mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:36:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Ali nam pasja dlaka škoduje?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali nam pasja dlaka škoduje?  (Prebrano 5781 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
~*Lilly*~
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : ponedeljek, 16.11.2009 : 19:46:21 »

Dan..

Imam eno vprašanje..Imamo psičko mopsiko, ki ji kot vsakemu kužku izpada dlaka.... njej mogoče celo malo več...
zdej me pa zanima če ta dlaga ki se nalaga vsepovsod.... Ali lahko škoduje našemu zdravju... mogoče vpliv na dihala(poleg astme) pljuča ali pa kakšne druge bolezni

Lp, Maruša
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1 : ponedeljek, 16.11.2009 : 20:21:11 »

Nič vam ne škoduje. Jaz imam astmo, pa alergijo, pa dva psa in mi čist nič ne škodi njihova dlaka!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2 : ponedeljek, 16.11.2009 : 22:55:23 »

če bi bila dlaka tako škodljiva bi bil marsikdo od nas že pod rušo Tongue

Maruša, jaz imam včasih reakcije na tuje pse (začasne in v varstvu), bolj sicer na njihovo slino, ampak ker se ne obremenjujem s tem vse to ''prebolim'' oz. se navadim.
Glede na to, da imam malega kužka, ki spušča dlako kot nor, v postelji ponoči (dlake so tudi na povštru Lips Sealed ), verjetno kakšno dlako tudi požrem Grin pa sem še vedno živa...

dlaka sama po sebi ne škoduje Wink
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #3 : torek, 17.11.2009 : 04:24:34 »

Ja tudi sama sem astmatik,pa imam dva psa,dve muci in dva morska prašička-vse dlakavo,zanimivo,alergična pa sem na ljudi,nekatere,mislim,da je vse bolj v psihi,nič bat,večkrat posesat,pa psa skrtačit,pa gre.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #4 : torek, 17.11.2009 : 08:24:25 »

Če si hud alergik in stalno pod tem vplivom, za zdravje zagotovo ni fajn. Telo kot reakcijo na alergene stalno proizvaja histamine in se s tem obremenjuje. V tem primeru se je fino odločit za kako bioresonanco ali drugo alternativno zdravljenje - po izkušnjah v moji familiji lahko prinese kar dobre rezultate. Astmatiki bi morali vsaj zelo pazit, da redno čistijo in si brez potrebe ne obremenjujejo pljuč. Mops nima toliko dlake, da bi bilo to pretirano težko. Če nisi alergičen, je pa pravzaprav dlaka zelo fajn - sploh za fizkulturo, ker začneš redno in izdatno sprehajat sesalec naokrog Wink.

Jaz imam dve mački, pomijem po tleh po hiši vsak dan in ko se enkrat navadiš, ti zadeva ne vzame več kot 15min. Ti pa lahko povem, da imam bistveno čisteje od večine ljudi, ki nalagajo 'mačke' pod posteljo po en mesec, če pogledaš za kako klop, omaro, te tudi kar malo kap. Tako da dlaka te lahko tudi nauči malo reda in discipline pri vzdrževanju stanovanja Tongue.

Pa baje je v življenju pojemo vsaj za eno ogromno kepo. Eni na tem forumu verjetno še bistveno več.
Nevarno ni, verjento se jim pa poveča nevarnost hairball-ov Grin.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #5 : torek, 17.11.2009 : 09:10:06 »

Jaz sem alergik, pa me dlaka ne moti prav nič. V stanovanju imam tudi 2 papigi, ki tudi naredita kar nekaj svinjarije. Je pač treba čistiti. Je pa res, da nimam alergije na perje in dlako, ampak na cvetni prah in pršico.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : torek, 17.11.2009 : 09:42:06 »

Na kuhinjskih vratih nekega lastnika samojedov iz tujine visi tabla z napisom: Pasja dlaka je koristen dodatek k hrani (ko se samojedi molsajo, je dčlako polno povsod, za razliko od kratkodlakih je podlanka lahka in dolgo  lebdi v zraku.)
Logiran
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« Odgovor #7 : torek, 17.11.2009 : 09:50:49 »

če se dlaka nalaga *vsepovsod* lahko prej ali slej začne škoditi zdravju, ker se v njej zaredijo pršice in drugi alergeni -
ZATO pa poznamo sesalce, metle, mokre krpe in podobno opremo, ki nam pomaga odstraniti dlako z neprimernih krajev... in problem je rešen Smiley

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #8 : torek, 17.11.2009 : 10:14:42 »

Hehe, sploh v avtu jih imam jaz veliko. Se vsaki dan vozimo na sprehode, ker se ne sprehajamo po naselju. Fant malo vpije, ampak mene nič ne moti, prav nič, samo malo večkrat moram posesati avto, pa je.  Wink Nobenih težav nimamo z dlako, nihče pri nas.  Smiley
Logiran
~*Lilly*~
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #9 : torek, 17.11.2009 : 13:59:15 »

vsem hvala za odgovore...
sesamo pa vsak dan... ampak sem vseeno vprašala Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #10 : torek, 17.11.2009 : 18:53:26 »

Na kuhinjskih vratih nekega lastnika samojedov iz tujine visi tabla z napisom: Pasja dlaka je koristen dodatek k hrani

Ta je pa najboljša! Grin Grin Evil
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Ali nam pasja dlaka škoduje?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines