mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 06:34:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Neumnosti kot nasveti strokovnjakinje
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Neumnosti kot nasveti strokovnjakinje  (Prebrano 49589 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #105 : sreda, 25.11.2009 : 11:56:48 »

Aja, znebit se jih pa ne znamo.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #106 : sreda, 25.11.2009 : 12:12:56 »

Obstaja roža, ki mačkam zelo smrdi (v nem. se ji reče Verpiss-dich), v vrtnarijah se lahko kupi naravna zrna, ki mačkam smrdijo (za posip na gredi), obstajajo tudi tekoči repelenti (ne vem, kakšna je učinkovitost).

Pri mojih starših se mačke zadržujejo predvsem v neposredni bližini komposta (ker so tam miši) in vrtnarske lope, kjer imajo ustrezno skrivališče. Če ne bi bilo zunaj organskih opadkov in zavetja za mačke, najbrž tudi njih ne bi bilo, oziroma se ne bi na vrtu zadrževale.

Sicer pa so tudi mačke del ekosistema, kot je že kocka povedala.

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #107 : sreda, 25.11.2009 : 12:21:19 »

Po moje je večina nasvetov, ki so v zakonskih okvirih, precej neučinkovitih, ali vsaj na dolgi rok ne delujejo (kakšni spreji itd), ker ko jih ne uporabljaš več, ponavadi mačke pridejo nazaj, ali pa sploh ne zaležejo. Mi smo odnehali, včasih pač fizično preprečimo kopanje po sveži mehki zemlji z mrežo. To je edino, ker se je obneslo, ko smo nujno želeli preprečiti kopanje. Aja, pa naš pes prav nič ne nuca kot sredstvo za odganjane mačk
 Roll Eyes
Zato se mi zdi, so tudi odgovori strokovnjakov na taka vprašanja precej brezpredmetni in metanje peska v oči, samo zato, da se zapolni prostor v rubriki.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #108 : sreda, 25.11.2009 : 12:28:18 »

Iskreno povedano, ne vem, kakšna je učinkovitost, ker mačk ne preganjam. Sem pa polovila in s/k tiste prostoživeče mačke, ki so hodile čez vrt in zdaj nimam težav niti z markiranjem (kar je edino, kar me je motilo). Ker se ne pojavljajo mladiči, je tudi toleranca sosedov večja, kot bi bila sicer. Kar pa se tiče iztrebkov: so bolj moteči tisti od ježa, ki ostanejo sredi trate, pa sem jih vseeno vesela, saj to pomeni, da še imamo ježe v okolici.

Sicer pa moja mama hrani tri sosedove mačke, ki so zato precej na našem vrtu in te so najboljša straža proti ostalim mačkom.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #109 : sreda, 25.11.2009 : 12:43:56 »

Znanci mojih znancev so na vrt postavili tisto napravo, ki škropi trato. On je pogruntal nek sistem, da se naprava sproži, če kak maček gre mim senzorja gibanja, in se le enkrat zavrti in pošprica. Pravijo, da je stvar zelo učinkovita.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #110 : sreda, 25.11.2009 : 13:00:33 »

Saj jaz takih problemov nimam (tok tok), mačkam preprosto ni všeč, ker je preveč psov okrog bajte (čeprav niti niso žleht do mačk).

Ampak vzemimo recimo eno namišljeno blokovsko naselje. Recimo da to naselje premore par dobrih duš, ki futrajo nikogaršnje mačke. Recimo celo, da tem mačkam ni nič hudega, jih polovijo, pocepijo in pokastrirajo. Ampak kakci jim vsako leto podarijo nekaj dodatnih mačkončkov. Sem ter tja kakšnega povozi, ampak vseeno jih je po določenem času toliko, da postane za okolico nesprejemljivo.
Nekoč bi jih pobrala kuga, zdaj jih ne more, ker so cepljeni. Lakota jih ne bo, ker jih dobre duše futrajo. Lovci jih ne smejo, zastrupit se jih ne sme, zavetišče jih ne vzame, oddat jih je nemogoče - kakšno rešitev predlagate?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #111 : sreda, 25.11.2009 : 13:03:48 »

Lanabela, pobral jih bo aids, levkoza in avti.
Bi rekla, da populacije še vedno nihajo, kljub 'višjemu nivoju' oskrbe cestnih mačk.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #112 : sreda, 25.11.2009 : 13:29:25 »

Da ne bo kdo narobe razumel - mačkam želim vse najboljše in NIKAKOR ne zagovarjam kakšnih pogromov. Ampak: če se jih nekje nabere čez mero (zgoraj omenjene šibe božje na kastrirane in dobro hranjene ne delujejo prav učinkovito) in se jih na lep način ne morejo rešiti, kaj naj naredijo? Prej ali slej se najde nekdo, ki mu je vsega vrh glave, pa naredi recimo prav posebne mesne kroglice...
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #113 : sreda, 25.11.2009 : 13:46:23 »

Da ne bo kdo narobe razumel - mačkam želim vse najboljše in NIKAKOR ne zagovarjam kakšnih pogromov. Ampak: če se jih nekje nabere čez mero (zgoraj omenjene šibe božje na kastrirane in dobro hranjene ne delujejo prav učinkovito) in se jih na lep način ne morejo rešiti, kaj naj naredijo? Prej ali slej se najde nekdo, ki mu je vsega vrh glave, pa naredi recimo prav posebne mesne kroglice...

Tudi če bi se "rešili" teh dotičnih, bi prišle na mačk-prazen-teritorij nove, prostoživečih in lastniških, ki so zunaj (in po pričevanjih lastnikov samo na njihovem vrtu, se razume Smiley), namreč kar mrgoli. Zato je S/K mačk s tega teritorija in vrnitev nazaj na mesto, kjer so bile odlovljene, najbolj produktiven način.

Ob tem da so bolj zdrave, da kolonija ne raste, tudi branijo teritorij pred novimi prišleki, ki bi sicer "poselili" prazno področje.

Pri dosledni sterilizaciji/kastraciji torej do problema prekomernega razrasta populacije, ki bi postala resno moteča, ne pride.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #114 : sreda, 25.11.2009 : 14:14:28 »

Se strinjam, bi delovalo (pogosto tudi dejansko lepo deluje), če ne bi nosili vsedno novih, ki ostanejo (očitno stare ne branijo preveč zagrizeno teritorija pred novimi mladiči).
Samo zanima me, kakšna je prijazna rešitev recimo  za majhno blokovsko naselje, kjer imajo  denimo 30+mačk, brez večjega negodovanja in nevšečnosti bi jih lahko imeli recimo 15?
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #115 : sreda, 25.11.2009 : 14:25:22 »

Se strinjam, bi delovalo (pogosto tudi dejansko lepo deluje), če ne bi nosili vsedno novih, ki ostanejo (očitno stare ne branijo preveč zagrizeno teritorija pred novimi mladiči).
Samo zanima me, kakšna je prijazna rešitev recimo  za majhno blokovsko naselje, kjer imajo  denimo 30+mačk, brez večjega negodovanja in nevšečnosti bi jih lahko imeli recimo 15?

Ampak tu niso problem prostoživeče mačke - ampak mačke, ki jih ljudje prinesejo in pustijo tam oz. mačke, ki so bile lastniške, in se pridružijo koloniji (takšen primer so npr. tudi "vrtičkarske mačke").

Stanovalci si sami ustvarjajo problem, ki naj bi ga nato nekdo reševal in to po možnosti na način, da odstrani vse mačke, ki so mu v napoto.

Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #116 : sreda, 25.11.2009 : 14:28:41 »

In kar je najbolj žalostno: običajno (vsaj po mojih izkušnjah) stanovalci tudi vedo, ali vsaj slutijo, kdo prinaša mačke, pa si ne upajo prijaviti/povedati. K rešitvi problema morajo prispevati tudi stanovalci.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #117 : sreda, 25.11.2009 : 14:38:00 »

Stanovalci si ustvarjajo problem s tem, da mačke hranijo. Mladiče jim ponavadi nosijo od drugot. Včasih se da uganiti od kod, ponavadi pa storilci že toliko pazijo, da ne nesejo mladičev preblizu svojega doma. No pa recimo takole: stare prostoživečke pustimo pri miru. Ampak kam pa z vsakoletnimi rekruti, ki so predivji za oddat (prijazni imajo vseeno nekaj upanja za prijazno rešitev?)
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #118 : četrtek, 03.12.2009 : 11:04:35 »

Je bil  v Jani že kak odgovor uredništva?
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #119 : četrtek, 03.12.2009 : 11:34:31 »

Ne, so pa objavili pismo od Žverce  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Neumnosti kot nasveti strokovnjakinje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines