mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 16:00:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolezni psov ki se prenasajo na cloveka
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolezni psov ki se prenasajo na cloveka  (Prebrano 7231 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lamonza
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« : sobota, 12.12.2009 : 18:05:55 »

pozdravljeni,
zanima me ce se lahko clovek kakorkoli s cim okuzi od psa? Imam sina starega eno leto. Bila sva v bolnici, ker je imel hudo drisko verjetno zaradi kaksne bakterije. Na blatu se ni nic videlo. V stanovanju pa imamo psicko katera je naceloma zdrava. Pa me zanima ce bi se lahko kaj okuzil od nje? Moja mama in moz sta naredila celo "stalo" zaradi tega jaz pa jima ne morem dopovedat da nimata prav.  Angry
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1 : sobota, 12.12.2009 : 20:49:06 »

Driska je lahko posledica kakšnega 'človeškega' virusa ali bakterijske okužbe, s katero pa se lahko okuži tako otrok, kot odrasla oseba in skoraj sigurno otrok ni zbolel zaradi psa. Wink
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2 : sobota, 12.12.2009 : 20:54:45 »

Zoonoz (= bolezni, ki se prenašajo iz živali na ljudi in obratno) je sorazmerno malo; od zdravega psa, ki živi v stanovanju se otrok sigurno ne more ničesar nalezti. Smiley
Logiran
lamonza
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 12.12.2009 : 21:57:02 »

Saj jaz tudi tako trdim , pa se mi kar ne verjamejo  Angry. Groza, samo jaz se ne pustim Evil.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #4 : sobota, 12.12.2009 : 22:06:38 »

Lamonza, jaz bi samo še bolj poostreno pazila, da  res redno odpravljaš zajedalce, predvsem notranje. Mislim, da so kakšne glistice največ, kar lahko dobi.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : sobota, 12.12.2009 : 22:07:03 »

In še naprej se ne pusti! Kvečjemu kakšne "zdrave" bakterije se naokrog plazijo in tvoj sinko bo imel še okrepljen imunski sistem, boš videla. Jaz sem živ dokaz za to - kot otrok sem se skoz plazila za psom in občasno tudi jedla iz njegove posode.  Tongue Nujno sem morala ves čas božati tudi vse ostale pse/mačke/ježke/gliste in vse ostalo, kar mi je prišlo pod roke.
Danes imam službo, pri kateri sem dnevno izpostavljena vsem mogočim virusom, slabemu zraku, kašljanju in kihanju z vseh strani, da o umazaniji sploh ne govorim. Bolna nisem nikoli (tok, tok, tok). Pa naj me koklja brcne, če to nima vsaj malo zveze z vso tisto zemljo in pasjimi dlakami, ki sem jih pojedla kot pamž. Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #6 : sobota, 12.12.2009 : 22:34:04 »

A je kdo slišal za neko bolezen, ki se prenese s psov na človeka in naj bi prizadela jetra? Moja soseda trdi, da se je okužila z neko boleznijo od psa in se jih niti dotakne več ne.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #7 : sobota, 12.12.2009 : 23:14:24 »

To bi lahko bila pasja trakulja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : ponedeljek, 14.12.2009 : 12:35:57 »

Leptospiroza, mogoče. samo malo verjetno je, da bi se okužila od psa, bolj verjetno je, da sta se ona in pes okužila iz istega izvora (od podgan)
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #9 : ponedeljek, 14.12.2009 : 16:20:57 »

Leptospiroza, mogoče. samo malo verjetno je, da bi se okužila od psa, bolj verjetno je, da sta se ona in pes okužila iz istega izvora (od podgan)
Ali od katerekoli stoječe vode.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 14.12.2009 : 16:36:21 »

Ali pa da je kaj takega pojedel, kakšna pokvarjena jajca ali pa meso na primer, stres...
Lahko pa da so mu namenoma kaj zakuhali, da bi potem psa obkrivili, če ga (po napisanem sodeč) ne marajo.  Roll Eyes
Logiran
lamonza
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 14.12.2009 : 19:16:54 »

mislim da enoletnem otroku pa res ne mores dat kaj taksnega za jest samo da bi bil pes kriv... Wink Tudi zdravnica je rekla, da se je okuzil od nekoga od nas....
Saj psa imajo radi, samo so full panicni.... moja mama in njen vnuk(moj sinko)...a ko sem bila jaz mala smo imeli vedno psa v hisi, moja postelja je bila vedno polna dlak pa je bilo vse ok, za vnuka pa je tak zakomplicirana. Angry

Pa saj pes je zdrav samo pac iscejo vse mozne vzroke, ma ne da bi si kdo upal priznat, da si mogoce pa le ni nekdo vredu umil rok...  Lips Sealed


Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : ponedeljek, 14.12.2009 : 19:50:10 »

Stoječa voda je okužena samo, če se hodijo noter lulat podgane.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #13 : ponedeljek, 14.12.2009 : 20:35:43 »

Stoječa voda je okužena samo, če se hodijo noter lulat podgane.
Inštitut za varovanje zdravja:
Citat
V vodi in zemlji preživijo razmeroma dobro pri temperaturi 25 stopinj C in pri pH med 6,2 in 8.
in tole:
Citat
PREVENTIVNI UKREPI: Okužbo preprečujemo:

   ...
    * z izogibanjem kopanja na divjih, neurejenih kopališčih; zlasti v stoječih vodah na območjih, kjer se bolezen pogosteje pojavlja.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolezni psov ki se prenasajo na cloveka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines