mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:35:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čiki in njegov Zverinjak
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čiki in njegov Zverinjak  (Prebrano 157578 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ulabong
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 129


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 31.12.2009 : 13:37:59 »

joj mali škrati kok si lušni  Cheesy Cheesy
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #31 : četrtek, 31.12.2009 : 16:46:47 »

Imamo noveg zacasnika, dihurcka Jacka.

Malo ga bomo poredili, veterinarsko pregledali, predvsem pa skusali v cim vecji meri nadoknaditi zamujeno na podrocju socializacije. NI sicer neka hudo grizoca zver, so pa njegovi bivsi lastniki z njim delali v rokavicah (dobesedno), kar ima za posledico to, da ni primeren ravno za vsakogar in da je pri rokovanju z njim potrebno malo previdnosti (tapravi dihurski ugrizi so zelo, zelo boleci in neprijetni, saj se, tako kot pri macjih, zelo radi naredijo zepi).

No, z macki se razume super, Spele se ne boji, z mojimi dihurji ni bil v stiku in tudi ne bo (razen kasneje prek kletke).



Vsem zelim en lep vecer (oz. noc) in seveda vse lepo v prihajajocem letu, predvsem pa Smetki in vsem ostalim, ki se trudite na podrocju zascite zivali in brezdomnih zivali, da bi imeli cim manj dela.

Praznovanje bo za nase zverine fajn, zame pa bolj bedno, saj bom doma, ker sem zbolela Tongue
Lp, m.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #32 : petek, 01.01.2010 : 18:31:28 »

LIve, on Animal Planet:


In se malo Kica  Kiss

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #33 : sobota, 02.01.2010 : 23:38:27 »

Novo mesto in poza za spanje  Huh butnglavc


Je pa Hruska sicer na dieti. Po novem mu skrivam hrano. Tongue
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : nedelja, 03.01.2010 : 11:09:37 »

Bogi maček  Tongue.
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #35 : nedelja, 03.01.2010 : 13:44:35 »

Zarad lezisca, kilaze, nicknejma (kaksnega drugega noces slisat  Shocked Lips Sealed) al zarad skrivanja hrane? Sej meni se tudi malo smili. Se ne vem zaradi cesa, ampak se mi.  Grin
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #36 : četrtek, 07.01.2010 : 20:13:20 »

Tolk ga stradam, da se je Ciki danes odlocil, da si bo ulovil plen ...


boj je bil tezak, nasprotnik enakovreden ...


ampak izkusenemu bojevniku je na koncu uspelo.


tri minute pavze, da pride do sape


Potem ga je pa pozrl. Se vidi kako sestradan je revez, ker je kot kaca pogoltnil kar celega dihurja ...


... in sel potem za ziher pojest se par briketov. Nikoli pac ne ves kdaj bo prilika za naslednji obrok  Roll Eyes
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #37 : četrtek, 07.01.2010 : 21:34:16 »

vam pa dogaja  Cheesy dihur na predzadnji fotki pa res izgleda kot mrtev  Grin
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 07.01.2010 : 21:38:35 »

A so ti boji enakovredni ali morate biti pozorni in posredovati? Na sliki je videti prav nevarno.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #39 : petek, 08.01.2010 : 00:20:13 »

NAceloma ne posredujem, ker ce se takole igrajo, se tisti za katerega je igra pregroba, umakne. In ne igra se vsak z vsakim, macki tocno vedo, da je Titota bolje pustiti pri miru in da Taz ni do igre. Posredujem samo, ce se nas crni fasist (MAkis) prevec razigra, ker namrec nima prave mere (tudi v igri z macki ali z mano ne), ali ko Tito prevec vneto "redari".

Neo in Ciks sta pa oba precejsnja nezkota in ni potrebe, da bi posredovala. Logicno, kadar pride kaksna nova zival in ce jo zdruzujem z mojimi, potem je potrebno nekoliko previdnosti in casa, da dojame "kardelno" ureditev.

Morajo biti pa macji mladicki strogo loceni od dihurjev. Prej kot pri priblizno 6ih tednih jih nikdar ne dajem skupaj, tudi pod nadzorom ne. Ker takrat za dihurje predstavljajo plen. Ko jih zacnem dajati skupaj, to pocnem z enim dihurjem naenkrat in sele, ko sta ta dva navajena drug drugega, "uvedem" novega dihurja. Kot receno, kar nekaj casa ta srecanja potekajo zgolj pod nadzorom (moji dihurji namrec niso v kletkah, ampak so prosto spusceni po stanovanju, ki pa je temu nekoliko prilagojeno).
m.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #40 : torek, 12.01.2010 : 19:39:54 »

maja01, poslala ti bom en izvod pogodbe nazaj - en je tvoj.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #41 : sreda, 13.01.2010 : 09:20:49 »

(moji dihurji namrec niso v kletkah, ampak so prosto spusceni po stanovanju, ki pa je temu nekoliko prilagojeno).
m.
Predvidevam, da se jih potem da naučiti, da gredo potrebo opravljat na mesto, ki je temu namenjeno? Ni tako kot pri zajčkih, ki bobke spuščajo medtem, ko skakljajo naokrog?
Živalce imaš pa za požret luštne!
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #42 : sreda, 13.01.2010 : 09:43:04 »

Smetka - kakor ti je lazje, lahko posljes, ali pa mi ga das enkrat ob priliki. Lepo prosim edino v registru spremeni podatke na Ciksovem cipu (ce se nisi).

zalarjeva - uporabljajo macji wc. S tem, da moras bit malo prilagodljiv in wcje postavit tja kamor si sami izberejo. Vsekakor eden ni dovolj (ko je nuja je nuja in kdo bi takrat tekel cez celo stanovanje v wc, ce je vmes toliko pripravnih kotov Tongue), nekako priporocilo je eden na prostor. Se pa obcasno se vedno zgodi kaksen falitek.
Navajanje na wc je pri nekaterih lahko kar zahteven proces (ni tako kot pri mackih, ki to znajo se preden shodijo Roll Eyes ) tako da marsikateri lastnik maldega dihurja ima s tem tezave. Drugo obdobje, ko pozabijo cemu so wcji namenjeni, je obdobje pubertete (ko itak preizkusajo vse meje) in obdobje spolne zrelosti pri nekastriranih zivalih. V zvezi s tem - pri dihurjih se s kastracijo (obojih) pocaka, ce je le mogoce, nekje do 8., 9. meseca, da se zival popolnoma razvije. Bolj problematicne kar s etega tice, so zivali iz poznejsih legel (pozno poleti, jeseni), saj je njihov (mislim dihurjev, ne samo od teh mladicev) vezan na dolzino osvetlitve in z gonitvami zacnejo, ko se dan zacne daljsati. Pri samcih to ni tako velika tezava (razen tega, da markirajo, lahko postanejo agresivni in precej obupno smrdijo), pri samicah pa je. Samicke imajo namrec podaljsano fazo gonitve in pri vecini traja dokler ne pride do spolnega akta ali dokler gonitve ne prekinemo s hormonsko injekcijo. Taka podaljsana gonitev je zivljenjsko nevarna, saj zaradi visoke konc. estrogenov lahko pride do hudih anemij (in pogina, ce se pravocasno ne ukrepa). Kot pri ostalih zivalskih vrstah, so v obdobju gonitve dovzetnejse za razne infekte urinarnega in reproduktivnega trakta, piometre, ... Skratka, kastracija samice je, ce ni za vzrejo, nujna.

To in se vec razlogov je, zakaj zacetnikom raje priporocamo kaksnega malo starejsega dihurja, ki je ze naucen uporabe wcja, ne grize (vec) in je kastriran ...
m.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #43 : sreda, 13.01.2010 : 09:46:18 »

uf... Kaj pa izdaja knjige Dihurji za telebane, si kaj razmišljala v tej smeri?
 Cheesy
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #44 : sreda, 13.01.2010 : 09:49:26 »

 Grin Ja, maja, a si? Imaš suport  Tongue
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čiki in njegov Zverinjak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines