mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 22:21:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo Hrtji svet Slovenije
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 85   Dol
Natisni
Avtor Tema: Društvo Hrtji svet Slovenije  (Prebrano 302957 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #900 : sreda, 01.07.2015 : 11:52:13 »

Ampak od njene objave je že 5 let....
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #901 : sreda, 01.07.2015 : 11:55:45 »

Podenčica Punky je že srečno posvojena v Sloveniji. Smiley
Tukaj nekaj njenih zadnjih fotk: http://hrtjisvet.mojforum.si/hrtjisvet-about376-0-asc-30.html
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #902 : sreda, 01.07.2015 : 12:42:27 »

OMG, kaj sem jaz zamudila...... Roll Eyes
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #903 : sreda, 01.07.2015 : 12:59:53 »

Xena, Punky je faca ja.
Fuul posrečena, res. Tak mali vragec, ampak kjut.  Tongue

Naslednjič v Scoobyu, če bo kak (kar ziher bo) ti jih pofotkam  Evil
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #904 : sreda, 01.07.2015 : 13:01:33 »

Kaj pofotkas, enega v kufer daj in ga vn vrzi pred hiso od Xene.  Evil
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #905 : sreda, 01.07.2015 : 13:08:48 »

Hvala vama...  Kiss Kiss
Sta me odrešile slabe vesti zaradi zlobnih, zlobnih, zlobnih misli...   
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #906 : sreda, 01.07.2015 : 13:18:19 »

Naslednjič v Scoobyu, če bo kak (kar ziher bo) ti jih pofotkam  Evil

Takoj si pejt z žajfo usta oprat! Dvakrat!!
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #907 : sreda, 01.07.2015 : 13:20:08 »

 
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #908 : četrtek, 02.07.2015 : 07:44:03 »

2.7.2015
O psički še vedno ni nobene sledi. Sad Tudi danes se bo iskalna akcija nadaljevala. V kolikor bi lahko pomagali pr iskanju prosimo pokličite posvojiteljico Tino (041 260 113) ali našo članico Blažko (041 912 277) ali našo članico Tjašo (031 463 875).
V kolikor poznate koga, ki ima slednega psa in bi nam lahko prostovoljno pomagal pri iskanju nas prosimo kontaktirajte na info@hrtjisvet.org.
Hvala.


NUJNO!

V Tunjicah pri Kamniku (v okolici zdravilnega gaja in cerkve).  se je danes izgubila lurcherka Zoe. Je manjše postave, podobna whippetu, svetlo brindle barve. Nima ovratnice in kontaktne številke. Plašna je do moških, tudi sicer malce nezaupljiva, če bi jo kdo videl, naj jo poskuša zvabiti k sebi s priboljški (najbolj se bo odzvala ženskam ali otrokom). Kontaktna številka posvojiteljice je: 041 260 113 (Tina).



Društvo Hrtji svet Slovenije
www.hrtjisvet.org
info@hrtjisvet.org

Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #909 : četrtek, 02.07.2015 : 08:37:56 »

Z neizmerno bolečino v srcu sporočamo, da smo Zoe našli mrtvo.  Cry
Ljuba Zoe, naj ti bo lepo na drugi strani mavrice!

Vsem, ki ste na kakršen koli način pomagali pri iskanju se iskreno zahvaljujemo.

Društvo Hrtji svet Slovenije
www.hrtjisvet.org
info@hrtjisvet.org


2.7.2015
O psički še vedno ni nobene sledi. Sad Tudi danes se bo iskalna akcija nadaljevala. V kolikor bi lahko pomagali pr iskanju prosimo pokličite posvojiteljico Tino (041 260 113) ali našo članico Blažko (041 912 277) ali našo članico Tjašo (031 463 875).
V kolikor poznate koga, ki ima slednega psa in bi nam lahko prostovoljno pomagal pri iskanju nas prosimo kontaktirajte na info@hrtjisvet.org.
Hvala.



Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #910 : četrtek, 02.07.2015 : 09:34:33 »

Še tukaj - res iskreno sožalje lastnikom!  Cry 
Vedno se je težko posloviti od psa, na tak način pa sploh tragično.  Sad Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #911 : četrtek, 02.07.2015 : 12:04:22 »

Gremo v Scooby?



Dragi hrtji prijatelji in interesenti za prostovoljno delo v Scooby-ju,

aprila in maja je bilo težko oditi iz Španije in edina tolažba vedno je, da kmalu spet pridemo wink emoticon Vsekakor september še nikoli ni minil brez slovenskih prostovoljcev v zavetišču Smiley) In ker bo poletje kot vedno prekratko, se morebitne delovne skupine oblikujejo že sedaj. V tokratni ponudbi je na voljo:

1. skupina z odhodom v petek, 4. septembra; povratek po dogovoru, naša Nataša mora sicer zaradi obveznosti oditi že v sredo, 9 septembra (kratko, a sladko!), a ostali prostovoljci lahko poljubno še ostanete tam;
2. skupina proti koncu meseca septembra, odhod in povratek še po dogovoru.

Nizkocenovni prevozniki non stop spreminjajo svoje urnike letov, žal prav vedno v našo škodo, tako da se priporočamo za morebitno idejo, kako najudobneje in najugodneje priti do Madrida.

V primeru, da bi vas veselilo obiskati Scooby letos septembra, nam prosim javite svoj interes na info@hrtjisvet.org in poskusili bomo najti kakšno primerno skupno rešitev.

Potrebujete vzpodbudo? Pokukajte na spodnja linka, če si upate (in potem takoj inzulin v žilo. Wink

1. http://scoobymedina.blogspot.com/…/galga-mama-and-3-puppies…
2. https://www.youtube.com/watch?v=o0QX0Txfn4A&feature=youtu.be

Društvo HRTJI SVET Slovenije
www.hrtjisvet.org
info@hrtjisvet.org
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #912 : sobota, 04.07.2015 : 22:22:30 »

Jutri bomo s hrtki spet na Art Kampu v Mestnem parku v Mariboru.
Tam bomo od 16. ure naprej, okrog 18. ure pa se bomo podali na sprehod.

Se vidimo? Smiley

Društvo HRTJI SVET Slovenije
www.hrtjisvet.org
info@hrtjisvet.org
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #913 : ponedeljek, 06.07.2015 : 09:43:03 »

Zgodbe posvojencev

Wally Patterdale je na Irskem tekmoval od leta 2007 do 2010. Imel je srečo, ki jo imajo le redki greyhoundi, dobil je novo priložnost in v Slovenijo prišel maja 2011. Najprej k začasni družini, nato je bil posvojen. Ker se včasih stvari ne izidejo kot si želimo, je spomladi 2013 znova iskal dom. Tedni so minevali, zanj ni bilo nobenega zanimanja. Ko je bilo že res nujno, sem po pogovoru z mamo Wally-u ponudila začasni dom. Takoj smo se ujeli, bil je točno tako neproblematičen kot je pisalo v opisu. Od mene je bil po dobrem mesecu posvojen in po treh tednih sem prejela novico, da ga nočejo več in da pride nazaj k meni. Po prvem šoku in razmišljanju, kako lahko ima en pes takšno nesrečo, smo se doma odločili, da ne gre več nikamor in da bo ostal pri nas. Za vedno.
Včasih pač traja dlje časa, da dojamemo stvari, ki so nam namenjene.  Roll Eyes




Sedaj je z nami že dve leti. Kot tipičen greyhound obožuje spanje, njegovi položaji me vedno spravljajo v smeh, včasih pa se tudi vprašam, kako mu je to lahko udobno. Večino dneva sicer prespi, ampak ko zasliši magični besedi ''A gremo?'', ga iz postelje izstreli, rep tako maha, da vsi sosedje vedo, kdaj se odpravljamo ven. Idealen sprehod zanj bi bil, če bi se odpeljali kam na obisk – vožnjo z avtom res obožuje. Če greva kdaj na sprehodu mimo kakšnega prižganega avta, ki stoji, je on prepričan, da čaka nanj in bi, če bi bila vrata odprta brez problema skočil not. In njegov izraz, ko se kam odpraviva, je res izraz čiste sreče.  Cheesy

Na sprehodih uživa, radovedno vohlja, vsakega psa repkajoč pozdravi, malo pocvili, povoha, potem pa gremo naprej. grin emoticon Zanj pravim, da oddaja ''mirovniško'' energijo, saj njega večina psov, za katere mi skrbniki govorijo, ''da ne marajo drugih psov, samcev sploh ne'', da ''se bojijo takšnih velikih črnih samcev'' , sprejme lepo in brez problema. Tudi otroke ima rad, sploh če pridejo mimo njega s hrano v roki. Ah, ti Wally. grin emoticon
Hrana, o ja, to pa je njegovo področje. Naučil nas je, da hrana nikakor ne sodi na pult, da jo je treba shranjevati v predale, na visoke police, ker drugače lahko čudežno izgine. Kruh, sir, ovseni kosmiči, pizza, bučno olje, moka …. vse to in še več je nekako našlo pot do njegove postelje.
No, naučil nas je reda in pospravljanja, to mu je treba priznati. Večkrat pa njegove prigode ljudi močno nasmejijo, kar je pa tudi nekaj vredno, kajne?

Postal je tudi krvodajalec – že dvakrat je daroval kri, za pse, ki so jo nujno potrebovali. Res mu ni problem ležat na mizi, sploh, če za domov dobi še konzervo ali dve.  Cool

Wally je popolnoma nezahteven greyhound. Ni mu važno, kje je, samo da je zraven mene. Moja senca. Včasih se vprašam, s čim sem si zaslužila tako krasnega psa.
Pred dnevi je praznoval svoj 9. rojstni dan. Po telesu ima vedno več belih pikic, obraz postaja siv, ampak on je še vedno na trenutke razigran, navihan otrok, ki se s svojim povštrom tako igra, da ga je veselje gledati, mene vabi k igri in ima svoje dirke po stanovanju. V naslednjem trenutku pa že leži in počiva, da nabere energijo za naslednje podvige. Teh je pred nama zagotovo še kar nekaj.
Zdaj, ko ga gledam, kako mirno leži v svoji postelji, vsake toliko globoko zavzdihne, v sanjah odteče še kakšno dirko … Se znova zavem - ''My greyhound makes me happy''.

Urška in Wally

Društvo HRTJI SVET Slovenije
www.hrtjisvet.org
info@hrtjisvet.org
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #914 : sreda, 08.07.2015 : 07:41:29 »

Pravkar smo dobili obvestilo, da po Žalskem rondoju (Ljubljana) brezglavo tekata dva hrta (sta manjše rasti, najverjetneje whippeta). Eden od njiju se je zaletel v avto in tekel naprej.
Sta svetlo rjave barve. Če ju kdo pogreša ali poznate koga, ki ju pogreša ...

Društvo HRTJI SVET Slovenije
www.hrtjisvet.org
info@hrtjisvet.org
Logiran
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 85   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: Društvo Hrtji svet Slovenije
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines