mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:00:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Staffordka ne mara psov
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Staffordka ne mara psov  (Prebrano 15973 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #15 : petek, 16.10.2009 : 11:48:20 »

Vidim, da si pripravljena delati s svojo psico, tako da sem sigurna da ti bo uspelo  Smiley. Ne izgubi avtoritete in ne ustrasi se. Kar si do sedaj povedala meni ne deluje kot tista prava agresija. Psica je ocitno dominantna in sigurna vase, ti pa zal ne.

Nisem strokovnjak za pasmo, se pa spoznam na Staffordshire Bull Terrierja (dokaj podoben temperament) in vem kako pomembna je zgodnja socializacija in kaj prinese mladic od vzreditelja. Ne vem ali si vzreditelja omenila, vendar me glede na to da kupira usesa svojim leglom malo skrbi. Ocitno ne pozna ali pa nacrtno ignorira zakon, zato bi se morda vprasala kaj v socializacijo leglel sploh vlaga.  Huh

lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : petek, 16.10.2009 : 11:53:52 »

"Teorijo z drugim psom" greš lahko sprobavat izključno s psom, ki je popolnoma vodljiv in povsem obvlada srečanja z drugimi psi. če boš sprobavala z nevodljivimi in nesocializiranimi psi, kakršen je po tvojem opisu ta prinašalec, boš težavo kvečjemu še povečala.
Logiran
Staffika:)
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #17 : petek, 16.10.2009 : 12:00:39 »

Točno predno si to napisala sem pomislila. Včasih doma res rečejo, da tam niso ravno najboljši vzreditelji. Misilm vidim, da je razlika med to in prejšnjo psičko. Prejšnja je bila kupljena v Sloveniji nekje na gorenjskem se mi zdi, ta pa je iz Hrvaške. Nevem sicer, če ima to kakšen pomen. Vsi Staffordi, ki so bili tam so bili bolj razpuščeni. Nobeden ni bil agresiven, saj so živeli skupaj z mački, kokošmi:) in Basseti. ZA ušeska nismo bili dosti proti, ker je imela prejšnja velike probleme z njimi. Vendar pri naši tega niso storili najbolje, kar jim bom zamerila do konca.

Drugače pa sem za njo pripravljena narediti vse. Imam jo najraj, pa četudi se ne bo spremenila, bova pa našle druge načine. Probala pa bom. Ja je kar dominantna in se ne pusti. Poleg tega pa še preveč razume:) in je tudi ne moraš okol prinest.

V življenju sem bila samo eno leto brez psa (ko je prejšna umrla smo naredili malo predaha) in vem, da bom do konca življenja imela to pasmo tako, da se je vedno dobro naučiti kaj novega. Prosila bi, če kdo pozna kakšnega, ki ima Stafforda ali pa ga ima sam, da še on pove kakšno mnjenje. Moj kolega ima tudi psico, ki pa je nadvse mirna, vse živali ignorira in je prav nič ne gane ali jo kdo čoha ali ne.  
Logiran
Staffika:)
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #18 : petek, 16.10.2009 : 12:01:55 »

"Teorijo z drugim psom" greš lahko sprobavat izkljuèno s psom, ki je popolnoma vodljiv in povsem obvlada sreèanja z drugimi psi. èe boš sprobavala z nevodljivimi in nesocializiranimi psi, kakršen je po tvojem opisu ta prinašalec, boš težavo kveèjemu še poveèala.

To sem hotela sprobati zato, da bi dala moja vso energijo ven iz sebe skupaj z drugim psom. Vem, da bi bilo drugače prav, da je pes popolnoma obvladljiv...Žal takih ne poznam:).
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #19 : petek, 16.10.2009 : 16:00:00 »

Jaz z svojim psom hodim v *** in moram reči da je zelo dobra šola  Smiley
V drugi skupini je tudi en odrasel nemški ovčar, ki ima podobne težave kot tvoja kužika (je agresiven do psov).
Tako da kontaktiraj še njih, mogoče pa se bo našel kakšen prostor.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #20 : petek, 16.10.2009 : 16:45:35 »

Vidim, da si pripravljena delati s svojo psico, tako da sem sigurna da ti bo uspelo Smiley. Ne izgubi avtoritete in ne ustrasi se. Kar si do sedaj povedala meni ne deluje kot tista prava agresija. Psica je ocitno dominantna in sigurna vase, ti pa zal ne.

Nisem strokovnjak za pasmo, se pa spoznam na Staffordshire Bull Terrierja (dokaj podoben temperament) in vem kako pomembna je zgodnja socializacija in kaj prinese mladic od vzreditelja. Ne vem ali si vzreditelja omenila, vendar me glede na to da kupira usesa svojim leglom malo skrbi. Ocitno ne pozna ali pa nacrtno ignorira zakon, zato bi se morda vprasala kaj v socializacijo leglel sploh vlaga. Huh

lp

Imaš SBT-ja?
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #21 : petek, 16.10.2009 : 18:32:35 »

Ne, trenutno imam Chihuahuo. Sem pa imela pred njim mesanko s SBT in ob tem kar dolgo s pomocjo drugih lastnikov preucevala pasmo.  Smiley Trenutno pa sem s pasmo tudi obkrozena (trije razlicni sosedje imajo Staffkote), saj so najbolj popularna pasma v drzavi kjer zivim.

Na **** sem tudi sama hodila in moram reci, da se zelo potrudijo in se posvetiju individualnim problemom.

lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #22 : petek, 16.10.2009 : 18:47:50 »

Jaz imam kao pitbullko in bom pripomnila nekaj stvari.

Halti je super zadeva, samo uporabljat je treba tako, kot je prav - so ti že zgoraj razložili.

Pa tole:

-Potem sem razmišljala, da bi bila ena možnost mogoče, da bi imela mladičke. Mogoče bi jo to bolj ''raznežilo''.

Nikar. Moja je bila prej stroj za produciranje, pri meni ima izkušnje z mačjimi dudarji. Zaradi tega ni nič drugačna na sprehodih, jo pa moram zapret oz. osamit vsakič, ko pridejo posvojitelji le-teh. Tako da ti tega nikakor ne priporočam, dodatne razloge si pa itak naštela že sama.

Jaz svoje prevzgajala ne bom, je prestara in bolna. Pač pazim. Ti pa imaš mlado psičko in še veliko let je pred vama. Izberita dobro šolo in delajta, bosta obe zadovoljni.

Veliko sreče in uspehov!
Logiran
Staffika:)
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #23 : petek, 16.10.2009 : 20:36:34 »

Jaz z svojim psom hodim v *** in moram reèi da je zelo dobra šola  Smiley
V drugi skupini je tudi en odrasel nemški ovèar, ki ima podobne težave kot tvoja kužika (je agresiven do psov).
Tako da kontaktiraj še njih, mogoèe pa se bo našel kakšen prostor.

Katero pasjo šolo to misliš?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #24 : petek, 16.10.2009 : 20:50:11 »

Za pogovore o konkretnih pasjih solah je clanom na voljo rubrika Aktualni tečaji in pasje šole.
Logiran

tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #25 : sobota, 17.10.2009 : 15:42:27 »

Ne, trenutno imam Chihuahuo. Sem pa imela pred njim mesanko s SBT in ob tem kar dolgo s pomocjo drugih lastnikov preucevala pasmo.  Smiley Trenutno pa sem s pasmo tudi obkrozena (trije razlicni sosedje imajo Staffkote), saj so najbolj popularna pasma v drzavi kjer zivim.

Na **** sem tudi sama hodila in moram reci, da se zelo potrudijo in se posvetiju individualnim problemom.

lp


No takole bom rekla sbt in ast imata zelo različne karakteristike in si tudi po temperamentu nista podobna.
Lepo to da te obdajajo trije sbt-ji, me pa rav zanima v kateri državi živiš, da so sbt-ji tako popularni.  Roll Eyes
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #26 : nedelja, 18.10.2009 : 19:04:49 »

V drzavi njihovega izvora  Wink.

Rea je, tako kot si nista ista dva psa katerekoli pasme, pa vendar obstajajo neke karakteristike ki locijo eno od druge. Drugace se ljudje ne bi sli selektivne vzreje in se trudili povdarjati dolocene lastnosti, ki tisti pasmi pripadajo.
V vsakem primeru s tem ko kupis SBT nekako v mejah normale ves kaj si kupil in kaj lahko pricakujes. Ves kaj moras pasmi nuditi, koliko gibanja potrebuje in koliko dela moras vloziti v socializacijo. Jaz npr s svojo Chihuahuo sigurno ne bom delala na isti nacin kot bi delala z recimo Nemskim ovcarjem ali pa kaksno drugo delovno pasmo. Pa ne zaradi velikosti, pac pa zaradi pasemskih karakteristik  Smiley.

lp
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #27 : nedelja, 18.10.2009 : 21:01:51 »


 Tudi ko smo se dobili s kakšnim trenerjem je bilo tko, živčna je bila, kar sedla je na njegovo nogo in hotla, da jo boža.

Mogoče se motim, ampak ta opis mi diši po želji do nadvlade...sedenje na nogi pa zahteva po čohanju? Počne to pogosto, ali se je zgodilo zgolj naključno?
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 19.10.2009 : 08:22:04 »

Tudi jaz sem pomislila na to, da je precej dominantna že takoj, ko je Staffika napisala, da morajo psičko vsi obiski čohati, ker jih drugače kar ne pusti iz šap...
Dobesedno isto je bilo z rotweilerko od mojega dedija. Da si jo moral obvezno čohat, če si slučajno nehal, je takoj sunkovito glavo dvignila in dominantno zagodrnjala, vedno se je morala prva čez vrata zrinit, okupirala je kavč, posteljo, celo renčala je na dedija, ko se je hotel uležat zraven... nič kaj prijetno ne.  Shocked  V bistvu je imela glavno besedo v hiši.
Nimam pa lastnih izkušenj z bolj dominantnimi pasmami in ne vem, v kolikšni meri se da to preprečit.
Logiran
Staffika:)
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 19.10.2009 : 09:38:41 »

Mogoèe se motim, ampak ta opis mi diši po želji do nadvlade...sedenje na nogi pa zahteva po èohanju? Poène to pogosto, ali se je zgodilo zgolj nakljuèno?

Ne počne to pogost. Sedaj se bova zmenili v eni šoli za srečanje in bomo videli kako bo.
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: Staffordka ne mara psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines