mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 23:17:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Reakcija na cepljenje??
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reakcija na cepljenje??  (Prebrano 17594 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
WHT
novinec
*
Sporočil: 5


« : petek, 27.05.2005 : 20:35:44 »

Nisem še zasledila kake take teme če je pa že bila se pa oproščam.. Danes sva bili z višavko na cepljenju proti pasji kugi. Še nikoli ni imela kakih težav po cepljenjih, danes pa samo leži na kavču in se ne premakne.. Cel čas samo sopiha, če se približaš hrbtnemu delu pa cvili.. Ko jo pokličeš pa seveda sploh ne reagira.. Je možno da ima reakcijo na cepljenje? Enako je bilo po sterilizaciji, samo takrat verjamem da jo je zelo bolelo..
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1 : ponedeljek, 30.05.2005 : 09:06:15 »

Živjo,

upam, da je bil psička medtem že pri veterinarju... Napiši, kako je z njo... Je pa seveda možno, da pes tako reagira na cepljenje. Buba je bila po cepljenju proti steklini (prvem) čisto v redu, po cepljenju proti kužnim boleznim (torej tudi kugi) pa je bila čisto boga in je bruhala cel dan  Sad Naslednji dan pa je bilo vse OK (ampak smo vmes že veterinarja klicali, pa je rekel, naj ji damo veliko vode, da ne dehidrira)...
Logiran
Bobi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #2 : torek, 31.05.2005 : 20:49:11 »

Mene pa zanima kako je s cepljenjem proti steklini, če gre za starejšega psa? Moj Bobi ima že častitljivo starost (star je 16 let) in bojim se, da bi cepljenje vplivalo na njegov imunski sistem.  Ali imate kakšen nasvet? Naj se izogneva cepljenju ali ne?
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #3 : torek, 31.05.2005 : 22:04:55 »

Ob vseh injekcijskih pikih, ki jih je doživela moja psica, se je samo 1x pojavila reakcija na pik. Ni šlo za cepljenje, ampak antibiotik, za katerega raje na injekcije, kot pa tablete (zaradi želodca). Pojavila se ji je samo bulica na mestu pika, ampak kar nekaj dni kasneje, tako da sem zaradi te bule ponovno obiskala veta, pa smo potem skupaj ugotovili da je to to.

Bula je počasi izginila in od takrat se nam kaj takšnega še ni ponovilo. (nok nok)

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #4 : torek, 31.05.2005 : 22:50:15 »

Bobi jaz bi se  na vašem mestu cepljenju proti steklini izognila!!!  Kakšno je pa drugače zdravstveno stanje tvojega "seniorja"? Ker bolanih psov se itak ne sme cepiti.
Lp
Tia
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #5 : sreda, 01.06.2005 : 07:14:24 »

Definitivno se izognite cepljenju!!!!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #6 : sreda, 01.06.2005 : 09:49:42 »

Jaz mam tudi višavko in sma imele podobno reakcijo pri cepljenju za kugo pri 3 mesecih (2. cepljenje torej). Jaz sem bla takrat čisto panična in sem klicala veta, pa mi je rekel, da naj počakam kak dan ali dva in če ne mine šele takrat pridem jo pokazat. Stvar je res minla po kakšnem dnevu, najprej je nehala cvilit ko si se je dotaknil proti hrbtnemu delu, potem pa je tud otožnost minila, skratka vse je bilo ok! Pri steklini kasneje nismo meli nobenih problemov, pa je bla samo 4 mesece stara!

WHT, kako je s tvojo, je ok?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7 : sreda, 01.06.2005 : 11:39:28 »

se strinjam z oks in Tio.
m.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #8 : sreda, 01.06.2005 : 11:52:52 »

Naš mešanček je tudi star že 16 let, pa je redno cepljen...  Roll Eyes
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 01.06.2005 : 20:25:56 »

Živjo!
Bobi - uradno moraš seveda psa vsako leto (na žalost je še vedno taka zakonodaja - o tem je bilo že veliko govora) cepiti proti steklini.
Če pa ima tvoj Bobi kakšne zdravstvene težave se pogovori s svojim veterinarjem se bosta odločila ali bi bilo cepljenje prehuda obremenitev za njega. Pse, ki niso bili cepljeni veterinar vodi v posebni evidenci.
Tudi jaz sem  svoji praksi cepila 16 in več let stare pse, pri katerih ni bilo nobenih težav.

Kar pa se tiče reakcije na cepivo je možno, da je pes alergičen na leptospira komponentno ali pa na antibiotik, ki je v določenih cepivih.
Kar pa se tiče oteklin na mestu vboda se lahko včasih zgodi, še posebno če pes ni miren, ko se cepivo (ali zdravilo) vbrizga. Vendar ponavadi mine brez težav. Tudi moj pes je imel večkrat majhno bulico (pa sem ga sama cepila), ki pa je z masažo zginila. Lahko pa to traja tudi 2 tedna (izjemoma več).

LP K
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 01.06.2005 : 20:53:17 »

kaj pa davek?...a ne plačamo ob cepljenju stekline tudi davek na psa? A moraš pol plačat posebej davek? A je sploh dovoljeno ne cepiti psa? Jaz se tudi s tem ukvarjam...moja ma po vsej verjetnosti kostnega raka...nismo pa šli na preizkave, ker ma slabo srce in nebi prenesla kakih narkoz Cry
Cepljenje proti steklini pa ma čez tri mesece, za bolezni pa čez 2...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 01.06.2005 : 21:03:11 »

Pes, ki ima kostnega raka, ni zdrav pes. Cepi se lahko samo zdravega psa. Tripikice. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #12 : sreda, 01.06.2005 : 21:52:04 »

Mishkotu po ceplejnju proti steklini ni bilo nic, ko smo ga pa drugic za kuzne bolezni cepili, je pa cvilil ce si ga dvignil..
Me pa nekaj zanima. So mi rekli ko sem sprasevala lastnike mladickov,da to pride od cepljenja.. Torej.. .. Prib.  teden kasneje po cepljenju.. je dobil Mishko bulco.. tam kjer je bil cepljen.. Na mestu vboda.  Je mozno da ma bulco zaradi tega?

Lp.Moon
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 01.06.2005 : 22:10:56 »

Moon -
To se lahko zgodi kot sem rekla. To mesto je dobro nežno masirati, če ga ne boli in spremljati velikost. Zgine v par tednih.
Če pa bi ga zelo bolelo, bulica bi bila večja in topla na dotik potem pa takoj k veterinarju.
Lp K
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #14 : četrtek, 02.06.2005 : 21:12:57 »

Boli ga ne, lahko stiskam ... Hvala za odg.Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Reakcija na cepljenje??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines