mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 01:39:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Max&Mara (prej Maus in Mika)
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Max&Mara (prej Maus in Mika)  (Prebrano 24470 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
eMeMeM
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #60 : sreda, 28.04.2010 : 13:58:24 »



 (p.s.: A ciklama ni nič škodljiva mačkam?)

Kolikor sem našla v literaturi, ciklame niso navedene kot strupene, pa tudi težav ni bilo nobenih. Sploh pa jih itak ne je (Max namreč, ki je ponavadi glavni krivec za kakršnokoli radejanje v stanovanju), ampak sem jih našla po celem stanovanju  Cheesy Roll Eyes.  Ker res nimata dovolj igračk, revčka Roll Eyes
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #61 : sreda, 28.04.2010 : 21:19:33 »

Prašam, da vem, če je poleg orhidej še kaj, kar bi lahko na kako polico postavila, da bodo lahko dol metali Wink Ker tu so sami zelenjavožderi Smiley
Logiran
eMeMeM
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #62 : ponedeljek, 31.05.2010 : 19:51:28 »

Evo spet malo nas.
 
Mačkona sta dopolnila 1 leto, ob rojstnem dnevu še enkrat en OGROOOOOMEN hvala mami Heleni  Kiss Kiss, brez nje ju ne bi bilo, moje življenje bi bilo pa.... lažje  Tongue. Saj neeee, hec, hec  Wink Cheesy Bistveno manj pestro, toplo in polno bi bilo brez njiju...

Rojstnodnevna pridobitev – novi praskalnik- je absolutno najbolj priljubljena stvar v stanovanju, oblast nad njim pa si je skrajno nedemokratično priborila- začuda  Shocked!!- Mara. Sicer čisto podrejena Maxu kar se tiče ostalih priljubljenih prostorčkov, ribjih konzerv, igračk itd., je tu ona absolutna šefica  Cool. Revež 1 teden ni upal niti blizu, kaj šele da bi zavzel njeno najljubšo, okroglo, mehko oblazinjeno poličko( glej fotke). Zdaj mu sicer že dovoli na »njen« plac, ampak samo, kadar je njej ljubša radiatorska postelja.

Max se sicer ne sekira preveč, ker je njegovo itak vse ostalo, še sploh pa moje naročje, kamor damica pride res samo izjemoma. Kaj se takrat zgodi nimam pojma, najbrž je takrat luna v kakšni res edinstveni  poziciji z vsemi planeti. V 8 mesecih kar smo skupaj, se je to zgodilo natanko dvakrat. Tudi sicer ni pretirano cartljiva, če jo med dremuckanjem kdaj malo počohljam, me pogleda s tistim famoznim mačjim »kaj-me-spet-gnjaviš-ok-no-naj-ti-bo-če-že-res-moraš-pa-čim-prej-mi-daj-spet-mir « pogledom. Edino, kar njo gane, je hrana ali obet hrane  Undecided Zanimivo pa je, da pa je ona tista, ki me čaka pred vrati in me pozdravi, ko pridem domov in to je tudi edini trenutek, ko mi nastavi trebušček in se valja pred mano in buca (čeprav... mogoče je tudi to samo zato, ker se potem v kratkem vedno obeta kosilo  Tongue ), Max pa tri metre stran očitajoče »a-zdaj-se-pride-domov« gleda.

On pa je en tak brihten, navihan, študiozen in vztrajen muc. Najraje proučuje kakršne koli sence, še posebej pa tiste, ki padajo skozi drevesno krošnjo pred kuhinjskim oknom in tiste, ki jih delam jaz med kuhanjem. Vztrajno preizkuša meje doslednosti moje vzgoje glede vstopanja na nedovoljene teritorije, pa tudi pri odpiranju vrat je napredoval, nič več ni fah idiotek, tako da moram zdaj zaklepati skoraj vse, sicer si kaj rad postreže s kakšnimi »igračkami«, ki to sicer niso. V zadnjem času so najbolj popularne vatirane paličke, pokrovčki vseh vrst in ličila, zato štarta na kopalnico kakor hitro se mu zazdi, da sem tja namenjena.

Skratka, lepo nam je.

Pa še nekaj slikic in filmčkov. Velike bratske ljubavi ni več, tako da žal ne morem več postreči s tonami kiča, sta pa zato vsak zase kičasta  Wink

Kraljica na prestolu, revež pa si je prvi teden izboril zgolj luknjo


"Ah, pa naj ma tisti svoj plac, itak se komaj stlači gor, meni je lepše tukaj"


In tukaj


Sem pa le višje... čeprav, tam izgleda bolj udobno



Saj tudi tu ni slabo


Shit, zalotili so me pri uboju orhideje, prva aretacijska fotka


pa še profil


jep, spet mara na svojem placu (pravzaprav jo je zelo težko dobiti kje drugje  Tongue )


pa daj nehaj že enkrat s tem tečnim fotkanjem


moj plac


You guessed it... miiiiiiiiine  Grin


absolutno najljubši maxov položaj (v vsaj 85% leži tako)


zmagaaaa! končno enkrat max na tronu


šc šc, stran! moj tron


redna popoldanska obveznost: nadziranje kuhanja in proučevanje senc






http://www.mojvideo.com/video-nova-top-igracka/5d467e971519f051c24b

http://www.mojvideo.com/video-jutranji-lov-na-perota-2/ddb5620bd973370aaf41

http://www.mojvideo.com/video-jutranji-lov-na-perota-1/fb0eea5ea861945b5160
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #63 : ponedeljek, 31.05.2010 : 19:54:55 »

Vse najboljše, srečkoviča. Kiss Kiss
Logiran
avena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #64 : ponedeljek, 31.05.2010 : 21:34:07 »

 Cheesy Lepotca!
Logiran
eMeMeM
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #65 : četrtek, 19.08.2010 : 20:38:25 »

Živjo vsem, malo ( v glavnem foto- ) apdejta še od nas. Imamo se fajn, mačkona sta dokaj tipična predstavnika svoje vrste, kar pomeni, da je (skoraj) vedno vse po njuno, da slišita samo, kadar res hočeta in da imata nasploh hude večvrednostne komplekse. Zdresirana sem v nulo  Cheesy
Seveda pa sta totalna srčka, sploh moj cartl Maxi.
Kar je novega, je to, da se čez nekaj mesecev selimo (mačkona se najbrž vračata v bližino svojih rodnih krajev  Smiley, ne vem pravzaprav, bi morala vprašat Heleno, ko bom sporočala novi naslov), zato počasi že potekajo predpriprave - nabavila sem še en praskalnik, da ga mačka do selitve dobro osvojita in prepojita s svojimi vonji, ker so to skoraj edini kosi pohištva, ki bodo šli z mano. Trenutno živim med samim mačjim pohištvom in igračami  Grin. In glede tega še eno vprašanje, oz. vas prosim za vaša mnenja. Ali ima smisel, da mačkona pred dokončno selitvijo kdaj pa kdaj peljem tja na obisk, recimo čez vikend, ko grem tudi sama kaj v hišo urejat, ali je bolje da ju ne begam in ju pač preselim na koncu, ko preselim tudi sebe?? Rada bi, da je selitev zanju čim manjši stres, ker vem, da so mački tako občutljivi na menjavo okolja, pričakujem pa, da bo vseeno lažje, ker sta dva..

In računam na stopnice (kot pri Neži od taperverčkov  Wink) in silne kvadrate prostora, da malo shujšajo mojo bajsiko  Roll Eyes

No, in še fotke:

Mara v komi


3x lignji, 3x piščanček, 5x losos.... ok, vse štima


Tuna bi tudi morala bit tu nekje,a so jo res dale čisto na dno?


Odpiranje škatel obvezno poteka pod budnim nadzorom najpomembnejših članov gospodinjstva


Tudi sestavljanje nujno poteka z vmesnim preizkušanjem sestavnih delov


Končni rezultat ( kraljica je spet na prestolu)


Maxi pa spet pristane v luknji


Yessss, našel sem, sem vedel, da so nekje tukaj, moje najljubše igračke


Nekaj Maxovih elegantnih spalnih poz








Bemti, kje je ta sindikat... ne samo premajhne postelje, obstajajo tudi premajhni umivalniki







Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #66 : četrtek, 19.08.2010 : 20:41:09 »

Ja skrajn cajt, da se preselite, to z umivalnikom je za prijavo  Angry Angry Angry Grin Grin Grin Grin
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #67 : četrtek, 19.08.2010 : 20:46:39 »

Čudovita sta!  Cheesy Cheesy
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #68 : petek, 20.08.2010 : 07:51:51 »

Dudeka moja zlata. Kiss Kiss Kako fajn, da sta ravno na tako fajno mamo naletela. Smiley
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #69 : petek, 20.08.2010 : 09:32:42 »

Sicer ne poznam tvojih dveh prekrasnih mačkončkov  Smiley, pa vseeno - selitev po naše:  Wink

Čimmanj kompliciranja!  Smiley
Ko smo se mi selili, sem samo "nastlala" celo novo stanovanje z njihovimi stvarmi (praskalniki, igrače, wc-ja, dekice...) in je bilo OK.
Pa drugače teli moji niso ravno prilagodljivi  Roll Eyes mačkoni...

Bilo je tako kot predvidevaš: stopnice, več prostora, več okenskih polic... mački srečni!  Wink
Logiran
tinka_tonka
novinec
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #70 : petek, 20.08.2010 : 11:04:11 »

Punce najprej se opravicujem ker packam tujo temo....ampak imam eno vprasanje....
Gledam te vase slikce in me nekaj zanima. Trenutno imamo samo dva zajcka ampak muce so ljubezen mojega zivljenja in sem ze cca 11let brez....kar je cist prevec ....rada bi kaksno posvojila ali ji pa vsaj za zacetek nudila zacasen dom...in sedaj vprasanje.
Kar se tice zdruzevanja z zajcki mislim/sem vas malo prebrala, da ne bi smel biti problem.
Nimam problema s tem, da muce hodijo po pultu, po postelji...kaj prevrnejo itd....to tudi otroci delajo...pa smo preziveli Smiley...skrbi me moja nova sedezna (prosim prosim ne me nazjat zdajle....ker res nisem prevelik picajzl, samo bi mi bilo pa zal, da bi bila takoj unicena). Uglevnem je usnjena in svetla....kako bi se jo dalo zascitit, da bi bila "macji kremlji proof" : (.  Roll Eyes
Res hvala za odgovor, ki mi je skoraj se edina ovira!HVALA
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #71 : petek, 20.08.2010 : 12:11:10 »

Edini kremplj-proof sistem, ki ga jaz poznam je, da mačkam dovoliš, da uničujejo in jih pri temu spodbujaš. Moja dva pustita kavč popolnoma pri miru in sta stoprocentno prepričana, da sem totalno čez les, ko ju vabim, da krempljata po njemu. Tudi po novih pošastno dragih usnjenih stolih ne krempljata, le poznajo se sledi mačjih dirk.

Pa sem že zdavnaj sklenila, da so to le zapisi ljubezni in se sploh ne obremenjujem s tem. Wink

Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne MAČJE zgodbe  |  Tema: Max&Mara (prej Maus in Mika)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines