je vedno ista. Le da ta prestrašenost traja vedno dlje. V vseh primerih pa "se ji zdi" da je z Rozi nekaj narobe. Poskusili smo že kar nekaj trikov - a nič ni pomagalo, nesli smo jo tudi do Rozi in ji "pokazali", da je vse ok - pa nič. Ima kdo mogoče kakšen nasvet, kako naj jo tega odvadimo oziroma - kako naj jo "pomirimo"?
Res vam bom hvaležna za pomoč!!!!!!!!!!
Lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #68 : torek, 26.07.2005 : 11:04:46 »

to je pa bolj stvar za kaksnega psihologa. ce sta zvecer loceni pol bi mal pomagalo, ce bi ble skupi. drugace pa mislim, da ma pac mocan materinski nagon.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #69 : ponedeljek, 01.08.2005 : 11:11:07 »

Nista zvečer ločeni, ponavadi ponoči obe privandrata na posteljo. Wink Ja bomo šli k psihologinji, (to smo itak nameravali) čakamo da pride z dopusta. Upala pa sem, da bom tudi tukaj dobila kakšen nasvet, da bo kdo zaupal svojo izkušnjo. Sicer nam gre pa že malo bolje, še vedno se za vsak njen zvok prestraši, ampak potem panika ne traja tako dolgo.
lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #70 : ponedeljek, 01.08.2005 : 13:52:52 »

v eni knjigi sem bral, da glede takih stvari bi naj pomagalo, ce ti te zvoke posnames in ji potem predvajas. prvo tiho potem pa vedno glasneje, ce pomaga pa ti ne znam povedat. ali pa da se ob teh zvokih vedno zacnes igrati, da poveze dolocene zvoke z necim zabavnim.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #71 : ponedeljek, 01.08.2005 : 14:09:36 »

Ja zdaj tako delamo, ko se prestraši jo poizkušamo zamotiti - začnemo se igrati, vzamem jo v naročje, ji dam priboljšek ... Včasih pomaga, večkrat pa ne.
Hvala za pomoč!!!! Cheesy
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #72 : ponedeljek, 01.08.2005 : 14:19:30 »

A je bila Luna prej kaj ljubosumna na Rozi ( super ime Wink)?
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #73 : ponedeljek, 01.08.2005 : 14:22:38 »

to kar je napisal dogue de bordeaux se mi zdi zanimivo in bi sprobala.. Tongue
mojega je strah otrok, ki vrescijo ali pa se jocejo.. pa jih ponavadi iz varne razdalje nalaja..  ::)hmm..ma kdo kje na racunalniku posneto kako otrosko vrescanje (glasno govorjenje vsepovprek) ali pa jokanje?? bi probala predvajat, da se navadi na zvok, pa se mogoce potem vec ne bi zavzel za otrosko "drenje"? Huh
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #74 : ponedeljek, 01.08.2005 : 16:52:20 »

to sem prebral v knjigi, ki je v vsaki knjiznici, mislim, da se imenuje tezave z psom, al tezaven pes in je notri priblizno 6 nacinov kako se znebiti straha.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines