mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 21:59:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 140   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji  (Prebrano 340694 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #735 : ponedeljek, 02.04.2012 : 09:34:00 »

Aja pa previdno tole s sirotko, za vse ni fajn da je čisti koncentrat, ker lahko uniči rastlino!
Hvala  objem , sej vem, da je treba vseeno biti pazljiv, ker na to vpliva en kup faktorjev, zato pa moram pogledat približno razmerje. Imam napisano, samo pogledat je treba.
AnaJ, se veselim, da si tudi razstavo morda pogledam! Pa vaju dva  Cheesy Cheesy. Pa še Boni v ring porinem, da zmaga v kategoriji: svetleči v bojazljivosti.  Wink Tongue Evil Smiley
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #736 : ponedeljek, 02.04.2012 : 09:45:17 »

Aha, jih že imam. Še bližje našim koncem, pa NoJinx bi jih tudi lahko poznala...  Tongue
Poznam, poznam.  Smiley Samo imam Bogatajev sir, čez cesto od njih, rajši, pa sirotko imajo tudi.  Wink Se mi pa sanja ne, kateri bi imeli več sirotke.  Huh
Logiran
AnaJ
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.903



WWW
« Odgovor #737 : ponedeljek, 02.04.2012 : 09:47:14 »

NoJinx tisti, ki jo stran zlivajo  Tongue
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #738 : ponedeljek, 02.04.2012 : 09:49:30 »

Poznam, poznam.  Smiley Samo imam Bogatajev sir, čez cesto od njih, rajši, pa sirotko imajo tudi.  Wink Se mi pa sanja ne, kateri bi imeli več sirotke.  Huh
Oho, ponudba...dvojna! Vsekakor se bom pozanimala... Letos bo stresno za rastline... Hvala tudi tebi, NoJinx, pa Samota še naprej razvajaj!  Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #739 : ponedeljek, 02.04.2012 : 09:53:04 »

zanimiva tale sirotka  Afro
a ma ph zemlje kaj veze recimo če imaš že po difoltu problem z rahlo prekislo zemljo?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #740 : ponedeljek, 02.04.2012 : 10:08:05 »

Mislim, da ne.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #741 : ponedeljek, 02.04.2012 : 10:16:00 »

zanimiva tale sirotka  Afro
a ma ph zemlje kaj veze recimo če imaš že po difoltu problem z rahlo prekislo zemljo?
Ti odstopim kakšen liter...pa probaš.  Wink
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #742 : ponedeljek, 02.04.2012 : 10:27:55 »

zaenkrat nismo imeli težav s plesnimi, ampak je bil fajt z ušmi in polži.
proti ušem je bilo špricano s koprivnimi zvarki in je zadeva kar delala (sj ti lahko kdo drug koprive nabere Smiley ), edino bob so požrle, ker je bil revež spregledan pri špricanju.
polžev sva pa ene pol tone zvozila na lokacijo brez vrtov.

je pa letos ena nova lokacija, tako da je vsekakor možen tudi pojav plesni.

ps:
lih gledam, kam bova na tanovi lokaciji dala asimino, malino, kosmuljo in goji jagode  veselje veselje
prve tri so sprobane sorte in ful fajn za jest, tazadnja pa je baje superduper zdrava zadeva.
poješ eno jagodo in ti špegu vrne odsev sebe izpred nekaj desetletij, ker kao ful pomlajuje zaradi neizmerne količine antioksidantov, bla bla bla.
in še opozorilo: to lahko jemo samo starci, kajti za mladež obstaja nevarnost, da se spet znajdejo v plenicah. čist zares  .
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #743 : ponedeljek, 02.04.2012 : 10:34:26 »

 Grin Grin Grin A dej noooo, pol bi pa jst tut to sprobala-tele jagode mislim-se mi zdi, da moja glava ni skladna z leti, pa občasno prihaja do neskladij Tongue Lips Sealed sram. Nujno morva tole vrtnarsko tematiko na kafetu obdelat! Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #744 : ponedeljek, 02.04.2012 : 10:36:11 »

Tudi za polže vem, da obstaja rešitev, samo moram pogledat, kaj to je iz mojih lanskoletnih zapiskov. Vem, da odlično proti temu dela račka ali gos... ostalo pa imam zapisano.  Tongue
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #745 : ponedeljek, 02.04.2012 : 10:48:31 »

indijska tekačica je una raca, ki je tardeče polže, midva sva imela težave z velikim vrtnim polžem.
s tem, da mora raca obvezno biti ketnarka, če ne, ti potamani še vso zelenjavo  Evil

tole k kafetom je odlična ideja  Afro

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #746 : ponedeljek, 02.04.2012 : 10:54:26 »

indijska tekačica je una raca, ki je tardeče polže, midva sva imela težave z velikim vrtnim polžem.
s tem, da mora raca obvezno biti ketnarka, če ne, ti potamani še vso zelenjavo  Evil

tole k kafetom je odlična ideja  Afro


Joj, tole pa morava res zasebno, da naju ne bodo obtožili, da imava žvale na ketni  Tongue Lips Sealed Evil (no, sej jst mojo že imam, kadar sem na njivi in v vrtu-se zgledujem po Rokotovih.... Tongue )
A kakšna domača sorta rac pa to ne počne? Sicer, mi polžev lani nismo niti videli. Me zanima, kako bo letos...
Veliki vrtni polž?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #747 : ponedeljek, 02.04.2012 : 10:57:56 »

Koprive bo nabral moj brat, jih imamo skoraj za en vrt-seveda, se tam ne gibam in se tega dela na dalež izogibam. K sreči jih vsake toliko pokosimo pokosijo. Verjetno bo z zvarkom tudi rokoval...ker me tudi vonj kopriv odžene daleeeeč stran. Mogoče sem pa v prejšnjem življenju bila gliva? Uš?  Lips Sealed Evil Grin
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #748 : ponedeljek, 02.04.2012 : 11:04:59 »

tardeči niso avtohtoni in nimajo naravnih sovražnikov. reče se mu tudi španski lazar oz. arion vulgaris in je praviloma nočna mora vrtičkarjev.
nama pa teži veliki vrtni polž oz. Helix pomatia. baje naj bi jih jedli ježki in krote, ampak zaenkrat sva zadevo probala rešit na win-win način.
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #749 : ponedeljek, 02.04.2012 : 19:50:07 »

tardeči nama pa teži veliki vrtni polž oz. Helix pomatia. baje naj bi jih jedli ježki in krote, ampak zaenkrat sva zadevo probala rešit na win-win način.

rava, a kake krote pa ne bi? Vprasaj pri Zvercah, mogoce jih dobis na lizing z grupno pogodbo. 
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 140   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines