mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:45:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 ... 140   Dol
Natisni
Avtor Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji  (Prebrano 340022 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #855 : četrtek, 17.05.2012 : 07:15:53 »

Aja, sem pozabila napisat, kok je tale Boni eno zlato bitje Kiss - res je bila nadpridna, pa kar v naročje je lezla in se pustila lubčkat. Pa tako črnočrnih svetlečih krempljev res ne vidiš vsak dan, da o dlaki ne govorimo ljubezen
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #856 : četrtek, 17.05.2012 : 07:26:39 »

Očitno ji postrv ali pa piščanec od Sanabelle ne paše oz. moramo še ugotovit, kateri od obeh ji dela tolikšne težave-ker se kokica hitro znajde tudi ob skledi od Xene, ki ima pa piščančka. So pa ti briketi za ostala dva mačora dobri in sem zelo zadovoljna z njimi.
Morda bom zdaj kupila AG za Emiča, da sprobamo, kako bo šlo. Verjetno ne več tako zelo hitro po grlu, ampak bomo videli. Mala je ena taka kanta, da samo gledaš.  Lips Sealed Roll Eyes Še Trinka ni bila tako požrešna. Mislim, sej se ne nažira do konca, ampak poje pa čisto vse, kar ji ponudiš.  Roll Eyes Pa morda bom vzela nazaj tisto, da je kozica malo glupkana: ko se igramo z Boni iskanje posladkov pod čepki, se ona vedno s Tačijem pridruži in ji moram posebej naštimat, da tudi ona išče tiste nagradice. In, to s kakšno ihto  Shocked  Smiley. Bom posnela ob priliki. Tačko pa samo gleda, kaj dosti več od tega pa se mu ne da. Zgleda pa kot, da se igramo Človek ne jezi se: vsi zbrani okoli plošče in vsak je enkrat na vrsti.  Grin

sanco1a: a alergije se zdravijo z medrolom?   Huh huh...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #857 : četrtek, 17.05.2012 : 07:32:55 »

kocka, da se ji pa kreplji svetijo, pa nisem nikoli porajtala. Grin Grin Vem samo, da jih je problem stiržit, ker nič ne vidim, kje je živec. Hvala za pohvale. Cheesy Cheesy Miš je pa tudi zadovoljna.  Kiss
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #858 : četrtek, 17.05.2012 : 08:00:31 »

- alergije: problem alergij je, da se sestevajo. Lahko zival nima nobenih (opaznejsih) znakov, kljub temu, da je v stiku s stvarmi na katere je alergicna, vse skupaj izbruhne, ko gre sestevek alergenov "cez mejo". To seveda velja za tisto na kar ima blago alergijo, ce je na nekaj hudo alergicna, se seveda pokaze takoj. Ta takoj v primeru hrane in okoljskih alergenov obicajno pomeni z zamikom nekaj ur ali dni. Najhujsa oblika alergije je anafilakticna reakcija, ta se pa pojavlja predvsem pri cepivih, zdravilih, pikih. Toksinih, skratka.

- zdravljenje alergij: medrol (oz. kortikosteroidi, pa tudi antihistaminiki in ciklosporin) ne zdravijo alergij, samo blazijo posledice. Ce se pa zival npr. se spraska in dobi kaksen hot spot se po potrebi doda se drugacno terapijo. Zdravljenje poteka zgolj in izkljucno samo z desenzibilizacijo. Lahko po klasicnih ali "alternativnih" metodah.
Sam medrol (in ostali kortikosteroidi) je sicer eno zelo fajn zdravilo. Ima ful enih uporabnih ucinkov in ni treba, da ob omembi imena medrol ali kortizon lastnik ravno v nezavest pade ... Na zalost ima ob dolgotrajni uporabi lahko tudi precej stranskih ucinkov. Ampak to je res dolgotrajno jemanje in zelo visoke doze, od ene kure, ki se jo uporabi pri hujsih alergijah (in traja par tednov), vecini zivali ni nic. Od ene aplikacije se manj.

- driska pri alergijah: crevo je "šok organ" pri psih. Kar je zelo akutnih alergij (pri anafilkaticni reakciji se lahko v roku par minut pojavi huda, krvava driska) in kar je zelo kronicnih prehranskih, se obicajno odraza na prebavi. Praskanje je lahko, lahko ga pa tudi ni, pogostejse tezave s kozo so pri okoljskih alergenih.

- smrdljivi macji iztrebki: ali je od hrane, ki macku ne ustreza, ce je enako po menjavi hrane je lahko od polnih paranalnih zlez (macki jih imajo tudi), lahko pa pac ima cisto enostavno bolj smrdljih drek.  Tongue

- kocka - cepiva, greva na ZS.

Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #859 : četrtek, 17.05.2012 : 08:05:38 »

ko gre kakat moja lubica, je tudi približno tako, kot da bi nekdo z bojnimi strupi zaplinil kopalnico in to ne glede na vrsto hrane.
najbolj nobl je to početi takrat, ko se dvonožci namakajo v banji in ne morejo pobegnit  Evil Evil
mačja dedca tudi slučajno ne proizvedeta takih ubitačnih vonjav.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #860 : četrtek, 17.05.2012 : 08:13:46 »

maja01, najlepša hvala za tako dobro obrazložitev in pojasnilo! Čudovito!  objem ljubezen Afro

medrol me je presenetil, ker ga je moaj Luna dobila zaradi bolečine v križku...da ima tako širok spekter delovanja, pa nisem vedela.

Reakcije Boni so bile zelo različne. Na riž sem ugotovila tako, ko je pojedla to hrano, se je začela konkretno grickat in praskat. Po nekaj urah je minilo. Seštelo pa se je zelo očitno trave in briketi z ovco in rižem. Pa še piščančji posladki (šola pa to...). Potem se je grickala in praskala cel dan, dlake pa je bilo vedno manj.  Sad

Ja, za smrdljivost sračkota od Emi bom poizkusila, če je hrana. Paranalne žleze bomo nesli pokazat in spraznit, če bo treba, potem pa upam, da bo začelo dišat po vijolicah iz njenih klobasic.  Wink Ker je pikica tudi zelo zadovoljna videt.   Cheesy Cheesy

rava, tole pa že počasi sumim, da so nam takele smrdljivčice gor na hribčku podtaknili...da so ostali lahko preživeli, al kako... Tongue  Wink Grin Grin 
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #861 : četrtek, 17.05.2012 : 08:50:16 »

a je pri mačkih tudi treba paranalne žleze praznit?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #862 : četrtek, 17.05.2012 : 09:05:34 »

rava, očitno. Se bom odpeljala do Fra***** pa bomo to hitro imeli poštimano, če je to to. Ker res komaj živimo, ko se gospodična mična naseli v wc - najmanjša, pa najbolj smrdi  Roll Eyes Lips Sealed Evil In, ko pride ven, se ji še fajn zdi, in se lahko začne od same sreče igrat s tepihom v predsobi.  Angry  Evil Verjetno sama sebi ne smrdi. Pa še v čisto svoj wc hodi. In tam res ni drugih kakcov, ko samo njeni.  Lips Sealed Nič čudnega...
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #863 : četrtek, 17.05.2012 : 09:17:50 »

Luna, jaz sem mislila, da vem, kaj pomeni smrdljiv mačji izdelek, ko smo bili še trije, toda tamau je temu doživetju dodal novo dimenzijo  Evil Pa nič ne kaže, da bi imel kaj zamašenega, tudi urin ima bolj ostro odišavljen. Tolažim se, da je potreben določen čas, da se stvari umirijo in, da telo popolnoma prešalta na novo hrano in pogoje.

Offtopic - en moj ameriški znanec, ki je slep, je pravil, da lahko po vonju loči poreklo človeka, ki stoji ob njemu - bojda so vplivi hrane in začimb na potenje in s tem na vonj kože tako močni, da jih on zazna in loči brez problema.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #864 : četrtek, 17.05.2012 : 09:29:37 »

a je pri mačkih tudi treba paranalne žleze praznit?

Lahko se napolnejo ali vnamejo in takrat jih je treba spraznit, ja.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #865 : četrtek, 17.05.2012 : 09:34:11 »

cats,  Grin Grin Grin jp, nova dimenzija. Grin Grin Mogoče ima pa manjvrednosti kompleks, ker je majhna v vseh pogledih, ampak vonj pa prekaša vse, tudi človeške (izjava mojega)...  Lips Sealed Shocked
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #866 : četrtek, 17.05.2012 : 09:59:50 »

  Rečte kar čte, ampak tele debate o kakcih, so pa vedno najbolj "poetične" Grin Naš bumbar pa še posebej opojno izloča, kadar smo pri njegovi "sestrični" na obali. Tamala ima (zaenkrat še) skozi na voljo ene 3 vrste briketov, ki jih seveda on pridno konzumira (ona pa njegove Wink...izmenjava dobrin pa to Cheesy)...in seveda zadnjo rundo polnih črevc sprazne v našem malem stanovanjčku (ali še huje, v peskovničku, ki ga ima v avtu Azn)... bruham ...ampak ja, še smo živi Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #867 : četrtek, 17.05.2012 : 10:05:27 »

riry...  Grin Grin Grin tista v avtu je pa huda...k sreči obstajajo okna.

Malo sem sestavila in se mi zdi, da ji takele smrdljivkote proizvajajo piščančji sanabelkoti. Šele pred kratkim je odkrila, kje obstaja še ena posodica za Xenčo (pralni stroj v kopalnici!  Roll Eyes ). In od takrat pridno preveri, če je gospa še kaj pustila. Mislim, da bo to to. Ker smrdljivkoti so začeli nastajat šele v zadnjih dveh tednih. Pred tem je bilo vse ok.
Bomo vohali - pardon - spremljali....
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #868 : četrtek, 17.05.2012 : 10:06:53 »

maja01, hvala, sem pa imela to v mislih, pa se nisem dovolj jasno izrazila - s čim se, poleg medrola, še blažijo učinki alergij? Antihistaminike sem mislila - jih dajejo psom? Sem pa vprašala zato, ker pri kroničnih in dolgotrajnih  alergijah verjetno resn ni primeren.
Kar se medrola tiče: verjamem, da je v naketerih primerih res najbolj hiter in učinkovit ter dokaj varen, samo tudi po mnenju Sančotove veterinarke ni ravno za preveličevat ga - medrol, ki mu ga je dala ob bronhitisu kardiologinja, mu je stanje po nekaj mesecih še poslabšal, sedaj ga zdravimo z antibiotiki. Ona sama se ga izogiba, kadar se le da, pa je "novejša" generacija.
Kar se pa kakcev tiče - pri nas sta bila oba tri leta na popolnoma isti hrani, pa po Jacotu smrdi v wc-ju, po tamali pa ne.
Bonči, želim, da bo boljše Kiss. Sicer pa smo tudi pri nas precej Lips Sealed Lips Sealed te dni. Sančo ima raven ščitničnega hormona kljub redni terapiji obupno nizko, tumor na jajcih, čakamo, da vidimo, če raste ali ne pa da se odločimo, če gre na operacijo ali ne.  Je na nujni dozi antibiotikov za bronhitis, po njih ga boli želodec in bruha, pa divje praska se že en teden, očitno zaradi trav. Pa Jaco  nekaj ni čisto pravi. Samo tamalo razganja in izkorišča mizerno stanje decev.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #869 : četrtek, 17.05.2012 : 10:17:34 »

Ojej, sanco1a, upam, da vam tole majsko obdobje, ki za take občutljivčke očitno ni najbolj prijazno, uspe prebrodit brez večjih težav.
Sančo, ti revež, upam, da zadeva ostane tako kot je. Jacotu pa enga  Kiss, da bo boljši. Pri nas je tudi eno tako nihanje pri gospe Xenči. En teden jo razganja, da zadeve kar frčijo, drugi teden pa je cela povožena. Zdaj sem se nekako že navadila, da ima taka nihanja, ker ji v globalu pa nič ne fali.
Logiran
Strani: 1 ... 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 ... 140   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Boni, Emi, Taček, Xena, Španko in njihovi prijatelji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines