mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 20:55:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: MANU, horjulski speedy norček (Gremlin)
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13]   Dol
Natisni
Avtor Tema: MANU, horjulski speedy norček (Gremlin)  (Prebrano 31733 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #180 : ponedeljek, 26.07.2010 : 21:30:48 »

O, kakšna dobra fotografija  Cheesy
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #181 : sreda, 15.09.2010 : 14:35:21 »

Vidim, da se ze nekaj casa nismo nic javili z novicami in novimi fotografijami, bo LooNee po popkah dobila  Evil

No, Manu je itak se vedno najbolj spešl macek, to je jasno  Roll Eyes

Kot sem ze pisala par strani nazaj, smo te njegove zdravstvene tegobe z vnetimi bezgavkami in grlom ter smrkanjem po vec popolnoma neuspesnih terapijah z antibiotiki zaceli zdraviti homeopatsko in moram reci, da je bil po enem mesecu rezultat vec kot odlicen. Bezgavke so se zmanjsale, smrkal ni vec, samo se obcasno kihnil...skratka...zelo dobro rezultati. No, potem pa mi je njegovega pripravka zmanjkalo (se s homeopatom nismo uspeli ujeti), zato ga ni vec dobival in stanje se je spet poslabsalo (zacel je spet smrkati in bezgavka se je povecala) zato smo po dogovoru z veterinarjem homeopatom ponovno nadaljevali z jemanjem preparatov, a bi postopoma zmanjsevali na 5 dni/teden, a seveda po 4 mesecih vsakodnevnega brizganja v gobcek, je bil Manu revez ze cisto napsihiran, samo da je zagledal brizgo in smo bili parkrat kar posteno popraskani vsi, ki smo ga drzali, smo zdaj spet prenehali z dajanjem kaksne 3 tedne nazaj.
In seveda, ima zdaj revez spet vneto bezgavko (zanimivo je to, da mu vedno tece iz leve nosnice, vnema pa se mu desna bezgavka  Roll Eyes). No, ker homeopatija zelo ocitno pomaga (sicer ne vem zakaj ne trajno), od vceraj spet nadaljujemo, ampak le z njegovim zdravilom (ne vec za raztrupljanje in se enim pripravkom, ker je bil tako zgodaj odvzet mami). Zdaj pa imam seveda dilemo, ker jemanja tega aboslutno ne prenese, kaj naj naredim.  Mogoce poskusim raje z granulami (ne tekocino), ker mu bo mogoce lazje jemanje? Vsekakor je ena mala granulica lazja za pogoltnit, kot pa brizga v gobec, najveckrat "na hitro", tako da se vedno bojim, da mu bo slo v sapnik...

Ah...LooNee torej caka na nasvet homeopata, do takrat pa nadaljujemo in se matramo s tekocino  butnglavc



Drugace pa je moj Manu prav super...ker je tako krasen karakterno, sploh ne zameri to handlanje vsak dan (za razliko od ostalih mack  Grin).
Se je vceraj drogiral s tutko in brckotom, sicer darilom za Nikkija, samo kaj pa macke briga....

...vazno da je DROGA!  Cheesy Grin Evil








Logiran
pinga
rad pišem
****
Sporočil: 370


WWW
« Odgovor #182 : sreda, 15.09.2010 : 16:09:56 »

Joj Manu, upam da se čimprej trajno pozdraviš in spraviš te bezgavke v red. Za pomoč pa ti pošiljam veliko  Kiss.
Logiran
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #183 : sreda, 15.09.2010 : 19:41:31 »

Pikec lepi!  Kiss Upam, da se mu bo zdravje popravilo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #184 : četrtek, 16.09.2010 : 07:39:15 »

Hehe, granule je pa treba dat pod jezik 15 minut pred jedjo za maksimalni učinek Evil predaja
Dej, zdej povej, kako mu boš granulo pod jezik stlačila in ga prepričala, da jo počasi raztopi v gobcu Tongue Tongue Evil Evil

No, vseeno upam, da se pocajtate, pa ziher tudi granule lahko poje brez tega, da jih pod jezikom svaljka, dokler se ne raztopijo, revež napsihirani Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #185 : četrtek, 16.09.2010 : 09:40:50 »

A bi probala kar v vodo, ki jo on pije? Ne vem, mogoče imate kak ritual, recimo pri nas Milenca obvezno dobi 'bazenček' zjutraj, ko sem jaz pri umivalniku. Če bi zadevo nakapala v kako tako vodo, bi mu enako koristila. Tudi če spije malo kdo drug, ne bo panike, to je plus homeopatije, da se ni treba bat stranskih učinkov. Edino malo večje količine pripravka bi verjento porabila, sicer pa redčenje ne bi smelo bit problem, v bistvu zdravilo s tem še bolj spotenciraš (mu daš večjo 'moč').
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #186 : četrtek, 16.09.2010 : 13:05:31 »

Živali so za homeopatijo še bolj dovzetne, kot ljudje, zato ne bi bil noben problem, če se zdravilo naredi v granulah in da potrebno št. granulc v npr. paštetko ali pa poli salamco, pa potem skupaj poje. Učinek bo.
Mi našemu starčku Tedyu (pes) dajemo v granulah Rymadil in je kar OK. 
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #187 : četrtek, 16.09.2010 : 15:50:57 »

No, sicer ne bi prakticirali doziranje pod jezik Smiley, ampak samo doziranje v gobcek, kot tablet pac. Vsekakor bolje kot to neclovesko matranje in davljenje in praskanje. Na koncu spravis macka tako pod sres, da naredis vec skode kot koristi. Ker pa mu res ful koristi, bi nadaljevala, ker edina alternativa so antibiotiki, ki pa jih je do zdaj jemal vsaj 4 mesece vsega skupaj, pa je sele dobro leto star, zato se bi temu, ce je le mozno izogibala.

Voda odpade, ker imajo nasi macki ene 4 posode za vodo nastavljene po celem stanovanju in v vodo itak ze dobivajo en pripravek. Plus, Charr je na drugem sredstvu zaradi ucka, tako da ne bi s tem nic naredila.


Po moje bi bile granule res se najlazje za prakticirat. Saj pravim...hvala bogu da ni zamerljiv macek. Ko smo enega tako matrali z zdravili je bil cisto pod stresom, da mi je lulat zacel okol  Roll Eyes Huh
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #188 : četrtek, 16.09.2010 : 19:57:15 »

Ta antibiotik se da spravit v homeop. granule, če še ne veš, in nima nobenih škodljivih stranskih učinkov.
Ti lahko pomagam. For free.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #189 : petek, 17.09.2010 : 07:26:37 »

Trixi, a se to dela tudi za ljudi???
Sori črnuhec, za smetenje teme Kiss
Tisto z granulami je bil pa bolj hec - valjda nam je vsem jasno, da ni šans, da maček to liže, ampak da požre Wink Wink
Da bi vam vsaj koristilo in bi bil OK Smiley Kiss
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #190 : petek, 17.09.2010 : 08:04:23 »

Trixi, a se to dela tudi za ljudi???
Sevedaaa!
Pa za rastline tudi (homeop. - voda, ne granule)
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: MANU, horjulski speedy norček (Gremlin)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines