mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:31:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: tresenje tačke
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: tresenje tačke  (Prebrano 12524 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« : ponedeljek, 06.06.2005 : 13:32:12 »

zdravo!
Johnyju se večkrat, ko sma zunaj na sprehodu, čim se ustavi, začne trest celotna zadnja tačka..včasih ena, včasih druga.. to me ni nikoli skrbelo, saj sem opazila, da se to dogaja tudi nekaterim drugim psom.. vedno sem mislila, da pač ne sprosti dovolj mišice, kar pač povzroči tresenje.. zdaj pa me zanima če je to res zato? ali kaj je vzrok, da se mu trese tačka? mislite, da bi to lahko bilo kaj narobe? Huh
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1 : ponedeljek, 06.06.2005 : 13:44:02 »

Verjetno je samo mišični krč... Če pa se to ponavlja na eni tački, bi bilo pa mogoče dobro, da jo pregleda veterinar (priporočam dr. Matkota)...
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2 : ponedeljek, 06.06.2005 : 14:00:15 »

Jaz tudi mislim, da bi bilo pametno do dr. Matka, kajti znaki, ki jih opisujes ustrezajo poskodbi kolenskih vezi. Morda Johny tudi cudno sedi? Tako, da ima tresoco taco iztegnjeno na ven?  Roll Eyes

Nasemu se je vec mesecev po vecjih obremenitvah obcasno tresla zadnja taca, pa tudi tako smotano je sedel, potem pa si jo je pred priblizno dvema mesecema dokoncno "fental", ko je skocil z ene skarpe in potrebna je bila zelo draga operacija. Zal mi je, da nismo sli do veterinarja takoj, ko smo opazili tresenje. Takrat je bila namrec vez po vsej verjetnosti samo nategnjena (in bi se jo dalo pozdravit z mirovanjem), potem pa si jo je pretrgal.  Sad Zdaj sem cisto alergicna na tresenje tac in vsakemu priporocam, da naj bo na to pozoren.

To, da se mu treseta obe taci ne izkljucuje moznosti te poskodbe, ker sem na spletnih straneh naletela na vec primerov, ko je imel pes tezave z obema (najpogosteje zadnjima) tacama. Odpravi se cimprej do veterinarja, do takrat pa psa ne preobremenjuj, da ne bo tudi pri vas "pocilo".  Wink
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #3 : ponedeljek, 06.06.2005 : 14:11:59 »

marjetka zdaj si me pa res prestrašila  Cry
ja ne vem, jaz sem vedno mislila da ni to nič.. ze od mladosti se mu trese tačka..samo nikoli notri, samo ko sma zunaj.. pa lahko pridema komaj ven, pa se mu cez minuto ze trese..vcasih ena , vcasih druga..vedno pa zadnja.. tak da od napora ni..od mraza tudi ne.. ne vem..drugace sedi čisto normalno...zdaj je star 9 mesecev pa par dni..
kaki pa so se ostali znaki poškodbe kolenske vezi??
ma se kdo kako podobno izkušnjo? Huh
 
 
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #4 : ponedeljek, 06.06.2005 : 14:49:14 »

Jasminaj, po mojem ni potrebe po paniki, nasvet veterinarja pa res ne bi bil odvec. Wink Nasemu se pred tem nikoli ni tresla taca. Ker nisem veterinar, bi ti tezko se kaj svetovala... no morda samo se to: eden od znakov je tudi, da mu tace ne mores z lahkoto cisto skrcit pod trebuh. Undecided Ampak to samo takrat, ko se pojavi tresenje. Nas je bil tudi po cel teden OK, potem se mu je pa spet obcasno (recimo po 15 minut) tresla, potem je pocival, pa spet OK....

To je taka sportna poskodba, ki nastane zaradi obremenitev. Je Johny zelo aktiven? Mogoce prevec? Sploh zdaj, ko se raste? Roll Eyes
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #5 : ponedeljek, 06.06.2005 : 21:27:13 »

jasminaj,

bolj kot premišljujem in glede na to, kaj si napisala v zadnjem postu, bi bilo najbolje, da ga pelješ k Matkotu- če so vedno zadnje tačke problem, je pa mogoče kaj narobe s kolki... Upam, da se motim, ampak bolje preverit zdaj, ko se da še kaj narediti (ko je še mlad, mislim). A je morda preveč obremenjen (preveč teče, skače, hodi po stopnicah,...)? Spomnila sem se namreč sestrine psičke, ki so se ji tako nogice tresle, pa ji je Matko diagnoziral displazijo (in jo uspešno operiral)- ampak ona je imela težave tudi pri vstajanju in usedanju  Undecided

Pa škoda je nekaj razpravljati tukaj (da te potem še bolj skrbi, a ne?)- pojdi v Topolšico, pa ti bo jasno takoj in se ti ne bo treba več sekirat  Wink Pa ne odlašaj z obiskom... In sporoči, kako sta opravila- držim pesti!
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #6 : torek, 07.06.2005 : 13:25:54 »

glede obiska matkota ze dalj casa premisljujem..pa ne zaradi tresenja, ampak trde hoje.. glede tresenja me najmanj skrbi, sem samo mislila, da ve kdo mogoce vzrok za to  Huh .. bolj me skrbi zaradi cudne- trde hoje, katera pa se je zadnje case ze kar precej izboljsala.. tako, da bom se malo počakala, pa če se hoja ne bo čisto popravila, grem do matkota, pa ga bom tudi za tresenje vprašala.. glede na to da se sčasoma, vendar počasi stanje izboljšuje, sem optimist, da je to zaradi rasti..
hvala za nasvete, .. če pa bom opazila še kakšne druge čudne znake glede vsedanja ali česa, pa bom sigurno šla na pregled takoj..
tinaz kako pa so se tresle nogice sestrini psicki?lahko bolj opises? obe naenkrat? vedno po naporu ali tudi kar tak?? je kazala kako bolečino??
marjetka mu bom probala skrcit nogico, sem ze vceraj mislila pa sem potem pozabla.. drugace trese se mu nikoli dosti časa skupaj, ampak samo za kratek čas oz. tak ne stoji dolgo na miru, se mu pa trese, ce se mu, samo ko stoji..
aktiven je pa kakor kdaj..saj jaz tudi pomislim, da je mogoče sprehod preveč naporen, samo on še kar laufa pa teče okoli, vseeno mislim, da če bi ga preveč zmučla, da bi to pokazal..ne vem, da bi se dol vlegu ali pa kak drugače..
saj pravim k matkotu bom verjetno šla, samo ne še zdaj takoj, malo bom še počakala, me p asigurno "žre", da le ni kaj narobe, tako da rada podebatiram o tem še s kom.. Cheesy
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #7 : torek, 07.06.2005 : 14:50:54 »

Jasminaj, daj vsaj pokliči Matka za nasvet po telefonu, ali pa mu piši na e-mail. To te nič ne stane, pa še manj časa ti vzame. Pa ne pozabi omeniti koliko je star. (041/736-058, matko.milan@siol.net)

aktiven je pa kakor kdaj..saj jaz tudi pomislim, da je mogoče sprehod preveč naporen, samo on še kar laufa pa teče okoli, vseeno mislim, da če bi ga preveč zmučla, da bi to pokazal..ne vem, da bi se dol vlegu ali pa kak drugače..

Ne vem, če se je ravno pametno zanašati na psa, da bo dovolj pameten in bo nehal, ko bo imel dovolj. Nekateri imajo tako močno voljo do življenja, da jih nič ne ustavi. Moj bi se brezglavo gnal do nezavesti, tako da moram jaz paziti, da se mu kaj ne zgodi.  Undecided  Grin
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #8 : torek, 07.06.2005 : 15:31:26 »

sem mu poslala mejl.,.upam, da si bo vzel čas pa mi kaj odgovoril, saj sem ga (mejl) kar pošteno "razvlekla", da sem notri lahko vse napisala..
sporočim, če bo kaj odgovoril, če ne bo, pa ga bom čez čas obiskala..
Lp,
J & J
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #9 : torek, 07.06.2005 : 17:11:09 »

Ja jasminaj prosim odgovori,če ti bo Matko odgovoril.Ker mojemu psu se tudi včasih trese tačka-včasih prva včasih zadnja.Ponavadi takrat kadar se krtačiva.No sedaj po teh postih me pa malo skrbi  Undecided.

Lp,Tjaša
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #10 : torek, 07.06.2005 : 18:08:40 »

T.M.T.: Grin Grin Grin Če se mu samo med krtačenjem se mu verjetno zato, ker ga s krtačo požgečkaš na bolj občutljivih predelih(po trebuhu...). Saj se mi zdi, da se to vsem no. Wink Smiley Wink Imajo izgleda takšne reflekse, da tako delujejo na dražljaje. Wink  Tongue Tongue
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #11 : torek, 07.06.2005 : 18:56:57 »

Že ampak včasih pa se mu tudi ko stoji.Kadar tečeva...Pa saj je vseeno.Zanima me kaj bo rekel Matko.

Lp,Tjaša
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #12 : torek, 07.06.2005 : 19:26:06 »

Že ampak včasih pa se mu tudi ko stoji.Kadar tečeva...Pa saj je vseeno.Zanima me kaj bo rekel Matko.

Lp,Tjaša

Aja, sem mislila da se mu med česanjem. Ker mojemu se tudi. Wink Mi je prav hecen takrat. Wink
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #13 : sreda, 08.06.2005 : 14:47:33 »

mi je matko odpisal.. pohvalno, da je uspel tako hitro ( v manj kot enem dnevu)  Cheesy
mi je pa napisal, da je po opisu težko reči , kaj bi lahko bilo. .da lahko, da ni nič narobe, samo bi vseeno bilo dobro temeljito pregledati in po potrebi opraviti še kakšen rentgen..
v kratkem ga bom obiskala.. vam sporočim, ko ugotovijo, da ni nič narobe. Tongue.upam!!
t.m.t bom sigurno še vprašala za tresenje, pa ti sporočim  Wink
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #14 : sreda, 08.06.2005 : 18:21:10 »

Držimo pesti in tačke, da ni nič narobe.  Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: tresenje tačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines