mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:15:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Odnos z drugimi psi
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odnos z drugimi psi  (Prebrano 32059 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« : petek, 12.12.2003 : 18:57:04 »

Hay!
Moja prijateljica ima doma mešanko (predvidevajo da med labradorcem in hrtom, ker je zelo velika), staro približno 10 let. Našla jo je na Hrvaškem ko je bila psička stara približno 1 leto.
Psička je do ljudi in otrok zelo prijazna, do drugih psov pa ravno nasprotno. Ko vidi psa in če ji ta ni všeč (večino je takih, so pa tudi izjeme) začne lajati in skakati in se na vsak način hoče stepsti. Če v bližini ni psa uboga vse, ko pa vidi psa postane ˝gluha˝. To psičko vozim na sprehod in se počutim prav slabo, ker jo moram takoj ko vidim psa že od daleč privezati, saj nikoli ne veš, ali ji bo všeč ali ne. Zadržati pa je tudi ni lahko, ker je kot sem že rekla zelo velika in močna.
Kaj naj storim, da ne bo lajala na vsakega psa, ki pride mimo in ga ne bo hotela napasti? Huh
Hvala za odgovore!
Lp
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #1 : petek, 12.12.2003 : 19:12:44 »


Prevzgoja pri 10-ih letih?Huh

Kako je pa bilo dosedaj?
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #2 : petek, 12.12.2003 : 20:08:42 »

Ja, ta prijateljica je vse mirno prenašala in jo vsakič privezala, ko je bil pes v bližini.
Psica je sicer pametna in se hitro uči, naučila se je že (odkar hodiva na sprehode-približno 2 meseca), da mora žogico prinesti in mi jo spustiti v roko, naučila sem jo tudi ukaz spusti (če hoče pojesti kakšno stvar na sprehodu), pa če jo imam na vrvici ne laja več na pse (na večino psov), v kakšnega samo še hoče skočiti, a tudi to se je že skoraj odvadila, nikakor pa je ne morem naučiti, da bi pustila pse na miru, ko je spuščena.
Naučiti bi se jo dalo, ker je zelo pametna, samo ne vem na kakšen način!
Lp
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #3 : petek, 12.12.2003 : 21:03:39 »

Mefisto, dobro vprašanje !  Cool

Ker se tudi jaz že kar nekaj časa ubadam s tem, slišala sem mnogo mnenj tako strokovnih kot ljubiteljskih, imam tudi nekaj uporabne strokovne  literature o tem, si bom drznila našteti nekaj možnosti pri tem problemu:

1. psica naj bo še naprej na sprehodih na dolgem
    povodcu

2. posvetujte se z vedenjskim strokovnjakom

3. obstaja kar nekaj tehnik (sistematična desenzibilizacija, nasprotno pogojevanje, t.i. abandonment training, pomagamo si z vajo "Glej me",..), s katerimi dosežemo, da pes poveže bližino drugega psa s prijetnimi stvarmi in potem lahko postopoma usmerimo pozornost nase, vendar zahteva ta pristop od nas kar nekaj znanja, truda in seveda časa. Pomembno je predvsem to, da vedno začnemo z vajami na dovolj veliki razdalji od "sovražnika", ki jo ZELO postopoma zmanjšujemo ter da obilno hvalimo & nagrajujemo psa, ko se primerno obnaša.
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #4 : sobota, 13.12.2003 : 21:11:52 »

Hvala za odgovor, Flufi, bom probala kar s tretjo točko, če pa ne bo šlo, potem mi pa še vedno ostane prva. Roll Eyes
Lp Wink
Logiran
lena_as
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #5 : ponedeljek, 15.12.2003 : 08:49:30 »


Ker se tudi jaz že kar nekaj časa ubadam s tem, slišala sem mnogo mnenj tako strokovnih kot ljubiteljskih, imam tudi nekaj uporabne strokovne  literature o tem, si bom drznila našteti nekaj možnosti pri tem problemu:


Čao!

Ker se tudi jaz ukvarjam s podobnim problemom, moja kuža sploh ne mara psov, bi prosila za naslov te knjige.

lp
Alenka
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #6 : ponedeljek, 15.12.2003 : 23:10:46 »

Lena_as :

Tu ni ene čudežne knjige, jih je kar nekaj - od tega 1 kos v slovenščini:
1. TEŽAVE S PSOM - avtor Celina del Amo
2. FEISTY FIDO: Help for the Leash Aggressive Dog
3. THE CULTURE CLASH - Jean Donaldson
4. DOGS ARE FROM NEPTUNE - Jean Donaldson
5. CLICK FOR JOY! - Melissa Alexander
6. DON'T SHOOT THE DOG! - Karen Pryor
7. video: FIGHTING DOGS - dr. Ian Dunbar
8. članki na spletni strani www.clickersolutions.com

Če imaš psa tipa bull, za katere pač vemo, s kakšnimi nameni so bili prvotno "ustvarjeni", se je seveda pametno posvetovati tudi z vedenjskim strokovnjakom in z resnim, izkušenim vzrediteljem take pasme.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #7 : četrtek, 29.07.2004 : 22:20:13 »

Nekaj me zanima...
Včeraj sem Tay-a peljala k njegovemu bratcu na ''obisk''. Jaz kot tudi skrbnica Tay-evega bratca sva mislili, da se bosta kužka razposajeno igrala in veselo valjala drug po drugem Roll Eyes Roll Eyes
Napaka!
Psa sta se pošteno sprla, renčanje in tu je bil spopad. Sedaj imam posledice- dve praskici Tongue od zobkov bratca mojega pobalinčka.
Nič mi ni bilo jasno Undecided Undecided
Psička sta najdenčka, nista pa se od tedaj videla 2 tedna.
Je to zaradi tega, ker sta bila prehitro vzeta oz. VRŽENA Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry iz legla ali se to pač pogosto dogaja??
Naj še omenim, da je imel Tay OGROMNO stikov z drugimi psi, res pa je, da so bili v večini prave mrcine Grin (pa ni bilo nobenih problemov)
Psa se nista in nista mogla zrangirat Tongue

Mnenja??

Teja
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #8 : petek, 30.07.2004 : 08:34:19 »

Ja seveda rangiranje. Tudi ko smo se dobili aussiji, bratci in sestre so se vedno znova in znova rangirali.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #9 : petek, 30.07.2004 : 08:47:52 »

Pri nas je bilo enako!

Dva tedna po tem, ko sem Lino vzela iz legla, smo se srecali s sestrico, katero je v leglu cuvala pred ostalimi gangsterji!  Grin

(Pred tem se je parkrat srecala le z mamico in nekaterimi drugimi (sosedovimi) odraslimi cepljenimi psi!!!)

Vsi veseli ... skoci Tera (sestrica) iz avta, pa bum! Lina je rencala ko nora, jo grizla, ... takoj sem ju spravila narazen! Za kazen sem jo dala na vrvico, pa naj se sama nase krega!  Tongue
Gledala je Tero in rencala! Jaz sem bila sokirana kaksnega psa imam! Groza! Kaj bom naredila?

In smo se ze cez kak teden dobili se enkrat, pa spet enako! Jooooooj! Res nisem vedela kaj bi!  Undecided

Pa smo poklicali na pomoc njuno mamico! Ta mali sta se zaceli kregat, pa je prisla mama vmes, vsako malo "ruknila", pa je bilo kmalu OK!

Sicer ne vem, kako boste naredili vi, ampak priporocam, da poskusi red narediti starejsi pes/psica!

Pri nas sta to sedaj (ali ponovno) veliki prijateljici! Lina se razume z vsemi (skoraj), ceprav sem mislila, da bom imela psa, ki ne bo mogel v pasjo druzbo!  Grin  Pa ste sami videli, da je OK!  Grin

Lp, Ursa
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #10 : petek, 30.07.2004 : 08:54:55 »

To rangiranje je potrebno preprečiti, ker so res po krvi bratje in sestre, a ne živjo več skupaj.
Od takrat naprej, ko so zapustili leglo nimajo več "bratskega" odnosa, ampak so samo psi, tako ko če bi srečal poplnega tujca.
Tako rangiranje je potrebno preprečiti, ker je potrebno mladiče naučiti pravilne igre in odnosa do drugih psov.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #11 : petek, 30.07.2004 : 09:01:07 »

LP!
Naj vas potolažim, da imam tudi jaz enak problem, samo pri dihurčkih. Jaz imam svoje doma že en mesec. Dva dni nazaj sem silom razmer morala vzeti k sebi še dva. Jaz cepec sem jih dala skupaj. Posledica: na smrt so se stepli! Mojo ubogo malo Liso sta skoraj fentala. V živalskem svetu je pač tako, da takoj, ko leglo razpade, ne poznajo več bratstva in sestrstva. Na žalost. Jaz sem naše začasno ločila, dokler ne odidejo v nove domove. Upam, da kmalu!
LP,Miha
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #12 : petek, 30.07.2004 : 10:03:11 »

menda si podpisala napacno osebo.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #13 : petek, 30.07.2004 : 10:38:07 »

LP!
Hvala za opozorilo!
Jaz kura sem govorila z Mihetom po telefonu in hkrati pisala sporočilo. Dokaz, da kure ne znamo opravljati dveh miselnih funkcij istočasno. Upam, da mi Miha ne bo zameril!
Pa še opravičilo: Miha, oprosti!
LP,MIša
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : petek, 30.07.2004 : 12:09:22 »

Ko je Bagi po dveh mesecih srecala svoja dva bratca ju je sicer res najprej oblajala, potem pa kot, da bi ju prepoznala. Takoj so se zaceli igrati (kar z drugimi mladicki ni pocela, vedno je malo trajalo, da se je igra zacela). In tudi ko so srecali naslednjic, takrat je bila zraven tudi mamica, jih je bila Bagi spet strasno vesela. Drugace vedno najprej oblaja vsakega neznanega (obcasno tudi znanega) psa in vedno traja nekaj sekund, da preveri, ce je primeren kompanjon za igro. Pri zlahti pa je bilo cisto drugace. Enako se je obnasala tudi do Giovija. Hm, ne vem no, mogoce pa "schipperke stick together"!  Grin
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Odnos z drugimi psi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines