mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 05:08:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?  (Prebrano 32641 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #60 : sreda, 09.12.2009 : 18:01:00 »

moksa, zavetišča in društva so nekaj povsem drugega. Lahko pa zagotovim da vsaj kolikor je meni znano delo v društvu še nikomur ni prineslo osebne koristi, razen morda zadovoljstva. Grejo čas, denar, živci.
Zavetišča so pa druga pesem, tam se da prav fajn v svojo korist delat če se hoče.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #61 : sreda, 09.12.2009 : 18:11:14 »

Se opravičujem, ker nisem naredila razlike med enimi in drugimi (včasih razlike praktično ni in izhajam iz izkušenj, ki so mi geografsko najbližje, če sem lahko malo bolj jasna).
Nisem imela toliko v mislih osebnih koristi, kolikor blesavih in včasih že prav otročjih zamer, ki očitno preprečujejo povezovanje in predvsem povezano delovanje.
Koliko društev in/ali zavetišč je dejansko aktivnih v debatah na teh spletnih straneh, ki so prav gotovo najbolj obiskane in brane v Sloveniji kar se "živalskega" področja tiče? Jim je Jana prepovedala sodelovanje na teh spletnih straneh? Mogoče pa jim je, malce sicer dvomim  Roll Eyes
Štos je v temu, da danes že ves dan posamezniki bluzimo o povezovanju in načinih povezovanja, in?
Dopuščam možnost, da društva (tu bom zavetišča izpustila iz razlogov, ki si jih ti že navedla) med seboj sodelujejo in da moja skepsa izvira iz nepoznavanja dejanskega stanja na tem področju, naj me prosim kdo popravi. Res prosim.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #62 : sreda, 09.12.2009 : 18:16:48 »

Drugače pa se strinjam z Jano. Sej vse to vemo, pa ne funkcionira. Ne vem, a nas je premalo, a nismo dovolj zagreti, ne vem. Vsega po malem pomojem.
Jaz sem samo hotela opozorit da je treba malo drugače začet, se preorganizirat, dobit ljudi da prevzamejo ta del nalog. Tud skupno delo društev bi rabilo nekaj ljudi da na tem delajo oz vodijo vse skupaj. Metat očitke na tiste ki se že trudijo po najboljših močeh tudi ni produktivno. Pač očitno tako kot je sedaj ne funkcionira najbolje, vršit še večji pritisk na že aktivne naj delajo še bolj in še več se meni ne zdi rešitev, vrjemite da bi, če bi šlo, pa nas je za vse skupaj premalo. Morajo se javit konkretni (novi?) ljudje s konkretnimi idejami in izpeljat zadevo. Moje mnenje. Tud če nas nekaj začne v okviru društev še bolj na tem delat bo še vedno premalo.
Se tudi s pridno strinjam, bi bilo čisto drugače če bi bila to nekomu služba. A kakšen varuh pravic živali obstaja?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #63 : sreda, 09.12.2009 : 18:22:34 »

Jaz kakšnega hujšega sodelovanja med društvi žal ne zaznavam. Ampak saj Jana ima prav, vsak bi moral ''svoje'' občine in lokalne VURSe spucat s konkretnimi lokalnimi zadevami, jaz recimo nimam kaj težit na primer Ormožu ker sploh še tam nisem bila.
Vseeno bi bilo fino imet nekoga za ''krovno delovanje'' = pritisk na glavni VURS da se poenotijo in držijo zakonov, protikorupcijsko komisijo, tržno inšpekcijo, zakonodajo...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #64 : sreda, 09.12.2009 : 18:32:11 »

Drugače pa se strinjam z Jano. Sej vse to vemo, pa ne funkcionira. Ne vem, a nas je premalo, a nismo dovolj zagreti, ne vem. Vsega po malem pomojem.
Jaz sem samo hotela opozorit da je treba malo drugače začet, se preorganizirat, dobit ljudi da prevzamejo ta del nalog. Tud skupno delo društev bi rabilo nekaj ljudi da na tem delajo oz vodijo vse skupaj.

Dobro, gremo se konkretno: jaz sem pripravljena pomagati, vendar (ja, vem, vsak potisne naprej nek vendar): potrebujem točno določene, hudo konkretne naloge, ker nimam časa, da bi še razmišljala kaj naj storim, kako naj napišem neko prijavo in komu naj jo pošljem, česa naj se najprej lotim itd. Na kratko - rabim nekoga, ki mi bo rekel evo, tu imaš vzorec tega in tega dokumenta, pošlji ga sem in sem pa še tam, naredi to, naredi ono. Nisem oboževalec čisto nobene avtoritete, vem pa, kdaj jo potrebujem, ker nočem zaradi svojih časovnih omejitev izpasti šlampasta in nezanesljiva, jasno?
In stavim, da nas je takih tu gor kar nekaj, nisem zastonj danes zjutraj napisala, da iščemo vodjo.
Če grem(o) v to, hočem nekoga, ki bo vse skupaj koordiniral, zahteval, da so stvari narejene na določen način in v določenem roku, pričakujem vojaški režim iz enostavnega razloga, ker pričakujem konkretne rezultate. Če tega nekoga ne bo na obzorju, bom pač nadaljevala po svojih najboljših možnih močeh z milimetrskimi koraki. Amen.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #65 : sreda, 09.12.2009 : 18:41:22 »

Zavetisca (razen mariborskega in koprskega, ki ju upravljata lokalni drustvi), nimajo nic skupnega z drustvi, razen tega, da morajo imeti kaksno drustvo v svojem svetu zavetisca. Razen omenjenih dveh zavetisc so vsa ostala gospodarske druzbe na trgu kapitala, ki se razlikujejo od drugih firm v tem, da so delno financirane iz obcin na podlagi pogodb (to je tudi mnogo drugih firm, vendar obcinam to financiranje nalaga zakonodaja) in da morajo delovati pod posebnimi pogoji.

Kaksna sentimentalnost med zavetisci in drustvi ni smiselna, saj je vloga drustev (tudi) v nadzoru dela zavetisc, morda tudi v pomoci, ko se za to pokazejo potrebe. Potrebe po oglasanju zavetisc na tem forumu prakticno ni. Glede na to, da delajo kot firme, pac ni za pricakovati, da bodo tukaj polagala racune, razen takrat, ko jih ujamemo pri nepravilnostih na podrocjih, ki jih glede oskrbe zivali ali posvojitvenih postopkov nalaga drzava.

Se pravi, zavetisca delujejo po povsem drugih principih in iz drugih nagibov kot drustva. V zavetiscih je najprej v ospredju kapital, sele potem sentimentalnost ob zivalski problematiki. Na njih nikakor ni racunati, da bodo kdaj kaj spremenila, kvecjemu se lahko racuna z njihovimi poleni, ko se bo s kaksno spremembo hotelo priti na plan.

moksa, verjetno je tvoj pogled na zadeve mnogo preozek in posplosujes stanje na pojavnosti in aktivnostih Horjula. Si bom dovolila komentirati Polonin in Horjulov polozaj pri celi zadevi, pa upam, da se ne bo prevec jezila. Predvsem je njena aktivna vloga (ze dolgo in vedno bolj) na dveh ravneh - kot lastnica enega od zavetisc in kot odgovorna aktivistka, ki v praksi vidi, kje so tezave, na njih aktivno, javno in glasno opozarja in se bolj ali manj osamljena bode z mlini na veter tudi v praksi. Tak primer zavetisca v Sloveniji je samo Horjul in nobeno drugo. In tak primer je samo Polona in noben drug vodja zavetisca. In taka, ki bi glasno, jasno in dokumentirano obvescala o nepravilnostih, vztrajala na pravih resitvah, vrtala do konca ... bi naj bila vloga drustev. Njena vloga namrec to dejansko ni, temvec je ona v prvi vrsti (za prezivetje bi morala biti) vodja zavetisca - firme.

V drustvih je narobe obrnjen svet. Zastonj opravljajo delo zavetisc in ne opravljajo oz. slabo opravljajo delo drustev.

Zala_, nihce ni rekel, da dela kdorkoli v drustvih kakorkoli drugace kot zastonj, na svoje stroske, trosi svoj cas in energijo. To nekako je smisel prostovoljstva. Trdim pa, da delate mnogo tistega, kar vam ne bi bilo treba in premalo tistega, zaradi cesar obstajate.
Se da dobiti vas statut za prebrat?
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #66 : sreda, 09.12.2009 : 18:56:34 »


moksa, verjetno je tvoj pogled na zadeve mnogo preozek in posplosujes stanje na pojavnosti in aktivnostih Horjula. Si bom dovolila komentirati Polonin in Horjulov polozaj pri celi zadevi, pa upam, da se ne bo prevec jezila. Predvsem je njena aktivna vloga (ze dolgo in vedno bolj) na dveh ravneh - kot lastnica enega od zavetisc in kot odgovorna aktivistka, ki v praksi vidi, kje so tezave, na njih aktivno, javno in glasno opozarja in se bolj ali manj osamljena bode z mlini na veter tudi v praksi. Tak primer zavetisca v Sloveniji je samo Horjul in nobeno drugo. In tak primer je samo Polona in noben drug vodja zavetisca. In taka, ki bi glasno, jasno in dokumentirano obvescala o nepravilnostih, vztrajala na pravih resitvah, vrtala do konca ... bi naj bila vloga drustev. Njena vloga namrec to dejansko ni, temvec je ona v prvi vrsti (za prezivetje bi morala biti) vodja zavetisca - firme.

Nak, sem čisto dobro razumela ampak mogoče sem bila malce preveč sarkastična. Se pa strinjam, da posplošujem stanje na pojavnosti Horjula - posplošujem na tak način, da se mi način/frekvenca/pojavnost/aktivnost ZH zdi edini sprejemljiv in zato moje vprašanje - kje so ostala društva? In da ne bo nepotrebne pomote - ne sprašujem tebe Jana kot lastnico strani, sprašujem tiste prisotno-odsotne.
Mene danes odsotnost ZH v tej temi ne zanima, če je kdo tako razumel moj post; kar se mene tiče, je ZH danes tu, sprašujem pa še vedno druge, tiste, ki se jim v tako pomembni debati in ne samo v tej ne da sodelovati (pa čeprav jo berejo, grem stavit) ali pa nočejo sodelovati iz starih zamer, pa bi še kako lahko s svojimi izkušnjami dali eno roko nam nevednežem.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.259


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #67 : sreda, 09.12.2009 : 19:03:52 »

moksa, ZH ni drustvo.

Zavetisca v to debato ne bodo prisla in je nesmisel, da hodijo, ker jim spremembe, zaostrena politika in vecji nadzor ne ustrezajo iz povsem formalnih razlogov. Kot jaz ne zelim, da mi dajo visji davek, da me nadzorujejo po dolgem in pocez in mi nalozijo kup dodatnih nalog z vprasljivim financiranjem, to tudi od drugih firm (kar zavetisca so), ni za pricakovati.

Edina zadeva, ki jo ta trenutek vidim kot morebiten interes zavetisc v povezavi s to temo, je postimano sodelovanje z obcinami in neproblematicno financiranje pogodbenih in izvedenih aktivnosti zavetisca. Verjetno se z delom, za katerega vedo, da ne bo placano, v drugih zavetiscih sploh ne ubadajo in jih tudi ta problematika ne zanima prevec.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #68 : sreda, 09.12.2009 : 19:08:01 »

Moj komentar o času in denarju je bil za mokso, ker je napisala da bi se morali v društvih vprašat v čigavo korist se dela - kot pojasnilo da v svojo osebno pač ne.

Glede dela se strinjam. Ampak praksa je eno, teorija drugo. Sigurno bo treba precej in čimprej obrnit ploščo in ne pucat dreka za ostalimi ampak delat na preventivi. Ampak spet je za to potrebno imet ljudi z voljo, energijo, časom, znanjem.

Če gledamo na ne-lokalno raven pa sploh. Jaz recimo poleg vseh obveznosti (zasebnih in lokalno društvenih) nimam časa še brskat kaj dela ga. Bizjak in kako nadzira svojega moža in probat to spremenit. Nimam ne časa ne znanja. Oziroma če bi se že spustila v to bi rabila mesece da se podučim, napišem, težim. In to je spet polžji tempo. Vrjetno je z ostalimi podobno.

Za statut društva v katerem trenutno še sem, se boš morala kam drugam obrnit, jaz ga namreč nimam oz ni širše dostopen.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #69 : sreda, 09.12.2009 : 19:09:44 »

moksa, ZH ni drustvo.

Zavetisca v to debato ne bodo prisla in je nesmisel, da hodijo, ker jim spremembe, zaostrena politika in vecji nadzor ne ustrezajo iz povsem formalnih razlogov. Kot jaz ne zelim, da mi dajo visji davek, da me nadzorujejo po dolgem in pocez in mi nalozijo kup dodatnih nalog z vprasljivim financiranjem, to tudi od drugih firm (kar zavetisca so), ni za pricakovati.

Edina zadeva, ki jo ta trenutek vidim kot morebiten interes zavetisc v povezavi s to temo, je postimano sodelovanje z obcinami in neproblematicno financiranje pogodbenih in izvedenih aktivnosti zavetisca. Verjetno se z delom, za katerega vedo, da ne bo placano, v drugih zavetiscih sploh ne ubadajo in jih tudi ta problematika ne zanima prevec.

Se opravičujem, resno. Izhajam pač z območja, kjer z zavetiščem upravlja lokalno društvo in očitno to dejstvo vlečem za seboj tudi tam, kjer ni potrebno.
Da počistim današnjo zmešnjavo za seboj: vsa moja vprašanja, ki sem jih danes postavila, so namenjena društvom in ne zavetiščem. Če bo prišel v naslednjih dneh še kakšen odgovor ali komentar z njihove strani, bom zelo zadovoljna in verjetno ne samo jaz.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #70 : sreda, 09.12.2009 : 20:20:38 »

Bom napisala za ljubljansko društvo, katerega članica sem: naše društvo z večino drugih društev sodeluje brez težav. Vendar je sodelovanje omejeno na pomoč v kriznih trenutkih oziroma takrat, kadar se katero od društev obrne na DZZŽ LJ, lahko tudi da obratno. Še nikoli nismo odrekli sodelovanja in mislim, da ga tudi ne bomo (če ga kdaj bomo, bom razmislila, če v takem društvu še želim bit). Oglašat v imenu društva v mojem primeru se je izredno nevarno, ker prvič se o smernicah in delovanju društva odloča UO (in najbolj aktivni člani) s potrditvijo le-teh na vsakoletnem OZ, drugič pa ni nujno, da se moje mnenje in ravnanje popolnoma sklada z društvenim mnenjem in delovanjem (če ni dovolj jasno, lahko povem primer).

Naš statut je objavljen tukaj:
http://dzzz.si/index.php/predstavitev.html

Znotraj društva ali bolje rečeno - aktivni člani društva - se med seboj razumejo in imajo podobne poglede na problematiko ali po domače - vsi gazimo isto špuro. Cilje imamo visoke, ampak nas je premalo, da bi se dejansko kje kaj res poznalo. Konkretno pri VURSu recimo smo "dosegli" to, da nas ignorirajo (torej, nam ne grozijo več oziroma nam ne pojasnjujejo več, da so oni stroka).

Jst osebno zbiram energijo za nadaljni boj. Idej in dela je veliko. Takega konkretnega dela. Ampak tako kot je bilo že nekoč nekje rečeno - množice se bodo pridružile takrat, ko bomo kolesje zagnali. Takrat bodo tudi ostali rinili naprej. Moksa - jst ti dam lahko konkretne zadolžitve - sistem je postavljen, praksa je, ampak ni nikogar, ki bi jo izvajal dalje. Ampak takih konkretnih stvari jst ne bom pisala tukaj gor. Bi rekla, da iz vsem jasnih razlogov. Nekoč si rekla, da se mi boš javila, pa se nisi. Pa s tem ne mislim čisto nič slabega (povsem iskreno). Ampak na tak način deluje veliko ljudi (jst sicer ne čutim pritiska, kot ga je opisala Zala_) - bi nekaj, dajmo premaknit, vidite težave, nekaj bi, ampak nimate časa, energije, denarja,... Kakrkoli že. Jst osebno se zato vedno bolj nagibam k takemu razmišljanju kot Jana - ko bo stvar na določeni točki, se pridružim z vsem, kar premorem.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #71 : sreda, 09.12.2009 : 21:27:49 »

Res se nisem javila, pa ne zato ker bi pozabila, ampak zavestno. Beri me naprej na ZS. Tokrat čisto zares  pevka
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #72 : sreda, 09.12.2009 : 21:48:02 »

Tudi jaz se že ves čas zavedam, da bo treba nekaj v tej smeri ukrenit.

V prvi vrsti, vsak, ki se vidi v tem - mora najprej naštudirat zakonodajo in vse ostale zadeve, ki spadajo zdraven - V NULO - vse. Jaz vidim že v tem veliko pomanjkljivost "društvenikov, prostovoljcev", da ne poznamo vsega tega res v podtankost. Vseh pravic in dolžnosti, ki jih imamo/jo (prostovoljci, občine, zavetišča, veterinarji, inšpektorji, vsi vpleteni...).
Le res podučeni o vsem, bomo lahko (za)gnali motorje...

Lahko na eno mesto limali tudi linke do vsake koristne vsebine, ki bi nam pomagala naprej.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #73 : četrtek, 10.12.2009 : 11:13:12 »

Tudi jaz se že ves čas zavedam, da bo treba nekaj v tej smeri ukrenit.

V prvi vrsti, vsak, ki se vidi v tem - mora najprej naštudirat zakonodajo in vse ostale zadeve, ki spadajo zdraven - V NULO - vse. Jaz vidim že v tem veliko pomanjkljivost "društvenikov, prostovoljcev", da ne poznamo vsega tega res v podtankost. Vseh pravic in dolžnosti, ki jih imamo/jo (prostovoljci, občine, zavetišča, veterinarji, inšpektorji, vsi vpleteni...).
Le res podučeni o vsem, bomo lahko (za)gnali motorje...

Lahko na eno mesto limali tudi linke do vsake koristne vsebine, ki bi nam pomagala naprej.

Nepoznavanje zakonodaje, postopkov in birokratskega kolesja je en tak velik in težek kamen na nogi aktivistov za zaščito živali. Včasih kar ne morem verjet, da ta najbolj glasnim ni jasno, da recimo posvojitvena pogodba nima veze z zakonodajo (recimo). Da sta tedva dokumenta povezana samo toliko, kolikor pogodba ne sme kršit zakona. In en kup stvari, ki marsikomu, ki se s tem najbolj aktivno ukvarja, niso jasne.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
majpot
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


« Odgovor #74 : četrtek, 10.12.2009 : 13:55:00 »

Se popolnoma strinjam z epono. Nepoznavanje zakonodaje. Torej vsk, ki se čuti poklicanega za ta boj, naj si to natanko naštudira. Me smo že začele. Samo človek, ki je samozavesten, ki ve kaj hoče in kam gre ter da res do potankosti pozna pravice in dolžnosti društvenikov, lastnikov zavetišč, občinarjev.

Kot je rekla Jana, ne odnašati riti tistim, ki bi to morali početi (čeprav težko gledaš stran), ampak dolgoročno to ne pomeni nikakršnega uspeha, marveč samo posmeh in neresno jemanje društvenikov. Tako kot se dogaja sedaj. In vztrajati.

Da bi se ustanovilo novo društvo res pobere preveč energije in je škoda časa. Vsako društvo naj se trudi, da deluje tako, kot je večkrat tukaj opisano, naj preštudira zakonodajo, naj dela konkretne stvari. Vsako stvar prijavljati (ne- saj se ne splača) in ZAHTEVATI odgovor v zakonsko določenem roko in ne popustiti, nikdar in nikoli, če vemo, da imamo prav. S preveliko čustvenostjo, tudi ne pridemo nikamor.

Vsi skupaj pa se lahko povezujemo med sabo, si pomagamo, se dopolnjujemo in podpiramo. Ko eden kloni, potegne drugi, da si prvi opomore.

Med poletjem je že bil sestanek na to temo, prišle so le tri članice Lajke, dva Škofljica in ena Prekmurka. Pa sem vsa društva obvestila, opravičila se je le iz posavja, Polona je pozabila in se kasneje opravičila.

Torej začnimo. Sem v prvih borbenih vrstah in niti malo me ni strah , energije pa imam tudi dovolj ,kljub zelo natrpanemu urniku.

Naj ne ostane samo pri besedah.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines