mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 14:48:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo Hrtji svet Slovenije
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 85   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo Hrtji svet Slovenije  (Prebrano 299955 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #165 : nedelja, 04.09.2011 : 13:54:44 »

Podencia, lahko kaj od tega objavim na fb? Vključno z dejstvi o deponijah, ki si jih navedla?
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #166 : nedelja, 04.09.2011 : 15:04:19 »

Vsekakor lahko. Bi pa prosila, da kot vir navedeš mene Larisa in Hrtji svet Slovenije (www.hrtjisvet.org). Na Fb pa me tudi najdeš pod larisa.pocivavsek@gmail.com., sem naredila kratek zapisek s komentarji o tem. Wink
Ampak ne tako obežno kot v tem postu.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #167 : nedelja, 04.09.2011 : 16:03:02 »

Hvala. Delno sem prekopirala in objavila. In to naj bi bila civilizirana družba?
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #168 : nedelja, 04.09.2011 : 16:50:21 »

Moj odgovor na tvoje vprašanje bi bil ...V Španiji je to del tradicije in dokler država ne bo spregledala, da jim noben še tako lepo napisan zakon ne bo pomagal, če ne bodo spremenili miselnost ljudi. Oni si enostavno pred realnostjo zakrivajo oči in svoje ravnanje skrivajo za tradicijo ...
Ljudje morajo spregledati, da to ni dopustno, da izživljanje nad nemočnimi živalmi ne more biti tradicija.  Saj tudi pri njih obsajajo prostovoljci in organizacije, ki opozarjajo na nepravilnosti in nedopustnost takšnega ravnanja, ampak se mi zdi, da se vse skupaj premika prepočasi.
In za pol sveta je to kar počnejo, pač njihova tradicija. Očitno tradicija, ki dopušča mučenje živali. Tam verjetno dečki ne postanejo moški prej, dokler ne storijo nekaj možatega, ki je ukoreninjeno v njihovo tradicijo. Ogled bikoborbe ali bežanje po ulicah Španije pred prestrašenimi biki, lov z galgi in tradicionalno pobijanje galgov, med drugim imajo tudi nekakšne festivali, kjer organizirajo boje ljudi s konjji, V ogrado spustijo divje konje in pobesneli moški (na fotografijah vidite celo ženske!) tekajo za njim, se jim obešajo za grivo, za rep, ga možato pretepajo, zbijejo po tleh ....
Več o takšnem festivalu tukaj: http://www.blameitonthevoices.com/2008/07/spanish-horse-wrestling-festival.html
Poglej koliko je gledalcev ...Sad(((
Pa poglej dokumentarce na TV, ko svetovne TV hiše bikoborbe predstavljajo z nasmeškom na obrazu in kot del tradicije, ki jo je potrebno doživet, ko si v Španiji. Torej ljudje to podpirajo/mo, ker je to pač del tradicionalne Španije? Srhljivo res ...in zelo zelo problematičen odnos do živali.
Odgovor s stranji njihove vlade pa zavajujoč in vsekakor v posmeh živalim.

Sram me je, da sem človek v tem primeru.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #169 : nedelja, 04.09.2011 : 17:02:07 »

Ja, saj vem da to predstavljajo kot del svoje tradicije, ampak če grem v čisto skrajnost; mar ni del tradicije v določenih kulturah tudi kanibalizem, pohabljanje sovražnika itd? Ja, seveda, tu gre za ljudi, živali so pa itak manjvredna bitja.
Obsojam vse po vrsti, udeležence in gledalce raznih bikoborb ipdb, ker so vsi krivi!
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #170 : torek, 13.09.2011 : 16:54:16 »

Prisrčno VABLJENI na sprehod s posvojenimi hrtki v organizaciji Društva HRTJI SVET Slovenije po Celju.

Kdaj se bo zgodilo?
Zgodilo se bo v SOBOTO, dne 17.09.2011.


... Kje se bo dogajalo?

Zbirališče je v Mestnem parku, pri kipu splavarja (za Knjižnico Celje-Muzejski trg 1a), med 10:00 in 10:30 uro, od koder se bomo skupaj odpravili po mestnih ulicah.

Zelo bi bili veseli, če bi se nam pridružili s svojimi hrtki. Vabljeni vsi, tudi tisti, ki nimate posvojenih hrtkov. Smiley

Seveda ste pa vljudno vabljeni tudi vsi tisti, ki bi radii v živo spoznali člane naše ekipe, ter njihove posvojene hrtke in izvedeli še kaj več o našem delovanju, ter možnosti posvojitve odsluženega hrta.

Prosimo za potrditev vaše udeležbe na naš elektronski naslov: info@hrtjisvet.org

ali pa preko FB s potrditvijo udeležbe dogodka.
https://www.facebook.com/#!/event.php?eid=175666775841734

SE ŽE VESELIMO SREČANJA Z VAMI ...

Ekipa društva HRTJI SVET Slovenije
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #171 : nedelja, 18.09.2011 : 16:01:05 »

Hvala Idrija, hvala Monika, hvala članom in posvojiteljem, ki ste se udeležili dogodka in seveda največja zahvala  vsem vam, ki ste nas obiskali na naši stojnici.
Hvala za vse donacije za pomoč hrtkom.


Društvo HRTJI SVET Slovenije
www.hrtjisvet.org



Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #172 : nedelja, 18.09.2011 : 16:02:31 »

Včeraj smo izkoristili čudovit dan za sprehod s posvojenimi hrtki po ulicah mesta Celja. Ljudi smo opozorili na probelmatiko odsluženih hrtov, jim predstavili naše posvojenčke in preživeli res čudvit dan.

Hvala posvojiteljem in članom društva, ki ste se odzvali našemu vabilu, hvala posvojenim hrtkom, kateri ste danes ponovno opravili čudovito poslanstvo, hvala prebivalcem mesta Celja, ki ste nas tako prisrčno in z veseljem sprejeli, ter z nami poklepetali.

PRISRČNA HVALA. Smiley




Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #173 : petek, 23.09.2011 : 20:40:47 »

Dobrodelna meditacija z Majo Kukec za pomoč zavetišču Scooby Medina je za nami.
Meditacije sta se udeležilu tudi naši nepogrešljivi članici Vesna Sirk in Maruška Ratkai.

Hvala Maja.

Hvala Robert.

Hvala vsem udeležencem.

Hvala Vesna&Maruška. Smiley

Pa še ena fotografija z včerajšnjega dogodka.



(Foto: Maja Kukec)

Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #174 : četrtek, 29.09.2011 : 09:55:10 »

Dragi prijatelji!

Z velikim ponosom vam predstavljamo rezultate naše prve javne dražbe, katere celotni izkupiček gre v dobrodelne namene, za pomoč španskemu zavetišču za hrte in druge živali Scooby Medina. S pomočjo ustvarjalcev umetniških del in podarjenih izdelkov ter z vašo pomočjo, dragi ponudniki, smo skupaj uspeli zbrati kar – neverjetnih 879 EUR!
Prepotreben denar, ki bo šel v roke dobrih ljudi, ki vsak dan rešujejo življenja.

Poleg dobrodelne licitacije se je na naše vabilo odzvala tudi ga. Maja Kukec, ki je v ta namen organizirala meditacijo dobrodelne narave ( http://hrti.mojforum.si/hrti-about984.html ). Udeleženci so za zavetišče prispevali nadaljnjih 400 EUR, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

Žal španska realnost ne prizanaša niti živalim, niti zavetišču, tako da bomo akcijo zbiranja prispevkov nadaljevali tudi v prihodnje.
Še vedno lahko obiščete našo garažno razprodajo, ki je dostopna tukaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.158202624262796.40314.141593622590363 in si izberete svoje prav posebno darilo; v prihodnje pa načrtujemo še druge dobrodelne aktivnosti in dogodke. Zato vas vse vljudno vabimo, da nas spremljate tudi v bodoče; na naših povezavah boste našli vsa tekoča dogajanja.

V tem trenutku pa skupaj, z vso pozitivno energijo ljudi, ki jim ni vseeno, pošljimo zbrana sredstva tja, kjer so resnično potrebna.

Hvala vsem, ki ste pomagali rešiti še več življenj.   Smiley

Z vašo pomočjo upanje za trpinčene in trpeče galge v Španiji ostaja.
In nekoč jim bo uspelo! 

Društvo HRTJI SVET Slovenije
www.hrtjisvet.org
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #175 : četrtek, 29.09.2011 : 10:02:21 »

V Niki je lep članek o hrtih in društvu, sem včeraj brala Smiley
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #176 : četrtek, 29.09.2011 : 10:20:17 »

V Niki je lep članek o hrtih in društvu, sem včeraj brala Smiley

Ampak tokrat ni bil članek o društvu HRTJI SVET Slovenije ... Wink
V Sloveniji sta namreč dva takšna društva, a korenine našega društva segajo v leto 2005, oni pa malo mlajši ..., tudi princip našega delovanja je drugačen. Wink

Je pa bilo že nekaj lepih člankov in prispevkov tudi o društvu HRTJI SVET Slovenije.
Več o tem pa tukaj: http://www.hrtjisvet.org/govori_se_o_nas.html

Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #177 : četrtek, 29.09.2011 : 10:30:43 »

Ojej, saj res, sori  Shocked  sram
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #178 : četrtek, 29.09.2011 : 12:23:25 »

Ojej, saj res, sori Shocked sram

Hehe, ni nič narobe ...Saj konec koncev imamo pa oboji isto poslanstvo.  Wink
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #179 : ponedeljek, 03.10.2011 : 19:08:44 »


Splošna knjižnica Sl. Konjice in Društvo HRTJI SVET Slovenije

v sredo, 5.oktobra 2011 ob 18.uri

vabita na pogovorni večer z naslovom ...

TEK ZA ŽIVLJENJE

v Splošni knjižnici Slovenske Konjice (Mestni trg 4, 3210 Slovenske Konjice)




Eric Parker je v knjigi Najboljši psi zapisal:
Ugotovil sem, da nisem jaz tisti, ki opazuje pse, ampak da oni opazujejo mene.
In v očeh vsakega se je zrcalilo isto upanje, isti brezup.
»Grem lahko s teboj? Sem lahko tvoj kuža? Ne morem biti tvoj kuža? Ne?«

Na tokratnem pogovornem večeru se bo predstavilo društvo HRTJI SVET Slovenije, katerega namen in cilji so nesebična in prostovoljna prizadevanja poiskati nove in ljubeče domove odsluženim psom, pretežno pasemske skupine hrti, ki na svojo novo življenjsko priložnost čakajo v zavetiščih v Španiji, na Irskem in v Veliki Britaniji. Predstavljena bo problematika pasje tekaške industrije ter oblike pomoči, ki hrtom prinašajo življenje primerno njihovi vrsti, svobodno in brez strahu, da bi jih kdo preganjal, mučil ali ubil.

Imeli pa boste priložnost tudi videti in spoznati posvojene hrte.

PRIJAZNO VABLJENI!

Splošna knjižnica Slovenske Konjice
in
Društvo HRTJI SVET Slovenije
Pomagajmo hrtom v stiski.
www.hrtjisvet.org | info@hrtjisvet.org
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 85   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo Hrtji svet Slovenije
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines