mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 19.03.2024 : 04:32:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?  (Prebrano 32639 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #90 : ponedeljek, 01.02.2010 : 20:57:56 »

Jaz sem očitno pozabila odpisati.
Sem mislila, da se na prilepljenem linku poda predlog (vladi) o morebitni spremembi zakona ali pa vsaj o pojasnilih že obstoječega. Menim sicerr, da bi sam predlog ne prinesel velike spremembe, ampak bi ga bilo mogoče dobro podati, da se ga lahko malo spropagira in vidi odziv nasplošno (je možno tudi glasovanje pri posameznih predlogih) odziv pa potem uporabi kasneje (ljudje radi glasujejo, ker jim je treba samo kljukico narest in nič drugega konkretnega), bi pa za to bila verjetno potrebna malo bolj obsežna akcija in pa seveda skupno delo, da se ustvari vsaj dober predlog, na katerem se potem gradi.



Bi pa nekaj vprašala, če kdo bolj podrobno ve - kako lahko skupina posameznikov sproži postopek dopolnitve oz. spremembe nekega zakona oz. pravilnika? Razen seveda, da je stvar mučna in dolgotrajna. Verjetno je potrebno angažirati nekega zainteresiranega poslanca oz. poslansko skupino? Je še kaka druga možnost?

Nimam utvar, da bi lahko zakon čez noč ali pa celo v zelo kratkem času spremenili (sčasoma vendarle upam da), ampak če se začne o njem več govoriti in izpostavljati nejasnosti in pomankljivosti in pravim ljudem začne dobesedno "moriti" z sicer dobrimi predlogi sprememb in dopolnitev zelo javno (se dobesedno preskoči VURS), se bo mogoče začel vsaj že obstoječi zakon bolje izvajati, ker bo bolj "na očeh".  Mogoče bo celo v praksi začela obstajati razlika med čivavo in šarplanincem.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #91 : ponedeljek, 01.02.2010 : 21:07:40 »


Bi pa nekaj vprašala, če kdo bolj podrobno ve - kako lahko skupina posameznikov sproži postopek dopolnitve oz. spremembe nekega zakona oz. pravilnika? Razen seveda, da je stvar mučna in dolgotrajna. Verjetno je potrebno angažirati nekega zainteresiranega poslanca oz. poslansko skupino? Je še kaka druga možnost?

Zdi se mi, da obstajata dva načina: xy število zranih podpisov za spremembo zakona oz. xy število poslanskih glasov (števila zahtevanih podpisov oziroma glasov se ne morem spomniti, zdaj pa ne utegnem poiskati). Za druge načine pa niti ne vem, če obstajajo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #92 : torek, 02.02.2010 : 11:45:59 »

Zakon lahko predlaga vlada, vsak poslanec in najmanj 5000 volilcev. Sprejem zakona lahko predlaga državnemu zboru tudi državni svet. Vsak predlog zakona mora vsebovati naslov zakona, uvod, besedilo členov in obrazložitev.


Vir: http://www.dz-rs.si/index.php?id=114

Domnevam, da velja enak postopek za spremembo zakona.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #93 : torek, 02.02.2010 : 12:02:19 »

Za predlog za spremembo zakona je potrebno v 60 dneh zbrati 5000 podpisov volivcev. Pobudo za to lahko državnemu zboru da vsak volivec. 
To ureja zakon o referendumu in ljudski iniciativi.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #94 : torek, 02.02.2010 : 12:11:15 »

Zelim, da se sirsa javnost seznani z naslednjim:

Društvo prijateljev živali Severne Primorske je pred nedavnim sklenilo, da si BO prizadevalo za spremembo obstojece zakonodaje. Zal pa morate vedete, da bo to dolgotrajen proces, ki bo zahteval ogromno dela in strokovnega znanja. Zato se bomo povezali se z drugimi drustvi (s tistimti, za katere menimo, da k stvari pristopajo pravilno) in vsemi ostalimi strokovnjaki razlicnih podrocij. Ne gre kar tako, da preprosto sporocimo vladi, da so potrebne spremembe - treba je natancno in strokovno prouciti prav vsako poved v zakonodaji, podati pravno mnenje ipd.
Ta proces bo mogoce trajal celo recimo dve leti ali mogoce se vec. Toda verjamemo, da je to edina prava pot, ki bo (upajmo) prinesla vidne rezultate v prihodnosti.

V kolikor se je zaradi nedavnih primerov neukrepanja institucij oz. neucinkovitosti zakonodaje na podrocju varsta zivali obetalo, da bi sedaj aktivisti masivno zeleli zasuvati vlado in ostale institucije s predlogi za spremembo zakonodaje, zelim izraziti moje mnenje: to bi nam dolgorocno zal le skodovalo, ker pri pristojnih institucijah ustvarja le nepotreben balast na njihovih delovnih mizah. Treba je izdelati predlog v pravi obliki (beri: gooro papirjev), cesar pa, zal, ne bo mogoce narediti v kratkem casu. Zbrati podpise je cisto 'ta zadnji problem'.

Vsi, ki ste dolgorocno pripravljeni sodelovati, pa ste seveda vabljeni, da stopite v kontakt z nami.    
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #95 : torek, 02.02.2010 : 12:25:49 »

 Afro
Nika2, samo en nasvet: jaz bi vseeno k sodelovanju povabila vsa društva, čeprav se bo tisto konkretno delo potem prav gotovo omejilo/porazdelilo samo med nekaterimi. Bo potem že praksa pokazala, če koga meče preveč na levo ali v desno ali pa sploh nikamor Smiley
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #96 : torek, 02.02.2010 : 12:49:54 »

Možnosti začetka podajanja sprememb (oziroma argumentiranja sprememb) zakona je več. Jst sem se na tem področju že precej pozanimala, ampak, ko bo akcija, si bom morala pustit to še enkrat (ali večkrat) vse razložit, ker sva jst in politika nekako skregani (pa ne vem zakaj  Tongue)... Državni zbor/državni svet/poslanci/opozicija itd. - to je meni vse španska vas.

Je pa najbolje, da se dela na večih vzporednih področjih hkrati. Samo zato rabiš res skupino ljudi. Zanesljivih, vztrajnih, trmastih, prilagodljivih,...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #97 : torek, 02.02.2010 : 19:18:40 »



V kolikor se je zaradi nedavnih primerov neukrepanja institucij oz. neucinkovitosti zakonodaje na podrocju varsta zivali obetalo, da bi sedaj aktivisti masivno zeleli zasuvati vlado in ostale institucije s predlogi za spremembo zakonodaje, zelim izraziti moje mnenje: to bi nam dolgorocno zal le skodovalo...


Nisem mislila obleganja z masovnim številom predlogov, ampak obleganje z enim samim dobro narejenim (v katerem pa je seveda lahko več sprememb). Ubistvo točno to, kar opisuje ves tvoj post Wink

Se pa strinjam, da je dobro vsaj v štartu povabiti k sodelovanju vsa društva (taka in drugačna), že zato, da potem kasneje ne začnejo polen pod noge metat iz užaljenosti, češ, nas pa niso nič niti vprašali, pa začnejo nekaj po svoje samo, da se štrene meša.


Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #98 : torek, 02.02.2010 : 19:31:09 »

Zelim, da se sirsa javnost seznani z naslednjim:

Vsi, ki ste dolgorocno pripravljeni sodelovati, pa ste seveda vabljeni, da stopite v kontakt z nami.    

Kot sem ze zaisala, k sodelovanju vabimo vse - posameznike, drustva, ostale organizacije ... S kom pa bomo dejensko (lahko) sodelovali, pa se bo izkazalo, ko bo "akcija". Sodelovali bomo pac s tistimi, s katerimi bo moc sodelovati oz. s katerimi bomo "na isti valovni dolzini" - kot sem ze zapisala Wink
Logiran
Leibniz
novinec
*
Sporočil: 18


WWW
« Odgovor #99 : petek, 05.02.2010 : 16:02:56 »

Države se ne bodo spremenile, občine se ne bodo spremenile! Ne kadar gre za dobro živali, ne kadar gre za dobro ljudi. Spremembe pač niso zunaj človeških bitij ampak znotraj njih. In dokler birokrati, zakonodajalci itd... ne bodo razumeli v svoji lastni notranjosti zakaj so spremembe potrebne, lahko samo obopujemo oziroma delamo po svoji lastni vesti. Oni tega ne počnejo po lastni vesti ampak po nekem drugem štosu. Žal mi je, ampak tako pač je. Vseeno se ljudje spreminjajo in takrat se spreminjajo tudi zakoni.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #100 : petek, 05.02.2010 : 16:08:20 »

In dokler birokrati, zakonodajalci itd... ne bodo razumeli v svoji lastni notranjosti zakaj so spremembe potrebne, lahko samo obopujemo oziroma delamo po svoji lastni vesti. Oni tega ne počnejo po lastni vesti ampak po nekem drugem štosu. Žal mi je, ampak tako pač je. Vseeno se ljudje spreminjajo in takrat se spreminjajo tudi zakoni.

Napaka, Leibniz. Namreč, da lahko samo obupujemo. Preberi prosim temo, od začetka.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Kako dolgo bomo še prenašali ...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines