mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:28:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Odnos z drugimi psi
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odnos z drugimi psi  (Prebrano 32067 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #45 : ponedeljek, 20.09.2004 : 13:56:51 »

Zanimivo!

Mi smo se pred parimi dnevi srecali s sestricami - Tero in Ulo! S Tero se ze od zacetka srecujemo (sem ze nekje zadaj napisala, da jo je Lina prvic skoraj pojedla - danes sta zelo dobri prijateljici), Ulo pa smo srecali po enem letu - baje je pravi divjak in se z vecino psic stepe - z nepoznanimi! In, ... vsi smo jih imeli spuscene, vendar vsak pripravljen skociti zraven ... za vsak slucaj ... malo so se povohale in kot da bi se prepoznale ... igra, veselje! Wink Mi pa vsi navduseni, ker je divjak Ula vse tako lepo sprejela Grin , Lina in Tera pa njo prav tako!
Malo problomov sem imela z Aiko, ki za vsak slucaj renci, da je ne bi kdo pojedel, pa da ji ne bi kdo "sestrice" odpeljal, ampak ... po parih minutah je bilo vse OK!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #46 : torek, 21.09.2004 : 21:57:44 »

uf... tale moj Tay zmaj!! Cool
Z odraslimi psi se super razume... Druga stvar je z mladiči Undecided
(pa sem mislila, da je bil tisti pripetljaj z bratcem le ''slučaj'' Roll Eyes )
Čim je kuža mlad je Tay v visoki pripravljenosti na naskakovanje (kar mu seveda ne dovolim), renči in si psa želi popolnoma podrediti.
Delam na tem, da bova obiskala pasje igralne urice- žal pa trenutno ni časovne usklajenosti med mano in ''uricami'' Tongue

Druga stvar, ki me muči so psice;
vsepovsod sem na preži, da slučajno ne bi Tay-čka kakorkoli ustrahoval kakšen samec. Potem pa buf- že 2x sta nanj planili psički, ne da bi on šel proti njima!! Shocked

Hmm, tale moj zmaj je eno zapleteno bitje Wink

LP
Teja
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #47 : sreda, 22.09.2004 : 22:06:16 »

Teja, kaj potem Tay ostaja kar pri tebi?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #48 : četrtek, 23.09.2004 : 20:54:40 »

Teja, kaj potem Tay ostaja kar pri tebi?
Hehehe, poleg tega, da že vrabci čivkajo, so se začeli oglašati še krti ( Huh Grin) v svojih rovih Grin Wink Wink

Seveda! Tay je moj ljubček in pol Cool Ne dam ga- niti pod razno!
Pa vse tiste sekirancija- pa majhen bo, pa samček je, pa uhlje ima smešne (en gor en dol), pa zaradi njega sedaj naslednje pol desetletje ne bom mogla imeti ovčarja;
hja, ne bo ravno majhen, saj je pri svojih 3,5 mes. tako velik kot 3 mesečni NO, s samčkom sem se sprijaznila- je kar fino Wink, uhlja ima oba pokončna, za zadnjo ''slabost'' me pa tudi ni NIČ prikrajšal saj je pravi ovčar!! Samo še ne vem ali bo velikosti nemca ali malinovca Cool Cool Cool

LP
Teja & Tay- šefovska ritka Grin
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #49 : četrtek, 21.10.2004 : 14:01:14 »

Pred časom sem že pisala v to temo in sicer zaradi strahu moje psice pred lajajočimi psmi, ki so ponavadi za ograjo, ko grema midve mimo. Od takrat sem se kar precej trudila to spremeniti, predvsem po nasvetih forumašev. Sedaj pa je Bonie začela z novim vedenjem in sicer se zdi, kot da je ugotovila, da ti lajajoči psi ne morejo izza ograje, in jih zdaj začenja izzivati oz. vabiti k igri. Gre predvsem za pse, mimo katerih grema vsak dan na sprehod. To pa zgleda tako, da še preden pridema do kakšnega psa za ograjo (ona seveda točno ve, kje je kakšen pes), začne vlečti proti ograji, skakati ob ograji gor in dol, pri tem pa se postavlja v pozo spredaj dol, rit gor in miga z repom, zraven pa celo laja (moram rečt, da Bonie skoraj nikoli ne laja). Kot da bi te pse vabila k igri ali pa jih samo izziva. Ni mi točno jasno, kaj bi pravzaprav rada. Probavala sem že vse mogoče, da bi ji to izbila iz glave, ampak zdi se, kot da ji je to v tako veselje, da se temu ne more upreti. Pa točno ve, da je to nesprejemljivo. In včasih me že prej prav pogleda, jaz ji še preden začne, ostro rečem ne sme, potem še malo gleda proti psu in mene, izmenično, mogoče gre še nekaj korakov mirno dalje, potem pa jo premaga to veselje do skakanja pred drugim psom ... In potem jo moram z vso silo potegniti nazaj, kar ni ravno prav lahko, pri njeni teži. No, jaz jo še obvladam, moja mama pa zaradi tega zadnje čase sploh noče več na sprehod z njo. Jaz sem doslej v takšnih situacijah poskušala odvrniti njeno pozornost iz psa na priboljške, žogice itd. probavale sva tudi z "be a tree" (zaradi vlečenja), z vajami, ki jih delamo v šoli (poleg z obrati itd.), pa je bilo vse neuspešno. Oz. prvič je bilo še uspešno, dalje pa več ne... Nekaj časa sem jo že preden sma prišle do kakšnega takšnega psa odpela iz vrvice (ta svoboda ji veliko pomeni) in potem, ko je skočila proti psu, po tem, ko sem ji rekla ne sme, sem jo hitro ulovila in pripela na vrvico. Mislim, da je kar hitro pokapirala, da če bo lepo hodila poleg, bo lahko svobodna, drugače pa ne. Tako ob taki metodi, je uspešnost 50:50, včasih uspe iti mimo, brez da skoči proti psu, včasih pa jo vseeno premami. Glede na to, pa tega več ne upam početi, saj se bojim, da me sčasoma tako sploh več ne bo ubogala, saj ji je to početje res v tako veselje, da ji je vseeno celo če jo potem dam na vrvico. Joj, sem se razpisala. Ima kdo kakšno idejo, kako jo tega vedenja odvaditi?
Pa še nekaj, psička je ful igriva in ima ful preveč energije, razume se z vsemi psmi, in seveda misli, da se bodo vsi igrali z njo.
Pa še en drug problem imam, ki sicer ne spada v to temo, pa vseeno bom vprašala, če ima kdo kakšno idejo. Psička pozna ukaz prostor že od malega, zdaj odkar pa je postalo malo bolj mrzlo in je trava v glavnem mokra, se mi v šoli in na sprehodih več noče vlečt. Predtem s tem ni bilo nobenega problema. Na splošno je zelo poslušna. Seveda je pa tudi zelo trmasta... Inštruktor v šoli mi je rekel, naj jo na silo spravim v ležeči položaj, ampak jaz je ne morem, ker je velika, težka in trmasta. Tudi če jo vlečem za ovratnico k tlom in ji hkrati tišim rit tudi navzdol, se vedno še uspe nekako izmuzniti in se niti slučajno ona ne bo vlegla na mokra tla. Ko pa ji ukažem, naj se vleže, pa me samo mrtvohladno gleda. Vse ostale ukaze pa dela... Kaj naj naredim? Ima kdo izkušnje s tem?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #50 : četrtek, 21.10.2004 : 21:23:29 »

Ojla!

Jaz ti bom odgovorila le na drugi del. Tudi Geri se zelo nerada uleže na mokro travo. Če je premokra se sploh noče, če pa je vlažna pa še nekako gre... Jaz na tvojem mestu ne bi tega na silo poskušala, ker se ji bo potem samo še zamerilo in sploh ne bo hotela. Poskušaj z bolj slastnim priboljškom- npr. hrenavko, ki zelo diši. Iz sedi daj priboljšek k tlom in ko ga povoha povleci priboljšek naprej, pa se bo (vsaj ponavadi se) ulegla. Mogoče pa ji bo priboljšek všeč, in bo bolj motivirana. Nikakor pa ne delaj na silo.. raje poskusi motivirati.
No, sem se pa še nekaj spomnila za prvi del. Poskušaj (če ima rada igrače) z igračko. Kupi ji tako igračko, ki je še nima, naj bo to posebna igračka. Igraj se z njo, vendar igrače nikoli ne pusti tako da pride sama do nje. Najprej se igrajta doma, ko pa bo igračo vzljubila jo vzami na sprehod. Ko se želi zateči k psom zvabi njeno pozornost z igračo k tebi. Vendar pa ta igrača ne sme biti "vsakdanja" ampak le za sprehode, ker drugače itak ve, da bo igračo dobila doma, na sprehodu pa je kaj drugega bolj zanimivega.
Upam, da sem ti kaj pomagala.

Lp!
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #51 : petek, 22.10.2004 : 07:53:14 »

Čivava, hvala za odgovor. Moram pa Bonie pohvaliti, ker včeraj pa se je na sprehodu vedla, kot da jo ti psi sploh ne zanimajo. Sploh nisem mogla verjeti, da niti pri enem ni začela vlečt in skakat. Kot da bi vedela, da sem ravno včeraj tukaj na forumu jamrala zaradi te njene muhe. Seveda sem jo tudi izdatno hvalila. Ampak vem pa tudi, da je mogoče imela samo dober dan. Tako da bom res probala tvoj nasvet z posebno igračo. In že zdaj vem, da bo to klobasa, tista ko jo imam tudi na treningih, ker za klobaso bi pa Bonie naredila vse  Grin
Sicer sem že prej probavala z različnimi žogicami in drugim, ampak klobaso pa ima res najraje. Mogoče bo to vžgalo...
Glede uleganja na mokra tla, pa moram rečti, da sem z še tako slastnimi priboljški že probavala, pa me je samo mrtvohladno gledala. Ampak včeraj - kot zakleto - pa je na treningu za čisto navaden priboljšek se vlegla. Samo je pa res, da včeraj ni bilo tako mrzlo ... Očitno bom jaz morala biti bolj trmasta od nje  Grin

LP
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #52 : ponedeljek, 25.10.2004 : 10:48:17 »

Bonie: pa poročaj če se je klobasa obnesla Smiley
Logiran
missy
gost
« Odgovor #53 : sobota, 30.10.2004 : 17:30:17 »

mene pa zanima kaj naj naredim saj je moj NM ČISTO NOR NA PSE saj ko grem z njemu na sprehod če pride kakšen pes nasproti ga komaj zadržim.ko je bil moj NM ŠE MLADIČEK Ga je napadel neki neki rotwailer
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #54 : sreda, 15.12.2004 : 12:02:40 »

Hej,

mene pa zanima, če mi lahko kdo pove, kako ravnati, če se tvoj pes boji drugega psa, ki ga srečata. Vem, da majhnih psov, naj ne bi dvigovali v naročje, ko srečaš večjega psa... Kaj pa če se velik pes boji drugega psa... Pričakuje pes, da ga boš v takšnem primeru branil oz. kako ravnati... ga ignorirati, tolažiti, odpeljati vstran ali kaj?
Naj povem še konkretni primer. Moja psica se je še pred kratkim pogosto igrala z eno NO, starejšo kakšen mesec od moje (moja je stara 11 mesecev). Odkar pa se je ta NO prvič gonila, pa je postala kar malo bolj ostra. Ne igra se več, vsakemu psu pa kar precej ostro pokaže, da je pač ona šefica. To naredi tako, da s šusom in rjovenjem prileti do drugega psa, ko pa se ta počepne ali uleže na hrbet, pa nič, pa gre preprosto dalje. Ampak moja psica se je vedno bolj boji. Včeraj ko smo en del sprehoda hodili skupaj z to NO je bila tako prestrašena, da še hoditi ni upala skupaj z nami, ampak je hodila cel čas kar nekaj metrov za nami ali na strani. Ko pa se je NO zapodila proti njej, pa je poleg tega, da se je takoj vrgla na tla, še zelo prestrašeno zacvilila. Pa cel čas se mi je motala med nogami, kot da bi želela, da jo branim. Po tem sem jo po nasvetu še enega prisotnega lastnika psa dala na vrvico, da bi se kao počutila bolj varno, ampak sploh ni mogla normalno hoditi. Ves čas je gledala kje je NO in se mi motala iz ene strani na drugo stran, da je bila ja čimdlje od NO. Zanima me, kaj bi jaz v takšnem primeru morala narediti. Jo moram pustiti, da se sama zmeni z NO, ali jo moram braniti ali pa je najboljše, če se tej NO na daleč izognema?
Moram povedati, da je moja psica, kljub "nevarnemu" izgledu, zelo nezna psička, vakomur bi dala lubčka, pa z vsemi psmi se razume in je zelo igriva. Je pa res, da je tudi kar precej strahopetna. Samo doslej se mi to ni zdelo problem, pravzaprav sem bila vesela, da ima nek rešpekt do drugih psov. Da ne glede na to,kako velik je pes, če ji ta pokaže, da mu ni za igro, da ga pusti na miru, v resnejših primerih pa se takoj vrže na hrbet. Ker drugače pa zna biti pravi gnjavator, ker ji energije za igro nikoli ne zmanjka...
Še nekaj, vem, da bi svojo psico (za katero sem prepričana, da če bi šlo zares, da se ne bi znala braniti, ampak bi se vrgla samo na hrbet  Angry), če bi jo kakšen pes zares napadel, branila, ampak ta psica jo ne napade zares, tako da res ne vem, kakšna je moja vloga v takšnem primeru...

Lp, Darja
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #55 : sreda, 15.12.2004 : 13:48:09 »

Hej,

mene pa zanima, če mi lahko kdo pove, kako ravnati, če se tvoj pes boji drugega psa, ki ga srečata. Vem, da majhnih psov, naj ne bi dvigovali v naročje, ko srečaš večjega psa...

Ojla!

ŽNa žalost ne vem kako ravnati v tvojem primeru. Nedolgo nazaj mi je g. Stariha Pipan povedala da NIKOLI ne smeš psa tolažit, ker potem misli, da je to kar dela prav ali da je res ogrožen... tako da to odpade.
Rada bi samo komentirala to o majhnjih psih in dvigovanju. Tudi meni so tako rekli.. problem pa je ko greva z Geri na sprehod in srečava večjega psa brez povodca kako divja proti nama. Kaj storiti? Jaz jo takoj dvignem gor. Saj pes ki teče proti meni brez nadzora v meni ne zbuja zaupanja... Če jo pustim potleh mi jo lahko pes s samo enim zamahom s taco (v igri) ali pa (kar se je tudi že zgodilo) pes zamahne z gobcem proti Geri, pa mi jo lahko v eni potezi ubije... Če pa jo dvignem pa reskiram da se bo bala. V primerih ko je tuj pes na povodcu je nikoli ne dvigujem. Če je majhen pes brez povodca in laufa proti nam je ne dvignem ampak niti ne pustim, da se pes direkt v njo zažene. In kaj naredijo lastniki, ko njihov pes (v vsakem primeru je vsaj še enkrat večji od Geri) divja proti meni brez nadzora? NIČ. Mirno hodijo naprej. Včasih moram jaz psa prijet za ovratnico ker skače po meni da bi dosegel Geri, pa lastnik nič hitreje ne pride.
Torej.. kaj storit v primeru psa brez nadzora? Dvignem Geri v naročje ali ne?

Lp, Mojca
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #56 : sreda, 15.12.2004 : 14:24:11 »

Bonie,
In ti mirno gledaš, da se tista NO spucava na tvoji psici?
Ja jasno, da se boš postavila na njeno stran. Sicer vsak po svoje rešuje tak - recimo temu - problem. Jaz sem svojega psa, ki je takrat imel cca. 5 mesecev in se je bal lastne sence, vzela v zavetje in mu pokazala, da mu stojim ob strani, ter da ga varujem pred takšnimi, kot je ta NO. V takšnem primeru sem vsakič počepnila, vsela psa v zavetje in nisem dovolila drugemo psu do mojega. S tem dejanjem psa ne tolažiš, ampak mu daješ občutek, da je na varnem.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #57 : sreda, 15.12.2004 : 14:48:49 »

Bonie,
In ti mirno gledaš, da se tista NO spucava na tvoji psici?
Nič ne gledam mirno  Huh Sploh pa če bi mirno gledala to, ne bi tukaj spraševala, kaj narediti... Če bi se tako obnašal kakšen nepoznan pes, ne bi šli več niti blizu, ampak s to psico se je še mesec dni nazaj igrala in tudi drugi psi se v njeni bližini vedejo normalno, ne glede na to, da vsake toliko časa katerega "nadere". Bonie pa se je prav boji oz. jo kar malo pograbi panika, ker se v bližini te psice ne more niti igrati z drugimi psmi, niti z mano, čisto nič... četudi se psica ne zaganja v njo ves čas, samo če ji Bonie pride na pot in nič več kot v druge pse... Pravzaprav v glavnem to NO zanimajo samo palice. Ves čas išče samo palice v gozdu in jih potem nosi naokrog, ostalih psov pa večino časa sploh ne opazi. V druge pse se pravzaprav zapodi samo, ko se ji zazdi, da ji hoče nekdo ukrasti palico, ali pa ko ji lastnik na silo vzame palico iz gobca... Zapodi se pa tako hitro, da ne utegneš reagirati, moja Bonie pa jo še bolj hitro ucvre... Ko sem jo pa včeraj dala na vrvico (bili smo v manjšem gozdičku, kjer je veliko psov, ki se med seboj poznajo in so večinoma spuščeni), pa se mi je skoraj zadavila, tako je potegnila, ko je bila NO samo malo bližje, čeprav še vedno par metrov vstran in jaz sem se seveda postavila vmes in jo naganjala vstran, čeprav njo sploh Bonie ni zanimala... Pa cel čas sma hodile kar nekaj metrov za ostalimi...
Torej tvoj predlog je, da Bonie branim oz. še boljše, da se tej NO že kar od daleč izognema? Ne bom pa s tem njenega strahu še stopnjevala? Da se mi ne bo začela skrivati za nogami tudi, ko boma srečali kakšnega drugega čisto prijaznega psa...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #58 : sreda, 15.12.2004 : 16:24:17 »

Bonie, moje mnenje  Wink

Obe psici odraščata, kar pomeni, da vse tiste otroške igre prehajajo v pozabo.

Glej, NO naj se nikar ne izživlja nad tvojo psico! Vodja krdela si ti, kar pomeni, da v takem "napadu" ravno ti vodiš taktiko! Ne dovoli ne tej psici ne kateremukoli drugemu psu, da se nad tvojo izživlja! Enako velja, če bi kaj takega poskusila tvoja psica.

Govorim ti iz izkušenj, ker takšne izpade doživlja tudi moja Huarmi (občasno sicer, pa vendar). Sicer je ona tista, ki "napada" oz. preizkuša, kolikšna je njena moč, jaz pa sem tista, kateri se takšno vedenje ne zdi sprejemljivo, zato ga takoj prekinem. Prav tako takoj prekinem zadevo, kadar je "agresor" drug pes.

Lp, Yo
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #59 : petek, 17.12.2004 : 08:57:55 »

Yo - se strinjam, samo ena stvar je - za NO je njen lastnik (lastnica) vodja krdela, ne Bonie. On (ona) mora torej taka izzivanja takoj in dokončno preprečit. Če sem prav razumela, so lastniki na sprehodih prisotni, tako da bi se jaz najprej pogovorila z njimi.

Lp, 5ra
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Odnos z drugimi psi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines