mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 01:56:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kdaj kopati mladicka
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj kopati mladicka  (Prebrano 21646 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #15 : nedelja, 09.10.2005 : 21:45:27 »

Moj veterinar mi je rekel, da naj svojega mladicka skopam z razmikom najmanj mesec in pol, in to s samponom, ki ne izsusi tako dlake.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #16 : torek, 11.10.2005 : 14:37:52 »

Jaz sem mojo odkar sem jo dobila ze dvakrat skopala. Stara pa je dva meseca. Pazit je potrebno samo, da imas nezen sampon in da ga mesas z vodo .

Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #17 : torek, 11.10.2005 : 14:46:26 »

Mladička sploh ne bi kopal - še zlasti pa ne s šamponom. Pasji šamponi so proizvod industrije, ki s takimi in podobnimi preparati služi na naivnosti kupcev, lastnikov živali.


Mokra krpa, krtača za četkanje in če je res nujno - kopanje. tak je vrstni red. Dlaka pa se ne bo svetila zaradi šampona - ravno nasprotno.
Je pa za dlako zelo pomembna pravilno izbrana prehrana.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #18 : torek, 11.10.2005 : 20:36:49 »

klovn- kratkodlakega psa jaz res ne bi kopala. Whippet, ki ima sedaj 1 leto ni bil še NIKOLI v svojem življenju skopan. nekajkrat sem mu z mokro krpo očistila noge ker je bil blaten in to je to. Nima vonja in je vedno čist.
Geri- papillonka pa je bila prvič skopana še preden je šla iz legla. Pač bila je jesen in mladičkov vzrediteljica nima zaprtih v hiši ampak podnevi tudi spuščene z ostalimi psi na vrtu, ki je bilo zaradi predhodnega dežja takrat mokro. Mladički so bili mokri, smrdeli po raznoraznih substancah, Geri in še 2 bratca pa so se veselo povaljali v kakcu.. kaj narediti? Naj vzreditelj pusti smrdljive mladičke neokopane v hiši? Ali naj jih raje ima zaprte v hiši da bodo čisti? Tako da je bilo kopanje takrat nujno. Je pa res da je bila od takrat okopana (s šamponom) samo še 2x, 2x pa samo z vodo umita, pa ima že več kot eno leto.

Lp, Mojca
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #19 : torek, 11.10.2005 : 20:39:58 »

Ja, saj se strinjam, nenazadnje sem zato tudi izbral kratkodlakega psa. Rekel pa sem, da ne maram šamponov, kar seveda ne pomeni, da jih odsvetujem. Vsak za svojega kužona pač najbolje ve.
Logiran
schylla
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #20 : torek, 18.10.2005 : 21:04:01 »

mene pa zanima,  kdaj in kako pogosto kopate vaše yorkije...?
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #21 : četrtek, 20.10.2005 : 20:34:15 »

Tudi moja psička se boji kopat v bani. Morje pa obožuje. S tem, da se je najprej bala valov in ni hotel v vodo. Vendar je nismo silili. Kar naenkrat pa je sama zaplavala. In od takrat naprej pa moramo paziti, da nam ne gre v vodo, ko to nočemo! Naprimer na sprehodu! Smiley
Logiran
icor01
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #22 : ponedeljek, 02.10.2006 : 18:25:32 »

lep pozdrav

zanima me kdaj se lahko prvič skopa mladiča(pri kateri starosti)?

hvala za odgovore
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #23 : torek, 03.10.2006 : 02:00:46 »

Takrat , ko ti bo pes res oreng smrdel Smiley  Ali pa zelis nasvet v stilu,ko bo pes 6 mesecev star,ce pa se ti bo slucajno povaljal v drek pri njegovih treh mesecih,bos pa potem cakala 3 mesece na njegovo kopanje? Smiley
Nic bati,samo po oceh ne,ter pazi , da ne bo slo v usesa,kajti ce ne, bos moker Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #24 : torek, 03.10.2006 : 09:33:43 »

icor01, odvisno, katero pasmo imaš. Če gre za dolgodlako družno pasmo, se kopa bolj pogosto in prej, ampak s kvalitetnim šamponom, primernim za mladičke in za tip dlake.
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #25 : torek, 03.10.2006 : 09:56:52 »

Hja jaz mam pa smolo, da moji starši živijo na kmetiji in ko greva s kastrotom na obisk, se seveda naleze vonja domačih psov, ki pa obvezno smrdijo po gnoju, tako da mu kopanje s šamponom 1 krat na mesec ne uide.  Shocked
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #26 : torek, 03.10.2006 : 13:29:29 »

Kopanje je odvisno tudi od pasme! Shih tuji se morajo kopati 1x na mesec!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #27 : torek, 03.10.2006 : 14:32:26 »

Vsaj 1x na mesec. Če je shih tzu v dolgi dlaki, ga je treba kopati vsake 14 dni, da ga imaš v razstavni kondiciji, pa 1x na teden. Wink

Seveda pa gre za specifično dlako in uporabljati je treba ustrezne šampone in balzame.

Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #28 : torek, 03.10.2006 : 16:12:12 »

Kalsang: A bi mi lahko povedala kakšne šampone uporabljaš ti? In kateri sprej imaš za razčesavanje?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #29 : torek, 03.10.2006 : 18:48:47 »

Šampon in balzam Iv San Bernard zeleno jabolko za dolgodlake pse in Iv San Bernard sprej za razčesavanje iz profesionalne linije Atami Smiley
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Kdaj kopati mladicka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines