mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:32:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 140   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji  (Prebrano 340910 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #840 : sreda, 16.05.2012 : 07:52:33 »

Torej, imamo Boni Psihović potrjeno. Smiley Včeraj smo bili pri kocki in pikica je bila nadpridna in celo uro sedela pridna, dokler je trajal test. Torej, ni da ni. Ampak, mislim, da se bo dalo marsikaj storiti. Seznam njenih "psihoz": preobčutljiva/alergična na riž, pšenico, piščanca, svinjo, mleko, jajca... Potem pa sledijo razne trave, nekatere rože, vse variante na -cide (insekticidi, fungicidi...), pike bolh in klopov. Tudi energetsko neravnovesje zaradi udarca. Najboljši zadetek pa so hišne pršice.  Sad Roll Eyes
Potrdila je tudi, da je izredno občutljiva na odsotnost mojega.  Tongue Roll Eyes
Zdaj se sicer praska in gricka, ampak nekoliko manj, ko je nekdo z njo.  Kiss Zdaj gremo na delo. Vesela sem, da ne reagira na ovčko in govedino, ribe in krompir. Nadvesela pa sem, da zdaj vem, pri čem smo. Zlata kozica črna naša.  Kiss

Emi in Tačko imata zdaj že igre z dotikanjem in predvsem norenjem čez celo stanovanje. Xenča je celo dovolila dotikanje in kratko druženje in obe sta zdaj precej bolj sproščeni. česar smo zelo zelo veseli.  Kiss Kiss
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #841 : sreda, 16.05.2012 : 09:23:26 »

Tako kot si napisala, važno da veste kje ste in boste že poštimali. Tudi z alergikom se da ob nekaterih pravilih povsem lepo furat. Pri nas sicer ni tako izrazito, mapak moram vseeno pazit kaj dobi v gobec. Kar je navječji problem na kakih piknikih, ko res težko ljudem dopoveš, da naj ti ne futrajo psa SPLOH Roll Eyes. Najbolj zaleže če jim zagroziš z računom za veterinarja, ki ga bodo mogli oni plačat Tongue.

Pa vesela za mačje napredke, sem pozabila tule napisat da sem spoznala tvojo mačjo druščino in da so sami prisrčni mucki, sploh mala Emica, taka kratka skladna mucica, kjer skoraj vse mere enako štimajo, v dolžino, višino in širino Cool Kiss. Pa Tači ljubezen, kopija mojega Fakina in malce zadržana gospa Xenča Kiss.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #842 : sreda, 16.05.2012 : 11:11:18 »

Ojoj, Bonika  Kiss   
Luna7, sej veš kako je pri teh alergijah, če se držiš pravil, se zna zgodit, da izginejo čez čas, tko kot se je pri nas zgodilo. Pa hvala za vse te teste, ki zdaj obstajajo, da sploh veš, česa se izogibat. Si lahko samo predstavljam, kako je bilo to včasih, ko vsega tega ni bilo in si se moral znajt drugače. Tko da boste ziher poštimali, da bo za vse prav  Smiley
Pozdrav v vaš štab od flipijevih  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #843 : sreda, 16.05.2012 : 12:55:31 »

Izginejo, pa se spet pojavijo, pa spet izginejo  Undecided
...
Čudno je, pri našem se je začelo pri nekaj mesecih s klasičnim praskanjem, nato se je razširilo na prebavila (alergija na beljakovine, bruhanje, driska), praskanja ni bilo več nikakršnega 10 let. Sedaj se nam pa že dve leti spet pojavljajo še sezonske (prav v teh dneh, zelo verjetno alergija na trave, pomaga, če mu dovolim samo na pokošen travnik).
Ah ja, Sad Sad Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #844 : sreda, 16.05.2012 : 13:06:16 »

Sej je zanimivo, po visoki travi je ne mika poskakovat, po pokošeni pa drvi in se meče vanjo kot zmešana. Pa ne morem rečt, da se je po takšnem norenju kaj zelo očitno več praskala.
sanco1a, hvala, da vem, kaj me lahko še čaka.  Sad
Zdaj bomo vse te prehrambene alergene omejili. Proti klopom je na mestu kokosova smrdljiva mešanica, proti pršicam pa sesalec malčken pogosteje.
Mi je pa zdaj jasno, da se je Boni popravila pozimi, saj ni bilo trav in podobnega zelenja. Zdaj ob najlepših mesecih pa postane naga baba... Sad Zaenkrat se tolažim, da smo jo "ujeli" in, da smo samo na srbečici, saj je drugače cela svetleča in naspidirana in prav zadovoljna baba.
Vsekakor bomo poročali, kako na gre. Pa upam, da bo kocka tudi kaj napisala.  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #845 : sreda, 16.05.2012 : 13:53:26 »

Nee, ni nujno, take alergije s hudimi prebavnimi težavami so zelo redke, je pa res, da so nam popolnoma spodrinile srbečico  - do nedavnega, ampak je tudi sedaj obvladljiva, kakšen teden ali dva.
Vam želim, da se pozdravite, ampak a veš, da mi ni potegnilo, zakaj je gola ...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #846 : sreda, 16.05.2012 : 13:58:49 »

 Grin Grin Ja, sej tam pod kolki in pajskami je gola, ampak po sredini podvozja pa ima nekaj dlake (no, zdaj je tako, kot bi bila pobrita) in takšen pas se nadaljuje do vratu. Januarja je prišla z nekaj sramežljivimi dlakami na prsnem košu, ki so lepo začele rast...potem pa je začela rast tudi trava  Sad in smo se spet ogolili Lips Sealed . Najprej postane dlaka redka, potem pa je kar ni več. Vsaj na vratu jo še nekaj imamo.  Undecided
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #847 : sreda, 16.05.2012 : 14:02:25 »

Ojoj, Bonika  Kiss   
Luna7, sej veš kako je pri teh alergijah, če se držiš pravil, se zna zgodit, da izginejo čez čas, tko kot se je pri nas zgodilo. Pa hvala za vse te teste, ki zdaj obstajajo, da sploh veš, česa se izogibat. Si lahko samo predstavljam, kako je bilo to včasih, ko vsega tega ni bilo in si se moral znajt drugače. Tko da boste ziher poštimali, da bo za vse prav  Smiley
Pozdrav v vaš štab od flipijevih  Wink
Ja, a si predstavljaš, ko to res ni bilo tako znano in razširjeno. Verjetno pa tudi ni bilo tako pogosto, kot zdaj, ko se je vse slabo lepo skoncentriralo in nas "pozdravilo" v obliki alergij.
Sem vesela, da ste to pri vas poštimali, Smiley in da imamo zaradi tega še mi več volje.  Kiss
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #848 : sreda, 16.05.2012 : 14:28:47 »

O, Boni, vse te alergije pa res niso fajn  Sad Ti želim, da se čim prej razredčijo in po možnosti popolnoma izginejo  Kiss ljubezen
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #849 : sreda, 16.05.2012 : 14:56:37 »

luna7, a si govorila s kakšnim veterinarjem, kakšno je še klasično zdravljenje alergij - poleg medrola?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #850 : sreda, 16.05.2012 : 18:01:11 »

O lej jo, nago babo Tongue Kiss, lahko napišem samo to, da je večina alergij po mojih izkušnjah in prebranem posledica treh zadev:
- genetike
- prenasičenosti s toksini (razni ˝cidi˝, sevanja, bakterije, glivice, virusi, E-ji in ostali dodatki k prehrani...)
- ter CEPIV!!!
Imunskemu sistemu se dobesedno zmeša Huh
Ful bi bila vesela, če bi lahko enkrat dobila vzorce cepiv za mačke in pse - potem bi lahko delala tudi odpravo negativnih učinkov cepiv in to bi bil naduspeh. Tako pa imam samo človeška v obliki ampul...
Skratka, Boni, saj bo, plan je itak tak, da se dela postopoma, ker potem marsikaj spotoma tudi samo izzveni Wink

luna7, sem pa našla odličen članek o erlihiji Azn samo še bolj natančno in do konca preštudiram in če mislim v pravo smer, bom lahko testirala z obstoječimi mapulami veselje pevka
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #851 : sreda, 16.05.2012 : 18:01:54 »

...ampulami...
Logiran
tamcek
rad pišem
****
Sporočil: 367


WWW
« Odgovor #852 : četrtek, 17.05.2012 : 06:22:10 »

Zdaj bom vprašala nekaj, kar se lahko nekomu zdi precej neumno, Cheesy ampak vseeno: kaj če bi probala s kakšnim bioenergetikom? Menda so nekateri precej uspešni tudi pri zdravljenju živali. Afro Vem, da pri ljudeh z alergijami delajo čudeže. Probat ni greh, a ne? Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #853 : četrtek, 17.05.2012 : 07:08:21 »

tamcek, sej sem šla najprej k kocki, ki ima bioresonanco.  Smiley Ker vem, da ta dela skoraj 100% pri ljudeh s težavami z alergijami in podobnim, sem šla najprej k njej. Ker se mi zdi, da je naša kokica čisto ok drugače (da vidite, kako se šajna!), samo srbečica po podvozju jo matra, sem se odločila, da bom v tej fazi veterino preskočila. Če res ne bo spremembe ali pa bo šlo na slabše, se bomo zagotovo odpeljali tudi do veta. Pa še zaupam kocki, ki se je od lanskega leta, ko je začela (tudi z mojo pokojno Lunčo), resnično že dobro upeljala v zadeve! Cool Smiley

kocka, super Cheesy Cheesy, sem prepričana, da bo pomagalo marsikateremu kožuščku.  Kiss

Lahko pa poročamo o naslednjem: Boni se praska nekoliko manj, ko smo nekatere stvari resnično ukinili. Npr. posladki so bili iz piščanca, nič več jogurta v hrani, sesamo vsak dan... Pa zdaj ima kuhano ovčko z ovsenimi kosmiči  Roll Eyes - je včeraj kar pogledala, kaj je to zaena zadeva v skledi.  Grin

Imam pa eno vprašanje: Naša Emi tako hudo smrdljivo serje  bruham , da komaj živimo, ko se ona odpravi v mačji wc. Ostala dva ne smrdita skupaj toliko, kot to malo mače  Shocked. Bi me moralo skrbet? Al je to samo znak, da njej dajem drugo hrano?
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #854 : četrtek, 17.05.2012 : 07:14:39 »

O ja, po različnih hranah mački različno smrdljivo serjejo Roll Eyes. Zadnjič sem na mojih testirala ene šit Pr* **** brikete, ker jih je potnica tako zelo hvalila kako jih imajo mačke rade in da so oh in sploh v redu, pa sem ji rekla ajd, prinesi mi vzorce da sprobam. Aha Roll Eyes, žrli so jih ko da prihaja sodni dan (torej bi vzhajali po njih tudi s svetlobno hitrostjo), kako so pa smrdljivo srali pa raje ne povem Lips Sealed. Valda teh briketov ne bomo prodajali.

Ampak čudno mi je pa, da bi Emica tolk smrdljivo srala, če pa kupuješ same kvalitetne brikete Huh. Katere pa daješ njej? Mogoče ji pa ravno ti ne ustrezajo najbolje Undecided.
Logiran
Strani: 1 ... 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 ... 140   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines