mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:10:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Odnos z drugimi psi
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odnos z drugimi psi  (Prebrano 32057 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #15 : petek, 30.07.2004 : 12:19:01 »

Naš Bisko se tudi čisto ne razume z vsakim kužkom,npr. z bratcem Bonom se morata prvo fajn skregat da se lahko potem mirno igrata naprej! To počne samo z Bonom. Včasih pa mu kakšen pes mlajši od njega gre na živce in tako je vse narobe Grin
Drugače se pa normalno obnaša do vseh psov,samo Bis je preveč samozavesten in oblaja,se zaganja v pse 100 krat večje od njega Cheesy
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #16 : petek, 30.07.2004 : 13:37:57 »

Citat
Jaz sem bila sokirana kaksnega psa imam! Groza! Kaj bom naredila?
Linchaich,
točno tako sem se počutila tudi jaz. Žverca mala, rešila sem mu življenje, on pa takole vrača!! Roll Eyes
ampak se ''tolažim'' s tem, da sta  oba iste starosti, ''velikosti'' Grin, oba mislita, da morata biti alfi in se nista mogla zrangirat Tongue Pač, enakost bratstva Grin Grin  
 na srečo se z drugimi pesjani (oz. velikani Wink ) še vedno lepo razume.

Še eno vprašanje bi imela oz. ''help me, Simi'' ;
malček je precej pogumen, če pride kakšen kuža na teraso (sedaj, ko se Oxa blesavka Wink goni je to precej pogosto Angry ) začne lajati v prišleka. OK, naj brani svoje ozemlje, si rečem. Ravnam prav??
Torej;
če kuža laja v pse na sprehodu se takšno ravnanje ne pusti, kaj pa če laja v psa na svojem ozemlju- ga pustim???

Teja, nevešča ravnanja z majhnimi kužki Wink Wink
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #17 : petek, 30.07.2004 : 14:28:20 »

Tudi to mene matra, odpravili smo lajanje po ulici zdaj nam ostane le še branjenje teritorija oz hiše. Bo simi povedala več, jst sem začela tako, da se pustila da bejba opozori na prišleka, tudi ko stopi v hišo se nekaj časa še krega potem je pa dovolj. nauči ga ukaza tiho. Sicer je tayko še takoo mali da boš verjetno potrebovala več časa.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #18 : sreda, 04.08.2004 : 14:55:04 »

Meni se je včeraj zgodilo nekaj groznega: moj pes, ki do sedaj tega še nikoli ni naredil, je napadel mimoidočega psa na povodcu, ki ga je sprehajal en starejši gospod. Gospod se je zelo ustrašil, jaz sem takoj skočila zraven in ju poiskušala prepoditi, pa je šel moj pes stran samo za trenutek, naredil en krog in se vrnil še bolj napadalen, kot prej. Zopet ga je zagrabil in ga poiskušal zadaviti. Ne vem, kaj je z njim narobe  Cry, ker je do sedaj veljal za zelo pridnega psička, ki ni nikomur nič naredil, sedaj pa vidim, da je zmožen tudi napasti in ugrizniti.
Kaj naj naredim, da bo spet tak kot je bil prej? Huh Cry

Star je tri leta in je večji pes, mešanec.
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #19 : sreda, 04.08.2004 : 15:02:31 »

Sicer nevem kaj je s tvojim kužkom, ker ga ne poznam. Mislim pa si da si premalo avtoritativna. Takoj ko se je to zgodila bi ga morala skregati. Jaz osebno bi ga zgrabil za kožo na vratu in ga stresel zraven pa besedica NE!!! ali FUJ!!!.


To da bo pes napadel pa se da razbrati iz njegovega vedenja. Takoj ko je pokazal agresijo bi ga morala skregati in odvleči stran.

Poskušaj biti pri vzgoji bolj dosledna in postavi jasne meje, ki jih pes ne sme prekoračiti...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : sreda, 04.08.2004 : 16:50:55 »

Branka:

1. psa imej na povodcu. Iz tvojega pisanja sklepam, da je bil tvoj spuscen.  Roll Eyes Huh Huh Huh

2. Kaj se je dogajalo pred napadom? Groznje, pogledi,...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #21 : ponedeljek, 09.08.2004 : 14:59:16 »

Sicer nevem kaj je s tvojim kužkom, ker ga ne poznam. Mislim pa si da si premalo avtoritativna. Takoj ko se je to zgodila bi ga morala skregati. Jaz osebno bi ga zgrabil za kožo na vratu in ga stresel zraven pa besedica NE!!! ali FUJ!!!.


To da bo pes napadel pa se da razbrati iz njegovega vedenja. Takoj ko je pokazal agresijo bi ga morala skregati in odvleči stran.

Poskušaj biti pri vzgoji bolj dosledna in postavi jasne meje, ki jih pes ne sme prekoračiti...

Ja, hvala za odgovor! Glej, jaz sem sedaj res ugotovila, da sem premalo avtoritativna do njega in poiskušam popraviti svojo napako. Sedaj ga vsak dan peljem na sprehod na povodcu, čeprav sem doma na vasi, kjer je veliko prostora. Ampak tu so še drugi psi in ravno zaradi njih ga imam na povodcu. Upam, da mi bo kmalu uspelo, da me bo malo bolj poslušal in ubogal. Trudila se bom po najboljših močen.
Nanook, tudi tebi hvala za odgovor.  Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #22 : sreda, 18.08.2004 : 22:36:26 »

Meni se je včeraj zgodilo nekaj groznega: moj pes, ki do sedaj tega še nikoli ni naredil, je napadel mimoidočega psa na povodcu, ki ga je sprehajal en starejši gospod. Gospod se je zelo ustrašil, jaz sem takoj skočila zraven in ju poiskušala prepoditi, pa je šel moj pes stran samo za trenutek, naredil en krog in se vrnil še bolj napadalen, kot prej. Zopet ga je zagrabil in ga poiskušal zadaviti. Ne vem, kaj je z njim narobe  Cry, ker je do sedaj veljal za zelo pridnega psička, ki ni nikomur nič naredil, sedaj pa vidim, da je zmožen tudi napasti in ugrizniti.
Kaj naj naredim, da bo spet tak kot je bil prej? Huh Cry

Star je tri leta in je večji pes, mešanec.
Prvič: je pes toliko vodljiv in ubogljiv, da bo šel mi9mo psa poleg brez povodca? Če je odgovor negativen- zakaj je bil pes spuščen??
Če je drugi pes spuščen- v redu, lahko je tudi tvoj (v primeru spopada sta kriva oba skrbnika Roll Eyes ). Če pa je en kuža privezan, naj bo hudiča (pardon izrazu) tudi drug!!
Drugič: zakaj si psu dopustila, da je naredil krog in še enkrat napadel?? Zakaj ga nisi pripela na povodec ali zadržala na ovratnici, dokler se drugi pes ne bi oddaljil?

Kaj je z njim narobe? NIČ- pes je ŽIVAL. In vsaka žival je nepredvidljiva. Ni samo tvoj pes zmožen ugrizniti; navsezadnje ima vsak pes zobovje, kajne?

Kaj ti je storiti, da bo tak kot prej? Prevzgoja. Sicer pa, če želiš pomoč, nam lahko poveš kako se sedaj obnaša do psov; je sedaj do vsakega psa neprijazen...

Teja
Logiran
amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #23 : sreda, 18.08.2004 : 23:08:59 »

Mogoče ga je podoben pes prej napadel,ko je bil še mladič.Vemo pa da smo ljudje,ki naj bi veljali za razumna bitja,včasih nepredvidljivi,živali pa so že tako drugi svet.Spremljaj vedenje svojega psa vnaprej in poskrbi,da boš ti vodja.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #24 : četrtek, 19.08.2004 : 08:11:06 »

Jaz sem se pa že mislila pohvalit, da mi je končno uspelo in kako pridna je Gala na sprehodih  Angry. Pa sem bila prehitra  Cry Cry  Namreč še vedno živi v prepričanju, da so vsi na svetu ustvarjeni, da jo crkljajo in igrajo z njo,..vse kar leze in gre. Pa čeprav je pri 3 mesecih doživela napad NO.

Ampak včeraj zvečer sva bili na sprehodu in se srečamo s samojedom (mirna psička..no res pa je, da je "malo čuden samojed") in Gala v njo. Komaj sem jo zadržala. In to ni bilo prvič in vedno samo pri tej psički. Ta ubožica pa nič..sploh Gale ne opazi... Z drugimi psi nimamo problemov, na travnikih se igramo, tudi na sprehodih je vse v mejah normale. Poznamo kar nekaj samojedov in ni problema, res pa je, da so vsi samci.

Vse moje izkušnje in znanje mi je včeraj odpovedalo..Zakaj tako nenavadno obnašanje? S pridihom agresije? S psičko se poznajo, pred meseci so se ovohavale.... in vse OK. Zdaj pa  Shocked Huh
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #25 : četrtek, 19.08.2004 : 08:35:54 »

Bingo se pa vsakega psa boji.  Shocked Cry Cry Cry Undecided Ko grema mimo kakšnega psa(na povodcu seveda!) se zaganja vanj, renči, laja in to. Tudi če je pes oddaljen 30m in gre v DRUGO smer, vseeno laja in renči. Joj, kakšno je šele na razstavah. Kake pol ure se sploh ne privadi in laja na vsakega psa, ki je v bližini.
Napaden je bil 3×-od ene PSIČKE pasme basenji. Seveda ni bilo nikoli zraven njenih lastnikov.  Lips Sealed Lips Sealed Undecided Angry
Kaj lahko naredim? V petek gremo na eno ''maltežansko''srečanje. Sicer ne bo veliko psov, ampak upam da bo vseeno VSAJ malo pomagalo. Na razstavah tudi potem, ko se privadi na pse je kar miren. Ampak doma!
Aja, ko smo bili v nedeljo v Gradiški na razstavi, je prišel en majhen mopsek(z lastniki) povohat Bingota. Ampak ne...bingo ne pusti! Takoj se je zaganjal v njega.  Lips Sealed


PROSIM SVETUJTE!!!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #26 : četrtek, 19.08.2004 : 09:01:56 »

Meni se je včeraj zgodilo nekaj groznega: moj pes, ki do sedaj tega še nikoli ni naredil, je napadel mimoidočega psa na povodcu,
Kaj naj naredim, da bo spet tak kot je bil prej? Huh Cry

Star je tri leta in je večji pes, mešanec.

najprej se sprijazni, da ne bo nikoli več tak kot prej.
Zakaj:
prvič ker je izkusil sladkost pretepanja in po njegovih nazorih-zmagal,
drugič, ker ne bo nikoli več mladinec, zdaj je odrasel frajer.
potem pa še : ne domišljaj si ti ali kdorkoli drug, da boste spremenili značaj svojega psa. Predvsem dominantini samci bodo to to ostali in nedružabni bodo ostali nedružabni.

kaj pa se da narest:
prvič: desenzibilizacija-psa navadit na močnejše dražlaje -počasi jih povečevat (s pravo bližino in videzom psov , ki ga motijo
drugič: uvest disciplino- vaja glej me- če ukažemo da nas gleda naj nas gleda in potem gremo mimo psov s tem poveljem, in potem se igramo oz hranimo-najprej seveda mora znati brez prisotnosti psov potem pa postopoma...ah ne da mi pisat, kot vsako šolanje pač.
           če rečemo nekaj "e"je to NEEEE, s tem ukazom potem blokiramo že nakazano agresivnost- se pravo gledanje v psa -NE, delanje grbe-NE, trde noge-NE; ne čakajte na napad (takrat je skoraj nemogoče kaj drugega narest kot pse fizično ločit) in ne dopustite situacij iz katerih pride pretep- npr ovohavanjs trdim repom in nogami, bloščanje iz oči v oči,
tretjič: psa prvočasno na povodec ( se pravi potencialni razlog pretepa(pes) morate opaziti prej kot pes , ga poklicati in pripeti), po možnosti uporabljajte halti in fleksi.
tem več druženja s psi , ki jih prenaša in ki so stabilni, a ne z veliko igre med psi (nekaj malega le, a takrat vadite odpoklic iz igre in nazaj v igro, prostor med igro in nazaj v igro)pač pa se veliko igrajte in šolajte v njihovo prisotnosti.

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #27 : četrtek, 19.08.2004 : 09:13:00 »

Citat
Ampak včeraj zvečer sva bili na sprehodu in se srečamo s samojedom (mirna psička..no res pa je, da je "malo čuden samojed") in Gala v njo. Komaj sem jo zadržala. In to ni bilo prvič in vedno samo pri tej psički. Ta ubožica pa nič..sploh Gale ne opazi... Z drugimi psi nimamo problemov, na travnikih se igramo, tudi na sprehodih je vse v mejah normale. Poznamo kar nekaj samojedov in ni problema, res pa je, da so vsi samci.

Vse moje izkušnje in znanje mi je včeraj odpovedalo..Zakaj tako nenavadno obnašanje? S pridihom agresije? S psičko se poznajo, pred meseci so se ovohavale.... in vse OK. Zdaj pa
maj, da te najprej vprašam kako sedaj reagira na NO?? Tudi Oxa je imela v mladosti slabe izkušnje z NO. Še danes je malce nezaupljiva do njih.

Tebi je samojedka čudna- mogoče je tudi Gali Wink
V kolikor se Gala razume z drugimi psi, z izjemo te samojedke se ne obremenjuj. Pa saj tudi nam niso vsi simpatični, kajne?
To, da sta se pred meseci ovohavale ne pomeni nič.
Kot primer lahko naveden bučmansko Tori pred cca 10 leti;
s sosedom sva skupaj hodila na sprehode, jaz s Tori, on s svojo škotsko ovčarko. Vse lepo in prav- psički sta divjali, se igrali...Ne vem točno kdaj je prišlo do tega, ampak kar naenkrat se nista več razumeli in od takrat dalje je Tori ni smela niti videti.
Kar se tiče sedanjosti- so psičke, ki jih ne more niti slišati, niti videti in na drugi ''strani'' psičke s katerimi se razume. Psičk, ki jih ne mara (skye terier, cairnka, višavka- same terierke Roll Eyes ) se ne ogibam kot hudič križa, ampak zahtevam mirno hojo mimo njih. Seveda to ne pomeni, da namerno rinem kjer vidim te vragce Wink Prav tako sedaj ne zahtevam, da bi se z njimi spoprijateljila.

Predlagam ti, da psičko ne siliš, da bi samojedko imela za prijateljico, seveda pa se tudi ne sme zaganjati vanjo.

Poročaj in en Kiss za Galo!!

Teja
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #28 : četrtek, 19.08.2004 : 09:30:54 »

Teja, Gala je zvitorepka  Cheesy Cheesy in če ni nikjer daleč naokrog nobenega drugega pesjana, je tudi NO dober za igro. Drugače ji pa niso ravno pri srcu.  Tongue Tongue
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #29 : četrtek, 19.08.2004 : 09:34:51 »

Jaz bi samo dodala, da morate biti pozorni tudi na povodec! Ce je pes na povodcu, povodec pa je napet, lahko psu pomeni napad oziroma okrepitev in se pocutijo mocni!

Nikoli ne imejte napetega povodca, ko se srecujete s psi!

Ce se povodec napne, ga cuknite nazaj, potem pa gresta lahko naprej, ... !

Lp, Ursa

PS: Tudi mi z NO nismo ravno prijatelji!!!  Undecided
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Odnos z drugimi psi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines