mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 13:49:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: V Sežani neznanec z mesnimi kroglicami zastrupil več živali
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: V Sežani neznanec z mesnimi kroglicami zastrupil več živali  (Prebrano 28801 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #60 : petek, 13.11.2009 : 13:45:17 »

Hvala za opozorilo glede kaznovanja... Smiley upajmo, da bodo uspeli najti to barabo...
Podobno se vsake toliko dogaja na Ptuju in verjetno še marsikje.. SadSad
Upam, da bodo v bodoče še bolj striktni in ostri do živalskih morilcev...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #61 : petek, 13.11.2009 : 13:51:01 »

Ne horda posameznikov (zakaj horda? A potem smo tudi prostovoljci v društvih horde ljudi, ki smo pač pod enim imenom združeni?), pač pa ljudje, ki jim ni treba bit uradno v društvih, da nekaj naredijo.

Pozivam pa ravno toliko kolikor je p********* in pametovanja na določeno tematiko, vsi bi nekaj, vsi vedo kaj bi bilo treba, naredi pa nihče nič.

Ni moj namen ali cilj kar tako zbirati ljudi, ki mi/nam bodo samo kradli čas, med tem, ko jim bom/o razlagali osnove (verjemi, da ne), potem bodo pa ugotovili, da se jim ne da, da je itak vse brez veze, da... Zato pa poskušam sem in tja dobit koga, ki bo mogoče še ena kaplja v morje. In res ne vem, kaksen strokovnjak moraš bit, da pokliceš na 10 občin, zatežiš za podatke in vprašaš, kako imajo to oni urejeno. Za to tudi jst nisem izobražena. A mora bit to res nekdo, ki je v nekem izobraženem društvu in ima itak še sto drugih (prostovoljnih/prostočasnih) stvari za delat?

In če se "formalne oblike" oblike nanaša na društva, sem svoje že povedala - premalo, še vedno premalo ljudi. In tudi oglašanje sporadično/posamezno sem že (tudi tukaj) razjasnila.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #62 : petek, 13.11.2009 : 14:11:37 »

Hvala, Jana.

Kaj jst razberem iz tega, ne bom komentirala, ker sem bistvo že povedala v svojem prejšnjem postu. Še vedno je veliko dela na tem področju. In tukaj se lahko vključite tisti, ki bi pomagali in ne veste kako.

Aha, spet očitno nisem bila jasna, zato podnapisi:  tukaj = klicanje na občine in poizvedovanje kaj in kako,  tisti = ne horde ljudi, ampak tisti, ki bi pomagali, pa ne vedo kako.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #63 : petek, 13.11.2009 : 14:17:15 »

Pa sem še enkrat prebrala za sabo in se moram še dopolnit:

tisti = ne horde ljudi, ampak tisti, ki bi pomagali, pa ne vedo kako.

tisti, ki bi pomagali = tisti, ki tukaj, na tem forumu, sprašujejo, kaj je za narest, kje oni lahko pomagajo, če ne morejo finančno in/ali prostorsko pomagat.

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #64 : petek, 13.11.2009 : 14:42:00 »

Horda zato, ker "custveno spisan zmazek" ne doseze in ne bo nikoli dosegel nobenega namena, kvecjemu odpor tudi do tistega, ki bi morda pa le kaj poskusal v resnici premakniti na podlagi dejstev in (ze obstojecih) zakonskih dolocil. Pisanje prijav na podlagi prebranega po forumih je se eden od mim udarjenih postopkov. Ce menis, da se v drustvih obnasate vsak zase in vsak po svoje, potem ste najbrz tudi horda posameznikov, ki nima nic skupnega z organiziranostjo, ce pa se lotevate kaksnih vecjih nalog organizirano in strokovno, potem bi clovek pricakoval, da boste vkljucevali tudi javnost in njene posameznike. V organizirane akcije in ne samo s povabilom, naj pisemo, da pac pisemo in da bomo pac postali nekoc in nekje "kriticna masa". Pri tem ni opredeljeno, kaksna bi naj bila pot te kriticne mase, da le je. Hec je, da je mase kar nekaj tukaj in da ta masa v glavnem ve, kaj bi bilo treba spremeniti in je to tudi pripravljnea storiti zdaj in takoj, nima pa pojma, kaksna je pot do tja. Naj gre po tej poti vsak posameznik zase? Obicajno so bili v vojnah voditelji tisti, katerim so sledili vojaki in voditelji so vedeli, kam gredo vojaki in kaksna bo strategija. Tukaj pa se pricakuje, da bomo vojaki letali po bojiscu vsak zase, pa se vmes borili se malo med seboj. Ko bomo prisli do taglavnega sovraznika, bo pa vsak malo po svoje bluzil. Eden mu bo glavo odsekal, drug bo pil kafe z njim, tretji pa bo sam gruntal, kje je kaksno zakonsko dolocilo, da ga lahko formalno dol s prestola zabrise. Navodila morajo biti jasna, naloge konkretizirane in razdeljene znanim posameznikom ali skupinam.

O tem, koliko kdo naredi, bi jaz bila tukaj kar krepko tiho, ker v resnici ne ti in ne jaz nimava najmanjsega pojma, koliko kdo res naredi. Internet (se manj tale forum) ni nikakor verodostojen vir za prestevanje dobrih ali slabih dejanj kogarkoli. Je pa dejstvo, da ne glede na veliko ali malo aktivnosti posameznikov, ni skupnega ucinka. Zakaj ga ni? In ga se dolgo ne bo? Beri prvi odstavek.

Nikogar ni treba zbirati in nihce nikomur ne bo kradel cas. Hm ... Ko se nekaj gres, posebej, ko se gres kaksno veliko stvar, je dobro vedeti, kaj se gres in kako se gres. Ce ti ne ves, je kakrsnokoli zbiranje ljudi povsem nesmiselno in kot naj bi oni kradli cas tebi, ga tudi ti njim. Jasno zastavljeni cilji in na zacetku vsaj za silo izoblikovana pot do tja je prvi korak, da sploh ima smisel kogarkoli na kup zbirat.

Strokovnjaka je najbrz dobro imeti kje v rokavu, da ne izpades kot bedak ze s prvim stavkom, ki ga napises ali reces in na katerem bo "sovraznik" spoznal, da si med jemanjem osnov v soli manjkal. Se enkrat - za boj (tole, k cemur pozivas, je dejansko boj, sicer je vse brez veze) je treba vedeti, kaj hoces, kaj zmores in koliko in kaj zelis doseci.

pridna, kaj zelis doseci s tem, da 10 ljudi poklice obcino Zgornji Duplek in vprasa, kako imajo urejene zadeve z zapuscenimi zivalmi? Povsem resno sprasujem.

Si se kdaj vprasala, zakaj je premalo ljudi?

Nikakor ne trdim (da mi ne bos obesila), da se nic ne da in se zato ne splaca poskusati. Kar naprej se nam mece pred noge, da ne naredimo nic, temvec samo cvekamo, v resnici pa vsi cakamo, da bo nekdo nekaj naredil. Tudi ti in jaz, ce smo odkriti. Eni zato, ker pac ne znamo sestavljati zakonskih predlogov, drugi zato, ker se ne zelimo/moremo/nocemo s kom pogovarjati, tretji zato, ker imamo milijon bolj pomembnih nalog, cetrti ... ker smo kot posamezniki ze zdavnaj nehali lasten cas krast za stvari, s katerimi ne pridemo nikamor. In ker ze leta nihce ne naredi nic konkretno velikega, samo brcamo okrog, je najbrz jasno, da na tak nacin ne bomo tudi v bodoce naredili nic konkretno velikega.

Torej, se lahko racuna, da se okrog DZZZ Ljubljana zberejo "strokovnjaki in laiki", ki bodo zacrtali pot in nam razdelili konkretne naloge? Vojska caka.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #65 : sobota, 14.11.2009 : 13:54:13 »

Nekaj bi rada še jaz dodala glede dejanskega angažmaja posameznikov pri reševanju različnih živalskih problematik, naj si bodo pasje, mačje, kačje – karkoli.
Prvič, prepričana sem, da marsikateri od sodelujočih na tem forumu dejansko dela na tem področju kolikor mu lastne možnosti pač to dopuščajo in na različne načine, kakor se prav gotovo tudi tukaj  najdejo taki, ki veliko pridigajo in nič ne storijo – kljub izredni koristnosti tega foruma ne vidim razloga, zakaj bi se tu zbirali izključno pozitivno-aktivni ljudje, ampak to je najbrž jasno vsem nam.
Drugič – med tistimi, ki se s psi in mačkami (osredotočila se bom zgolj na te tve živalski kategoriji) tako ali drugače ukvarjajo, skrbijo za njihovo zdravje, za njihovo splošno dobro počutje, jim poskušajo olajšati življenje po svojih najboljših močeh itn je verjetno ogromna večina takih, ki niso včlanjeni v nobeno društvo in pri nobenem društvu ne delujejo kot »uradni prostovoljci«. Je to narobe? Lahko da je, lahko da ni.
JE narobe zaradi tega, ker pravijo, da je v slogi moč, ker so društva organizirana ali vsaj naj bi bila tako organizirana, da je brcanja posameznikov v temo čim manj, da je čas, porabljen za razmišljanje kaj in kako storiti čimbolje izkoriščen; društva naj bi imela strokovnjake, ki obvladajo zakonodajo in odnose občine-društvo itn itn
In po drugi strani dejstvo, da posamezen ljubitelj psov in mačk ni včlanjen v nobeno društvo, samo po sebi NI vredno kritike, v kolikor ta posameznik dejansko naredi vse, kar je v njegovih močeh, da za ranjeno/trpinčeno/zanemarjeno žival ustrezno poskrbi in da se ne ozre vstran, ko naleti na tak primer.
Razlogi, zakaj se nekdo ne včlani v lokalno društvo, so lahko zelo različni in jaz lahko filozofiram o mojih razlogih ne-pripadnosti lokalnemu društvu takrat, ko bi to lahko še storila, vendar to ne bo pomagalo prav nobenemu – bo kvečjemu kdo name planil, da lažem oziroma  da najmanj, kar počnem, je da pretiravam. Je do podobne situacije že prišlo, ker se očitno nekateri počutijo hudo hudo nedotakljive, moji standardi oddaje in oskrbe živali pa so za nekatere očitno previsoki.

Poanta vsega tega pisanja? Domnevam, da večina tistih, ki se bolj ali manj redno oglašajo/mo na tem forumu, je dosegla in celo presegla tisto mejo, do katere še lahko gredo s posvajanjem živali, z začasnim nameščanjem, z oskrbo tistih, ki to potrebujejo – to mi vsaj da misliti dejstvo, da je po smetkinem postu 12.11. v temi Zavetišče Horjul tišina, kar se njene prošnje za posvajanje tiče. Jaz te tišine ne bi na noben način povezala s pomanjkanjem volje pomagati, ali celo z apatijo in brezbrižnostjo, niti pod razno ne. Mogoče bi v tem morali razbrati enega zadnjih znakov, da je dejansko prišel čas, da se rešitve pasje-mačje »problematike«  začnejo iskati tudi drugod in na druge načine in predvsem, da se za seboj povleče čimvečje število ljudi, predvsem takih, ki se počutijo skrbeti za žival, nimajo pa še nobene ali pa samo eno, dve , tri, kaj pa vem. Tu bi sicer morala biti čisto tiho , ker nisem uspela še nikogar od mojih prijateljev/znancev/sodelavcev  prepričati v posvojitev psa ali mačke in to si štejem v direktni minus. So zmagali šteparji, vedno in povsod, ampak to je del kake druge teme.

Vem, se bo oglasil kdo, ki mi bo rekel, naj privlečem rešitev na dan – nimam je, ne poznam je.  Prva ideja, ki mi pride na pamet, in zato se sploh še enkrat tu oglašam, pa čeprav tema ni primerna,je dejansko (mislim da sta pridna ali Jana to že omenili) povezovanje društev – bi si pa upala takole, na prvo žogo, reči da je ta čas še strašansko daleč. Zakaj povezovanje? Mogoče zato, ker niso vsa vedno do enake mere zatrpana, mogoče zato, ker je pri enem več prostovoljcev kot pri drugem, mogoče ker bi konkretna, sistematična izmenjava podatkov, mnenj, izkušenj bila v korist vsem skupaj, mogoče ker bi lahko skupaj nastopili z zbiranjem podpisov za spremembo zakonodaje – mogoče pa vse to že obstaja pa jaz klanfam neumnosti?

Če je to samo utopija, nam dejansko ostane samo še nekaj: da gre vsako društvo in vsak posameznik sam svojo pot naprej, po svojih najboljših močeh. Ampak to ni dovolj, to je več kot očitno.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #66 : nedelja, 15.11.2009 : 01:36:42 »

Ne horda posameznikov (zakaj horda? A potem smo tudi prostovoljci v društvih horde ljudi, ki smo pač pod enim imenom združeni?), pač pa ljudje, ki jim ni treba bit uradno v društvih, da nekaj naredijo.

Pozivam pa ravno toliko kolikor je p********* in pametovanja na določeno tematiko, vsi bi nekaj, vsi vedo kaj bi bilo treba, naredi pa nihče nič.

Ni moj namen ali cilj kar tako zbirati ljudi, ki mi/nam bodo samo kradli čas, med tem, ko jim bom/o razlagali osnove (verjemi, da ne), potem bodo pa ugotovili, da se jim ne da, da je itak vse brez veze, da... Zato pa poskušam sem in tja dobit koga, ki bo mogoče še ena kaplja v morje. In res ne vem, kaksen strokovnjak moraš bit, da pokliceš na 10 občin, zatežiš za podatke in vprašaš, kako imajo to oni urejeno. Za to tudi jst nisem izobražena. A mora bit to res nekdo, ki je v nekem izobraženem društvu in ima itak še sto drugih (prostovoljnih/prostočasnih) stvari za delat?

In če se "formalne oblike" oblike nanaša na društva, sem svoje že povedala - premalo, še vedno premalo ljudi. In tudi oglašanje sporadično/posamezno sem že (tudi tukaj) razjasnila.

pridna, tole, o čemer pišeš, bi jaz imenovala "širša lobistična akcija"  Smiley

In po mojih (skromnih) izkušnjah z lobiranjem, se bolj kot akcija neorganiziranih posameznikov (kjer ne obstajajo "splošna navodila", kjer je težko voditi evidenco opravljenega dela), obnese organizirana lobistična akcija, kjer pod okriljem društva/društev/nevladne organizacije dela manjša ali večja skupina koordiniranih prostovoljcev.

Ti morajo za seboj nujno imeti "osnovno usposabljanje" - tako vedo, kako se piše uspešen dopis na npr. občino in česa se v dopis nikoli in nikdar ne dodaja, seznanjeni so s cilji akcije in imajo razdeljeno delo. Na podlagi tako vodenega dela se lahko potem vodi evidenca opravljenega dela in odzivov tistih, na katere se je apelira, kar omogoča oceno situacije in nadaljnih korakov v izbrani smeri.

Ob tem se še vedno lahko vodi akcijo "množičnega pritiska", s katero se da odgovornim vedeti, da za zahtevami (ki so jim bile predočene) ne stoji samo eno društvo/več društev, ampak kup posameznikov, ki predstavljajo civilno družbo.

Vendar pa lobistična akcija ne sme biti neorganizirana, če naj bo uspešna, saj s slabo artikulirane zahtevami delamo več škode kot koristi - slabo artikuliranih zahtev, ki morda celo ne temeljivo na relevantnih informacijah, namreč nihče ne bo jemal resno.

Vprašanje po mojem mnenju torej ni, kdo od nas bo klical na katero izmed občin - ampak koliko se nas je pripravljenih lotiti organizirane lobistične akcije z jasno zastavljenimi dolgoročnimi cilji in artikuliranimi zahtevami. In nadalje - ali so pripravljena društva/društvo vzeti akcijo pod svoje okrilje.




Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #67 : nedelja, 15.11.2009 : 15:02:40 »

SLišala, da je prišlo do zastrupitve tudi v Kopru. Zato pozor tudi tu! Ali je isti norec ali pa je navdihnil še koga drugega...  Lips Sealed
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #68 : nedelja, 15.11.2009 : 15:21:25 »

SLišala, da je prišlo do zastrupitve tudi v Kopru. Zato pozor tudi tu! Ali je isti norec ali pa je navdihnil še koga drugega...  Lips Sealed
A mogoče veš kje točno v Kopru? Hvala  Undecided
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #69 : nedelja, 15.11.2009 : 15:23:19 »

Tole bomo mogli pa kar povsod začeti pazit. Grozno res Sad
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #70 : nedelja, 15.11.2009 : 15:40:56 »

Ne. Žal. Sem zvedla od kolegice, ki je slišala... Telefonček... Lahko je povezano lahko ne... Upam, da je bil osamljen primer in, da je zadeva prijavljen.

Ko/če zvem kaj več, bom napisala.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #71 : nedelja, 15.11.2009 : 15:45:53 »

OK, hvala. Včeraj sem bila na veterini in je tam bila gospa s psičko, ki je v domači kleti pojedla strup za podgane (no comment) - upam, da je štorija prišla iz te epizode in da ne gre ponovno za zastrupljevalca, res močno upam.Oči pa vseeno na pecljih imet.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #72 : nedelja, 15.11.2009 : 15:56:26 »

Jana, ne vem, kdaj in zakaj si nehala brat, kaj piše. Al res pišem v drugem jeziku?

Treba je delat organizirano. Treba je delat skupaj, v večih bojnih linijah. So stvari, ki jih ne more naredit posameznik, so pa stvari, ki jih lahko. Pa da bom še malo bolj dreznila - samo/le/edino zgražanje nad takimi primeri ne prinese kaj dosti koristi. Ali še drugače - za premik stvari je potrebna kritična masa ljudi, ki lahko nekaj dosežejo. In če kje pričakujem aktivne ljudi, potem je to tale forum.

Ne vem, kaj ni razumljivo tukaj zgoraj.

In dajmo se držat tistega kar napišemo tudi sami, a ne, Jana?

O tem, koliko kdo naredi, bi jaz bila tukaj kar krepko tiho, ker v resnici ne ti in ne jaz nimava najmanjsega pojma, koliko kdo res naredi. Internet (se manj tale forum) ni nikakor verodostojen vir za prestevanje dobrih ali slabih dejanj kogarkoli. Je pa dejstvo, da ne glede na veliko ali malo aktivnosti posameznikov, ni skupnega ucinka. Zakaj ga ni? In ga se dolgo ne bo? Beri prvi odstavek.

Nikakor ne trdim (da mi ne bos obesila), da se nic ne da in se zato ne splaca poskusati. Kar naprej se nam mece pred noge, da ne naredimo nic, temvec samo cvekamo, v resnici pa vsi cakamo, da bo nekdo nekaj naredil. Tudi ti in jaz, ce smo odkriti. Eni zato, ker pac ne znamo sestavljati zakonskih predlogov, drugi zato, ker se ne zelimo/moremo/nocemo s kom pogovarjati, tretji zato, ker imamo milijon bolj pomembnih nalog, cetrti ... ker smo kot posamezniki ze zdavnaj nehali lasten cas krast za stvari, s katerimi ne pridemo nikamor. In ker ze leta nihce ne naredi nic konkretno velikega, samo brcamo okrog, je najbrz jasno, da na tak nacin ne bomo tudi v bodoce naredili nic konkretno velikega.

Ne drzni si predvidevat, da veš, kaj jst počnem.

Torej, se lahko racuna, da se okrog DZZZ Ljubljana zberejo "strokovnjaki in laiki", ki bodo zacrtali pot in nam razdelili konkretne naloge? Vojska caka.

In od kje si kar naenkrat uturila DZZŽ LJ v debato? A je treba? A maš kakšen poseben problem z DZZŽ LJ? Al ga lahko v prihodnjih "debatah" ne mešaš z mano?

pridna, kaj zelis doseci s tem, da 10 ljudi poklice obcino Zgornji Duplek in vprasa, kako imajo urejene zadeve z zapuscenimi zivalmi? Povsem resno sprasujem.

Čisto enostavno - da mi olajšajo delo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #73 : nedelja, 15.11.2009 : 16:11:06 »

Moksa in Skuiki, berem kaj pišeta, razumem tudi, ampak marsikaj ni za na forum. Ena od stvari, ki pa (po mojem skromnem mnenju) je za komot pisat tukaj po forumu, je klicanje občin (recimo, dala sem pač primer) in vpisovanje pridobljenih podatkov v že odprto temo. Pisanje na kakšne težave si naletel in kako si rešil (ali vprašaš za nasvet). Za to (zopet po mojem skromnem mnenju) ni potrebno, da si strokovnjak in izobražen, ker če se zna vsak laik pozanimat, kaj rabi za gradbeno dovoljenje, mislim, da zna povprašat tudi, kam se pokliče za najdeno žival in kaj narest, da se jo spravi s ceste. In (po mojem skromnem mnenju) je to tudi organizirano - podatki so spravljeni v temi, če rabiš nasvet vprašaš, prebereš (dotično temo), prebereš, kaj je bilo do sedaj narjeno, kako so to drugi speljali,...

Če je to samo utopija, nam dejansko ostane samo še nekaj: da gre vsako društvo in vsak posameznik sam svojo pot naprej, po svojih najboljših močeh. Ampak to ni dovolj, to je več kot očitno.

Hm... Verjetno povezovanje ni nemogoče  Wink Misliš, da si politik? Ker jst sigurno nisem, zato nisem za prve bojne linije, ampak za obrambo  Grin
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #74 : nedelja, 15.11.2009 : 16:25:53 »

Ena od stvari, ki pa (po mojem skromnem mnenju) je za komot pisat tukaj po forumu, je klicanje občin (recimo, dala sem pač primer) in vpisovanje pridobljenih podatkov v že odprto temo.
OK, to razumem. Ampak recimo da se enkrat v taki temi nabere tisoč, dvatisoč vpisov - kaj potem z njimi? Naj bi služili zgolj kot nasvet in napotek ostalim , ki so prvič naleteli na zavrženo/maltretirano žival ali še čemu več? Na primer spremembi zakona? Spremebi zavesti širše javnosti ? Dvomim. Ker - ponavljam - tu se očitno zbiramo (vsaj pretežno) taki, ki imamo določene pojme glede živalskih pravic in tudi glede zakonodaje, vsaj v grobem razčiščene.
Kako narediti organiziran, sistemiziran, bistven korak naprej - mislim da taki potencialni kritični masi manjka odgovor na to vprašanje.

Misliš, da si politik? Ker jst sigurno nisem, zato nisem za prve bojne linije, ampak za obrambo  Grin
V prve bojne linije praviloma politiki ne gredo niti pomotoma... Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: V Sežani neznanec z mesnimi kroglicami zastrupil več živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines