mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:53:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bioterapija
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bioterapija  (Prebrano 56187 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #120 : četrtek, 04.11.2010 : 08:21:32 »

Mene pa čisto resno zanima: ali greste k alternativcem tudi po diagnostiko,

Tudi vcasih. Je "alternativec" (s stempljem) peljal dohtarje scat tako glede diagnoze kot uspesnosti zdravljenja.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #121 : četrtek, 04.11.2010 : 08:25:34 »

Aja, govorim o homeopatiji, ne bioenergiji. Sicer pa mislim, da se v grobem tako ali tako vsi strinjamo. Po pravici povedano pa niti ne vem prav dobro kako je v Sloveniji podrocje alternative urejeno oz. neurejeno. Tisti zakon se ze kar dolgo packa? Samo upam, da bodo zadevo uredili vsaj toliko, da se bo dalo homeopatske arcnije kupiti v lekarni (in da ne bodo ful drage) in da se bo vsaj malo zascitilo paciente.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #122 : četrtek, 04.11.2010 : 08:36:30 »

Mi za ˝alternativno˝ diagnostiko zaupamo iridiologiji - diagnostika na podlagi slike šarenice Smiley
Vendar, ironično ane, predvsem, kadar gre za kakšne kompleksnejše stvari, kjer uradna medicina enmal tava v temi Huh in se ne znajo prav natančno odločit, kje bi se zadeve lotili in potem poizkušajo in gredo na izločanje Angry
Prav tako v procesu sodelujemo po potrebi s homeopatom in bioenetgetikom.

Tisti zakon se pa res že dolgo pripravlja in res me zanima, kaj bodo naumili.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #123 : četrtek, 04.11.2010 : 08:44:02 »

Ufff... Angry Zakaj polagaš ljudem besede v usta, zakaj namesto njih dokončaš ali dodaš cele misli? To, da nekdo do določene mere zaupa (na podlagi lastnih izkušenj, kolikor je moč razbrati) neki alternativni metodi, še zdaleč ne pomeni, da se bo v vsakem koraku odločal za alternativo.
Primer psičke mojih staršev: celo življenje je imela strašne težave s kožo (težko opisljive, naj povem samo to, da je stanje bilo včasih tako grozno, da smo pomislili tudi na evtanazijo), nonstop na takih in drugačnih zdravilih. Potem smo - v zadnjem letu njenega življenja - poskusili tudi z bioterapijo in učinek je bil presenetljiv (obenem nismo prekinili z "uradnim" zdravljenjem). Nič več toliko grizenja, nič več trpljenja, pomirila se je. Seveda ji bioterapija ni rešila življenja (zaradi dolgotrajnega zdravljenja z uradno priznanimi zdravili je umrla zaradi raka na jetrih), ji je pa omogočila kvalitetnejše preživljanje zadnjega leta, o tem sem prepričana - videti bi jo morala po vsakem ciklusu te zasmehovane terapije, pa bi ti bilo jasno, o čem je govora. Pa pazi - jaz sem zelo velik skeptik in me ni lahko povleči v katerikoli tabor, da smo si na jasnem Wink


Ne, jaz drugače tega ne počnem (da bi polagala besede drugim v usta). Me pa razjezi, ko to počnejo drugi z mojimi besedami in potem pač reagiram na enak način. Smiley

Dejansko mislim, da razmišljamo podobno. Jaz ti povsem verjamem, da se je vaša psička bolje počutila po bioerapiji. In še ene desetič ponavljam, da jaz sploh nisem ničesar proti bioterapiji, ki sem jo tudi jaz nekako od blizu spoznala (ne pri sebi) in je pomagala (ali je bilo to zdaj dejansko res ali je bil placebo učinek, pri tem niti ni važno, ker je važno, da je pomagalo). Vse, kar sem jaz napisala o bioterapiji, je, da sem se odzvala na en starejši zapis osebe, ki verjetno tukaj sploh ne sodeluje več, v katerem je govorila tako rekoč o čudežnosti te zadeve. Drugače pa sem govorila o nekaterih drugih oblikah alternativnega "zdravljenja" oziroma bolj ubijanja.

Vaša psička ni umrla zaradi zdravil,  umrla je zaradi raka na jetrih. Verjamem pa, da ji je bioterapija pri tem pomagala. Še več, glede na to, da je pri tej bolezni (če je pač res šlo za primarnega raka jeter) medicina zelo zelo nemočna, je smiselno uporabiti druge metode. Bioterapija je po mojem mnenju tu zagotovo smiselna.

Nanook, homeopatije jaz nekako ne štejem med alternativno medicino, glede na to, da je v več državah uradno priznana oblika zdravljenja in da se z njo ukvarjajo ljudje, ki imajo medicinsko izobrazbo.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #124 : četrtek, 04.11.2010 : 08:46:04 »

Mi za ˝alternativno˝ diagnostiko zaupamo iridiologiji - diagnostika na podlagi slike šarenice Smiley
Vendar, ironično ane, predvsem, kadar gre za kakšne kompleksnejše stvari, kjer uradna medicina enmal tava v temi Huh in se ne znajo prav natančno odločit, kje bi se zadeve lotili in potem poizkušajo in gredo na izločanje Angry
Prav tako v procesu sodelujemo po potrebi s homeopatom in bioenetgetikom.

Tisti zakon se pa res že dolgo pripravlja in res me zanima, kaj bodo naumili.
Vidiš, jst, o tem sem govorila. Oboje znanje (alternativno in konvencionalno) moraš znati "uporabljati" skupaj in pri tem še uporabiti občutek, kdaj je prav zate. Ne pa po principu: če nisi z nami, potem si proti nam.

Jst praviš: Ker v tem primeru je problem čakalnih dob na takšne preglede enostavno rešljiv ...
Da o čakalnih vrstah za razne operacije sploh ne govorim ...

Vsekakor bi se čakalne vrste za vse te zadeve drastično zmanjšale, če bi se znali tudi drugače obrnit. Precej manj ljudi bi bilo na čakanju...
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #125 : četrtek, 04.11.2010 : 08:51:24 »

Samo upam, da bodo zadevo uredili vsaj toliko, da se bo dalo homeopatske arcnije kupiti v lekarni (in da ne bodo ful drage) in da se bo vsaj malo zascitilo paciente.

Nanook, homeopatije jaz nekako ne štejem med alternativno medicino, glede na to, da je v več državah uradno priznana oblika zdravljenja in da se z njo ukvarjajo ljudje, ki imajo medicinsko izobrazbo.

Homeopatska zdravila se dobijo v avstrijskih lekarnah.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #126 : četrtek, 04.11.2010 : 08:55:18 »

Jst, kam pa bi jo ti uvrstila? Med klasicno medicino? Homeopatija je nekje priznana, nekje ne, z njo se ukvarjajo tako veterinarji in medicinci, kot tudi "nedohtarski" ljudje. Vsekakor pa ni priznana od nekdaj in je bila nekoc ravno tako na drugi strani oz. je se vedno. Ampak ko se pogrunta, da nekaj pa morda res deluje, se takoj pograbi in postane... kaj?

"If I did not know for what purpose I was put here on earth-to become better myself as far as possible and to make better everything around me that is within my power to improve-I should have to consider myself as lacking very much in worldly prudence to make known for the common good, even before my death, an art which I alone possess, and which it is within my power to make as profitable as possible by simply keeping it secret." S. Hahnemann

Patapizu, pisem o ureditvi razmer pri nas in seveda tudi o nakupu homeopatskih zadev v nasih lekarnah, kar, vsaj po mojih info, zaenkrat ni mozno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #127 : četrtek, 04.11.2010 : 08:57:44 »

Citat
To je le dokaz, da zadeva ima učinek, pa še to samo na ta konkretni mineral, ki niti ni živa snov, kajneda?
To je samo en dokaz, so tudi drugi, tudi učinek na "živo" snov. Po mojem mišljenju itak ne bi smeli ničesar deliti na živo in neživo. Ni živo samo tisto, kar diha, zame je živo vse, samo v drugačnih oblikah. Zemlja je en sam živ organizem, ki se je rodil (oblikoval), se spreminja, in bo nekoč tudi umrl. Zato imam spoštljiv odnos tudi do kamna.

Citat
ali greste k alternativcem tudi po diagnostiko
Jaz diagnoz nikoli ne postavljam, zahtevam, da vsak že pride s postavljeno diagnozo uradne medicine ali veterinarja. Razen v primerih, ko gre za preventivno krepitev organizma in za manjše zadeve, za katere človek itak ne bi šel k zdravniku.

Vpliv na živo snov bi ti direktno lahko dokazala in bi ti ta vpliv zelo močno občutila. Toda tega ne delam, ker je moja sposobnost namenjena samo pomagati drugim. Ne dovolim (ni mi dovoljeno) si jo uporabljati samo zaradi dokazovanja nekomu.  
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #128 : četrtek, 04.11.2010 : 09:00:53 »

Jst, kam pa bi jo ti uvrstila? Med klasicno medicino?

Jaz nimam nobenih pristojnosti ali možnosti, da bi kaj kam uvrščala. Ampak če že sprašuješ: če obstajajo zadostni znanstveni pogoji, bi jo uvrstila med  uradno medicino. Ampak o tem ne presojam jaz.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #129 : četrtek, 04.11.2010 : 09:05:01 »

Vem, da o tem ne presojas ti, zanimalo me je samo tvoje mnenje, glede na to da si napisala, da je ti med alternativo ne stejes-kam torej jo. Samo to me je zanimalo. Ne, pogojev po mojih info ni, poskus, ki so ga opravljali, je v drugo spodletel (ni bilo razlik), ce so pa se kaj dodatno delali, pa po pravici povedano ne vem in me niti ne zanima prevec, glede na to, da nimam nekih zadrzkov napram "alternativi".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #130 : četrtek, 04.11.2010 : 09:08:20 »

Dani, tudi to, da bi jaz občutila učinke bioterapije, ni dokaz za njeno delovanje. Vseeno pa verjamem, da deluje.

Očitno moram svoje vprašanje glede diagnostike postaviti v kontekst. Namenjeno je bilo tistim, ki izražajo določen prezir do uradne medicine, vendar se po diagnozo vseeno zatečejo k njej. Zakaj le?
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #131 : četrtek, 04.11.2010 : 09:13:21 »

jst, to vprašanje bo treba zastaviti točno tistim ljudem. Predvidevam, da jih osebno poznaš in veš, kam in kdaj grejo na diagnostiko.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #132 : četrtek, 04.11.2010 : 09:33:05 »

jst, kakšen dokaz bi tebi zadostoval?
Mnogo ljudi z diagnozo uradne medicine, ki so se zdravili samo z bioterapijo in potem šli na ponovne preiskave k uradni medicini ter so rezultati bili pozitivno drugačni kot ob prvem preverjanju? Taki dokazi obstajajo.

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #133 : četrtek, 04.11.2010 : 09:55:43 »

Le dovoljšnja osveščenost o eni IN o drugi možnosti zdravljenja lahko pomaga na pravi način=da mi ozdravimo.  Cool
Se mi zdi, da je tisti predlog zelo pomemben.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #134 : četrtek, 04.11.2010 : 09:57:09 »

Pa saj meni sploh ni važno, če zares deluje v fizični in dokazljivi obliki. Pa makar če deluje kot placebo efekt, ali na psihični ravni, kaj me briga. Samo da opazim izboljšanje in v končni fazi ozdravitev. Meni je to dovolj Cool.

Pa Dani ne se zdaj razburit. Jaz verjamem da deluje tudi na fizični ravni Smiley.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bioterapija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines