mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:46:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Reakcija na cepljenje??
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Reakcija na cepljenje??  (Prebrano 17597 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #30 : sobota, 19.12.2009 : 08:49:50 »

Sem ze precej pozabila kar se tice teh Vanguardov;

5/L: kuga, adenovirus 1 in 2, corona virus, parvoviroza, leptospiroza in parainfluenza

7: kuga, adenovirus 2, parainfluenza, parvo in lepto.


Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ifos
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #31 : sobota, 19.12.2009 : 09:30:29 »

Hvala Nanook

Naš Jack je danes čisto ok.....sem se pa včeraj res ustrašla....
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #32 : sobota, 19.12.2009 : 10:25:47 »

Mene pa zanima, ali so pri nas na voljo razlicna cepiva (razlicnih proizvajalcev in sestavin) za recimo steklino ali pa kugo?

Moj stric ima namrec Aljaškega malamuta, ki ga vsako leto cepi (obvezno cepljenje) in cisto vsako lepo dobi hudi alergijo, ki pa se mu kaže tako, da se mu ful grda rana naredi na vratu, mu izpade dlaka tam, ovratnico nosi vsaj dva tedna, rano pa mu z jodom spirajo.

Se da temu izogniti z zamenjavo cepiva?

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #33 : sobota, 19.12.2009 : 10:37:53 »

Če prav vem, da, dobi se cepivo različnih proizvajalcev. Od kolegice koker je imel letos hudo reakcijo, se mu je nekaj ur mešalo, se je zaletaval v stene, laufal po stanovanju, cvilil..... in ko so vetu to povedali, je rekel, da si bo zapisal in ga bodo drugo leto cepili  z drugim cepivom. Fajn je it k vetu s knjižico o cepljenju, da vidi katero cepivo je problem, in se zmenit, da za naslednjič naroči drugo cepivo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #34 : sobota, 19.12.2009 : 10:51:26 »

Za steklino vem, da sta vsaj Rabisin in Defensor. Je za vprasat veta, po moji logiki bi morali imeti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #35 : sobota, 19.12.2009 : 17:50:09 »

Za kugo&co., je tudi vec cepiv - vsaj Vanguard in Eurican, mislim, da se tudi Duramune se dobi, pa morda se kaksno. Med temi tremi zagotovo je razlika in ce je bil pes do sedaj cepljen z Vanguardom in boste se cepili je za probat Eurican, razlika med njima je namrec, da je prvi narejen na pasjih celicah, drugi pa na jajcih.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #36 : sobota, 19.12.2009 : 17:59:56 »

A morda kdo ve, ali bi lahko cepivo za steklino pospešilo odpovedovanje srca oz. srčne zaklopke pri psih, ki so gensko nagnjeni k temu?
Imam 10-letnega  psa, ki je dedno (vsaj za njegovo  mater vem) in glede na visoko pogostost pojavljanja te težave pri pasmi nagnjen k srčnim težavam, do letos je bilo v b.p.,  neposredno po zadnjem cepljenju za steklino pa je začel kašljati. Po približno štirih mesecih  je kašelj skoraj povsem izginil, ampak meni je vse skupaj malo  Undecided
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Reakcija na cepljenje??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines