mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 02:40:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zlomljena medenica pri mladi muci - nasvet NUJNO
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlomljena medenica pri mladi muci - nasvet NUJNO  (Prebrano 3953 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skratek
novinec
*
Sporočil: 40


« : torek, 27.10.2009 : 11:46:58 »

Danes, ko sva šla z možem v službo, sem hotela speljati avto, ki je bil parkiran pred hišo. Premaknila sem se komaj za kakih 30 cm, pa je naredilo bum in izpod avta se je zvlekel muc (3-4 mesece star)., ki se je skrival pod avtom in ni stekel stran prej, kljub temu, da sva va avto pakirala stvari, da sem avto vžgala in še šipe počistila. Hitro sva ga peljala na veterinarsko, kjer so ga slikali. Medenico ima zlomljeno. Veterinarja sta dva in imata različno mnenje. Eden pravi, da je zoprna poškodba in da bi po njegovem bilo bolje za žival, da se uspava, drugi pa, da bi se dalo popravit, da je zlomljeno na takih mestih, da bi lahko okreval.

Mislim, da bomo počakali še na tretje mnenje, preden se odločimo karkoli. Jutri nesemo slike še na Gorkičevo ali v 300k na posvet (nismo iz Lj, samo tam imajo strokovnjake).

Kakšne izkušnje imate z okrevanjem pri zlomu medenice?
Koliko časa traja, kako pravilno namestiti mačka? Ali je lahko 10 do 12 ur sam (zaradi službe) ob taki poškodbi ali mora imeti skoz oskrbo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : torek, 27.10.2009 : 11:56:33 »

Če ni kakšnih grdih okruškov se medenica zaceli sama od sebe, rabi samo mirovanje (ga zapreš v boks)
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #2 : torek, 27.10.2009 : 21:08:29 »

Tudi našim znancem so ob enaki poškodbi svetovali mirovanje. Če se prav spomnim je bilo okrevanje par tednov, potem pa je še nekaj časa šepal. Prve dni je dobil injekcije proti bolečinam.
Ne razumem veterinarja, ki ti je svetoval evtanazijo, naj raje zamenja poklic. Res pojdi po tretje mnenje, da ni slučajno kakšnih okruškov, pa še v tem primeru se sigurno da pozdravit.
Logiran
skratek
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #3 : torek, 27.10.2009 : 21:23:18 »

Zaenkrat je muca pri nas. Tudi lulala je že v wc, tako da izgleda, da ni tako hudo in da  bo lahko okrevala. Jutri bo slike pogledala še ortopedinja.

Drugi vet. ni direktno svetoval evtanazije, samo je vse videl veliko bolj črno in njemu se je zdelo, da bo mogoče potrebna taka rešitev. Pa smo vseeno raje poslušali tistega veta, ki je bil bolj optimističen in mislim, da smo se prav odločili. Zdej držimo pesti, da bo čimprej okrevala in da potem najde nov dom. Zaenkrat jo imamo nameščeno v boksu.
Logiran
skratek
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #4 : ponedeljek, 02.11.2009 : 09:30:34 »

Kako dolgo naj bi muca ostala v boksu? Zaenkrat je zelo pridna, vendar pa zadnja dva dni, ko smo jo dali ven iz boksa, da smo počistili, hoče kar zunaj boksa bit, problem je, ker hoče tekat okoli in se igrat, pa se bojim, da je še prezgodaj (danes je 7. dan od nesreče). POtem je pa malo sitna, ko jo nazaj zapremo.

Mogoče je bolje, da raje še nekaj dni bolj v boksu ostane, kjer ima omejeno gibanje?
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #5 : sreda, 04.11.2009 : 17:58:15 »

Žal ti ne znam svetovati, upam pa da ste vredu!
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #6 : sreda, 04.11.2009 : 18:12:54 »

Približno tri tedne po poškodbi naj bi maček čimbolj miroval, če se lepo celi. V nasprotnem primeru še malo dalj.
Logiran
skratek
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #7 : nedelja, 08.11.2009 : 17:46:54 »

Sedaj je minilo 12 dni po poškodbi, mala je pa že živahna tako, da je  joj. Sploh noče bit več v boksu zaprta, spušča take glasove, kot bi jo iz kože dajal.  Čez noč je še vedno v boksu, sicer jo pa spustimo ven, ko smo mi zraven - če nas ni, jo imamo raje zaprto, ker leze vsepovsod - na stole na mizo na kavč ... in en skok bi bil lahko usoden ... da bi šlo spet kaj narobe. Upam, da se čim prej zaceli in da ne bo se še kej poslabšalo.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #8 : nedelja, 08.11.2009 : 20:26:44 »

Super, da vam gre tako dobro  Smiley .Je kakšna slikca na razpolagao?
Logiran
skratek
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #9 : ponedeljek, 09.11.2009 : 08:47:53 »

Oglas je ne Bolhi (čeprav bo pripravljena za v nov dom šele čez 2-3 tedne, bi radi še počakali do rentgena), samo en vem, če smem objaviti tukaj link. Sicer pa je pod naslov Mala Ginger.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 09.11.2009 : 12:33:34 »

Skratek, oglasi drugje nas ne zanimajo in linki do Bolhe (in drugih oglasnikov) so tukaj prepovedani. Ce ni toliko casa, da bi se odprla posvojitvena tema in objavilo podatke tukaj, nam tudi o oglasih drugje ni treba praviti, se manj nas napotiti gledat pisanje drugam.

Sploh pa je tole tema o zlomu medenice pri mackah in ne o oddaji muce.
Logiran

skratek
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #11 : ponedeljek, 09.11.2009 : 13:17:50 »

LISA je vprašala za slike in sem ji povedala, kje jih lahko najde. Nisem pa objavila nobenega linka, ker vem, da ne smem. Zato ne razumem tvojega nejevoljnega odgovora.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 09.11.2009 : 13:23:10 »

Hm, "ne vem ..." napeljuje, da bi dala link, pa ne ves ... pa raje napises "pot" do tja okrog ovinka.
Ma, nima veze moja nejevolja, kot tudi slike, ki so nekje na netu in se lahko dajo kamorkoli drugam ... ne.

Predlagam, da ostane tole predvsem tema o nekem macjem zdravstvenem zapletu/stanju/terapiji.
Logiran

skratek
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #13 : ponedeljek, 09.11.2009 : 13:27:10 »

Ok, potem lahko brišeš moje poste, ki niso neposredno povezani s to temo. Bom raje poročala o okrevanju.

lp
Logiran
skratek
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #14 : petek, 13.11.2009 : 11:33:22 »

Muca je kot torpedo, sploh se ne vidi, da bi imela kdaj kakšen zlom medenice (sedaj je 18 dni po poškodbi). Skače ko navita, se neumorno igra, pleza na praskalnik, leze vsepovsod - na stole, na mizo, na omare, na okenske police - da jo sploh ne dohajaš kontrolirat. Vidi se sicer, da je desna tačka še malo nekoordinirana glede na levo, samo je to sploh ne moti. Ko pleza, si pomaga predvsem s prednjimi tačkami, da se potegne gor. In če pomislim, da je bil eden od veterinarjev tako črnogled, da je pomislil le na najslabše ... izkušnje kažejo, da nikoli ne smeš zaupati le enemu mnenju (sploh če je negativno), ampak vedno poiščeš še vsaj drugo mnenje.

V začetku tedna gre še enkrat na rentgen, potem pa bo pripravljena za v nov dom.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zlomljena medenica pri mladi muci - nasvet NUJNO
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines