mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 06:46:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?  (Prebrano 32643 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #45 : sreda, 09.12.2009 : 14:36:31 »

Jana, a ti pa ne bi enega društva s temi in podobnimi cilji ustanovila? Wink Alpa pač ene skupine ljudi. Si dovolj odločna, precej veš o problematiki oz veš koga vprašat, imaš leadership skills, jasno in glasno izražanje... Nam ostalim društvom mislim da nekako kar zmanjka ena ta organiziranost oz. ''bigger picture'' ker smo večinoma prezasedeni z reševanjem trenutnih problemov da bi se resno in organizirano lotili še tega dolgoročnejšega.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : sreda, 09.12.2009 : 14:36:48 »

V celoti se strinjam s pridno glede novega drustva. Ne potrebujemo ga. Potrebujemo pa odgovorne clane ze obstojecih drustev, da dosezejo konsenz okrog poglavitnih vprasanj najprej v svojih vrstah, potem jih uskladijo drustva med seboj in sele nato bo mogoce racunati, da se lahko zacnejo kot kaksni konkretnejsi subjekti civilne druzbe pojavljati v javnosti za kaksne vecje aktivnosti, kot je sprememba zakonodaje, zahteve do ministrstev, inspekcij, vlade ...
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #47 : sreda, 09.12.2009 : 14:37:45 »

pridna, to je res, ja. Samo vedno je po kakšnem takem dogodku ful zagon, ki se kasneje kar nekako porazgubi oz razdrobi.
Prevelikokrat videno, ja. Zato rabimo vodjo, koordinatorja.

Mogoče bi društvo (znotraj društva) bolj spodbujalo ljudi k delu, bilo bi več organiziranosti kot samo skupina posameznikov, cilji postavljeni...
Točno tako, zbasati vkup staro-novo skupino ljudi pod okriljem že obstoječega društva, karkoli drugega mi deluje kot lulanje proti vetru pa pardon primerjavi  sram
Smernice v Janinem postu so po mojem zaenkrat več kot dovolj, rabimo pa vodjo... Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #48 : sreda, 09.12.2009 : 14:41:36 »

Jana, društva pri nas so precej razdrobljena. Bi človek rekel da delamo za isto stvar, pa dostikrat ni tako oz težko delamo en z drugim.

Sej niti ni nujno da je društvo. Lahko projekt, skupina. Pač nekaj več od parih ogorčenih postov, prijave ali dveh na VURS in polžje premikanje naprej. Nekaj bolj organiziranega, prepoznavnega, zagnanega da se bi hitreje premaknilo pač.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #49 : sreda, 09.12.2009 : 14:42:13 »

V celoti se strinjam s pridno glede novega drustva. Ne potrebujemo ga. Potrebujemo pa odgovorne clane ze obstojecih drustev, da dosezejo konsenz okrog poglavitnih vprasanj najprej v svojih vrstah, potem jih uskladijo drustva med seboj in sele nato bo mogoce racunati, da se lahko zacnejo kot kaksni konkretnejsi subjekti civilne druzbe pojavljati v javnosti za kaksne vecje aktivnosti, kot je sprememba zakonodaje, zahteve do ministrstev, inspekcij, vlade ...

Tole, krepko, odebeljeno, se meni zdi zelo pomembno. In velik problem med društvi oziroma kot prepreka dobremu sodelovanju. Da se ne morejo društva med seboj uskladiti okoli ene same zadeve, s katero se strinjamo vsi - da VURS ne deluje. In da nastradajo one - živali.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #50 : sreda, 09.12.2009 : 15:10:59 »

Jana, a ti pa ne bi enega društva s temi in podobnimi cilji ustanovila? Wink Alpa pač ene skupine ljudi. Si dovolj odločna, precej veš o problematiki oz veš koga vprašat, imaš leadership skills, jasno in glasno izražanje... Nam ostalim društvom mislim da nekako kar zmanjka ena ta organiziranost oz. ''bigger picture'' ker smo večinoma prezasedeni z reševanjem trenutnih problemov da bi se resno in organizirano lotili še tega dolgoročnejšega.

Nikakor. Tudi vodja kaksne prostovoljne skupine nisem, ker bi zadeva razpadla ze prvo popoldne. Sem prezahtevna, zato delam sama in bom pri tem ostala. Se pa poskusam racionalno obnasat pri svojem vkljucevanju v aktivnosti za spremembe. Seveda sem pa ves cas tukaj in ves cas delam. Tisto, kar se meni zdi smiselno v danem trenutku. Ko bo cas in ko bodo ustrezni ljudje, vsak s svojim kupckom zapiskov, papirckov in ostalega, lahko dam vse od sebe. Vendar samo v primeru, da dajo vse od sebe tudi vsi ostali. Za vodenje je vse polno ljudi in toliko casa, kot ga imam jaz, ima zagotovo vsak, ki ima toliko stare otroke, da se ga ne drzijo vec za kiklo. Pri vsem skupaj gre samo za prioritete (ne za prezivetje, temvec izven skrbi za prezivetje) in pripravljenost vloziti cas, energijo in nekaj sredstev (predvsem za pokrivanje svojih aktivnosti) v TO STVAR.

Ko berem, kako imate vsi vse polno aktivnosti v drustvih in tudi sicer, bi zelela pripomniti, da dejansko to ni vase delo - loviti zivali okrog, iskanje resitev za te, koknkretne zivali, zbiranje denarja za vet. oskrbo teh zivali, za ... Torej tak izgovor odpade. Ker je za to dolzna poskrbeti drzava/obcina/zavetisce. Vasa naloga je dejansko v tem, da ugotavljate, kje je problematika, OPOZARJATE na problematiko (ne na forumih), iscete sirse resitve, poskusate razmere izboljsati (ne z zlaganjem zivali na kupe), iscete konsenze med seboj in sirse v druzbi, razlagate folku na vsakem koraku, kako je treba in kako je prav ..., producirate materiale za osvescanje, prijavljate nepravilnosti (ne resujete posledic vi), se povezujete doma in cez meje, se sami izobrazujete in nam prenasate primere dobrih praks ... Zivali s cest pobirajo in strgajo drugi, prav tako nudijo oskrbo in finance drugi. Vsaj tako pise v nasi zakonodaji. In ker niti tisti, ki ste organizirani, ne dvignete glasu, ste pac ocitno tudi za uraden sluzbe dobri, da se mal spilajo z vami. Mal vas za nos vlacijo, kaj lahko in cesa ne, pa mal vam kaksno kazen napisejo, pa na kaksen sestanek vas povabijo, da vidijo, s kom imajo opravka ...

Kar se dela drustev tice, se strinjam z izjavami VURSa, da delajo mnogokrat protizakonito.

Ce pomislite, da bi energijo, ki jo clani drustev vlagajo v lastno resevanje posameznih zivali, vlozili v aktivnosti, da bi tisti, ki je po zakonu zadolzen, naredil za to zival vse, kar mu zakon nalaga, bi naredili sicer za to zival malo manj, na dolgi rok - za boljsi jutri vseh zivali pa neprecenljivo veliko.

Ce bi vsi, usluzbenci vsepovsod, vsa zavetisca in tudi aktivisti v drustvih delali samo tisto, kar je njihova naloga / dolznost / odgovornost / cehoceteposlanstvo, bi bilo ze zdavnaj vse na svojih mestih, civilna zivalovarstvena iniciativa pa tako mocna, da bi jo upostevala tudi vladna barbika, ne samo kaksen podrejen minister, vsi inspektorji pa bi prosili, naj ne gredo njihove nepravilnosti v javnost, saj jih bodo ze do vecera odpravili. Tako pa posredno vsi pomagate drzati status quo. Ko bo car celega gozda presegel navdusenje nad dolgotrajnim visenjem pred enim drevesom, bo zadeva zrela za kaksne vecje premike.

Brez zamere vsem drustvenikom, ki se boste cutili prizadeti ob mojem pisanju. Moj namen je, da poleg zakonodaje pogledate tudi v statut svojega drustva in razmislite.

pridna, problem v glavnem ni v tem, da se drustva ne morejo uskladiti, temvec se problem zacne ze s tem, da se ne morejo uskladiti clani v enem drustvu med seboj. Zal je to zalost vseh podrocij in ne samo zivalovarstvenega.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #51 : sreda, 09.12.2009 : 15:15:10 »

Vse ostalo moram še prebrat, mi je pa v oči padlo tole:

Nope, nameščanje, zdravljenje in oskrba živali in nato seveda oddajanje, je zavetiška dejavnost. Ki pa je ne smeš opravljati, če ne ustrezaš pogojem navedenim v pravilniku/zakonu. Kar pa odobri inšp pregled. Na to se to nanaša.

Ko sem podala prijavo na VURS glede 3-eh mačk, ki so še vedno pri meni btw., in ko sem se z inšpektorico pogovarjala o morebitnem odvzemu ostalih živali, je bil dogovor ali kakorkoli to imenujemo tak, da se dorasle in odrasle živali v tem primeru odpeljejo v pristojno zavetišče, sesne mladiče pa naj bi po odvzemu prevzela jaz.
Hm, zdaj pa meni res ni nič več jasno... Torej me je inšpektorica VURS-a nekako vlekla v nezakonito dejanje, za katerega bi potem plačala po možnosti še kazen ali kako?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #52 : sreda, 09.12.2009 : 15:19:37 »

Ja, yo, nekako tako. Vprasanje je le, ali sploh ve, kako je prav in po zakonodaji, na katero se sklicujejo, ko je njim prav in nanjo pozabijo, ko je tudi njim prav.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #53 : sreda, 09.12.2009 : 15:24:05 »

Oz. lahko se smatra tudi (po zakonodaji), da so ti macki zdaj pac tvoji. Z vsemi posledicami.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #54 : sreda, 09.12.2009 : 15:26:42 »

pridna, problem v glavnem ni v tem, da se drustva ne morejo uskladiti, temvec se problem zacne ze s tem, da se ne morejo uskladiti clani v enem drustvu med seboj. Zal je to zalost vseh podrocij in ne samo zivalovarstvenega.

Ne bi vedla  Wink  Cool

Hm, zdaj pa meni res ni nič več jasno... Torej me je inšpektorica VURS-a nekako vlekla v nezakonito dejanje, za katerega bi potem plačala po možnosti še kazen ali kako?

Itak.  Smiley A nisi pogledala posnetka, kjer je podana "logična" razlaga, da laikom tega pač ne morejo prepuščat? Ker je to pač v navzkrižju z zakonom?  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #55 : sreda, 09.12.2009 : 15:29:42 »

Jana, se trudimo, vedno je ''dilema'' preventiva:kurativa, ampak ko izveš za enega hudo bolanega/poškodovanega mačka iz območja ki nima pogodbe bo prva misel spravit ga k vetu, druga kako boš veta plačal in šele tretja klicarit mesece po občinah in pisat VURSu. Dilema dobrobiti te konkretne živali in ne pustit je crknit za cesto da bi enkrat mogoče nekaj dokazal, proti dilemi dolgoročne ureditve da bi vse štimalo tako kot mora.
Zato bi bilo fajn da se skupaj zbere nekaj ljudi, ki bi počeli samo to. Ja, se tudi mi že obstoječi trudimo in delamo na tem, ampak nas je veliko premalo za kakšen hitrejši premik. Tu je priložnost za tiste ki jim je na kožo pisano tako delo - papirji, telefoni, mediji, dopisi. Že obstoječim nam očitno ne znaša najbolje vsega koordinirat, drugače se ne bi tega tule menili.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #56 : sreda, 09.12.2009 : 15:30:56 »


Itak.  Smiley A nisi pogledala posnetka, kjer je podana "logična" razlaga, da laikom tega pač ne morejo prepuščat? Ker je to pač v navzkrižju z zakonom?  Smiley

Še za vsakega mačka in psa, s katerim sem prišla k vetu me nihče ni nič vprašal, ampak so jih enostavno registrirali na moje ime. Od tega ena psica posvojena v zavetišču, oddana seveda nečipirana, nobenega vprašanja pri vetu niti zanjo. Blagor tistemu, ki kaj razume, jaz vedno manj.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #57 : sreda, 09.12.2009 : 16:19:37 »

Hm, kolikor dopuscate, toliko manipulirajo z vami.

Zala_, tudi zato, ker se caka, da bo problem nastal (konkreten polomljen macek) in se ta problem post festum resuje, je tako, kot je. Nic nisem rekla, da je treba macka pustiti trpeti. Nikakor. Je pa treba narediti cel halo, v kolikor se ne naredi tako, kot zahteva zakonodaja. Pa na obcino z njim, ce ne gre drugace. S prvim, drugim, tretjim ... Pa zahtevat resitve takoj, ce ne pa macka pustit v pisarni ali na veterini. Je pa za kaj takega treba poznati zakonodajo in svoje pravice ter dolznosti, pa tudi dolznosti drugih. Se bolje pa bi bilo se preden se polomljen macek pojavi, v taki obcini dosect protokol za primer ..., ko se ... hm ... Da se vsaj lahko pripravite na konfrontacijo, ko bo pred vami polomljen macek, ko bo treba hitro ukrepanje in odlocno zahtevanje vseh pravic zanj. Tudi obcinskih.

Lejte, ko boste razumeli, da pucete drek za tistimi, ki bi ga morali prepreciti in ne samo pucati, boste tudi razumeli, da vas bodo imeli za svoj poligon vsi tako dolgo, dokler tega ne spoznate. Ko se boste vi zaceli obracati "v napad" (seveda v okviru zakonov), se bodo zadeve zacele na pravo mesto postavljat. Najprej v lokalnem okolju, potem sirse. Sploh pa si je najbrz utopicno zazelet, da bi se kaj usklajeno zgodilo na vec koncih hkrati.

Hecno je pricakovat, da bo neka skupina delala "napadalno" in zahtevala izvajanje vseh pravic za zivali, kot jim jih zagotavlja zakon, obenem ko bo vecina tistih, ki bi moral biti suport, cistila na terenu tisto, na kar zelimo opozoriti, da morajo pocistiti "napadeni".

Ce je vseeno, ali ima neka obcina pogodbo, saj jim izpred nosu poberete vse kriticne primere, brez posledic za obcino, jih pac tudi neka nova skupina ne bo mogla kar tako prepricati, da imajo problem, da krsijo zakonodajo in da morajo zadeve zastaviti drugace. Upam, da razumes. Treba je imeti primere. Dokumentirane, jasne, z vsemi (necustvenimi) zaznamki in dokazili. Treba je dat primere na kup in z njimi (organizirano) pomahat pred nosom vsem pristojnim in nadzornim sluzbam. Pa tudi v javnosti. Da bo problem sploh dobil cifre in obliko. Dejansko trenutno nihce, razen ozko zainteresiranih posameznikov in nekaj skupin, ne prepozna kaksnega problema. Ne VURS, ne novinarji, ne javnost na splosno, ne vas sosed, prijatelj, zlahtnik ... Ne samo zaradi dela aktivistov, temvec zato, ker jih problemi ne tolcejo po glavah in zepih. Ce smo odkriti, tudi obcinarjev ne. Pa tudi vetov ne. Pri veterinarjih se zaradi raznih ugodnostnih dogovorov strinjate prav z vsem, kar vam ponudi in seveda, se strinjate takoj tudi s tem, da na vas pise zival, pa da boste zival domov odnesli in vi zanjo skrbeli, celo to, da boste vse stroske sami placali. Hja, kaksen problem potem sploh ima veterinar? Pa obcinar? Ce ga nekajkrat poklicete in jambrate v telefon? Pa ce na inspekcijo, ki ima odziv lemurja, posljete kaksno pritozbo, ki je po moznosti spisana med solzami. In zakaj bi se veterinar in obcinar ukvarjala s problemom, ki ga ni, oz. ki je zanj samo prelaganje sluzbenega papirja s kupa na kup, ce sploh. Odgovornim morate povedati in pokazati, kje so problemi in neomajno od njih zahtevati resitev takoj - kam z mackom ta trenutek in ne sprasevat potem, ko je macek ze vaš.

Recimo, krasen primer je trgovec iz Celja in oddaje o njem. Tri odmevne so ze bile. Prva, leta 2003, se je izjalovila v njegovo reklamo. Tako tapravo in z vso naso nehoteno podporo. Druga, leta 2007 in zadnja vceraj, sta ze povedali konkretne probleme. Vendar, tip proda nekaj tisoc (ja, prav berete) psov na leto in kaj so v teh cifrah trije bolni? Nekaj promil. Tako gledajo oddajo tisti, ki menijo, da se gremo neko brezvezno vojno proti njim, ki zelijo samo psa kupit, mi pa jim hocemo to preprecit s preganjanjem trgovca. Ko se menis s takimi, pac recejo, da grejo na sreco, saj se tudi pri vzreditelju zgodi, da je kaksen pes v leglu (do 10 psov na leto in ne nekaj 1000 naprodaj) bolan, pa gre za vecji denar. Krasno bi bilo imeti bolj realne stevilke. O njih vedo mnogo veterinarji po celi Sloveniji. Sem prepricana, da jih je nemogoce dobiti. Le zakaj, hehe. Tak podatek, ko se pove, da gre za nekaj 10% obolevnost in umrljivost takoj po nakupu, bi pa ze naredila drmr v javnosti, pa tudi med odgovornimi, saj bi bil pritisk mnogo vecji. Posamezne prijave in posamezni primerki pac niso kaj posebnega in skrb vzbujajocega za njihove stolcke.

Tako je tudi z obcinarji, novinarji in javnostjo. Ce prides na obcino 2x na leto tezit, naj ti povedo, kaj z mackom, ki je ze itak vet. oskrbljen pri tebi, te pac ne jemljejo resno. Cetudi ste tri, ki hodite tja tu in tam. Ce pa jim 10x na leto v pisarno prineses polomljenega (morda ze tudi oskrbljenega) macka in zahtevas resitev problema, bojo mal zastrigli z usesi in morda kaksen telefon dvignili, pogledali kaksna navodila in stresli kaksno resitev.
Logiran

delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #58 : sreda, 09.12.2009 : 17:10:31 »

Se pridružujem Jani. Moje mnenje je, da bi moral biti cilj vseh društev za zaščito živali delovanje na področju izboljšanja stanja živali, iti naprej in ne stopicat na mestu. Stopit skupaj v interesu istega skupnega cilja. Društva, ki stopicajo na mestu vsa leta ,se distancirajo od ostalih društev in so kar sprijaznjeni s stanjem, kakršno je niso potrebna. Že na tem forumu se da razbrat, kateremu društvu je veliko do tega, da se končno nekaj premakne naprej, katerim pa ni mar, se sploh ne javljajo, kot da so čisto zadovoljni s poraznim stanjem.
Verjamem, da se edino s skupnimi močmi in cilji da doseči mnogo in še več, zato za božjo voljo pozabite zamere in stopite skupaj, za živali gre, za živa bitja, ki potrebujejo dostojno življenje!
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #59 : sreda, 09.12.2009 : 17:57:11 »

Me zanima, kako to doseči. Bo vstala oseba A iz zavetišča XY in poklicala osebo B iz zavetišča SB, se bodo poslali maili in se bo čakalo na odgovore nanje ali kaj?
Po štirih straneh napisanega in razen zelo konkretnih smernic iz Janinih postov tiste prave, konkretne pobude za toliko zaželjeno aktivnost niso spravljene v tek. OK, tema je bila res začeta šele danes zjutraj, se pa sprašujem, zakaj se ne javijo odgovorni posameznih zavetišč za katere stavim, da spremljajo te strani, za nekatere celo vem, da jih. Pa ne mislim, da bi se javili samo v to specifično temo, je bilo takih pobud zadnje čase kar nekaj in torej tudi nekaj priložnosti. Nočem delati krivice prav nobenemu, vendar se mi čedalje bolj dozdeva, da bi si nekatera društva oziroma vodilni posamezniki v njih, morali postaviti en par vprašanj samim sebi, da sploh ugotovijo, v čigavo korist pravzaprav delajo.

Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines