mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:26:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Dlaka v ušesih
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dlaka v ušesih  (Prebrano 11774 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« : ponedeljek, 13.06.2005 : 09:43:47 »

 :)Zdravo imam psičko pasme bradati ovčar, zanima me, kako odstranite oz. krajšate dlako v ušesih pri teh ali podobnih kosmatincih. Moja psička je začela stresati z glavo, pregledala sem uho, ki pa ni vneto zato sem ji le postrigla dlako v ušesu. Pa je nehala stresati glavo, a zdaj ji je dlaka zopet zrasla zelo težko ji jo postrižem saj mi ne dovoli. Slišala sem, da nekateri dlako populijo?? A to psa ne boli? sram
Lep dan vam želim.
Logiran
Łyra
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #1 : ponedeljek, 13.06.2005 : 14:11:26 »

Hojla! Smiley
Jaz svoji psici dlako v ušesih strižem. Še nikoli nisem slišala, da bi psom dlako populili! Huh Mislim, da jih to boli (nisem 100%).
Lep pozdrav. Kiss
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #2 : ponedeljek, 13.06.2005 : 14:47:12 »

Veliko psov, ki so dolgodlaki, so odlakani tudi v ušesih. Mednje spadajo tudi maltežani(jaz imam maltežana). Wink Dlako iz ušes moraš  redno PULITI(lahko s prsti ali pa z posebno pinceto v obliki škarij, ki je namenjena za to). Če puliš dlake iz ušes(pri takih psih), se jim upesa manj umažejo(ušesno maslo) in tudi redkeje prihaja do vnetij ušes.
Moj je že imel vnetje ušes zaradi nepuljenja dlak-sedaj mu jih redno pulim, nekje na 14 dni. Wink

Psa sploh nič ne boli, le na začetku ni navajen. Wink
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 13.06.2005 : 17:09:49 »

Psa puljenje dlak ne boli, ker s prsti primes dlako in potegnes - zdrava dlaka ostane noter, tista, ki ima za odpast pa ostane med prsti. Vsaj tako je meni veterinar razlagal. Strizenje dlake v usesih mi je odsvetoval (tudi sama imam zelo kosmatega dolgodlakega psa), ker s tem ne resis nic, saj odmrla dlaka vseeno odpade v uho.
Praksa: mojega nic ne boli in zaenkrat se se ni pritozeval, pa je drugace zelo obcutljiv kuza
Logiran
Łyra
otrok do 14 let
**
Spol: Ženska
Sporočil: 76


« Odgovor #4 : torek, 14.06.2005 : 14:32:43 »

Hvala vama! Tega pa res nisem vedela!
Lp, Ana... Smiley
Logiran
IDA
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #5 : petek, 17.06.2005 : 10:20:45 »

Zdravo Cheesy moram vam sporočiti, da sem s psičko odšla k veterinarki zaradi ušes. In rezultat, ima precej poraščena ušesa z dlakami tudi na bobniču po besedah vet.  je prišlo do vnetja ušes. Zato jih je bilo potrebno najprej očistiti. Groza  :-\komaj sem jo držala, reva je tako škripala z zobmi,(da sem imela "kurjo" kožo) dobila je antibiotik in neko tekočino, ki pomaga pri čiščenju. In sicer jo moram vliti v uho enkrat na teden. Glede dlak pa takole, po vrhu jih že lahko postrižeš ali populiš, vendar pa v ušesu le ko je pes pod narkozo. Vet. je potrdila, da to zelo boli in ona tega ne bi počela, če pes ni pod narkozo. Smiley.Po imamo še eno opravilo z našim kužkom, nič hudega le da bo zdrava.

Lep dan želim
 
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #6 : petek, 17.06.2005 : 16:25:05 »

Ouljenje dlak nic ne boli, ker spulis oziroma poberes iz usesa samo dlake, ki so ze mrtve. Z Ozzy-jem lahko narediva demonstracijo in boste videli, da niti ne mrdne ne, ko se to pocne
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #7 : petek, 17.06.2005 : 22:38:22 »

Bingo tudi nič ne reagira na puljenje dlak. Wink
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #8 : nedelja, 19.06.2005 : 01:41:30 »

Mi našemo dlako iz ušes pulimo in nič ne trza ali pa cvili... Smo mu že 15 cm ven potegnili in moramo kar redno, ker nočemo, da se mu vname ali pa zagnoji...


Lp, Sanja
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #9 : torek, 21.06.2005 : 08:12:37 »

Se strinjam glede puljenja dlak, tudi moja yorkica je navajena na to. Primeš dlako čim bliže korenu dlake, in odločno potegneš. Seveda pa ne moreš na enkrat populiti vse dlake spkupaj. Najboljše je po mojih izkušnjah v malih skupkih, traja pač nekaj časa ampak to spada k higijeni in oskrbi psa. Dlaka pa gre res brez problema ven.
Tako da ne vem kaj je mislila tista veterinarka ampak če delaš pravilno nima psa kaj boleti.  Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : torek, 21.06.2005 : 08:18:16 »

Mi smo pulili oz. je pulila frizerka, dokler je pes se hodil k frizerju. Ze nekaj let pa ga strizemo doma in ne pulimo vec. Vneta usesa...kaj so ze to? Nikoli imeli-ne v casu ko smo pulili, ne kasneje. Pa tudi to puljenje je bilo....vsake toliko enkrat, tudi slucajno ne tako redno.
V usesih sicer imamo dlake, ampak ne pretirano veliko.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #11 : petek, 15.07.2005 : 13:54:20 »

Ojla!

Tudi jaz moji maltežanki pulim dlakice iz ušes, tiste, ki so bolj pri 'vrhu' s prsti, tiste, ki so pa bolj v notranjosti ušeska pa kar s pinceto. Pa se zaenkrat še ni pritoževala, niti enkrat ni zacvilila, na začetku me je le malo čudno gledala v smislu: ja kaj, a zdaj pa še ušesa? Wink Puljenje prakticirava kar enkrat tedensko, saj dlačiče zelo hitro rastejo in nočem, da bi zaradi moje nevestnosti Šia dobila kakšno vnetje...

LP in čimmanj težav pri odstranjevanju ušesnih dlak Wink

Tjaša
Logiran
zmaj
gost
« Odgovor #12 : četrtek, 08.12.2005 : 10:12:37 »

sem ponosna "mama" kodra...  Smiley kot kaze bo nekje srednji do mali format.... zdaj ga pocasi zacenja metat puberteta (trening za tisto kar me caka z mojimi "mladici"..he he..  )
ok..odtavala sem s teme ...usesa, dlake.. ja, cisto nova dimenzija skrbi za psa sedaj, ko je dolgo tradicijo briardov v nasi druzini zamenjal koder... pa frizer, p'a plascki, pa regenartorji, pa kopanja, pa..pa...
torej, ugotovitev.. dlake je res treba cupkat, ce ne revez tako trse z bucko da ga je zalost gledat.. seansa epiliranja se ponavadi dogaja zvecer, ko se (koncno) vsi ustavimo in upocasnimo...lepo zleknjen, napol drema in populimo odmrle dlakice. vsakih par dni malo..pa tiste famozne antisepticne kaplice za topljenje cerumena enkrat tedensko.... milina.

dejstvo je, da psicki s "klap-uhlji" zahtevajo pogostejse preglede uses... postane rutina kakor brisanje gobca po pitju vode in hranjenju bradatih psaov(briard recimo).

lep pozdrav s stajerske, L.
Logiran
mkogej
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 86


« Odgovor #13 : četrtek, 08.12.2005 : 23:50:14 »

Mi tudi našim yorkijem pulimo dlako v ušeskih.
Nič ne boli, Romy je prav pridna, včasih ji celo paše! Grin
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #14 : sobota, 10.12.2005 : 21:49:07 »

Tudi jaz svojim bradam dlako iz uses pulim, pri tem pa si pomagam s praskom za usesa, ki omehca korenino dlak, tako da je puljenje precej manj bolece za psa, ter s posebno pinceto (spominja na skarje) s katero navijem in izvlecem dlako v usesu. Z rednim puljenjem dosezemo, da je v usesu vse manj dlake (manj raste), medtem ko strizenje "problem" rasti dlake v usesu le prestavi za krajsi cas, dlake pa je kvecjemu vedno vec, oz. je gostejsa... Undecided Vsaj po mojih izkusnjah... Smiley
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Dlaka v ušesih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines