mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 16:07:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bioterapija
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bioterapija  (Prebrano 56186 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #90 : torek, 02.11.2010 : 13:29:40 »

jaz definitivno verjamem, da ˝alternativni˝ način zdravljenja lahko pomaga, predvsem pa je neškodljiv in brez stranskih učinkov, medtem ko farmacevtske učinkovine včasih pozitivno učinkujejo na en simptom, na drugi strani pa podrejo en kup stvari, ki so prej odlično funkcionirale (torej - stranski učinki). Zdi se mi, da bi si lahko in eni in drugi (uradni in alternativci) nehali zatiskati oči in delovati en proti drugemu, apmak začeli delati en z drugim.

Je pa dvom v alternativo delno upravičen, saj so ga zasejale nerealne obljube nekaterih ˝kvazizdravilcev˝ , ki so obljubljali čudeže, ki jih ni bilo. Predvsem pa je težava v tem, da se velikokrat žal ne da znanstveno dokazati in izmeriti načina delovanja alternative in to nekatere ljudi odbije.

Žal sem podobno kot Dani razumela prvi post od ˝jst˝ tudi jaz.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #91 : torek, 02.11.2010 : 13:36:22 »

jaz definitivno verjamem, da ˝alternativni˝ način zdravljenja lahko pomaga, predvsem pa je neškodljiv in brez stranskih učinkov,

No, ravno ti NI res.
Stranski učinki nekaterih "zdravilcev" so lahko tako hudi, da pacient zaradi njih prej umre, kot bi sicer. Da me spet ne bo kdo narobe razumel, ne pišem o bioterapiji, ampak o nekaterih drugih alternativnih metodah "zdravljenja".
Preprosto NE drži, da če je "naravno", potem ne škodi.

Kaj veliko več pa raje ne bom napisala. Pravzaprav mi je že žal, da sem se sploh oglasila v temo. Pa naj se vsak uči iz svojih izkušenj in zaupa v vse "naravne metode", tudi ko mu namesto z užitnimi gobani postrežejo z zelenimi mušnicami. Oboje je namreč naravno.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #92 : torek, 02.11.2010 : 13:44:04 »

Hehe, saj nisem tako neumna, da bi verjela v vse, kar kdo obljubi. Očitno sem pozabila napisati, da štejejo tudi preverjene reference in zdrava pamet pri izbiri zdravilca in alternativne metode, napisala pa sem tudi, da je prisotnega veliko šarlatanizma, kjer se obljublja zlato, dobi pa drek, ali se celo dela škoda.

Pri meni štejejo predvsem preverjene reference in občutek, ki ga dobim ob prvem stiku z zdravilcem, če se odločim za zdravljenje pa tudi napredek, ki ga moraš spremljati s samoopazovanjem in morda tudi testiranjem. Pa tudi sozdravljenje z uradno medicino.
Saj nisem blesava, da bom verjela vsemu, kar na papirju/reklakazala/internetu ipd. najdeš.
Zdrava pamet je ključ do vsega. Smiley
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #93 : torek, 02.11.2010 : 13:52:47 »

Hehe, saj nisem tako neumna, da bi verjela v vse, kar kdo obljubi. Očitno sem pozabila napisati, da štejejo tudi preverjene reference in zdrava pamet pri izbiri zdravilca in alternativne metode, napisala pa sem tudi, da je prisotnega veliko šarlatanizma, kjer se obljublja zlato, dobi pa drek, ali se celo dela škoda.

Pri meni štejejo predvsem preverjene reference in občutek, ki ga dobim ob prvem stiku z zdravilcem, če se odločim za zdravljenje pa tudi napredek, ki ga moraš spremljati s samoopazovanjem in morda tudi testiranjem. Pa tudi sozdravljenje z uradno medicino.
Saj nisem blesava, da bom verjela vsemu, kar na papirju/reklakazala/internetu ipd. najdeš.
Zdrava pamet je ključ do vsega. Smiley

Čeprav mi je žal, da sem sploh načela, zdaj ne morem izstopati na sredi razprave.

Ne gre za neumnost, sploh ne. Gre za to, da ko se človek znajde v tako hudi stiski, se oprime vsakega  najmanjšega upanja in vsake rešilne bilke in celo vsega, kar izgleda kot rešilna bilka, vendar je ustvarjena le z namenom, da bo od njega vzela denar, njega pa še hitreje potopila na dno.
Res ne gre za neumnost tistih, ki nasedejo. Gre za grozovito dejanje nekaterih, ki izkoristijo človekovo stisko.

Preverjene reference, praviš - kako preverjene? Obstaja pri nas kakšnen verodostojen seznam preverjenih zdravilcev in preverjenih alternativnih metod zdravljenja?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #94 : torek, 02.11.2010 : 15:21:25 »

jst, moj post ni bil namenjen samo tebi, ampak na splošno vsem takim, ki vse alternativce ali komplementarce mečejo v koš nategovalcev ljudi. Za vsako zadevo ali stvar lahko rečemo, da se je kdo na njej, ob njej ali zaradi nje nategnil. Reference? So izkušnje mnogih ljudi (ali živali), ki se jim je stanje izboljšalo ali so ozdraveli s pomočjo alternative. A se uradno medicino, kateri tudi umre ogromno ljudi, sprašuje po referencah? Zame referenca ni diploma medicinskega faksa. Ne vmešavam se pogosto v take debate, ker se mi ne zdi smiselno nekomu nekaj dokazovati. Vse veje medicine ali alternative so lahko uspešne, lahko pa tudi neuspešne. Kaj bo prevagalo v eno ali drugo stran, ni odvisno od tistega, ki želi nekomu pomagati, ampak od množice drugih dejavnikov, tudi od bolnika samega.
Smiselno se mi zdi, da nekdo, ki potrebuje pomoč, poizkusi vse, kar je možno in za kar se seveda sam odloči.
Taki, ki obljubljajo "čudeže", ne bi smeli imeti mesta ne v uradni medicini, ne v alternativi, sploh nikjer.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #95 : torek, 02.11.2010 : 15:37:15 »

A se uradno medicino, kateri tudi umre ogromno ljudi, sprašuje po referencah?

 Shocked
VSA, popolnoma vsa zdravila in VSE metode zdravljena uradne medicine morajo prestati točno določene procedure in testiranja na znanstveni osnovi. Pa se kljub temu dogajajo napake.
A zdaj naj pa verjamem nekemu zvarku, ki ni prestal nobenega znanstvenega testa, ampak samo nekaj pričevanj ljudi, ki se "bolje počutijo"?

Primer je npr. sok noni, ki ga oglašujejo kot produkt, ki izboljša počutje in zdravi vse bolezni in da "nima stranskih učinkov". O tem, da ti zaradi tega lahko odpovedo jetra, nihče ne govori, ampak ga priporočajo celo tistim, ki imajo okvarjena jetra. Toliko o "referencah".

Citat
Smiselno se mi zdi, da nekdo, ki potrebuje pomoč, poizkusi vse, kar je možno in za kar se seveda sam odloči.

Mar res? Ja, meni se zdi smiselno, da preiskusi metode, ki zagotovo vsaj ne morejo škodovati. Obstajajo pa metode, ki lahko bolnemu človeku zelo škodijo, čeprav pri zdravem ne bi imele nobenega negativnega učinka. In zaradi katerih nekdo umre prej, kot bi sicer. To je tisto, na kar jaz opozarjam.


Citat
Taki, ki obljubljajo "čudeže", ne bi smeli imeti mesta ne v uradni medicini, ne v alternativi, sploh nikjer.

To se pa povsem strinjam. Žal je pa tako, da veliko ljudi obljublja čudeže.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #96 : torek, 02.11.2010 : 16:35:43 »

Draga moja jst, očitno je torej, da niti vsa znanstvena in "znanstvena" preverjanja in procedure ne dajejo zdravil, za katere bi trdili, da so povsem neškodljiva. Ampak zaradi tega nihče iz te branže ni ožigosan kot šarlatan, pa čeprav mnoga zdravila bolj škodijo kot koristijo.
Zelo blizu imam primer hude bolezni, ki jo uradna medicina sicer zdravi. V tem primeru z zdravljenjem tako oslabijo in poškodujejo telo, da bi brez pomoči bioenergetskega zdravljenja samo še vegetiralo. Z rednimi terapijami "postavljamo" telo nazaj v normalno stanje, človek nima več bolečin, je fizično in umsko aktiven, poln energije. Z združenimi močmi je možno marsikaj in če bi vsi začeli sodelovati, bi bili rezultati na eni in drugi strani mnogo mnogo boljši.
Strinjam pa se, da vsak, ki pozna 10 rastlin in prebere navodila za čajčke, res ne more izdelovati zdravilnih mešanic.
In da ne bo pomote, zelo spoštujem zdravnike in medicino, veliki dosežki so na tem področju. A vendar obstaja še kaj, kar tudi daje vidne rezultate. Če bi se naučili poslušati in slišati tudi druge plati ter brez zavisti in podcenjevanja sodelovati, bi bilo na tem svetu veliko več zdravih. Dokler bodo različni lobiji "krojili obleko", odkritega sodelovanja ne bo. Vesela pa sem, da je vedno več zdravnikov, ki znajo (upajo) prisluhniti in ki se odločijo za sodelovanje v dobro bolnika. In čisto vseeno je, da tega ne upajo ali nočejo na glas povedati. Saj se vendar dela zato, da nekomu pomagaš, tako ali drugače.
Govorim le za bioenergetsko zdravljenje, v druge oblike se ne bom spuščala.

Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #97 : torek, 02.11.2010 : 20:03:28 »

Lahko nehaš s pokroviteljskim tonom? Z "moja draga" naslavljaj koga drugega.
Torej trdiš, da na področju t. i. alternativne medicine ni šarlatanov? Lahko bi nadaljevala razpravo s primerom hudega šarlatanstva, ampak ne bom, ker ne želim.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #98 : torek, 02.11.2010 : 22:05:29 »

Shocked
VSA, popolnoma vsa zdravila in VSE metode zdravljena uradne medicine morajo prestati točno določene procedure in testiranja na znanstveni osnovi. Pa se kljub temu dogajajo napake.
A si ti kdaj delala v farmacevtski branži? Pomoje ne, pa ne vzemi tega vpašanja kot hudo provokacijo prosim.
Jaz sem tam delala kakih 10 let, sicer ne kot farmacevt, pa vseeno v multinacionalki, kjer slišiš marsikaj. In tudi vidiš marsikateri marsikaj. Pa če je samo 20% od teh govoric res (seveda ˝dokazov˝ ne vidiš, ane), pa osebno menim, da je res več % zgodbic resničnih, potem ti lahko zagotovim, da testiranja so, prav tako pa so luknje in obid predpisov, prav tako pa ogromno pokvarjenosti in predvsem zaslužkarstva, ki je enak ali pa še hujši od tele šmafu alternative. Ker oni ti zagotavljajo, da je vse po predpisoh in testirano in da je ziher ziher vse v redu, pa ni vse tako kot naj bi bilo.
Pri alternativcih vsaj veš, da te lahko nategnejo, pri uradni farmaciji pa misliš (oz. si 99% prepričan), da je vse po reglcih in testirano ipd..., da je skladno z regulativo in da je regulativa taka, da dela izključno v dobro pacientov.
Malo morgen, denar je sveta in farmacije in zdravstva prav tako vladar in verjemi da je toliko zajebov, da se ti ježi koža.
Imam občutek, da zaradi zakomplicirane zakonodaje in predpisanih testiranj zelo verjameš farmaciji, ampak prav te varovalke so včasih postavljene tako, da omogočajo veliko zaslužkarstvo.
In šele po dovolj velikem kliničnem vzorcu zajebanih (lahko tudi mrtvih) pacientov se MORDA zgane kolesje, ki naj bi take zajebe že v naprej preprečevalo, včasih šele, ko to ukaže sodišče po dolgotrajnih in mučnih procesih za oškodovance in nič prej.
Se opravičujem za izrazoslovje, ampak to je res pokvarjen biznis, ne gre le za napake.
Če ne bi bilo farmacevtskega lobija s finančnimi interesi in zdravniškega napuha, bi zagotovo uradna medicina in alternativa še kako sodelovali. Bi sodelovali, da bi se kar kadilo. Ampak tega filma ne bomo kmalu videli, ni šans.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #99 : torek, 02.11.2010 : 22:15:10 »

Če se ne bosta spičili med seboj, bo tole še zanimiva debata Wink
Šalo na stran, ampak
Torej trdiš, da na področju t. i. alternativne medicine ni šarlatanov? Lahko bi nadaljevala razpravo s primerom hudega šarlatanstva, ampak ne bom, ker ne želim.
Saj tega Dani nikjer ne trdi. Šarlatan (iz malomarnosti, površnosti, jebivetrstva, bilo česa) je lahko tudi uradni zdravnik/veterinar, z vsemi možnimi diplomami, doktorati in podobnimi papirusi. Šarlatan je zame npr znano farmacevtsko podjetje, ki je zavestno slepilo (pardon, testiralo) otroke v Afriki, preden je kapljice za oči začelo testirati v zahodnem svetu. O temu se je ogromno pisalo, pa smo zadevo hitro pozabili, njihove izdelke pa ima vsak doma, ker so preizkušeni in varni.
Gre za to, da ko se človek znajde v tako hudi stiski, se oprime vsakega  najmanjšega upanja in vsake rešilne bilke in celo vsega, kar izgleda kot rešilna bilka, vendar je ustvarjena le z namenom, da bo od njega vzela denar, njega pa še hitreje potopila na dno.
Res ne gre za neumnost tistih, ki nasedejo. Gre za grozovito dejanje nekaterih, ki izkoristijo človekovo stisko.
S tem se strinjam tako zelo, da se več ne bi mogla. Sem pa prepričana, da so marsikatere alternativne metode po nepotrebnem in po hudi krivici zasmehovane, pa še kaj hujšega od tega, žal.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #100 : torek, 02.11.2010 : 22:34:17 »

Se strinjam z obema. Farmacevtska industrija je le ena veja industrije, ki stremi k dobičku.
Res je, da se vedno najde luknje in da je zakonodajo mogoče goljufati. Ampak vseeno so stvari zasnovane tako, da naj bi sistem stremel k izboljšavam (ok, pustimo ob strani, kako je to v praksi, ker vidimo na nešteto drugih primerih, kako se spreminja zakonodaja, in to še zdaleč ne vedno na boljše, ampak velikokrat obratno).
Glede vloge farmacevtskih družb v v nerazvitem svetu ... ja, vse je res, pa še kaj hujšega.

Je pa tudi res, da očitno med samimi zdravilci ni dovolj močne želje, da se to področje bolje uredi. Prej sem postavila eno vprašanje, ali obstaja seznam preverjenih metod zdravljenja in preverjenih zdravilcev. Seznam, ki bi ga sestavilo zdravilsko društvo, ljudje na njem pa bi bili preverjeni s strani pooblaščenih predstavnikov tega društva (če že od države sodelovanja ni). To bi bil prvi nujni korak.
Dokler pa tega ni, pa ... je za povprečnega človeka praktično nemogoče ločiti zdravilca od šarlatana.

Za moje pojme je sicer prvi test enostaven: nekdo, ki bo trdil, da lahko s svojo metodo pozdravi vse bolezni, je nevreden vsakršnega zaupanja. Naslednji testi niso več tako enostavni, ampak se je dobro pri vsaki stvari, ki jo daš v usta, prej pozanimati še pri drugih virih, za kaj pravzaprav gre.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #101 : torek, 02.11.2010 : 23:15:46 »

Jaz se vsekakor ne bom spičila z nikomer, to ni moj namen.
Zaključimo lahko le, da povsod najdemo šarlatane in povsod poštene ljudi, pa najsi gre za zdravnike, veterinarje, zdravilce ali koga drugega iz vseh ostalih poklicev.
Bioterapija oz. metoda, s katero delam jaz, se je znanstveno preverjala v laboratorijskem okolju na Inštitutu Jožef Štefan v Ljubljani. Rezultat: kristali kalcijevega karbonata so se pod vplivom bioenergije spremenili v oblike cvetov. Kar tako? Malo sutra. Pa to ni edino znanstveno preverjanje.
Na področju alternative bo Zakon o zdravilstvu nekatere stvari postavil na pravo mesto, nekatere pa bodo ostale nedorečene, ker ne bo zajel vseh oblik alternativnega zdravljenja. Žal. Država je začela urejati to področje, toda zaenkrat so rešitve še pomanjkljive. Bo pa nastal problem, če bodo o dobrih in slabih zdravilcih odločali tisti, ki določenega področja alternative ne poznajo v podrobnosti.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #102 : sreda, 03.11.2010 : 08:17:59 »

Dodala bi samo še to, da sebe prištevam med poštene zdravilce in da nikoli ne izkoriščam nikogar. Nikoli nikomur ne obljubljam gradov v oblakih ali čudežne ozdravitve. O zaslužkarstvu pa ne bi izgubljala besed. Vse zdravstvene storitve, iz rednega in dodatnega zavarovanja ter za obiske privatnih zdravnikov (in veterinarjev) morate plačati. Bosisi gre ta denar iz prispevkov, ki jih plačujete iz plač, bodisi direktno iz vašega žepa.  In ti zneski niso majhni, sami veste. Jaz še nikoli nikomur nisem zaračunala nobene terapije, kar lahko mnogi potrdijo. Zato mi ne govorit, da izkoriščamo stisko ljudi ter jim vlečemo denar iz žepov. So pa tudi taki, priznam. Zdi pa se mi fer in pošteno, da se tudi zdravilca nagradi za njegov trud in čas. To pa je še daleč od zaslužkarstva.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #103 : sreda, 03.11.2010 : 08:27:41 »

Moje mnenje v zvezi z alternativnimi metodami na podlagi izkušenj zdravljenja mene in psa... če slediš svojemu občutku, boš tudi vedel, kdaj je kaj prav zate in tvoje bližnje. Pa naj gre za alternativo ali pa klasično medicino. Na obeh straneh so dobri in slabi. Le, da je eno zavito v "potrjeni papir", na drugem pa moramo "potrditev" poiskati sami - to pa je že težko, kajne. Lažje je prebrat navodila na škatlici in se prepustit učinku in/ali poslušat navodila zdravnika, ki ima štempelj države.  Huh
Le dovoljšnja osveščenost o eni IN o drugi možnosti zdravljenja lahko pomaga na pravi način=da mi ozdravimo.  Cool
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #104 : sreda, 03.11.2010 : 08:30:26 »

Dani, se popolnoma strinajm Smiley

Jst, ne bi rekla, da gre za vlogo farmacevtskih družb v nerazvitem svetu - denar se vrti najbolj in predvsem v razvitem svetu. Nerazviti svet je samo še dodatna češnjica na tortici, ko tja zlifrajo tisto, česar tu ne morejo več prodati in podobne bolane finte...
Jaz nimam nič proti uradni medicini, dokler so stvari transparentne - ko mi zdravnik natančno pove kako in kaj, kaj lahko pričakujem in ko odreagira na moje pripombe in opažanja poslabšanj ali izboljšav stanja.
In enako je pri zdravilcih. Še vedno prisegam na zdravo pamet in razsodnost in opazovanje samega sebe.
Najbolj pa pop*****, ko mi en prodaja neko meglo in ne da odgovorov na povsem konkretna vprašanja.
Res pa je, da se moraš prej o stvareh pozanimat, da sploh veš kaj vprašat.
Ignorantio ...vstavi poljubno... nocet.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Bioterapija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines