mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:02:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Srce-srcna zaklopka
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Srce-srcna zaklopka  (Prebrano 40182 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #30 : sreda, 16.07.2003 : 21:28:17 »

Sele zaj sem prebrala: Xena tudi z moje strani sozalje. Za vaju - Yo - pa drzim pesti da le ni kaj hujsega.

Mene pa zanima sicer za mojega mackona (upam da ne bo narobe kaj). Tudi on precej kaslja. Sicer ni slisat pohrkavanja ali cesa takega. V glavnem vsakic ko se razburi zacne kasljat - sem mislila da bi lahko bila kaksna astma ali kaksen kronicni prehlad, namrec pozimi ko je skos lezal na peci in potem cel pregret sel lezat na hladna tla je bilo z njim ze prav slabo. Kaslo je ze zelo pogosto, tudi ce se ni nic razburil. Sedaj pa ko je poleti precej na vikendu pa se je stanje vidno izboljsalo - torej bi lahko bil kak prehlad ali ne? Namrec kaslja samo ko se razburi (je pa taksen suh kaselj, kot da se mu je v grlu nekaj zataknilo). No jaz vseeno upam da nas bo se spremljal kaksno leto glede na to da ima ze sedaj prav zavidljiva leta  Kiss
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #31 : četrtek, 17.07.2003 : 03:51:21 »

Tanja,
hvala za odgovor o Afgancih...se vedno drzimo pestke in tacke za vaju in ocitno smo kar uspesni-le naj tako ostane se karseda dolgo!

Muca in KARMEN tudi vama se zahvaljujem za posredovanje vajinih izkusenj .
Muca, jaz se cakam na cepljenje proti steklini in me kar malo skrbi, saj pes ne bo cepljen z enakim cepivom kot je bil v preteklosti ampak z drugo znamko. Zaenkrat je "puppy shot" lepo prenesel, brez problemov, ceprav je bilo tudi to cepivo drugo in ne enako kot smo ga bili vajeni v prejsnjih letih. Je pa tudi res, da pri  cepljenju proti steklini, zaradi narave cepiva, veliko veckrat pride do odklonilnih reakcij kot pa pri PS. Bomo videli, zaenkrat mi je cepljenje na drugem mestu.

Peibie tvoji predlogi so odlicni, moj pesjan se ze veselo preteguje na svojem leziscu s povsterckom pod glavo in se ti zahvaljuje. Smiley
Ko ze omenjas prehrano...morda lahko napises kaj je bolje in cesa  naj bi se izogibali? Verjetno se je potrebno izogibati veliki kolicini mascob....

Kaja
nikar ne zganjaj panike...Winny si verjetno cisto sokirala Wink. Ce pa res sumis, da je z njenim srckom kaj narobe ti pa svetujem enako kot sem Yo...zacni si zapisovati. Mene ugotovitve presenecajo in si niti slucajno nisem mislila, da bodo take kot so. Ce bodo presenetile tudi tebe pa seveda k veterinarju na pregled.

Yo
ne vem kaj naj ti napisem. Po eni strani sem vesela, da je s Siinim srckom vse O.K., po drugi strani pa  Cry , ker ni zdrava in imate na sumu bolezni, ki nista niti malo nedolzni. Drzita se s Sio in seveda ne pozabi sporociti kako se zadeva odvija.

Bela01,
seveda ne bo prav nic narobe(kajne Jana), ce vprasas za mucka v tej temi, simptomi se verjetno ne razlikujejo prav prevec v primerjavi s psmi. Zal ti jaz odgovoriti ne znam, ker se tudi sama vrtim v zacaranem krogu in sele iscem informacije in odgovore na vprasanja. Najbolje je, da gres z muckom k veterinarju in naj se on pove svoje mnenje.

LP
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #32 : četrtek, 17.07.2003 : 07:10:16 »

Yo, me veseli, da ni srček! Upam, da izvidi ne bodo prehudi in da se bo dalo pozdraviti z zdravili (kar pri okvarjenih srčnih zaklopkah ni mogoče). Veliko sreče!
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #33 : četrtek, 17.07.2003 : 09:44:01 »


Citat

Peibie tvoji predlogi so odlicni, moj pesjan se ze veselo preteguje na svojem leziscu s povsterckom pod glavo in se ti zahvaljuje. Smiley


Me zelo veseli, da mu pase. Cheesy


Citat

Ko ze omenjas prehrano...morda lahko napises kaj je bolje in cesa  naj bi se izogibali? Verjetno se je potrebno izogibati veliki kolicini mascob....


Prehrano je treba sproti prilagajati glede na laboratorijske izvide. Npr. ce pade kalij (zaradi diuretikov, recimo), ga je treba nadomescati, lahko pa tudi naraste, pri zadrzevanju tekocine je treba paziti, da ni veliko natrija, pozoren je treba biti tudi na pomanjkanje magnezija. Vse te stvari pa je treba prilagajati po opravljenih laboratorijskih preiskavah.


Nekako pa se vecina holisticnih veterinarjev strinja, da imasta koencim Q10 in glog/beli trn fantasticne ucinke na srce. CoQ10 je pri nas dostopen bolj ali manj povsod, glog pa je treba malo poiskati.

Tole pa je prepisano iz The complete herbal handbook for the dog and cat Juliette de Bairacli Levy (1992):

HEART WEAKNESS AND DISEASE
The treatment of all the many tipes of heart disease is similar. In the main, the heart should be relieved of all unnecessary work, through diet reform to reduce superfluous flesh  and free the bloodstream of toxic accumulations which are so damaging to the heart and the bloodstream in general - for the health of the heart is largely governed by the state of health of the entire blood system of the organism. Exercise should not be curtailed. Active exercise is necessary for complete food digeston; otherwise, the bloodstream becomes inpure and the heart is further harmed.

Treatment: The specific remedies for heart disorders are: rosemary and honey. An infusion of rosemary should be used, one level teaspoon of pure honey being added to every tablespoon of the rosemary infusion. Rosemary herb has all of the three medicinal properties necessary in heart treatment: it is tonic, cleansing, and also a nervine. Honey is the only known heart stimulant and restorant which is not a drug and which is not habit forming. Dandelion leaves and wattercress should be given daily on the meat feed, for their rich iron content, and the potassium and copper content of dandalion which has an important effect on heart restoration. Regular fasting and use of mild laxatives, such as rhubarb root and senna, should also play an important part in all heart treatments.
Avoid digitalis, the popular heart medicine; from the simple herb foxglow the chemists have made a dangerous medicine. Flowers of lily are a very good heart tonic, but expensive. Heartsease (wild pansy, Viola tricolor) is another well-proved heart tonic and remedy. It is very good against heart 'stress' in all racing creatures, horses, geyhounds, pigeons. To make a syrup of heartsease, start with a strong brew of the herb, one tablespoon to a half pint water, add a half teaspoon ginger powder. When tepid, strain, add a half tablespoon honey and golden syrup.


Kot za vse stvari tudi tule velja, da se je treba najprej posvetovati z veterinarjem.


Yo, drzimo pesti in tacke, da ni s Shio nic hudega.

Lp, Mojca

Logiran
yo
gost
« Odgovor #34 : petek, 18.07.2003 : 13:06:41 »


Citat

Yo, se drzimo pesti in tacke?!

LP



Ja, seveda... samo zdaj ne vem zakaj Huh Imamo ali splosno infekcijo, malo suma je se vedno na erlihijo... lahko je kaj cisto tretjega...
In se enega bolnika, ki je tudi se nediagnosticiran  :-/

Drzite tacke se zato, da ne bankrotiram  :-/ :-/ :-/

Lp, Yo
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #35 : nedelja, 20.07.2003 : 17:24:25 »

Lep pozdrav vsem!

Komaj sedaj sem prebrala to temo, vendar bi raje videla, da je ne bi. Popuscanje srcne zaklopke nikakor NI OZDRAVLJIVO z raznimi zdravili, edina pot je umetna zaklopka. Kolikor vem, tega ne pocnejo. Vsa zdravila, ki jih nastevate samo blazijo posledice popuscanja zaklopke. In zakaj pride do popuscanja: vecinoma je prirojeno, je pa lahko to posledica angine pectoris ali endokarditisa.

Vam se mogoce zdi, da je psu bolje, ko ga filate z 4 ali vec razlicnimi zdravili dnevno, samo lahko mi verjamete, da bi mu naredili najvecjo uslugo, ko bi ga pustili oditi. Posebno, ce je popuscanje zaklopk ze zelo mocno in je kuza ze v letih. Najverjetneje se slisi kruto, ampak taksno je moje mnenje. In to mnenje sem si ustvarila na lastnih izkusnjah - imam prirojeno srcno napako, katere posledica je ze druga umetna zaklopka.

Pa brez zamere,
                          Miska
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #36 : torek, 22.07.2003 : 04:54:03 »

Peibie,
kje si pa kupila to knjigo? Tudi jaz razmisljam, da bi si priskrbela kaksno s tako ali podobno vsebino...nikoli ne ves kdaj prav pride, jaz pa (sej me je sram) nimam prav nobene na tematiko o zdravju.
Moram se napisat, da pesjan neizmerno uziva, ko mu pod glavo nonstop dajem povster ali pa njegovo plisasto opico...nisva se tako dalec, da bi si sam postregel Grin. Sem pa opazila nekaj drugega....vedno, ko se voziva v kombiju-lezi privezan(z varnostnim pasom) med sedezoma-polozi glavo na sedez, ki je sicer kar visok tako, da je njegova glava skoraj navpicno(no sej ni tako hudo Wink), ker komaj doseze ampak mu ocitno zelo, zelo pase ta polozaj, saj tako lezi ze od samega zacetka vozenj.

Miska,
hvala za deljenje informacij. Morda lahko vprasam, kaj je endokarditis?
S tem kaj bi bilo nekoc najbolje narediti se ubadam tudi sama. V prvi vrsti mi je pasja volja do zivljenja in njegova sreca, sele potem vse ostalo. Z informacijami in izobrazbo na to temo se zalagam sedaj, da me oz. naju ne bo cas prehitel. Ko/Ce bo kriza nastopila se bom ravnala tako kot mi bo veleval trenutek...in vedno v prid psu. Jaz sem tu nepomembna. Moja naloga je le narediti tisto kar pes ne more oz ni sposoben narediti sam. To so nacini poiskani s cloveskim umom in pametjo, kako mu pomagati in ga osreciti.

Cez slaba 2 tedna imava pregled. Zadnja 2 dni je bilo vse O.K. Delam tudi nacrte kaj in kako se bodo dolocene stvari(hrana, rekreacija...)spremenile, vendar nameravam spremembe vpeljati sele po pregledu in pogovoru z veterinarjem.

LP
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #37 : ponedeljek, 28.07.2003 : 13:16:14 »

Knjigo sem narocila na Amazonu.

Jap, to se mi zdi kar standard, da ljudje zelo malo pozornosti posvetimo zdravju, da o prehrani sploh ne govorimo. Sploh hrana je ena taka stvar, ki jo zelo na hitro resimo z nakupom zaklja v prvi pasji stacuni. Obicajno se vsi tako vedemo, dokler ni ze malo pozno. Naslednja taka zadeva so pa vsakoletna cepljenja. Na sploh se mi zdi, da premalo vemo o teh stvareh, da bi lahko sploh razmisljali, ali je to v redu ali ne. Jaz se vedno spomnim, da je se moja mama cvikala, ko so me cepili, pse pa do 4. meseca nafilamo s 16 razlicnimi cepivi. Kaj pa to naredi imunskemu sistemu, je pa druga zgodba. Ups, malo zasla, se opravicujem. Roll Eyes sram

Caterpillar, ce imas kaksne zelje po malo studija, ti lahko kaksno knjigo tudi posodim, da se ne bos takoj v stroske metala. Recimo, Martyja Goldsteina se res splaca prebrati. Ali pa Pitcairna (ko ga dobim nazaj). Levyjeva je za moje pojme malo predrasticna, ampak tudi zanimiva. Se ena taka cista klasika je Volhardova.

Lp, Mojca
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #38 : torek, 14.12.2004 : 17:04:31 »

Peibie
Citat
Nekako pa se vecina holisticnih veterinarjev strinja, da imasta koencim Q10 in glog/beli trn fantasticne ucinke na srce. CoQ10 je pri nas dostopen bolj ali manj povsod, glog pa je treba malo poiskati

A bi temu npr. ustrezal tudi "Fidi koencim 10", ki se ga dobi od Fidimeda v lekarni (brez recepta, kot naravno prehrambno dopolnilo)?
Logiran
Winterflower
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #39 : sreda, 16.02.2005 : 15:07:23 »

Pozdrav vsem skupaj...

Sama sem lastnica enajst letnega psa Windya, pasme Cavalier King Charles Spaniel...Ta pasma je ena imed najbolj tipičnih, pri katerih se pojavlja sindrom MVD-a(mitral valve diseas), torej popuščanje srčnih zaklopk. Ne moram verjeti, kako je lahko ta bolezen tako ubijalska. Veliko psov za tem zboli že precej zgodaj(sploh psi moje pasme) in na nek način imam malo sreče, da se je to pojavilo pri njem šele pred kakšnim letom. Ko sem brala straejše prispevke na tej strani o tej zadevi, me je vse skupaj precej pretreslo, a ob enem se nisem več počutila tako samo s tem problemom. Vidim, da je teh težav precej več kot bi si človek mislil.
Naš Windy je bil vsa leta prav tako zelo živahen, zvedav pes a pri približno 10 letih je začel po večjih naporih ter pri tem ko je vstal po daljšem počitku pokašljevati...To je bil prvi znak, ki mi je dal vedeti da je nekaj narobe. Če bi vsaj vedela toliko let nazaj, da je ta pasma veliko bolj nagnjena k tej vrsti bolezni, ne vem kaj bi....a takrat tega niti nobeden ni še vedel. Prve raziskave na kavalirjih so ze začele šele okoli 90-ga leta, dokler ni bila MVD leta 94 leta priznana kot skoraj edini(kronični) in najbolj pogost vzrok za prezgodnjo smrt teh kužkov. Sama sem ga nekaj časa po ugotovitvi da je nekaj narobe vozila k Dr.Matkotu, vendar mislim da je njegovo zdravljenje(količina tablet-jemal je 1/4 Edemida 2xna dan ter Tritace 2X po 1tbl-po Tritace je po mojih opažanjih le še bolj hudo kašljal.) bolj malo pomagala. Zdelo se mi je, kot da zadevo jemlje premalo resno. Ali pa sem se tudi sama rahlo slepila(v smislu, mogoče pa je res vse bolj še neresno). Po dobre pol leta se je zadeva poslabšala, vendar je vseeno jedel veliko, normalno se je gibal, vse...le kašljal je veliko bolj(suh, globok kašelj) in bil bolj zadihan pri sprehodih. Peljala sem ga na kliniko k Dr.Domanjkotovi in ta je po rentgenski sliki prvo rekla:"Groza...da če ga ne bi pripeljali v roku nekaj dni, bi nam lahko poginil". Da je baje precej hudo. Predpisala mu je Edemid(diuretikpo 3x na dan celo tableto!(kar je več od človeške doze)), Aldactone(diuretik, ki ohranja kalij-na 12ur) ter Aldizem. Ostal je na hospitalizaciji(dobival injekcije) in bil po prihodu domov zelo boljše(frekvenca dihanja bila zelo normalna, kašljal ni). Po enem tednu je spet začel bolj kašljati in imel hitrejšo frekvenco dihanja). Vse ostalo je bilo normalno(jedel je veliko,gibal se je popolnoma normalno, zgledal je kot da se počuti dobro). Pred nekaj dnevi je bil na ponovnem pregledu pri veterinarki in ta je izjavila, da ni še bolje(spet je pri njej dihal hitreje-po mojem je kriv tudi strah pred kliniko) in spet smo šli nazaj na Tritace in več diuretikov.......Uglavnem, jaz sem zdaj že precej zmedena, kaj je sploh prava doza zanj,etc...
Pred zelo nedavnim sem na angleških spletnih straneh našla zdravilo VETMEDIN(pimobendan), ki se mi zdi po opisih sodeč odlično(in je primerno za vse faze ko srce ŽE začenja popuščati). Poleg tega ga priporoča dru.kardilogov UK.Zadeva je namenjena ravno popuščanju mitralnih zaklopk(prvo raziskavo delovanja tega zdravila so naredili ravno na Kavalirjih) in je torej nova zadeva od leta 2000. Ima vse, kar je potrebno za zdravljenje kognestivnega srčnega popuščanja.
Ko sem to omenila veterinarki(če bi mogoče poskusili s tem zdravilom) je rekla, DA NAŠ KUŽA ŠE NI V TEJ FAZI(torej je še slabša faza??)DA BI TO JEMAL. Ob tem se mi je vse skupaj zdelo čudno. Pred nedavnim reče, da je pes v bolj ali manj v zadnji fazi bolezni (da mu da še kakšno leto življenja-razen če bi se res precej poboljšalo stanje bi lahko bilo dlje), zdaj pa da tega zdravila ne bi še potreboval.....Ne vem, res nočem zgledat, kot da sem diplomiran veterinar in pametujem, vendar sem se v tem letu kar precej podučila o vsem(prebrala veliko,etc) in mislim, da bi bila odločitev o tem zdravilo dobra. Res ne vem kaj naj storim.... Prosila bi koga, da si pogleda stran in mi pove mnenje...

http://www.vetcontact.com/en/art.php?a=41&t=

in

http://www.vetmedin.co.uk/        
(ta zadnja napisana stran je predstavitvena za to zdravilo)

...Vedno bolj me postaja strah, da ne bom mogla storiti vsega kar bi lahko, da bi mu pomagala...da bom naredila kaj narobe...ali da bodo drugi neprav poskrbeli zanj...

Če ima kdo kakršnkoli nasvet, etc....bom hvaležna.

take care,

Eva&Windy

Logiran
girly
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #40 : ponedeljek, 02.01.2006 : 18:24:52 »

nama  s fantom je veterinarka priporočila vetmedin,samo se ga prinas ne dobi, bo treba v tujino. (a ga je že kdo šol iskat?) je rekla, da glede na to, da ima kuža šele 8 let, bi mu to zdravilo lahko zelo podaljšalo življenje. ga je zelo priporočila! dej pelji svojega psa na pregled v lj na veterinarsko kliniko v mestni log. boš vidla, kaj bojo tam rekli...

lp girly
Logiran
girly
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #41 : petek, 10.03.2006 : 08:29:47 »

Samo za informacijo, če bo koga mogoče zanimalo.Vetemedin se da dobit v Trstu v lekarni Farmacia alla sallute.

lep pozdrav vsem
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #42 : petek, 10.03.2006 : 09:19:57 »

Kaj pa Endemid? Naša pokojna psica je imela isto popuščanje srca in so ji  takrat tele tablete precej olajšale življenje.
Logiran
SLoris
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #43 : petek, 04.05.2007 : 19:26:36 »

Pozdravljeni,

pri vseh vaših odgovorih ki jih pišete, je zapisano, da so kužki že precej v letih...zdej ko sem to brala, kar jočem zraven...

Moj višavček ima tudi težave s srčkom, s tem da je star še ne 6 mesecev...

pri cepljenju proti steklini, je veterinarka slišala rahel šum..zato smo se naročili čez en mesec na ponovni pregled, ko bo malo bolj miren, da bo lahko točno določila za kak šum gre. no in mi smo šli, šum je bil še vedno, sicer rahel, pa vseeno...me je pomirila, ko je rekel, da je možnost da ga preraste.
rekla je samo, da naj ga ne izpostavljamo vročini in prvelkim naporom.
no in potem se zadnjič njemu čisto strga, ker je bil skopan in je šibal po stanovanju. nato se usede in pade skupaj, ga zbrihtam, začne spet tečt okoli in spet pade skupaj...groza.
zdej so nam na kliniki rekli naj miruje, dokler nima na faksu pregleda za pretok krvi...dopler al kaj? ekg in kri pa ima vredu...

a ima mogoče kdo kako idejo, kaj lah pričakujemo na pregledu? strah me je zato, ker sem enega mladička že mogla dati pod inekcijo, ker mu pa možgančki niso mogli rast normalno...pa oba (prejšnji in zdejšnji) sta z rodovnikom in kao dobrih staršev.

s tem da prejšnji vzreditelj, mi je kril vse stroške in tudi denar povrnil, mu je bilo ravno tako hudo, kot meni, zdejšnja pa tud slišat noče o tem...res nimam sreče pri kužkih.

je pa res, da mora imeti že od malega skos glavco na dvignjenem položaju, da lahko zapančka...pa nisem temu dajala posebne pozornosti...pa tudi pije zelo nerad...verjetno, ker posodica nizka...je, pa tudi vedno manj rad....

prosim kak odgovor do petka ( ko imamo pregled)...res sem že čist obupana...

lep pozdrav
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #44 : torek, 18.09.2007 : 12:21:25 »

Tudi mi smo v petek zvedeli da ima naš mali srček šum na srcu....star je 7 let...kontrolo imamo 28.9. na vet.fakulteti...in me je že zdele strah. Sad
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Srce-srcna zaklopka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines