mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:10:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: V spomin naši Medi
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: V spomin naši Medi  (Prebrano 4773 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Meda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« : četrtek, 26.05.2005 : 10:17:46 »

Draga Medika... saj ne vem kje naj začnem... spomin nate je še tako živ, da se mi zdi, da če bom dovolj verjela v čudež, da mi boš še vedno pritekla v objem, ampak kruta resničnost na tem našem krutem svetu ne bo dovolila, da se kaj takega zgodi. Zaman sem danes zjutraj prav po otroško tiho upala, da ti bom pred odhodom v službo zaželela dobro jutro, ti pa mi boš tako kot do sedaj vsako jutro in tako kot si še včeraj zjutraj, vrnila tisti iskrivi pogled, ki je povedal toliko, ki je bil tako iskren in čudovit, da mi je vsakič znova pozdravil dušo vseh ran in bolečin, ki so jih v našem vsakdanu sposobni prizadejati le ljudje. S tvojim prihodom pred enim letom se je pri nas doma marsikaj spremenilo... lahko rečem samo, da si nas vse skupaj naredila še boljše, saj so stvari, ki so se včasih zdele problemi, enostavno postale nepomembne in se nismo več ubadali z njimi. Ker še nikoli pred tabo nismo imeli pri hiši psa, smo bili toliko bolj navdušeni nad vsem tvojim početjem... nikoli ne bom pozabila, kako si venomer iskala našo bližino in si pogosto zaspala Tini na copatih, ko se je učila za svoje zadnje izpite na faksu. Vsak dan smo odkrivali, da znaš nekaj novega in te seveda od prvega trenutka tudi sami poskusili čimveč naučit. Bila sem tvoja najpogostejša spremljevalka v mali šoli za pse in čeprav si se včasih zdela tako neukrotljiva in živahna, se še dobro spomnim, da je vaditelj znal reči: dobra je ta Meda... nekaj posebnega je... boš videla, še veliko se bo naučila. Najlepše pa je bilo odkrivanje narave s tabo. Pri naši hiši so bili sprehodi na vsakodnevnem urniku, pa četudi je deževalo ali snežilo... to je zate pomenilo eno samo veliko veselje, za nas pa ogromno relaksacije... saj nam je enostavno vse drugo padlo ven iz glave in je ostal prostor le še zate in za tvoje vragolije. Nisi nas spustila z učk in se nikoli oddaljevala.... zvesta si bila, kot je lahko to samo pes... zdaj vem kaj pomeni prva zvestoba. Ko si bila še majcena, sem si po eni strani želela, da ne bi tako zelo hitro odrastla, češ, da bomo dlje časa imeli majhno igračo, ki jo še lahko dvigneš v naročje in pocartaš... pa sem bila čedalje bolj drugega mnenja... ravno si začela kazati, kako vse razumeš, kar ti govorimo in si se odzvala prav na vse, kar je kdo od nas rekel, da ne rečem, kako si pozorno dvignila glavo in ušesa, če si samo zaslišala ime od katerega od nas, ali pa, ko si slišala, da je nekdo odprl vhodna vrata... češ, aha, zdej bo pa nekdo pršu pome. Nikoli, kadar sem prišla domov iz službe, nisem imela prav veliko časa za kosilo, saj si me takoj pričela klicati, naj končno pridem k tebi. Uh, kako je to hudo.... kako zelo te bom pogrešala. Pa kako zelo smo pazili nate, da se je ravno nam moralo to zgodit...enostavno ne prenesem pogleda na pesjak, ki je sedaj prazen... vse je tako tiho in tvoj grobek leži sedaj tam poleg... niti pod razno te ne bi pustili pri veterinarju ali te zakopali kje v gozdu... bila si tako iskreno naša, da si zaslužiš mesto za vedno ob nas, da bomo lahko vedno položili k tebi kakšno rožico in spustili na zemljo tudi še kakšno solzico. Praznino, ki je ostala za tabo bomo kmalu morali nadomestiti s kakšnim drugim kužkom, drugače bo prehudo, ampak za vedno boš ostala v naših srcih naša prva in edina Meda... in prav nič te ne bo nikdar moralo nadomestiti. Zdaj ostajajo za tabo le spomini in album poln slik...

No, pa da vsem, ki boste tole prebrali povem kaj se je zgodilo, kako po neumnosti in ali malomarnosti in celo neodgovornosti ali objestnosti ali celo človeški  nevoščljivosti, je včeraj poginila naša psička. Marca je komaj dopolnila eno leto. Včeraj je oče odšel nabirat bezeg, ki je rasel na koncu travnika, 200 m stran od naše hiše. Tako kot vedno je šla zraven tudi Medika. Oče se sedaj spomni, da je žvečila travo, tako kot je to pogosto počela in da je potem na enem mestu se nekaj zadrževala... ni pa ji posvečal 100% pozornosti...saj ni niti slutil, da bi se lahko kaj zgodilo. Potem je začela nekaj bljuvati, pa je mislil, da je od tega ker je žvečila travo. In ko jo je pogledal je že imela tak zbegan pogled, kot da ga ne more fokusirat in pa ko je stopil proti njej se je pomaknila malo nazaj, kot bi se ga bala. Oče je takoj posumil, da nekaj ni v redu in se je z njo takoj odpravil domov. Doma se je stanje tako hitro slabšalo, da sta sestra in oče takoj klicala veterinarja in v naslednjih 15 minutah sta jo odpeljala do njega, kjer ji je kr v avtu dal dve injekciji protistrupa, ampak žal se je iz strašno krčevitih trzljajev samo še umirila in za vedno zaspala. Katastrofa, po kakšni neumnosti, pa tako zdrava psička kot je bila in živahna. Oče je šel potem ko sta prišla domov pregledat področje, kjer se je Meda zastrupila in našel za pest veliko kroglo mletega mesa, v katerega je na sredino bil nastavljen strup, ki je najverjetneje po zaužitju napadel živčni sistem pri psički. Zdaj ali je bil strup namenjen ravno našemu psu (bilo je precej nevoščljivosti v vasi, ker smo se mi toliko ukvarjali z njo in jo imeli radi), ali pa je bil namenjen lisicam (lovci?), ki so kmetom pogosto kaj odnesle z dvorišča...ne vemo, ampak vseeno sem mnenja, da kdorkoli ga je nastavil, je naredil eno veliko napako, ker je bil nastavljen preblizu naselja in hiš.... kako ne bo pes zagriznil v meso, če ga najde. Prosila bi vas, da mi kdo svetuje, kako apelirati na javnost, da se takšne stvri ne bi več dogajale. Vem, da nam Mede več nič ne povrne, ampak takšna stvar se ne sme več ponoviti.


Medika, to je zate od vseh nas, ki te bomo za vedno imeli radi in te ne bomo nikoli pozabili.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #1 : četrtek, 26.05.2005 : 10:51:55 »

oooooo grozaaaa... česa takšnega pa res nihče ne pričakuje...zdaj bom vedno paranoična na sprehodu po gozdu...saj naša fabija tudi da v usta vse kar vidi.

moje sožalje... Cry Cry naj počiva v miru Cry
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2 : četrtek, 26.05.2005 : 11:19:34 »

Tudi moje sožalje Meda  Cry!!!

Res so ljudje neverjetna bitja. Kaj vse jim pride na pamet. To bi jim težko preprečila, saj takim nevoščljivim ljudem, ali karkoli so že imeli v mislih narediti s tem strupom, tega ne moreš preprečiti. Vse delajo na skrivaj in nato se naredijo neumne, kot da nič ne vedo o tem.
Mogoče ni bilo ravno namenjeno vaši psički, lahko so se želeli znebiti, miši, podgan ali mačk. Za lisice pa mislim, da ne bi lovec dal strup v meso.
Če bi bilo možno bi vsaj na škatle strupa,... napisali, da morajo ljudje opozoriti ostale (npr. z velikim napisom nad nastavljenim strupom in v njegovi okolici), da je nastavljen strup.
Več bi se moralo govoriti o obdobju, ko lovci nastavljajo različne stvari, saj bi bili takrat ljudje bolj previdni!!!

Lp
Logiran
Meda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #3 : četrtek, 26.05.2005 : 12:45:26 »

Hvala vam, ljudem, ki razumete kako je hudo.

Še nekaj bi rada povedala.... ob vsem tem, kar se je zgodilo včeraj in ko smo ugotavljali najprej od česa se bi lahko zgodilo to kar se je... najprej smo mislili, da je pik kakšne kače.... sem po pogovoru s prijateljico naletela tudi na informacijo, da je smrtno nevarno za psa tudi to, če najde močerada in ga bodisi poliže ali pa zagrize. Močerad baje spusti varovalni strup, ki učinkuje podobno (kot živčni strup) kot se je včeraj dogajalo z našo Medo.... slinjenje, driska, voda popusti, pogled je moten, zbegan, ravnotežje ponehuje, noge več ne držijo, krčevito tresenje... Ta informacija je iz doživetja lovca, kateremu je na tak način poginil kuža.

Zato, bodite pozorni na to, kaj počnejo vaši ljubljenčki v naravi, pazite nanje!

Lp, S.
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #4 : četrtek, 26.05.2005 : 12:58:42 »

Meda, iskreno sožalje tudi od mene Cry Cry Cry Cry Cry!

http://www.indigo.org/rainbowbridge_ver2.html

Maša
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #5 : četrtek, 26.05.2005 : 13:00:55 »

Meda, iskreno sožalje in hvala za opozorilo- zdaj bomo še bolj previdno hodili po travnikih... Čas sicer zaceli rane, najbolje pa jih zaceli nov družinskih član  Wink
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 26.05.2005 : 13:17:15 »

JooOj sram! Uboga Meda Sad. Moje sožalje... Cry Cry Cry.
 Kiss Kiss Kiss

ana
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : četrtek, 26.05.2005 : 13:21:54 »

Iskreno sožalje!
So pa nekateri ljudje res nenormalni!
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #8 : četrtek, 26.05.2005 : 16:59:07 »

Sozalje Cry
V hudih trenutkih se vedno sprasujemo "zakaj?", a pravih odgovorov skoraj nikoli ne najdemo. Ne obremenjujte si vesti in srca, tako je bilo namenjeno. Ne zastavljajte si "ce-jev", za nazaj ne morete nicesar spremeniti.
Morda vam bo v pomoc pri razmisljanju naslednja zgodba:

Mlad in star menih sta na potovanju naletela na deroco reko, na bregu je nebogljeno stalo boso in napol golo dekle. Rekla jima je, naj jo neseta preko. Mlajsi se je obrnil vstran, starejsi pa si jo je nadel na ramena in zabredel v vodo. Na drugi strani je odlozil dekle in meniha sta nato dolgo hodila naprej molce. Po nekaj urah je mlajsi rekel: "Star si in betezen, zakaj si zensko nesel cez vodo?" Starejsi je odgovoril: "Jaz sem jo ze pred urami odlozil ob reki in pozabil, zakaj pa jo ti se vedno nosis s seboj?"
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #9 : četrtek, 26.05.2005 : 18:23:16 »

Meda, iskreno sožalje.
Hudo je, vem.
Pomisli na vse lepo, kar ostaja za njo.

Tina
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #10 : četrtek, 26.05.2005 : 18:55:16 »

Moje sozalje Meda...naj pociva v miru! Cry Cry Cry Cry
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #11 : četrtek, 26.05.2005 : 20:16:58 »

Iskreno sožalje Meda...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #12 : četrtek, 26.05.2005 : 21:00:47 »

Iskerno sožalje Meda.... Cry naj počiva v miru... Cry Cry

Diana
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #13 : petek, 27.05.2005 : 18:06:25 »

Iskreno sožalje, Meda. Ko boš na grobek položila rožico, se spomni, da v bolečini nisi sama. Nikoli ne boš, saj se je na nebu prižgala nova zvezdica, ki bo odslej svetila zate.

Yo
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #14 : sobota, 28.05.2005 : 15:36:36 »

Iskreno sožalje... Cry Cry Cry
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: V spomin naši Medi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines