mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 23:14:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Ce se pes boji vode
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ce se pes boji vode  (Prebrano 13623 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kokoška
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« : torek, 21.06.2005 : 21:34:17 »

No mi smo pa dobili novega kuzka...Smiley

Vse lepo in prav...dokler mu nismo hoteli umiti tack (ga imamo notri)...postal je cisto trd, ko je zagledal vodo (malo me je spominjal na macko) in se na vse pretege trudil, da bi usel...no, potem sem  mu samo s krpico obrisala tacke...star je skoraj stiri mesece in malo me skrbi to, da ni prevec navdusen nad vodo. Se mi zdi zelo prakticno, da das psa samo pod tus, ce je umazan ali pokakan po (dolgi) dlaki, da je potem lepo cist, ko je notri.
Kaj naj naredim, da bo vzljubil vodo? Sad
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : sreda, 22.06.2005 : 08:18:06 »

počasi ga navajas na vodo, tudi moja ni bila navdusena nad tusem v zacetku, pa zdaj cisto lepo prenasa vse skupaj. Verjetno pa nikoli nebo mel vode prevec rad, le prenasat se jo mora naucit takrat kadar je treba!
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #2 : sreda, 22.06.2005 : 08:28:05 »

Ljubezen do vode in "ljubezen" do tuša sta dve različni zadevi. Moj navdušeno plava in čofota v vseh oblikah stoječih in tekočih vod, pod tušem je pa čisto nesrečen. Je pa sprijaznjen z usodo in na povelje sam skoči v bano, ker dobro ve, da nima izbire in da upiranje ne pomaga. Vašega kužka začnite navajati takoj in postopoma, da ne bo težav, ko bo zrasel in mu bo po kakem blatnem jesenskem sprehodu nujno treba umiti noge.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 22.06.2005 : 09:39:07 »

Kokoška, koliko je pes star? Jaz sem oba psa navajala na vodo čisto počasi, predno sem jih soočila z tušen in bano sem jima pokazala, da je voda cela žurka, da se da z vodo fajn igrati. Npr, sem se jaz kopala v bani in sem jima vodo pljuskala, da sta jo lovila z gobčkom. Potem smo nadaljevali pri potokih, kjer sem jima metala kamenčke iin zopet je pljuskalo Tongue Ko sta billa navajena, da si zmočita samo tačke, sem prešaltala na tuš čisto počasi; najprej sem se z igrala s tušem, da sta lovila curek, potem sem ju dala počasi notri v bano in ju mirila, še vedno pa sta hlastala za vodo. No, rezultat je tak, da sta zdaj manijaka na vodo Cheesy
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #4 : sreda, 22.06.2005 : 19:39:18 »

Se strinjam z obema predlogoma Zive,imam pa se enega sicer sprobanega prav na mackah.....imam dve macki ki se nista prevec radi kopali(kot se za macke spodobi Wink ) pa sem jim ze od majhnega pustila en velik lavor polhen vode na tleh.Pol pa sta bli skozi dan tako radovedni da sta nonstop namakali tacki not in cofotali,na koncu pa celo padli not Grin Tako sem delala nekaj casa in zdaj ko sta odrasli se lepo pustita skopat,pa tudi ko sem jaz v banji veselo tolceta mehurcke kopeli Wink
LP
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #5 : sreda, 22.06.2005 : 20:29:39 »

Navajanje na vodo je pri psih zelo različno, nekateri
 so navdušeni in jo sprejmejo takoj, pri drugih je pa potrebno postopoma, mi smo Bonda prinesli domov, se malo crkljali z njim potem smo ga dali v bano ga našamponirali sprali s tušem obrisali, potem se je najedel in spal celo noč, to je bil njegov prvi stik z nami, z vodo bilo je vse brez problema, moram povedat, da smo enako ravnali pri prvem boksiju, mogoče je to pasemska značilnost. Zdaj je navajen da sam skoči v bano, da mu umijem tačke.

Logiran
Kokoška
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #6 : četrtek, 23.06.2005 : 12:55:58 »

No, kmalu bo stara stiri mesece. Saj poskusamo postopoma, vendar je kar plaha. Imamo jo pa sele dva dni. Saj drugace je cista, vceraj sem ji umila tacke, tako cisto pocasi v skafu in sem jo drzala z eno roko pod prsnim kosem malo dvignjeno, tako da je imela v vodi samo zadnje tacke. Zelo hitro se ustrasi in potem se boji Sad Ampak pocasi se nas navaja in upam, da bo res na koncu nora na vodo Cheesy
Zdajle se crklja pri meni v narocju Smiley))
Logiran
gubica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #7 : četrtek, 23.06.2005 : 13:41:43 »

buldoginjo? ijoj Smiley moja prvo leto sploh ni hotela videti vode, ampak pocasi, ko sem jo v banjo polozila, pa se je tok navadila, da mi sedaj skoraj vsakic uide v bliznji potok. tako je nora na vodo, da sploh ni vec problem pod tus (vcasih je bil problem samo, ko sem prizgala vodo pod tusem, se mi zdi, da je zvok motec), se fehtat pride ko se z lubijem tusirava Smiley hihi
na morju pa sploh ne sprasuj, neprestano je v vodi, ceprav ne zna plavat.. Smiley "tauha" skale v nizki vodi. jo moramo prosit, da gre iz vode se malo spocit Smiley nic ne skrbi, ob pravem pristopu bo res prava "vodna neplavalka" Smiley
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #8 : četrtek, 23.06.2005 : 13:53:31 »

oj!

Pri mojem Bernyu je pa ravno obratno. Kopa se zelo rad, ne čofota pa rat v potoku ali jezeru. Samo do tam dokler še doseže s tačkami  Cheesy Pa tako rada bi ga videla plavati. Kakšen predlog!?

lp,
M&B
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #9 : četrtek, 23.06.2005 : 15:01:01 »

matejam, vzamite Berny-ja s sabo na morje, če pa tega nimate v načrtu, pa  poišči neko jezero/potok, ki je čist in pojdi z njim v vodo. Saj ni nujno, da si v kopalkah, ker bi te mogoče kdo čudno gledal, imej kratke hlače. Če boš ti v vodi, se bo tudi on opogumil, kliči ga k sebi, vabi ga s kakšno žogico ali plavajočim aportom ipd.
Logiran
Kokoška
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #10 : petek, 24.06.2005 : 22:08:43 »

Ne, nimamo buldoga Smiley) Tale slikca, ki je zdaj gor bo prava Wink
Logiran
gubica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #11 : ponedeljek, 27.06.2005 : 13:40:33 »

Smiley joj, se opravicujem, sem prehitro sklepala.
Ga boste vzeli na morje?

Ali pa ce zacnite s kaksnim potockom, izletom na Bled ali kaj podobnega Smiley
Logiran
Kokoška
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #12 : torek, 28.06.2005 : 19:21:53 »

Zivjo Smiley No, nasa mala punca se nas kar hitro privaja...

Ja, jo bomo vzeli na morje, ceprav rajsi nic prevec ne pricakujem Smiley Verjetno se bo hladila v kaksni senci in nas gledala Smiley
Greva obcasno do potocka in potem jaz skacem cez, pa nazaj na drugo stran in ona za mano Smiley)) ampak lepo previdno, po kamenckih Cheesy
V bistvu nima nekega hudega strahu pred vodo, je pa zelo zadrzana, kar se tice pip Smiley))
Danes je hcerka zunaj cofotala v skafu in je psicka prisla pogledat kaj se dogaja, se je dvignila na zadnje tacke in jo gledala Smiley

Ah, vsaj v vsako malo vecjo luzo mi ne skoci Wink
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #13 : ponedeljek, 04.07.2005 : 20:49:44 »

Naš se je tudi na začetku bal vode. Sedaj pa sam skoči v bano in it nje.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #14 : torek, 05.07.2005 : 10:20:33 »

Ljubezen do vode in "ljubezen" do tuša sta dve različni zadevi. Moj navdušeno plava in čofota v vseh oblikah stoječih in tekočih vod, pod tušem je pa čisto nesrečen.

To je res, moj je tudi tak primer.  Wink Ze od malega je totalni norec na vodo, pod tusem je bil pa najprej ves nesrecen, kot bi se mu godila najvecja krivica.  Grin

Led smo prebili sele potem, ko sem ugotovila, da ga moti topla voda. Zdaj ga vedno perem s hladno ali mlacno, zraven prepevam kaksne pesmice in mu govorim, da je priden. Se vedno kdaj noce sam pod tus, ko se pa znajde tam, pa pozabi na trmo in uziva v masiranju.  Smiley

Pomembno se mi zdi tudi, da je tisti, ki kopa psa miren in prijazen. Morebitna zivcnost se namrec prenese na psa.  Wink
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Ce se pes boji vode
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines