mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:25:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Ce se pes boji vode
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ce se pes boji vode  (Prebrano 13595 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #15 : torek, 05.07.2005 : 10:39:06 »

Moj Damster  je  manijak  na vodo.  Stoječe, morje(  iz  pomola  se meče v vodo),  reke,  še v  brzice(  ne tiste  ta hude)gre  , se  mu  zdi  na moč  fajn ,  da ga  voda  nosi Cheesy.  Tuš  .....  če mu samo rečeš  smrduh,  ali  kuga  ,  se  povadi  sam  postrga v kopalnico in čaka pod  tušem( je pač  narcis Roll Eyes)  . 
 Ko  pa  privlečem  Šlavf,  takrat  ga  pa ni nikjer,  samo  gleda  iz  kakšne  luknje  kot miš.  In   ga sploh ne  nameravam, navajat,  na  šlavf(  še hvala bogu , da se nečesa  boji, poleg  sesalca).  Je  vsaj mir Tongue,  in, ko  se  noče umirit  od njegovega  trapanja,(  in  ostalih polomov)  mu  ga  prav z veseljem  omenim. Na  besedo  šlavf  in  sesalec,  se je tako  zverziral,  da  sploh ni potrebno  rečt    pojdi na prostor. Smiley
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #16 : torek, 05.07.2005 : 11:31:47 »

 Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy

Mi imamo Damsterjevo sorodno duso.  Cheesy Odi noro rad skace v morje. Tako je pravzaprav tudi startal svojo plavalno kariero, ko je kot 2-mesecni mladicek takoj po pristanku na Rabu izkoristil trenutek nepazljivosti in se zabrisal s pomola. Cheesy Skace tudi s 5-metrskih skal.  Cool Skoda, ker se nisem papirnatih fotk spremenila v elektronske, ker imam nekaj res lepih slik, ko skace, pada in cofne. Za zdaj lahko postrezem le sliko tik pred skokom: http://marjetka.moj-album.com/album/513483/?os=513500

Tudi v brzice od rek zaide. Je pa bolj nepremisljen od Damsterja, ker gre tudi v ta hude. Enkrat nam ga je Sava nosila 1 kilometer, preden je dosegel breg.  Angry Undecided

Kar se sesalca in slaufa tice sta pa "copy-paste".  Wink Grin


Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #17 : torek, 05.07.2005 : 11:48:16 »

Marjetka:  še  podoben je tale tvoj  moker črnuh  mojemu Grin.  Samo  da je moj  bolj  grintav, ko pride iz vode Grin Grin Grin.

Ja  res  škoda , da  tudi jaz  še nisem  papirnatih  fotk   spremenila.  Pa  še vse mi niso  ratale(  star  fotoaparat, in po gorenjsko čakam , da se digitalcem spustijo cene Tongue Wink Grin)  Imam  še celo  cel  set....  trije  otroci  v  vrsti, pred pripravo na skok   iz  pomola  in moj Damster  za njimi(  v  vrsti-  normalno) Cheesy Grin

Logiran
Kokoška
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #18 : nedelja, 10.07.2005 : 21:56:40 »

No, danes sem damico prvic stusirala Smiley)) (Prej sem jo umivala samo v umivalniku)  Roll Eyes
Sta se s pasjo prijateljico igrali zunaj in je bila tako umazana in prasna, da sem jo dala kar pod tus. Zdaj je ze tako zrasla, da je postala malo prevelika za umivalnik... Roll Eyes
No, najprej ji ni bilo prav, potem je pa mirno potrpela, da sem jo nasamponirala in sprala  Grin Hura  Cheesy
Saj nekaj casa nazaj sem jo ze tudi poskusila dat pod tus, pa cim sem jo zmocila, mi je ven skocila in mokra dirjala po stanovanju, jaz pa z brisaco za njo  Grin Cheesy  Roll Eyes
Hvala vam za vse nasvete! Smiley
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #19 : petek, 23.09.2005 : 18:15:58 »

Ne se sekirat! Naša se tudi trese, ko jo tuširamo. Pa smo šli na morje in najprej ni hotela v vodo, ker so bili valovi (prvič je bila na morju). Potem pa ni bilo več valov čez nekaj dni pa je sama začela plavat. Na koncu je sploh nismo mogli spraviti iz vode. Wink
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #20 : petek, 23.09.2005 : 22:23:24 »

Tudi moj pes se ne mara kopati. Če zagleda šlavf se takoj spravi na varno, tudi v banji nič ne uživa, pač mora potrpeti. V reko pa skače in je čisto nor na plavanje. Kadar gremo v Bohinj s kanujem se rad vozi v kanuju, drugače je pa vedno v vodi, če kateri od družinskih članov plava. Zanj je voda iz pipe čisto nekaj drugega Grin.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #21 : ponedeljek, 16.07.2007 : 12:15:21 »

Hm... Mogoče ne spada v to temo, ampak nisem našla nič podobnega. Pred kratkim sva za kužka kupila večjo posodo za vodo. In nekaj dni je trajalo, preden sem ugotovila, da se je naš (že tako poln fint in strahov Smiley ) Thor na smrt boji Shocked Neko jutro je jedel zajtrk in običajno potem takoj pride prosit še. Tokrat pa ga ni bilo. Seveda mi ni bilo nič jasno, zato sem pogledala, kje je, in ugotovila, da leži pred svojo posodo s hrano, v njej pa sta bila še dva briketa (NIKOLI ne pusti hrane). Posodica s hrano se je dotikala posode z vodo in ko sem jo odmaknila, je hitro pojedel še ostanek. Potem pa je poskusil pit vodo, ampak je to zgledalo tako, da je imel zadnje tace stegnjene in po vsakem požirku se je hitro umaknil. Ko sem počepnila k posodi in ga malo pobožala, je pil tako dolgo, da je na koncu vodo bruhnil ven. Čez vikend sva s fantom vsake toliko časa počepnila k posodi in takrat je toliko spil, da sva ga morala ustaviti, potem pa spet nič. Ne bi ga rada naučila, da pije samo takrat, ko čepim ob posodi, zato sem mu dala nazaj staro posodo. Te se ne boji tako zelo, ampak se je kljub temu boji. Če posodo s hrano preveč približam posodi z vodo, ne upa jest. V glavnem, česa takšnega še nisem videla. Sploh glede na to, da je drugače mahnjen na vodo v vseh možnih oblikah - med tuširanjem se moram zapret v kopalnico, da mi ne skoči v bano, prav tako obožuje potočke, morje itd.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #22 : ponedeljek, 16.07.2007 : 14:06:48 »

Lovethor, on se boji posode, ne vode.  Wink
Kako posodico pa imaš za vodo? Naša samo na morju ni hotela piti iz nove posodice in je hodila okoli in jo gledala sumljivo. Potem sem pa malo pogoljufala in ji pokazala jogurt actimel, ga vlila v posodico z malo vode in je planila in vse popila in še potem drajsala posodico okili.  Cheesy Cheesy Grin Pa spet malo jogurtka in vodo, pa se je hitro navadila.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #23 : ponedeljek, 16.07.2007 : 14:27:43 »

lovethor: moja psica ima podobne finte-ona se pa malo boji kovinskih posod. Problem sem resila s tem, da sem ji kupila plasticno posodo.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #24 : ponedeljek, 16.07.2007 : 15:30:05 »

Res je kovinska, ampak je do zdaj mel vedno kovinske. Je pa res, da je ta precej večja. Pa mogoče še en dokaz, da gre res bolj za strahospoštovanje do posodic - če mu slučajno igrača pade v posodo za hrano ali bog ne daj v vodo, je ne bo upal it iskat. Pa briketa iz vode tudi ne, pa če si ga še tako želi. Mogoče ga moti, da se premika Smiley Bom še jaz z jogurtom poskusla simpatijo do posode prebudit Smiley
Logiran
Ora
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #25 : torek, 17.07.2007 : 08:12:08 »

Ha, ha... naš Jupi tudi ne pije/je iz kovinskih posod. Ne bi mogla reči, da se jih boji, ampak jih pač ne mara Roll Eyes
Mi ga nismo nič navajali nanje, ampak smo se opremili s plastiko in nimamo nobenih problemov Tongue
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #26 : torek, 17.07.2007 : 12:10:41 »

No, še dobro, da vsaj Anita nič ne komplicira, ker mata zaenkrat posodo za solato nastavljeno, ker tista na srečo ni nevarna  Grin
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Ce se pes boji vode
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines