mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 03:37:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Max&Mara (prej Maus in Mika)
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Max&Mara (prej Maus in Mika)  (Prebrano 24464 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
eMeMeM
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 29.11.2009 : 23:15:07 »

Živjo, spet malo "apdejta"...

Skupaj smo 2 meseca, mačkona sta vedno bolj vražja. Vsak ima neke svoje finte, prav hecno kolk sta si različna. Max je totalni cartl, samo da sedem na kavč, pa je že na kolenih, komunicira v glavnem s smrčkom, za razliko od Mare, ki se pogovarja bolj s tačkama in mi bolj redko nakloni kaj svoje pozornosti. Je pa zato prva, ki zavoha, da se pripravlja kaj dobrega za jest in pod mizo vedno prečekira, če bo prišlo kaj s krožnika  Roll Eyes. Se ji tudi pozna, je že prava pujsa  pevka. Sta si pa presenetljivo kontra razdelila področja nadzora. Max vedno čekira kuhinjski pult, Mara pa omaro v dnevni sobi. Oba pa najbolj uživata med čevlji. V vsake čevlje, ki pridejo na obisk, je treba potisniti glavo kolikor globoko se pač da, domače pa raznositi po stanovanju  Roll Eyes. Teniski z vezalkami skozi vse luknje res niso moderni, vsaj zadnje 4 morajo biti proste  Tongue.

Vsem sem ju hvalila, kako sta to najbolj vljudna muca, kar ju poznam, ker sta me cela 2 meseca pustila ponoči pri miru. Nobenega mijavkanja, nobenega praskanja po vratih, šele ko sem zjutraj odprla vrata spalnice, sta prišprintala k meni. Do tega tedna. Začelo se je z blagim nekajminutnim mijavkanjem ( za katerega sem najprej obtožila Maro, ker se sicer ona nekaj malega oglaša, Max pa skoraj nič), ki je spontano potihnilo. Kmalu so se temu pridružili čudni zvoki po vratih, ki sem jih pripisovala njunemu ravsanju. Dokler se neko noč niso vrata odprla in Max skoči na posteljo Shocked. Nekako sem se še tolažila, da se mu je pač "vsralo" in da verjetno vrata niso bila dobro zaprta. Mhm... butnglavc
Naslednjo noč ob isti uri mu je uspelo nekje v petem poskusu in potem še enkrat v tretjem. Nezmotljivo. Naučil se je odpirati vrata.  Huh Naslednje jutro sem poiskala ključ od spalnice in zdaj upam, da ga bo po nekaj nočeh neuspeha minilo  Tongue.  Bomo videli, kdo se bo prej predal. Jaz ali on  Evil. Je pa neverjetno točen. Vsako jutro med 4.50 in 4.55.
Čisto potiho sem sicer nanj ponosna, ker je prvi od mojih mačkov, ki je to osvojil in to pravzaprav zelo hitro. bravo

Še nekaj fotk, čeprav nekako nočeta več prav pozirat...













Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 30.11.2009 : 06:09:14 »

omg, tole je pa res za dan polepšat! Tale pondelk me pa ne bo zj**al!
 Cheesy
 Kiss Kiss
Logiran
eMeMeM
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #32 : ponedeljek, 30.11.2009 : 19:31:11 »


Še nekaj filmčkov:


http://www.mojvideo.com/video-maxmara-6/aa05048656c4a3289f8f

http://www.mojvideo.com/video-maxmara-7/0da2c9f6ae2560256ec5

To pa je klasična reakcija na napad skozi tunel  Grin :

http://www.mojvideo.com/video-max-mara-4/4fc7ceda812cfd59deb1

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 30.11.2009 : 21:47:52 »

 

A tisto trebušček Mari dol visi, al kaj? Roll Eyes Tongue Kiss Kiss
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #34 : torek, 01.12.2009 : 09:31:59 »

leeepa!  Kiss Kiss
vidim, da imate mačjo igralno postajo (cat it senses) - kako se pa to obnese? si tudi jaz ogledujem celoten komplet, pa se ne znam odločit za nakup. najbrž k neodločnosti pripomore, da mož gleda nekako takole:   Shocked stop butnglavc 
Logiran
eMeMeM
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #35 : torek, 01.12.2009 : 18:15:33 »

Citat
A tisto trebušček Mari dol visi, al kaj?

Ja, to pa je žensko prekletstvo  Roll Eyes . Ko nimaš več hormonov, se ti vsak grižljaj pozna  butnglavc

Saj sem bila v dilemi, da bi jo začela malo hujšat, ampak se mi zdi, da dokler ni stara vsaj eno leto, je raje ne bi prikrajševala pri hrani, že zaradi kosti in imunskega sistema. Pa v bistvu količinsko sploh ne poje toliko, mislim, da Max poje kar več, je pa res, da je Mara nora na našo hrano in res vedno teži pod mizo ( včasih je hujša kot bratov mops, mijavka na vse pretege in moja kolena so čisto prešpikana od njenih krempljev  trmoglavka ), ampak ji dejansko zelo redko kaj dam.   predaja pevka Grin
Je pač taka mala hruškica (dobesedno, če jo pogledaš od zgoraj  )

Citat
vidim, da imate mačjo igralno postajo (cat it senses) - kako se pa to obnese?

Zaenkrat imam samo osnovne ovinke z žogico, za ostalo se tudi jaz nisem mogla odločiti. Ampak glede na to, koliko si data s tem dela, bi ju mogoče potegnilo tudi kaj drugega, če bi bilo vgrajeno v ovinke jaz pa bi mogoče s tem obvarovala kak kavč, tepih, ali zadnje čase zelo priljubljene zvočnike  jezen
Ko sem prvič namontirala zadevo, je Max vztrajal celi 2 uri s preganjanjem žogice. Na koncu pa mu je uspelo sneti enega od zgornjih pokrovov  Cheesy Grin Brihten ta moj fant!  bravo
Logiran
eMeMeM
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #36 : četrtek, 07.01.2010 : 22:17:38 »

Živjo!
Mi se mamo fajn, zdaj se že res dobro poznamo...
Mačkona rasteta in se redita, Max 3,8 kg, Mara 4,3 kg (8 mesecev).  Huh Roll Eyes
Moja hruškica je že prava viljamovka  Roll Eyes Cheesy Grin, moj ljubček Max pa prav eleganten mačkon. Ki ima nove finte. Že nekaj časa sem opažala, da so briketi nasejani po vsej kuhinji in mi ni bilo čisto jasno zakaj, dokler nisem enkrat med kuhanjem opazovala hudička malega. Enega po enega si je s tačko ulovil iz posodice in igral z njim hokej po celi kuhinji, dokler ga ni spravil v "gol" (2 kota kuhinje, za vrata ali pod pomivalni stroj).
Mislim... Poleg vseh miši in žogic in vrvic, kakršne koli prazne embalaže, najraje papirčki od čokoladic in bonbonov ter "priložnostnih" igračk, ki to v osnovi sicer niso, so pa njun najljubši plen s prepovedanih površin ( olupki, koščice, pribor itd...), poleg vsega tega se je treba igrati še s hrano?! Ali bi mi rad s tem kaj povedal? Huh Undecided

Ugotovila sem še eno prednost mačjega para, sploh za notranje muce: če sta dva, se z dirkami po stanovanju prav dostojno zlaufata, kot jih jaz nikoli ne bi mogla in sta res fit namesto zaležana in polenjena. Zaenkrat se zato še ne sekiram za Marin žlauhec okrog trebuščka, dokler je niti malo ne ovira pri šprintu, skakanju v višino in daljavo ( je čisto enako hitra in spretna kot Max) Tongue

In seveda še nekaj slikovnega materiala (žal imam že kar star fotoaparat, zato kakovost ni idealna, ampak za vtis  bo ok)

http://www.mojvideo.com/video-najljubse-igracke-so-tiste-ki-to-v-osnovi-niso/a4127de7d9eaaee1982e

http://www.mojvideo.com/video-mara-v-akciji/dd1f14be927623294253

http://www.mojvideo.com/video-maxmara-po-kosilu-1/b2c70709d43f39ea93bf

http://www.mojvideo.com/video-maxmara-po-kosilu-3/6cc1f2bf1b8019916905

Logiran
eMeMeM
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 07.01.2010 : 23:14:18 »

Pa še nekaj fotk :




Ko postanemo preveliki za en stol...



...zasedemo še sosednjega



Favourite playground:





Maxova leva tačka ( še bolj zanimiva je sicer desna, moram poslikat)



Moj ljubček:







Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #38 : petek, 08.01.2010 : 06:42:37 »

če pa tole ni en čistokrvni mušnis, potem pa tud nič ne rečem! Cheesy
 Kiss
Logiran
eMeMeM
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #39 : petek, 08.01.2010 : 10:52:55 »

Pa kako pameten! Mu moram izmeriti mačji IQ po tisti knjižici... Cheesy Grin bravo
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #40 : petek, 08.01.2010 : 13:17:51 »

Pa kako pameten! Mu moram izmeriti mačji IQ po tisti knjižici... Cheesy Grin bravo
izmeri le, izmeri - samo ne mu povedat, ker potem se pa maček napihne in prevzame, pa maš hudiča! Grin Wink
Logiran
pipikus
rad pišem
****
Sporočil: 314


WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 11.01.2010 : 21:13:02 »

to je več kot lubček-ful sta huda. lepa lepa obadva Wink
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #42 : ponedeljek, 11.01.2010 : 21:45:50 »

Kolk dobre slike! Kiss Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
eMeMeM
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #43 : petek, 26.02.2010 : 21:12:06 »

Citat
Nezmotljivo. Naučil se je odpirati vrata.  Huh Naslednje jutro sem poiskala ključ od spalnice in zdaj upam, da ga bo po nekaj nočeh neuspeha minilo  Tongue.  Bomo videli, kdo se bo prej predal. Jaz ali on 


 predaja   Uradno se predajam... Max je zmagal. Zaklepanje je brezplodno, povzroči samo neumorno skakanje na kljuko in mijavkanje v intervalih na 20 min (deluje kot dremež na budilki, a žal mnogo, mnogo......... MNOGO prezgodaj). Zdaj je mir, smo se nekak "zbogali", en spi zraven, en pri nogah ali v košu za perilo, k sreči je postelja dovolj velika. Nedeljsko poležavanje pa odpade, ker se najkasneje ob pol sedmih začnejo dirke na življenje in smrt, jogi (in jaz na njem) pa postane en velik tatami.  jezen butnglavc

Je pa moj Maxi en tak "fahidiotek". Odpirati zna samo spalnico, samo v eno smer. Pred kopalnico stoji popolnoma nemočno in se zgolj nekaj steguje proti kljuki... butnglavc

Pri Mari pa si nisem čisto na jasnem, ali je pametnejša od Maxa in čaka, da Max odpre, ker zakaj bi se ona matrala, ali pa ji dejansko še ni potegnilo, kaj je treba narediti  Tongue

Pa še nekaj sem ugotovila. Max se bistveno bolj in raje carta, če imam očala, kot če jih nimam. Huh Mogoče zato, ker jih ima tudi Helena, ki je njuna prva krušna mama ?? Wink Smiley

Tako je to pri nas. Imamo se fajn, imamo se radi.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #44 : petek, 26.02.2010 : 21:55:53 »

Pri nas smo nočno divjanje rešili tako, da vzamem v spalnico Milo, on pa ostane v dnevni. Občasno sicer malo cvili pred vrati, ampak je pretežno super mir. Pa še Mili se krasno zdi, da je ona privilegirana, narod pa zaradi nje komot crkuje tam v manj pomembnih delih stanovanja Wink

Zelo redko se zgodi, da se zvečer Meli zlekne na posteljo, ko pridem iz kopalnice. Takrat ga ne vržem ven, ampak dobi šanso. Vsakič je isto - pridno spi do šestih zjutraj, potem začneta divjat, nakar oba vržem ven iz spalnice in spim naprej. Ko ustanem, spita tudi ona dva Grin Grin
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Max&Mara (prej Maus in Mika)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines