mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 01:21:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: razglistenje
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: razglistenje  (Prebrano 22354 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AndrejSk
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #15 : ponedeljek, 12.02.2007 : 10:48:36 »

Pozdravleni!

Jaz sem svojemu 2 meseca starem višavskem terierju včeraj dal Biovermin in se zdej precej čudno obnaša, nič ne pije in nima apetita, a je to v tem primeru normalno?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #16 : torek, 13.02.2007 : 11:09:12 »

Naceloma se nic drugace ne obnasajo ko dobijo pasto, ceprav bi ti jaz bolj priporocala tabletke, ker imajo sirsi spekter in obicajno bolj primejo. Tudi sama imam visavske terierje in ravnokar leglo. Prejsnji teden so dobili prvic pasto, psicka pa tabletko in je bilo vse normalno. Sicer pa so meni pri veterinarju bolj priporocali Banmith za prve dneve kot Biovermin, kasneje pa potem raje cetrt tabletke.

Edino kar, si siguren da nisi predoziral???
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #17 : torek, 13.02.2007 : 12:17:18 »

AndrejSk, moj je po tabletki bil cel dan popolnoma apatičen. Naslednji dan je bilo OK. Ne vem, zakaj, ampak mogoče bo pri tvojem isto. Samo moj je jedel, toliko se je potrudil, da je svojo porcijo zmazal Smiley
Logiran
AndrejSk
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #18 : torek, 13.02.2007 : 22:00:46 »

Predoziral sigurno nisem.....
Se je pa med tem že skor pobral, tko da je danes že zmazal dva obroka....tko da zgleda da bo....Smiley
Bom pa za naslednjič pol res rajš kr tablete kupil, ker se mi je prov smilil, k je bil čist bogi.... Cry
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #19 : ponedeljek, 02.04.2007 : 20:40:08 »

Hey moja mala ima nekje 1 kg in je stara 6 mesecev (yorki) in me zanima kaj je boljše zanjo?? klicala sem veterinarja in je predlagal pasto...kaj naj torej kupim??
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #20 : torek, 03.04.2007 : 15:01:56 »

Za 1 kg je malo kriza s tabletami, ker bi morala dat desetinko. Ceprav jaz bi vseeno dala cetrt tabletke, ker pasta je samo za gliste, ne pa tudi trakulje.
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #21 : torek, 03.04.2007 : 16:37:54 »

kdaj pa se ve če so gliste odstranjene?
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #22 : torek, 03.04.2007 : 22:29:09 »

Gliste grejo s kakcem ven, samo so baje tako majhne, da jih komaj opazis. No, ne vem, se bo se kdo oglasil, ampak jaz jih se nisem videla - ali jih pa pac, odkar sta pri nas, nikoli nista imeli, v kar pa dvomim, ker je bila tavelika kot mladicka ziv smetnjak, tamala je pa res pridna - ce je "fuj", je "fuj", pa pika.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #23 : sreda, 04.04.2007 : 07:46:08 »

lonyka, moj je, ko je bil prvič razglisten, pokakal tri doooolge gliste. Čeprav sem mu tudi kasneje redno dajala tabletke, je pred enim mesecem pri razglistenju spet pokakal nekaj cm dolgo glisto. Pri Anitki pa jih še nisem videla, tako da jih verjetno ni imela.
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #24 : četrtek, 05.04.2007 : 14:52:56 »

Hey še eno vprašanje imam. Danes sem ji dala četrt tabletke, kdaj ji jo morem dat naslednjič? čez 3 tedne? pa so gliste uničene z že eno samo dozo ali je potrebnih več??Joj te gliste...
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #25 : nedelja, 20.05.2007 : 12:05:27 »

Prosim vas nujno za nasvet.....starši imajo 2,5 mesečnega mešančka ovčarja. Domov smo ga pripeljali pred petimi dnevi. Prejšnji lastniku mu niso nikoli dali nič proti glistam, pa sem šla k veterinarju in mi je dal Dehinel tabletko.....včeraj zjutraj je tabletko pojedel, popoldan pa sem v drekcu opazila dve 15 centimeterski glisti (preden je vzel tabletko nisem opazila glist v drekcu).....sicer sta bili mrtvi pa vendar me zeloo skrbi ali je bila tista tabletka dovolj, da je uničila vse gliste??? Ali obstaja nevarnost, da so kašne še preživeli ter ali bo lahko še kaj z njim narobe glede na to, da so ble tiste gliste že tako ogromne?....kdaj naj mu dam spet Dehinel? Prosim svetujte mi!
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #26 : nedelja, 20.05.2007 : 12:09:43 »

Pozabila sem: a so to sploh bile gliste ali je lahko bilo kaj drugega???...izgledalo je kot nek zelo dolg črviček in ko sem ga dala s palčko na pol je izgledalo, kot da je v njem polno milimeterskih črvičkov? Kaj je to? Pomoč prosim, ker me res zelo skrbi...
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #27 : nedelja, 25.11.2007 : 20:55:00 »

Imam sledeči problem. V petek sem psa peljala na prvo cepljenje. Mladiček je star 7 tednov in dobil pol tabletke proti glistam. Opazila sem da jih je imel in jih verjetno še ima. In me zanima, če mu lahko dam še kakšne tabletke ali nič? Ker mi je takrat veterinar rekel naj mu polovičko tabletke dam 3 pred drugim cepljenjem, torej morem počakat 4 tedne da mu dam drugo polovičko.
Meni se zdi ta doba kar dolga za čakanje na drugo polovičko tabčetke, kaj pa vi mislite o tem?
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #28 : nedelja, 25.11.2007 : 20:59:30 »

Popravila bi stavek: Ker mi je takrat veterinar rekel na mu dam drugo polovičko 3 DNI pred drugim cepljenjem. Sicer pa imamo s tinto podoben primer.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #29 : torek, 27.11.2007 : 14:13:00 »

V kolikor ima psiček resne probleme z glistami: se pravi, da jih najdeš v blatu ali jih pomožnosti celo bruha, potem lahko daš izjemoma dozo 2 dni zapored. V nasprotnem primeru, v kolikor niso opazne v blatu, potem daš naslednjo dozo čez 10-14 dni. Jaz načeloma dajem tudi če nimajo glist do dopolnjenega 3. meseca na 14 dni, potem do 6. na 1 mesec in šele potem na 3 mesece cca. vseskozi in ne zgolj pred cepljenjem.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: razglistenje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines