mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:15:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Nova zvezdica na nebu
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nova zvezdica na nebu  (Prebrano 66477 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : sobota, 01.11.2003 : 13:23:30 »

Maks,

    na svet si prisel na prvo majsko nedeljo leta 1994. Dokler si bil pri mamici, ti je bilo lepo, saj so zate in za tvoje bratce in sestrice skrbeli, kot je bilo le najbolje.
    Potem se je zgodila sobota, 18. junija, ko sva se prvic ugledala. Stopila sem iz avtomobila, ti pa si ves opletajoc pritekel k meni. Vzela sem te v narocje in dve uri si se stiskal k meni. Iskra je preskocila. Za nic na svetu te ne bi dala vec iz rok.
    Na ta dan si prisel v naso hiso. Bil si malo drugacen od svojih vrstnikov. Nisi lulal po hisi, nisi se bal nicesar, hitro si se navadil na nas, na Carlija, nase mackone, na hiso in okolico. Od prvega dne si bil glavni.
    Drugo noc si osvojil spalnico in verjetno je to razlog, da nisi veliko jokal. Apetit si imel neizmeren, energije ti ni nikoli zmanjkalo, ko si spal, se je od tvojega smrcanja tresla postelja. Bil si topel, mehak in disec. Vonj po tebi ostaja. Tvoj zameten pogled mi sledi.
Nisi maral teme, ce si bil sam doma, zato so pri nas vedno gorele luci. Nobena vrata te niso zadrzala, da ne bi pokukal skoznja. Ce ni slo drugace, si grizel. Prenekateri kos pohistva nosi sledove tvojih zob in krempeljcev.
    Zasvojen si bil s soncem in toploto. Ce je le kje posijal kak soncni zarek, si mu nastavil svoje krepko telo. Soncek ti je sijal tudi iz zametnih oci, ki so sledile vsakemu najinemu koraku.
    Zal ti ni bilo dano, da bi svoje zadnje trenutke prezivel tako, kot vse svoje zivljenje - brezskrbno in zadovoljno. Bolezen te je strla, nisi vec videl lucke, ki ti je svetila vsa leta, zunaj je bil temacen in dezeven dan, tvoje telo je presunjala bolecina, okoli vogalov so tulile carovnice.
    Zdaj si tam, kamor si zadnjih nekaj dni zelel iti. Nekje na soncku, s svojo zogico, z dekico in mislijo na domace.
    Doma je zdaj hisa prazna in tiha. Mi ne vemo, kam sami s seboj. Vsak koticek, vsaka stvar ima tvoj pecat. Kjerkoli se ustavi oko, si ti - za vedno z nami.

Maks, naj ti bo tam, kjer si sedaj, nadvse lepo in prijetno. Naj ti sije sonce.
V nasih srcih in spominu ostaja za vedno svetla lucka.

Rada te imava,
Jana in Mirc

Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 01.11.2003 : 13:27:11 »

Obenem bi se zahvalila dr. Matku, ki je Maksu stal ob strani podnevi in ponoci, Dani in Martinu, ki sta mu poskusala pomagati v zadnjih urah in vsem prijateljem, ki se spomnijo nanj.

Jana in Mirc
Logiran

noni
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8



« Odgovor #2 : sobota, 01.11.2003 : 14:55:42 »

Najdrazji moj Meksikanc,
solze se se niso posusile in dolgo se ne bodo. Srce se mi para, telo pa se pocuti prazno. Kaj bi dala, da bi te lahko vsaj malo spet pocrkljala, ti dala lupceka, ti pozulila useske, te pocohljala po hrbtu...
Vsaka stvar me spominja nate in z vsakim trenutkom upam, da bos pa le pritekel po stopnicah ali izza ovinka, da bos prosil za priboljske z mize, kot si znal samo ti. Kolikokrat si spal pri meni pa me tvoje smrcanje ni nic motilo, koliko stvari si prebrodil z mano, ko sem bila v najtezjih obdobjih... vedno si bil tu zame. Pa ce je bil se tako hud dan, si me znal potolaziti in me spraviti v dobro voljo. Dal si mi tisto, kar mi lahko da samo pravi najboljsi prijatelj. Vedno si bil v mojih mislih, tudi ko me ni bilo doma in za vedno bos ostal moj mali Maks.
Upam, da bo neznosna bolecina scasoma pojenjala, z mano in v mojih mislih pa bos za vedno.
Upam, da si tam kjer si sedaj srecen in da mislis na nas... mi te pogresamo!

Rada te imam za vedno ter hvala za vse Maks moj!
Tvoja Noni
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #3 : sobota, 01.11.2003 : 15:19:58 »


Jana, TAAAKOOOO nam je žal.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #4 : sobota, 01.11.2003 : 15:39:22 »

Moje sožalje Cry Cry Undecided Cry


lp,pia
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #5 : sobota, 01.11.2003 : 15:45:26 »

Sožalje   Cry Cry
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 01.11.2003 : 15:58:22 »

Vsi Pahovniki,

Maksu ste dali cisto vse in se vec, kar si je zelel.
In Maks vam je dal ljubezeni in varnosti in vas razveseljeval.
Nikoli ni zelel, da bi bili zalostni.
Sedaj je nad oblaki, podi se s pasjimi prijatelji.
Vsake toliko casa pogleda dol.
Ko boste pogledali v enbo in videli oblacek, ki se bo nad vami zadrzeval dalj casa vedite, da je to Maks, ki vam klice - tu sem, dobro mi je, pazim na vas in ne bodite zalostni.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #7 : sobota, 01.11.2003 : 16:45:05 »

Jana, Mirc,

hudo nam je z vami,

Mojca, Tadej in tacke
Logiran
Roxi
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #8 : sobota, 01.11.2003 : 17:12:11 »

Sožalje
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #9 : sobota, 01.11.2003 : 18:48:18 »

Jana!
Lepo mu je! Spomni se nanj, ko bos videla mavrico in vedela bos, da se je pridruzil vsem nasim najljubsim nekje nad mavricnim mostom!ž

"I have sent you on a journey to a land free from pain, not because I did not love you, but because I loved you too much to force you to stay. "

 Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry

Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #10 : sobota, 01.11.2003 : 19:09:06 »

Jana, tudi naše globoko sožalje  Cry , naj bo srečen v večnih loviščih  Cheesy

http://users.volja.net/gr-odmevi1/content/zanimivosti.htm

KO PRIDE ČAS ŽALOVANJA


Žal je pasje življenje mnogo krajše od človeškega in tako nas prekmalu zapustijo. Nekateri so nam bili kot otroci, člani družine, prijatelji, drugi zgolj čuvaji, verigarji, kosmato potepinsko bitje na hišnem pragu - vsi brez izjeme pa si, čuteča bitja kot mi, zaslužijo dostojno slovo.

Pogovarjali smo se z dr. Metko Klevišar

...........................................................................

Smrt je del življenja in žalost je del naših čustev, ki jih moramo pokazati navzven tako, kot pokažemo veselje. Kdor ne zna biti resnično žalosten, tudi resnično vesel
ne more biti, zaključuje dr. Klevišarjeva.

Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #11 : sobota, 01.11.2003 : 19:53:19 »

Naj žalost zamenjajo spomini na vragoljije s katerimi vas je Maks razveseljeval.

Naj uživa z vsemi pasijimi in mačjimi prijatelji, ki gledajo na nas.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #12 : sobota, 01.11.2003 : 19:53:46 »

Jana, zal nam je! Drzite se! Neza in irski posastki
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
zoe
gost
« Odgovor #13 : sobota, 01.11.2003 : 23:09:23 »

Jana,
moje sožalje  Cry
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #14 : nedelja, 02.11.2003 : 02:08:11 »

Le zakaj vse lepe stvari enkrat minejo?

Tako nama je hudo... Cry

P & G
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  člani med seboj  |  v spomin  |  Tema: Nova zvezdica na nebu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines