mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:16:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: mešanec med maltežanom in pudljem (maltipoo)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: mešanec med maltežanom in pudljem (maltipoo)  (Prebrano 9611 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
rubi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« : nedelja, 12.06.2005 : 10:28:58 »

Zanima me, če je mešanca med maltežanom in pudljem možno dobiti kje v Sloveniji in približno koliko stane. Zdi se mi, da je ta pasma pri nas zelo neznana, saj nisem zasledila še nič o njej. So pa zelo srčkani kužki in mislim, da bi bil marsikdo srečen, če bi ga bilo možno kje dobiti.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1 : nedelja, 12.06.2005 : 10:59:13 »

to so pogruntavščine domiselnih ameriških moneymakerjev, ki so na račun dejstva, da imajo nekateri ljudje alergije na dlako (in je zanje pudelj s svojo nealergensko dlako primeren, nočejo pa pudlja) spretno začeli prodajati mešance.
 In so potem križali vse živo. Kokerpoo, labrapoo, maltipoo....videl sem celo boxerpooja.

če hočeš imet takega psa, preprosto najdi dva primerka (pudlja in maltežana) in naredi mešance, hehe. izi Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #2 : nedelja, 12.06.2005 : 22:09:37 »

to so pogruntavščine domiselnih ameriških moneymakerjev

Ja nažalost bi američani sparili vse kar leze in gre, če bi lahko Angry Maltežane so parili z vsemi malimi pasmami in jim celo dali imena, kot je npr. maltipoo. Za bruhat! Angry

Že tako je dovolj mešančkov in rodovniških kužkov brez doma. Pojdi v zavetišče kjer je ogromno majhnih pasjih dušic, ki čakajo na nove domove.

LP,
Diana
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #3 : ponedeljek, 29.08.2005 : 06:59:13 »

Ah Američani... Lips Sealed Wink
Lp, pumma! Smiley
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #4 : ponedeljek, 29.08.2005 : 07:28:04 »

Zanima me, če je mešanca med maltežanom in pudljem možno dobiti kje v Sloveniji in približno koliko stane. Zdi se mi, da je ta pasma pri nas zelo neznana, saj nisem zasledila še nič o njej. So pa zelo srčkani kužki in mislim, da bi bil marsikdo srečen, če bi ga bilo možno kje dobiti.
Pač kupi katerega koli maltežana brez rodovnika.
90 % bo mešan s pudlom,......... ali pa čim drugim.
V preostalih 10 % pa bo tako malo podoben pasmi, da bo izgledal enako ,kakor če bi bil mešan...
 se pravi , da po ponudbe n ezaostajo dosti z aAmerikanci..nadeneš mu samo še zveneče ime pasme in poveš ,da je uvožen ditrektno iz Amerike in da je stal 1000 USD + prevoz.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 29.08.2005 : 13:35:32 »

In da bo zadeva bolj zabavna, mu lahko namesto malti-poo reces malti-doodle. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
arieta
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #6 : četrtek, 30.08.2007 : 20:02:12 »

Postovanje ,

imace odgovaram iskljucivo na upite o yorkshire terrierima i pomerancima koje i uzgajam ,ali ova Vasa rasprava me potakla da se javim i napisem svoje misljenje.

Iskreno se nadam da ova "pasmina" ( to nije pasmina nego mjesanac) nece nikada biti priznata pa da ce objesni ljudi zeljni zarade ( jer za takve mjesance traze puno previse novaca) prestati sparivati pse koji povijesno ,niti velicinom ,osobinama i namjenom nemaju nista zajednicko!
Mislite li Vi da je normalno pariti maltezera sa pudlom koja je daleko veca od maltezera ....a maltezeri pri okotu ionako imaju problema i cesto carske rezove, kao i vecina patuljastih pasmina ,a kako je tek kuji maltezera koja mora iznjeti i osteniti daleko vecu stenad nego sto joj je priroda podarila mogucnost radanja.
Takve izmisljene "pasmine" su izmisljotina americkog jet -seta uglavnom ,pa su cak i nasli imena tih po njima "novih pasmina" ,kao beawer yorkie ili yorkie -pek ( yorkie x pekinezer) ,pa tako pare mopsa sa beaglom koji je takoder znatno veci od mopsa i druge tjelesne grade.
Osim toga takvim nekontroliranim sparivanjima pasa nestat ce do sada priznate i poznate pasmine .
Ponekad se pitam kamo ide ovaj svijet i zasto jednostavno ne mogu ljubitelji maltezera kupiti cistokrvnog maltezera od ozbiljnog uzgajaca kojemu je smisao uzgoja dobiti zdrave stence visoke kvalitete sto blize standardu FCI .
Ovdje ste naveli cijenu od 1000$ + put ....za mjesanca ....pa nije li to daleko previse ? Kod nas je pun azil mjesanaca koje nitko ne zeli iz raznih razloga pa je po meni humanije uzeti takvog psa ako ne zelite cistokrvnog sa rodovnicom i pruziti mu ugodan i bezbrizan zivot .
Vjerujte pas ce to znati cijeniti ,a ljubav koju ce vama dati neovisno da li je cistokrvan ili mjesanac je najljepse i najcisce sto vam pas nesebicno daje !
Volite pse i biti cete voljeni
Latica
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: mešanec med maltežanom in pudljem (maltipoo)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines