mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:03:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?  (Prebrano 32714 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 09.12.2009 : 11:06:50 »

Še naprej bom pobirala brezdomne živalice, se še ni rodil tisti ki bi mi to prepovedal.. Angry
Ravno zato ker se odgovorni gospodje tako radi sklicujejo na veljavno zakonodajo ko jih povprašaš za njihovo odgovornost. Ni me strah.. Nikogar in nobene izrečene kazni..

Še naprej jih bom pobirala zato ker so potrebni pomoči, ljubezni in veterinarske obskrbe..
Že zelo, zelo dolgo sprejemam ljudi samo po odnosu do živali..
In sveto verjamem da se bodo stvari uredile na bolje, zahvaljujoči tistim ki premorejo toliko moči,pameti in ljubezni do zapuščenih in brezdomnih.
Svet je lepši ko spremljam delo Helene, Polone,Ade,Maje ..ja,toliko je že punc (no nekaj tudi fantov.. Roll Eyes) ki se nesebično razdajajo..
Še naprej jih bom ščitila, po svojih močeh..
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #16 : sreda, 09.12.2009 : 11:10:16 »

Prekrška ni, v kolikor najdeš žival, pokličeš pristojne, si zainteresiran za posvojitev in pišeš žival nase. Potem jo lahko oddaš naprej. Torej to lahko delaš v nedogled, saj nikjer ne piše, kolikokokrat lahko menjaš žival oziroma kolikokrat in v kolikšnem času lahko žival zamenja dom (kar bi bilo tudi absurdno). Poskrbeti moraš samo za prepis živali na novega skrbnika in da ne prekoračiš številke 5.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #17 : sreda, 09.12.2009 : 11:11:25 »

Kaj pa sprememba zakona/pravilnika? Kako se to doseže? Pozna kdo kakšnega zainteresiranega koalicijskega poslanca?

Pa kakšne medijske osebnosti, ki bi več govorile o tem in opozarjale?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #18 : sreda, 09.12.2009 : 11:18:02 »

Kaj pa sprememba zakona/pravilnika? Kako se to doseže?

Z veliko volje, dela, znanja, lobiranja,...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #19 : sreda, 09.12.2009 : 11:18:38 »

Aja, pa utemeljenih argumentov - samo to imamo  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #20 : sreda, 09.12.2009 : 11:50:04 »

Torej rabimo "samo" ...

... veliko volje, dela, znanja, lobiranja,...

 Smiley
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #21 : sreda, 09.12.2009 : 11:59:01 »

No, v bistvu znanje imamo. Pa voljo verjetno tudi.  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #22 : sreda, 09.12.2009 : 12:06:32 »

Meni je bilo pisno s strani Vursa razloženo takole: Posameznik ne sme pobrati žival s ceste, to je delo zavetišča, plačnik je občina.
Vsa vprašanja o zanič zavetiščih, o neplačevanju občin, o pomenu prostovoljstva so izzvenela v prazno. Tako, kot bi se s kamnom pogovarjal. Moja komunikacija z Vursom o teh zadevah traja že dobro leto in nisem prišla NIKAMOR.
Sem jih pa verjetno spodbudila k temu, da jih imam na vratih in v poštnem nabiralniku ves čas. Tudi vprašanja o tem, kako lahko žena nadzira moža (ki je bil do nedavnega celo direktor celjskega OU), sem pisarila večkrat in na več koncev. Odgovora nobenega SPLOH, tudi ne od Čadoničeve, je bil pa res g. Bizjak v tem času postavljen na mesto inšpektorja in ni več direktor.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #23 : sreda, 09.12.2009 : 12:10:25 »

Kaj pa odprto pismo? Poslano več medijem (revije, oddaje), lahko tudi politikom, notri opisani problemi in javno postavljena vprašanja? Za začetek lahko naredimo to - pa vprašamo o kaznovanju prostovoljcev, nadzoru zavetišč, prodajalcev, občin (oz. odgovornih oseb), inšpektorjev,... Na odmevno javno pismo težje odgovorijo z molkom. Pa pridobimo širok krog podpisnokov (društev, posameznikov).
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #24 : sreda, 09.12.2009 : 12:10:43 »

11. člen Pravilnika o pogojih za zavetišča

Imetnik zavetišča sprejme obvestilo o zapuščeni živali, ga vpiše v evidenco, preveri, ali je
žival na seznamu pogrešanih živali in obvesti skrbnika, sicer pa zagotovi ulov in prevoz živali
v zavetišče,
če najditelj tega ne more storiti sam.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #25 : sreda, 09.12.2009 : 12:24:10 »

Včasih se vprašam, če je VURS sploh prebral zakone in pravilnike.  Roll Eyes
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #26 : sreda, 09.12.2009 : 12:26:39 »

Marsikateri inšpektor ne, ker včasih v dani situaciji sploh ne vejo, kako bi odreagirali Roll Eyes
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #27 : sreda, 09.12.2009 : 12:30:05 »

Aja, kaj pa če kot najditelj nisi zainteresiran? Kaj bo VURS z mačko, ki jo najde nekdo v občini brez pogodb, pa je sam ne more/noče oskrbet? Tako kot je bilo recimo z medvoškimi dudarčki, pa inšpektorica sama ni vedela kaj naj naredi/odredi. Bi jim bilo treba vsako leglo tja nest in pustit v pisarni, bi kmalu začeli težit naokoli.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #28 : sreda, 09.12.2009 : 12:33:50 »

Nič. Sej oni ne rabijo mačke.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #29 : sreda, 09.12.2009 : 12:38:19 »

To, ali je vse OK, da žena nadzira moža, bi jaz povprašala protikorupcijsko komisijo. Gre za javne uslužbence, gre za konflikt interesov, to je še nam jasno. Na KPK bi preštudirali področne zakone, ki urejajo integriteto javnih uslužbencev, in še kaj. Če odkrijejo nepravilnosti ali celo kršenje zakona, podajo prijavo. Njihove ponavadi ne izzvenijo v prazno.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines