mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:46:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: tresenje tačke
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: tresenje tačke  (Prebrano 12528 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #15 : sreda, 08.06.2005 : 19:48:28 »

Joj Jasminaj boš res vprašala še zame?Super Cheesy!!!!Jaz pa tudi upam,da ne bo nič narobe Wink

Lp,Tjaša
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #16 : četrtek, 09.06.2005 : 08:19:33 »

jasminaj,

ne odlašaj s pregledom pri Matku- če bo potrebna operacijo, je najbolje, da ga operira čim prej... Upam, da to ne bo potrebno, ampak zakaj bi odlašala samo s pregledom  Undecided

Sestrini psički se je tačka tresla po naporu, včasih ko je samo stala pri miru, hodila pa je včasih tako, kot da nogic ne more skrčit (bolj na trdo, na iztegnjene noge), bolečine sicer ni kazala, ampak smo po rentgenu ugotavljali, da jo je moralo ful bolet. Težko je na hitro vstala, kot bi imela težko rito... Na koncu je Matko diagnoziral displazijo na obeh kolkih pa še na komolcih. Za komolce je bila že prestara za operacijo (11 mesecev- operirajo pa tako zadevo do nekje 6. meseca starosti), za kolke pa so se odločili za operacijo levega, ki je bil v slabšem stanju. S tem so psički popravili zdravstveno stanje za 70% in zdaj normalno živi.

Res ti priporočam, da se čim prej zapelješ v Topolšico, saj ti bo Matko dobro svetoval- še vedno si lahko potem vzameš nekaj časa za premišljevanje, ko boš že vedela, kaj (če sploh) je narobe s psom. Držim pesti, da bo vse OK  Wink
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #17 : četrtek, 09.06.2005 : 08:30:05 »

Jaz ti pa resno svetujem raje dr. Zorka v Mestnem logu!

LP, Maša
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #18 : četrtek, 09.06.2005 : 09:28:29 »

Psom se lahko tresejo tačke tudi od nervoze, utrujenosti itd. Dvomm, da bo veterinar kaj pametnega odkril (lahko pa si seveda vsesorte izmisli). Kolikor jaz vem ,če so poškodovan ekolensk evezi se psu n etres etačka, ampak jo drži občasno dvignjeno ali p apogosto "preskakuje".
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #19 : četrtek, 09.06.2005 : 10:40:10 »

Bučka,
povem ti lahko samo to, da je tale dr. Zorko obsodil sestrino psico na evtanazijo, ker naj bi bil po njegov pes pri enem letu čisti invalid- že zaradi takega odnosa ga ne priporočam (o njegovi strokovnosti v primerjavi z dr. Matkom pa raje ne bi)... Že samo to dovolj pove, da k Matkotu vozijo pse tudi od drugod iz verope, ker je na področju ortopedije res vrhunski strokovnjak. Sicer pa, naj se vsak sam odloči...

Deteljica, kako lahko trdiš, da veterinar ne bo nič pametnega odkril in da si bo povrhu še kaj izmislil- a si že slišala za rentgen in ultrazvok? A je potem najboljše, da samo tule čvekamo in smo sami svoji veterinarji, psi pa naj trpijo? Tole, oprosti, je čisto zaplankano mišljenje, da veterinar ne pomaga- ja, kdo pa potem? Res je, da je lahko tudi poškodovana kolenska vez vzrok tresenju, ni pa nujno (in tu nastopi veterinar)...

Mislim, da je Jasminaj že dobila veliko nasvetov, kaj naj naredi in večina ji je svetovala, da naj pelje psa k Matkotu. Odločila pa se bo seveda sama, saj je to njen pes...
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #20 : četrtek, 09.06.2005 : 10:56:18 »

Bučka,
povem ti lahko samo to, da je tale dr. Zorko obsodil sestrino psico na evtanazijo, ker naj bi bil po njegov pes pri enem letu čisti invalid- že zaradi takega odnosa ga ne priporočam (o njegovi strokovnosti v primerjavi z dr. Matkom pa raje ne bi)... Že samo to dovolj pove, da k Matkotu vozijo pse tudi od drugod iz verope, ker je na področju ortopedije res vrhunski strokovnjak. Sicer pa, naj se vsak sam odloči...


Vsak naj se odloči sam, res, jaz pa lahko povem, da je moji psici želel operirati vezi, pri tem, da je imela cele - treba je pač zaslužiti, ne glede na dejansko zdravstveno stanje psice! Če je tako strokoven, celo veliko bolj kot Zorko, kako za vraga je zamenjal natrgane vezi s celimi?! Če bi si vzel vsaj pol toliko časa za pregled Buče kot ga je namenil potencialnima plačnikoma operacije, bi verjetno res kaj več ugotovil. Mogoče bi jo dal testirat za erlihijo??? Sesutemu psu, ki se ga morda še kakšni spomnite iz neke druge teme pa je "spregledal" ZLOMLJENO HRBTENICO! Sorry, ta Matko ne mene niti nobenega mojega psa ne vidi več od blizu.  Res pa je, da Zorko ni sluzasto prijazen, kar je meni osebno super lastnost.

Jaz samo svetujem in se opravičujem, če komu razblinjam mit o svetem Matku, ki je prijazen pa še psa ful porihta. Kakor katerega pač. Ne mislim nič slabega, sem samo hudo pretresena.

Maša
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #21 : četrtek, 09.06.2005 : 11:17:26 »

Prav imaš, vsak ima svoje izkušnje- tako kot je moja dobra, je žal tvoja slaba... Mi pa ne razblinjaš nobenega mita o svetem Matku, ker je izkušnjo z njim imela sestrina psica in ne kakšna, ki je niti od blizu nisem videla, z njo pa sem bila tudi pri Matkotu, tako da ne bluzim kar tako v en dan (rentgenske slike sem pa na lastne oči videla in se je jasno videlo, da je s kolkom nekaj zelo narobe, za primerjavo pa smo dobili tudi rentg.sliko zdravega kolka- če to niso podkrepljeni dokazi, jaz ne vem, kaj naj bi bili). Pa niti sledu o sluzasti prijaznosti...
Tudi pri Zorkotu sem bila z njo in mi njegove besede na grejo iz glave: "Ta pes je samo še za pod injekcijo, kar pozabite lahko nanj, ker bo pri enem letu čisti invalid- komu se bo potem dalo ukvarjat z njo!" Midve s sestro pa v jok  Cry Če ti je tak odnos do lastnika bolne živalce super lastnost, potem je to res čudno... Saj se da tudi najbolj neugodne diagnoze sporočiti lastniku na lep način, se ti ne zdi?
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #22 : četrtek, 09.06.2005 : 14:01:22 »

Tina, tukaj se sploh ne gre o prijaznosti ali strokovnosti. Niti ne dvomim, da ni Matko strokovnjak v ortopediji. Je pa grozno, da bi za keš operiral vse kar leze in gre, samo da malo šepa. Arči bi danes lahko bil tip top kuža (mislim zdravstveno), če bi Matko operiral hrbtenico takoj. Bučka pa bi lahko na Matkotovi mizi umrla za brez veze. Če odkrije težavo pa ne dvomim, da se je ne loti pravilno. Torej, če mu je do tega oz., če se mu splača. Toliko lahko rečem na podlagi svojih izkušenj. Srečna sem pa za vsakega psa posebej, ki ga je zrihtal, rešil itd. O strokovnosti ne dvomim, čeprav - ali je strokovno operirati nekaj, kar sploh ni poškodovano? No, etično zagotovo ni. Preveč zdravo pa tudi ne. Jaz zase vem, da ne bi šla k zobarju, ki puli zdrave zobe. Zakaj bi potem tja peljala svojega prijatelja?

Maša
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #23 : četrtek, 09.06.2005 : 14:01:39 »

Kolikor jaz vem, če so poškodovane kolenske vezi se psu ne trese tačka, ampak jo drži občasno dvignjeno ali pa pogosto "preskakuje".

Naš je ni držal dvignjene, pa tudi preskakoval ni. Edini znaki so bili tresenje tace in smešno sedenje. Oboje se je pojavljalo občasno, včasih povezano z naporom, včasih pa čisto nelogično (tako da smo že mislili, da je občutljiv na vreme). Če si mu (takrat ko se je tresla taca) vrgel žogico, je pozabil na bolečino in normalno zašprintal za njo.

No, potem si jo je pa pri skoku navzdol kar naenkrat čisto poškodoval. Samo malo je zacvilil in od takrat naprej ni več stopil nanjo. Če je poskusil, se mu je kar "zložila", da se nanjo sploh ni mogel upreti. Na operacijo smo čakali 3 tedne in ves ta čas je hodil po treh.

Diagnozo poškodovane kolenske vezi mu je najprej postavil njegov dotedanji veterinar, ki pa ne izvaja najboljše možne operacije (TPLO), zato smo šli do Matka, ki je diagnozo potrdil in ga tudi uspešno operiral. Z njegovimi storitvami smo več kot zadovoljni. So pa tudi veterinarji samo ljudje in tako kot vsi delajo napake. Kljub temu sem prepričana, da imajo svoje delo radi in da napravijo več koristi kot škode, sicer bi najbrž že opustili ta poklic.  Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #24 : četrtek, 09.06.2005 : 14:22:59 »

Lahko rečem samo, da če ne bi obstajala možnost drugega mnenja, bi bila moja sestra že lep čas brez psice (če bi torej upoštevala blagohotni nasvet svetega Zorkota)... Mi je pa žal, če si dobila tak vtis, da gre Matkotu samo za denar in da bi neetično operiral pse, ki tega ne potrebujejo... Upam, da je s tvojo psičko sedaj vse OK  Wink
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #25 : četrtek, 09.06.2005 : 14:35:53 »

ne, z mojo psičko ni niti najmanj nič ok.

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #26 : četrtek, 09.06.2005 : 14:39:25 »

ne, z mojo psičko ni niti najmanj nič ok.

Kja vse pa je narobe z njo?Je za njeno zdravstveno stanje kriv dr.Matko?

Jaz osebno dr.Matkota ne poznam in sem šele na forumu slišala zanj.Kot so že omenili:Vsak se lahko zmoti!

LP,Tjaša
Logiran
Bučka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 386


« Odgovor #27 : četrtek, 09.06.2005 : 14:47:09 »

Tjaša, saj ne gre za zmoto. Vem, da se vsak lahko zmoti. Poglej, dr. Matko je ravno tako strokovnjak za ortopedske zadeve kot dr. Zorko. Kdorkoli bo že vaš veterinar, naj se psu posveti kot se spodobi, pa bo ok. Če bo Matko predlagal TPLO, pa malo premisli tudi o drugem mnenju. No, vsaj jaz ti tako svetujem.

LP, Maša
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #28 : četrtek, 09.06.2005 : 16:51:49 »

Mislim, da ste malo zašle s teme, dajte o strokovnosti obeh doktorjev razpravljat v temi o veterinarjih. Jasminaj, kako je kaj Johnny? Kdaj šibata na pregled? Jaz upam da bo vse vredu z njim!
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #29 : četrtek, 09.06.2005 : 19:53:10 »

Uma ne jezi se,ker bom kar tu odgovorila Bučki.
Kot sem omenila obeh omenjenih vet. ne poznam osebno."Naš" vet. je čist kul in se posveti vsem živalim.
Upam,da bo s tvojo psičko čimprej vse ok.Lepo jo pozdravite.

Lp,Tjaša
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: tresenje tačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines